Būna, kad prašo padaryti išskirtinę puokštę, kokios dar nematė nė vienas širvintiškis…

Arturo ir Žanetos Gerulskių vestuvinė fotografija.

Arturo ir Žanetos Gerulskių vestuvinė fotografija.

Gėlės ir fotografija tarpusavyje dažnai būna susiję. Šis teiginys visiškai pasitvirtino Širvintose, kur Žaneta Gerulskienė turi atidariusi gėlių paviljoną, o jos vyras Arturas – fotostudiją.

Menininkai sutiko praverti savo pasaulio duris „Širvintų krašto“ skaitytojams, tad kalbamės su Arturu ir Žaneta, kurie, beje, visai neseniai atšoko savo vestuves.

– Arturai, esate vilnietis. Širvintos – miestas nedidelis. Ar nekilo mintis bėgti ten, kur daugiau klientų?

– Tas noras bėgti kažkur nuo kažko retkarčiais užeina visiems. Man bėgti jau per vėlu… Be to, kai dirbi mylimą darbą, kai šalia tavęs mylimas žmogus, tos blogos mintys pasislepia kažkur toli toli. Nuo mano fotostudijos darbo pradžios prabėgo mažiau nei pusmetis. Naujam verslui pradžia visada sunki, ne tik fotografijoje.

– Ar jūsų verslui netrukdo mobilieji telefonai. Jeigu jų nebūtų…

– Mobili fotografija taip pat reikalinga. Su „mobiliaku“ gali užfiksuoti kasdienes gyvenimo akimirkas, kada šalia fotografo nėra. Mano fotografijos skirtos įamžinti daugiau „kertinius“ momentus, pavyzdžiui, – vestuves, jubiliejus, vaiko gimimą, krikštynas. Šiais atvejais nuotraukos turi būti kokybiškos, patrauklios akiai. Su mobiliais telefonais taip pat galima gražiai nufotografuoti, tik čia reikia, kaip ir kiekviename dalyke, pasigilinti, žinoti, ką, kaip ir kur fotografuoti.

– Ką žinoti? Vienas mygtukas – paspaudei, ir viskas…

– Nesenai buvome su žmona Kretoje. Vaikščiojome siauromis gatvėmis, turėjau pasiėmęs savo veidrodinį profesionalų fotoaparatą. Užėjome į saloną, kur specialios žuvytės valo kojas, gramdo nuo jų seną odą. Paprašiau mergaitės, kad mus abu įamžintų. Vėliau palyginau jos darytas nuotraukas ir prieš keletą minučių mano… Skirtumas buvo didelis. Nors instrumentas buvo tas pats, tačiau nuotraukų kokybė skyrėsi. Žodžiu, jeigu nusipirksi auksinę plunksną, rašytoju netapsi… Kaip ir nusipirkęs profesionalų fotoaparatą, netapsi profesionaliu fotografu. Tų dalykų reikia mokytis. Su mobiliu telefonu taip pat galima gražių kadrų padaryti, jei žinosi visas apšvietimo subtilybes, objektyvo ypatybes.

– Mūsų eglutė iš viršaus atrodo kaip žvaigždė. Bet pamatyti šį vaizdą galima tik iš viršaus. Gal jūs fotografijoje naudojate droną?

– Iš tikrųjų apie tai galvoju, bet kol kas tai tik projektas. Fotografuojant gamtą dronas labai naudingas. Tačiau šiuo metu specializuojuosi fotografuoti žmones, tai jis man nelabai ir reikalingas. Juk nepriskraidinsi drono prie žmogaus veido… Šnekėjausi su pažįstamu, kuris savo fotografijai naudoja parasparnius. Skraidydamas, kartu grožisi nuostabiais vaizdais iš paukščio skrydžio ir fotografuoja su profesionalia „Go Pro“ įranga. Kartą jis pasakė: „Gimiau ir užaugau Širvintose, ir negalvojau, kad mūsų kraštas toks gražus, kol nepakilau į orą.“

Žaneta Gerulskienė savo gėlių salone prie gėlėmis nusėto stendo.

Žaneta Gerulskienė savo gėlių salone prie gėlėmis nusėto stendo.

– Tradiciškai Kalėdų pagrindinis akcentas yra kalėdinė eglutė, laiškas Kalėdų Seniui. Gal jūsų studija taip pat turi savo išskirtinį Kalėdinį akcentą?

– Dabar toks metas, kada norisi kažko gražesnio, šviesesnio. Jau, ko gero, pabodo savo artimiesiems dovanoti šalikus, šlepetes ir kitus panašius dalykėlius. Mūsų studijoje galima užsakyti fotosesiją visai šeimai. Tai reiškia, kad apie 30-40 minučių šeimą fotografuoju, o po to duodu pasirinkti du variantus. Elektroniniame variante galiu klientui pateikti 40-60 neretušuotų, tačiau gražiai sutvarkytų nuotraukų. Arba išsirinkti šešias ir jas retušuoti. Galima nupirkti dovanų kuponą ir jį padovanoti savo šeimos narių arba draugų šeimų fotosesijai. Tai būtų prisiminimas visam gyvenimui, sustabdyta graži gyvenimo akimirka.

– Žaneta, jums, ko gero, švenčių nebūna, nes tada jums – pats darbymetis?

– Iš tikrųjų taip. Tačiau labai džiaugiuosi, kad yra žmonių, kuriems patinka mano darbas. Ateina, padėkoja. Buvo atvažiavę svečiai iš užsienio pasižiūrėti mūsų gražiosios eglutės ir paprašė manęs „dalelės Širvintų“, kurią galėtų parsivežti į namus. Nupyniau Advento vainikėlį.

Floristsė Žanetos paruošta puokštė jau laukia savo kliento.

Arturas ir trys jo nykštukai: Žaneta, Deivė ir Evelina laukia Kalėdų Senelio..

– Kokia šventė jums labiausiai patinka? Kada jūsų saloną aplanko daugiausia žmonių?

– Ko gero, kovo 8-oji. Šią dieną salone rikiuojasi vyrai. Dar mamos diena. Sovietinėje armijoje tarnavę lietuviai dar pamena, kad vasario 23-ioji būdavo minima kaip sovietinės armijos diena. Gal ir keista, tačiau ir pas mus šią dieną gėlės perkamos vyrams, paklausūs raudonieji gvazdikai. Klientams nebeužtenka parodyti paprastą gėlių puokštę, jie nori kažko įdomesnio, originalesnio. Prisipažįstu, kad ir aš esu „keista“ moteris: man patinka sugalvoti ir paruošti klientui netradicinę, gal kartais ir kiek netikėtos konstrukcijos puokštę. Stengiuosi, kad puokštės nebūtų visiškai vienodos. Kiekvieną kartą norisi sugalvoti kažką naujo. Kartais tenka pabūti ir psichologu. Juk kiekvienas klientas skirtingas, skirtingos progos ir tikslai. Būna, kad klientas neturi savo nuomonės ir prašo pagalbos. Patariu. Būna, kad prašo padaryti išskirtinę puokštę, kokios dar nematė nė vienas širvintiškis…

– Sakykim vyras per šventę komandiruotėje, ar būna taip, kad moterys tada sau dovanojasi gėles?

– Ne, tokio atvejo nebuvo, tačiau vyrai iš užsienio užsako gėlių, kurias pristatome į namus. Gėles mes vežiojame po visą Lietuvą. Žinoma, jeigu už kelionę susimoka pats klientas. Nemokamas atvežimas tik Širvintų mieste. Turėjome užsakymą net iš Vokietijos, tada vežėme gėles į Kauną. Vokiečiams labai patiko mano rankų darbo sveikinimų knygos. Labai populiarios puokščių dėžutės. Papuošti galima įvairius dalykus. Dažnai atėję vyrai atsineša ananasą ir prašo jį papuošti – „ką nors padaryti“. Yra „vyriškų“ puokščių. Pavyzdžiui, prašo papuošti … dešrą… Tos visos valgomos puokštės šiandien yra labai populiarios. Dekoruojame net šampano butelį. Populiaru išpurkšti aukso dulkelėmis, t. y. – paauksuoti.

Dviese eiti gyvenimo keliu visada lengviau...

Dviese eiti gyvenimo keliu visada lengviau...

– Abu esate menininkai. Ar šis faktas jums padeda jūsų darbuose? O gal trukdo?

– Manau, kad iš tiesų vienas kitam labai padedame. Esame viena komanda. Arturas man duoda labai daug gerų patarimų, aš padedu jam apipavidalinti studiją. Beje, mane moko ir fotografijos paslapčių. Gėles fotografuoju pati, žinoma, atvažiuoja ir vyras į gėlių saloną su fotoaparatu. Ir ne tik… Kai išvažiuoju į kursus, moka ir žmones aptarnauti. Jam tas darbas labai sekasi. Sutikite, kad gražus vyras tarp gražių gėlių – puiki kompozicija, kuri ypač patinka moterims…

– Jūs minėjote, jog važinėjate į kursus. Kam? Juk apie savo specialybę ir taip viską žinote?

– Tobulėti reikia. Yra daug naujovių. Dažnai važiuoju pas Ritą Naujalienę į Prienus. Ji yra nuostabus žmogus, stažuojasi Japonijoje, Prancūzijoje. Pas ją galima pasimokyti, susipažinti su naujovėmis, su būdingomis šių metų spalvomis. Labai džiaugiuosi, kad vyras mane išleidžia, turiu galvoje – mane pavaduoja.

Žaneta Gerulskienė

Žaneta Gerulskienė

– Jūs esate floristė, tačiau darbas nesibaigia vien puokščių kompozicijomis. Jūs dar vykdote ir edukacinį darbą?

– Neseniai vyko edukacinis užsiėmimas lopšelyje-darželyje „Boružėlė“. Kartu su vaikučiais ir jų mamomis gaminome Kalėdinius vainikus ir puokštes. Aš, kaip floristė, pravedžiau pamoką, o vyras Arturas, kaip fotografas, įamžino šias šiltas akimirkas. Lankėmės ir Širvintų gimnazijoje. Ten kartu su mokytojomis Ieva Vidauskiene, Daiva Piškinienė ir mokinukėmis gaminome puoštes. Kultūros centre kartu su savivaldybės socialinių paslaugų darbuotojomis, policijos pareigūnėmis ir ten buvusiomis mergaitėmis pynėme Kalėdinius vainikus.

– Ačiū už pokalbį, tačiau pabaigoje būtų labai įdomu sužinoti, kaip jūs susipažinote? Kur susikirto jūsų gyvenimo keliai?

– Susipažinome labai atsitiktinai. Romantiškai. Vienoje Vilniaus kavinėje prie manęs priėjo įdomus vyras. Taip ir susipažinome…

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

18 Atsakymų į “Būna, kad prašo padaryti išskirtinę puokštę, kokios dar nematė nė vienas širvintiškis…”

 1. Birutė parašė:

  Pati blogiausia floriste Sirvintose, apgavike paskutine

 2. Rūta parašė:

  Slidi moteris. Tik naudos sau ieško. O po to pati pirma išduoda ir išjuoke. Turbūt ir dabar po Pakalbio sparneliu sėdi ir viską jam raportuoja. LABAI KEISTA kaip juos į partiją įsileidžia, jie bus patys pirmi, kurie išduos. Pamatysit.

 3. vilkelis parašė:

  Gera rašinėti pasislėpus už slapivardžių,tai SSSR palikimas,jeigu jau turite ką parašyti bukite kulturingi,prisistatykite,nesvisa tą rašliava,tušti bailus pepalai

 4. pastebejimas parašė:

  paskutinio komentaro autore reiketu issiaiskinti. Tai nera sunku. Nieko asmenisko, tiesiog idomu suzinoti, kas cia tiek pykcio prikaupes.

 5. Dik parašė:

  Su Šidlauskienė konkurentės buvo varė viena ant kitos o dabar kartu atvyrutes rasineja. Šlykštu . Veidmaine . Dviveide

 6. birute parašė:

  visiems geras nebusi,na,keiciasi valdzia,keiciasi ir nuomone,visi juk nori prie valdzios lovio ka nugrebt

 7. As parašė:

  Čia ta pati kuri drebe viską ant Živilės o dabar tupai šypsosi ir rankom ploja?

 8. o kuo parašė:

  o kodel opozicija savo kandidatus slepia po 9 uzraktais? Kodel tik konservai zinomi?
  lengva is kitu tyciotis, kai savi paslepti.

 9. to Tai gi parašė:

  Ne tik nuo valstiečių dirbo, bet dar kaip varė ant tuometinių darbiečių ir jų kandidatės į merus. O dabar su tos kandidatės , dabartinės merės, komitetu jos vyrelis valdžion taikosi.
  Gyvenime taip būna, kur vėjas pučia ten ir medžiai linksta 🙂 🙂 🙂

 10. RIMA parašė:

  SEKMES, ZANA!

 11. gal kas parašė:

  jūs Lietuvą valdantys valstiečiai žmonėms paaiškinkite ne kokios kainos bus…o kodėl jos tokios ??? parašykite iš kur vartotojas gauna tiek dujas,tiek elektros energiją…ir visas sudedamąsias…visas rinkos kainas…visus tarpininkus…ir paaiškinkite,kaip tais tarpininkais tampama…

 12. Tai gi parašė:

  Šita pati dar neseniai rinkimuose nuo valstiečių dirbo. Išsinėrė?

 13. to ? parašė:

  Reikia skaityti pavadinima ir viska is jo spresti taip , kaip daro jusu „talentingoji ir teisingoji“

 14. ? parašė:

  Artūras kuris šnekinamas pirmas irgi FLORISTĖ????????? O jis tai kandidatas

 15. to VRK parašė:

  fLORISTE nera kandidate. Biskuliuka mastyti reikia pries komentuojant nesamones.

 16. VRK parašė:

  Politinė reklama turi būti pažymėta. Kodėl VRK miega?

 17. Keista parašė:

  O tai ne kandidato politinė reklama? Dabar šk visus komiteto kandidatus aprašinės? Kaip gera turėt savo laikraštį

 18. parašė:

  Čia ta floristė kuri mano akim žiūrint kopijuoja kitus miesto floristus?

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+