Žmonės

Aktyvios veiklos receptas – didžiulis noras ir atsidavimas

Inga Vaickienė - tvirta, savimi pasitikinti ir žinanti, ko iš gyvenimo nori, moteris.

Inga Vaickienė - tvirta, savimi pasitikinti ir žinanti, ko iš gyvenimo nori, moteris.

Inga Vaickienė – dar viena aktyvi ir Širvintų rajono gyventojų labui dirbanti moteris. Ji yra bendruomenės „Mūsų Širvintos“ narė, „Širvintų komunalinis ūkis“ administratorė, kūrybinės veiklos atstovė. Inga mielai sutiko pasidalyti aktyvios veiklos niuansais, prisidėti asmeniniu pasakojimu prie mūsų laikraščio „Nekasdieniai pokalbiai“ rubrikos ir atskleisti paslaptis, kaip vis dėl to pavyksta suspėti tiek visko nuveikti.

- Pirmiausia mūsų pokalbį pradėsime nuo bendruomenės. Ką pavyko nuveikti? Kokius atsiliepimus tenka išgirsti iš žmonių, į kurių gyvenimą įnešėte gėrio, šilumos? Kokių sunkumų iškyla ir kaip juos sprendžiate? Kokie bendruomenės ateities planai ir kuo dar žadate nudžiuginti Širvintų rajono gyventojus?

- Balandžio 13 dieną suėjo lygiai metai, kai su keliais bendraminčiais įsteigėme bendruomenę „Mūsų Širvintos“. Per tuos metus nuveikėme tikrai nemažai. Jei viskas taip sklandžiai eisis kaip dabar, tai, manau, kad dar ne kartą apie mus išgirsite. Domimės viskuo, kuo galėtume padėti širvintiškiams, ką galėtumėme nuveikti jų labui. Planų yra tikrai daug, bet nenoriu jų dabar atskleisti. Skaityti daugiau »

Mokyklai atiduoti metai paženklinti puikiais mokinių pasiekimais

Aldona Barkauskienė (dešinėje) su seserimi Monake.

Aldona Barkauskienė (dešinėje) su seserimi Monake.

Visi tie, kas pažįsta Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos geografijos mokytoją Aldoną Barkauskienę, sutiks, jog tai yra pedagogė, kuri dvejoti nelinkusi. Ji vaikus moko mokytis, skatina informacijos ieškoti įvairiuose šaltiniuose, sudaro sąlygas išreikšti savo požiūrį, parodo geografijos žinių svarbą ir visada pasiekia tikslą. Jos ugdomi mokiniai nuolat įvairiuose rajoniniuose ir respublikiniuose konkursuose pelno prizines vietas. Daugiau nei 40 metų pedagoginio darbo stažą turinti mokytoja sakosi, jog savęs kitame darbe net neįsivaizduojanti. Mokytoja maloniai sutiko papasakoti ne tik apie mokyklą ir mokinius, bet ir apie vaikystę, prabėgusią atokiame Dzūkijos kaime, keliones po pasaulio šalis. Skaityti daugiau »

Į sportą keitėsi ne vaikų, o mokytojų požiūris

Žygiuoja Musninkų vidurinės mokyklos lengvosios atletikos komanda. Priekyje - Leonas Vaicekauskas.

Žygiuoja Musninkų vidurinės mokyklos lengvosios atletikos komanda. Priekyje - Leonas Vaicekauskas.

Neseniai Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija išplatino informacinį pranešimą „Mokinių gyvensenos tyrimas atskleidė sveikos gyvensenos trūkumus“. Toks tyrimas visos Lietuvos mastu atliktas pirmą kartą. Jis nėra džiuginantis. Nors tyrimo metu paaiškėjo, kad dauguma Lietuvos vaikų jaučiasi laimingi ir savo sveikatą vertina gerai (taip mano 5 iš 6 šalies vaikų), tačiau labai mažai vaikų teigė užsiimantys sportu – tai ne pamokų metu daro vos 1 iš 10 moksleivių. Nerimą kelia tai, kad mokyklinio amžiaus vaikų sveikatos elgsena yra gana prasta, sveikatai įtaką darančių rizikos veiksnių rodikliai aukšti. Bloga padėtis dėl alkoholio, tabako bei narkotikų vartojimo. Paaiškėjo, kad net 1 iš 5 vaikų Lietuvoje per pastaruosius 12 mėnesių rūkė. Trečdalis vaikų per pastaruosius 12 mėnesių vartojo alkoholį. Buvo ir kitas svaigiąsias medžiagas vartojusių vaikų – 3 procentai mokinių nurodė per pastaruosius metus vartoję marihuanos, o 1 procentas – kitų narkotikų. Skaityti daugiau »

Kai aktyvus gyvenimo būdas „veža“

Didžiausias Rimos palaikymas ir motyvacija - nuostabi šeima, kuriai stengiasi skirti didžiąją dalį dėmesio.

Didžiausias Rimos palaikymas ir motyvacija - nuostabi šeima, kuriai stengiasi skirti didžiąją dalį dėmesio.

Džiugu, kad kas kartą yra galimybė kalbinti talentingus, aktyvius ir savo darbą mylinčius Širvintų rajono gyventojus. Šį kartą bendraujame su, nepabijosiu tokio įvardijimo, „Barbe devyndarbe“ – 38-erių metų Širvintų kaimo gyventoja Rima Jasevičiene. Moteris nuo ryto iki vėlaus vakaro nepaleidžia iš rankų mobiliojo telefono ir geba būti Širvintų kaimo seniūnaite, bendruomenės „Upė“ lydere, rūpintis vaikų žaidimų kambario „Pipiras“ reikalais, organizuoti kavinės „Terasa“ veiklą bei plėtoti netrukus vėl duris atversiančios „Paplūdimio kavinės“ darbus. Žinoma, ką jau kalbėti apie mamos, namų tvarkytojos, virėjos, patarėjos šeimos klausimais ir kitus su šia sritimi susijusius darbus. Negana to, Rima „kremta mokslus“ aukštojoje mokykloje. Kaip įmanoma vienu metu tiek daug suspėti? Iš kur semtis tiek energijos, iš kur toks ryžtas ir atsidavimas darbui? Apie visa tai ir dar daugiau moteris su malonumu sutiko papasakoti mūsų laikraščiui bei pasidalijo keliais patarimais.  Skaityti daugiau »

60 metų – pasitardami, prilaikydami, saugodami vienas kitą, vienas kitu džiaugdamiesi

Albinas ir Liudvika Skardžiai su anūkais Justu ir Linu.

Albinas ir Liudvika Skardžiai su anūkais Justu ir Linu.

Nuvykęs pasveikinti garbingo 85-erių metų jubiliejaus proga savo mokytojos lituanistės Liudvikos Skardžiuvienės, sužinojau, kad šios garbios moters gyvenime – 2017 metai ypatingi, dukart jubiliejiniai. Pavasario pradžioje Liudvika ir Albinas Skardžiai šventė 60 metų santuokinio gyvenimo sukaktį. Pasidomėjus simboliniais vestuvių metinių pavadinimais, paaiškėjo, kad 60 metų – tai deimantinės vestuvės. Retai sutinkamos laimingos poros, kurios sulaukia tokių metų vienoje šeimoje. Skaityti daugiau »

Motinos širdį džiugina šaunios dukros ir malonūs prisiminimai

Laiminga mama su dukromis.

Laiminga mama su dukromis.

Pirmąjį gegužės sekmadienį Lietuvoje švenčiama Motinos diena. Tą dieną gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui – mamai. Tądien margaspalvių gėlių jūra papuoš Gemos Kanapienienės – Zibalų seniūnijos Beivydžių kaimo gyventojos – namus. Ši garbi mama išaugino, išauklėjo ir savarankiško gyvenimo keliu palydėjo tris dukras, yra šešių anūkų močiutė ir vienos proanūkės prosenelė.  Skaityti daugiau »

Velykų proga – šilto pavasario ir Dievo palaimos

Beivydžių kaimo gyventojai Melanijai Andrikonienei atminty išlikęs įdomiausias vaikystės užsiėmimas - drauge su mama dažyti velykinius kiaušinius.

Beivydžių kaimo gyventojai Melanijai Andrikonienei atminty išlikęs įdomiausias vaikystės užsiėmimas - drauge su mama dažyti velykinius kiaušinius.

Šiemet žemė gerokai anksčiau išsivadavo iš sniego gniaužtų, saulė, kaskart kildama aukštyn, vis dosniau dalija spindulius, tai vienur, tai kitur besikalantys žali daigai primena, jog čia pat Velykos. Tai gamtos atbudimo, prisikėlimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, laukiama tiek vaikų, tiek suaugusių.

Kai apsilankiau pas Melaniją Andrikonienę, Beivydžių kaimo (Zibalų seniūnija) gyventoją, moteris spindėjo džiaugsmu ir gyveno artėjančios šventės laukimu, netgi parodė svetainėje ant stalo besipuikuojančią anūkėlės Rusnės pagamintą velykinę kompoziciją.

- Visi laukiame Velykų, pavasario ir saulės spindulių, – sakė Melanija Andrikonienė. – Jauniausioji anūkė ketvirtokė Rusnė jau anksčiau papuošė namus popieriniais margučiais, taip sukūrė šventės laukimo nuotaiką. Skaityti daugiau »

„Vakarais stengiamės visi susėsti ir pasikalbėti…“

Dragūnų šeima. Iš kairės į dešinę: Juozapas, Diana, mama Andžela, Justas, Nojus, tėtis Gintaras ir Roberta.

Dragūnų šeima. Iš kairės į dešinę: Juozapas, Diana, mama Andžela, Justas, Nojus, tėtis Gintaras ir Roberta.

Šiuo metu žiniasklaidoje yra labai daug niūrių, šokiruojančių naujienų apie asocialias šeimas, mušamus ar kitaip skriaudžiamus vaikus. Gaila, tačiau mes nepamatome šalia esančių žmonių, kurie stengiasi daryti gerą, kurie labai daug atiduoda savo vaikams – laiko, nervų, pinigų, sveikatos, jėgų… Dabužynės kaime gyvena daugiavaikė Andželos ir Gintaro Dragūnų šeima. Tai – paprasti ir kuklūs žmonės, – teko gerokai pasistengti, kol įkalbėjau juos papasakoti apie save. Skaityti daugiau »

Kūryba sielvartui suteikia laisvę

Antanas Šimkus teigia, kad kūryba yra vidinio sielvarto išlaisvinimas. (Nuotrauka iš socialinės paskyros Facebook)

Antanas Šimkus teigia, kad kūryba yra vidinio sielvarto išlaisvinimas. (Nuotrauka iš socialinės paskyros Facebook)

Poezija – kūrybinis žmogaus menas, nuolatinis savęs ieškojimas bei gyvenimo grožio atradimas. Tai kalba, kuri sukelia jausmus, prisiminimus, galbūt tam tikrus skaudžius išgyvenimus ir suartina su pačiu kūrėju. Dažnam iš mūsų yra sunku analizuoti poezijos kūrinius, nes kiekvienas tą pasaulį mato savaip. Tad įdomu išgirsti viso to kūrybinio proceso užuomazgas iš paties poeto. Šį kartą kalbinsime jaunesnės kartos (g. 1977 m.) kūrėją – Antaną Šimkų. Poetas ne tik kuria eiles, bet dar yra literatūrologas, publicistas… 1995 m. Vilniuje baigė M. Daukšos vidurinę mokyklą. 1995-2000 m. VPU studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, įgijo bakalauro ir magistro laipsnį. 2004-2009 m. dirbo savaitraščio „Literatūra ir menas“ publicistikos skyriaus ir jaunimo puslapių „Aktyvios jungtys“ redaktoriumi, 2009-2015 m. – interneto dienraštyje „Bernardinai.lt“ kultūros temų redaktoriumi. Skaityti daugiau »

Technologijų mokytojo rankose seni daiktai atgimsta naujam gyvenimui

Baigiamieji stalinės lempos kūrimo darbai. Technologijų mokytojas Kęstutis Stankevičius tvirtina gaubtą.

Baigiamieji stalinės lempos kūrimo darbai. Technologijų mokytojas Kęstutis Stankevičius tvirtina gaubtą.

Paprastas žmogelis įprastus namų apyvokos daiktus bei darbo įrankius vertina pagal jų tiesioginę paskirtį. Gelvonų ir Musninkų gimnazijų technologijų mokytojo metodininko Kęstučio Stankevičiaus rankose šie įprasti daiktai persikūnija – atgimsta naujam gyvenimui. Užsukus į Gelvonų gimnazijos technologijų kabinetą akys raibsta nuo originalių paveikslų, šviestuvų, žvakidžių, laikrodžių, kuriems sukurti buvo panaudoti kasdieniai ir visiems gerai pažįstami daiktai. Nė nepagalvotum, kad iš tokio galėtų gimti originalus, verčiantis susimąstyti apie kitokią gyvenimo prasmę darbas. Ir ne tik daikto… Technologijų mokytojas sutiko pasidalyti mintimis apie savo ir savo mokinių darbus.

- Įdomu, kaip vyksta jūsų kūrybinis procesas? Ar pirma būna idėja, pagal kurią ieškomas daiktas, ar idėja atkeliauja vėliau, jau tą daiktą aptikus?

- Lankausi parodose, seku internetines panašios tematikos naujienas, bendrauju su įdomiais žmonėmis, ir po truputį išryškėja konkreti idėja. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jums buvo įsisiurbusi erkė?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 8 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.