Gamta

Jau tūkstantis, o pas mus – padvigubėjo

Naujausiais duomenimis, šiais metais Lietuvoje laukinėje faunoje afrikinis kiaulių maras (AKM) jau patvirtintas 565 vietose tūkstančiui šernų – 99 sumedžiotiems ir 901 nugaišusiam. Skaityti daugiau »

Kai ką nudžiugino milžinai, kai ką – alpinistai

Julius Jagminas ir jo baravykas

Julius Jagminas ir jo baravykas

Vien jau tai, kad širvintiškis Julius Jagminas rado štai tokį grybų „pulkininką“ įrodo, jog sėkmė jam šypsosi.

„Šį gražuolį baravyką radau rugsėjo 2 dieną miške už Šešuolėlių II kaimo, ant kalno esančiame miške, jau pravažiavus tvenkinius. Baravykas buvo visai sveikas, jį išvirus išėjo 1 litras grybų konservų. Ir jums linkiu tokių atradimų,“ – „Širvintų kraštui rašė grybautojas.

O štai kiti du skaitytojai bent šį kartą į mišką nėjo. O ir parodyti jie norėjo ne grybus, o jų daržuose augančius moliūgus.

Bronius Karpičius iš Liūnų II kaimo, kuris yra netoli Žemųjų Viesų, darže užsiaugino va tokį milžiną. Tiesa, jo nepasvėrė, tačiau tai ir nebūtina, juk moliūgas nepretenduoja sumušti kokio nors šalies rekordo. Pamatavo pridėjęs metrą – po pusmetrį tiek į aukštį, tiek į plotį. Skaityti daugiau »

Garbingą Juodiškių kaimo praeitį mena iš eglių suformuota penkiakampė žvaigždė

jJuodiškių ūkio didybę mena tik gerokai tįstelėjusios eglės, susodintos į penkiakampę žvaigždę. Ji gerai matoma praskrendančių lėktuvų keleiviams.

jJuodiškių ūkio didybę mena tik gerokai tįstelėjusios eglės, susodintos į penkiakampę žvaigždę. Ji gerai matoma praskrendančių lėktuvų keleiviams.

„Sodink medį, nors nežinai, kas jo pavėsyje ilsėsis“, – kažkur teko skaityti šiuos išminties kupinus žodžius. Iš tikrųjų Lietuvoje nerasime nė vienos kaimo sodybos, kurioje neaugtų nors vienas medis. Nuo seno lietuviai juos sodino jaukumui, poilsiui, kad vėjas medžių šakose sušvelnėtų. Ir šiandien pasodintas medis yra gražiausias paminklas svarbiam šeimos, giminės, kaimo, vienkiemio, bendruomenės įvykiui pažymėti. Savotišką gamtos paminklą mūsų rajone turi Juodiškiai.  Skaityti daugiau »

Paukščių laikytojams

2017 m. pavasarį Lietuvoje buvo nustatytas paukščių gripas kritusioms gulbėms. Paukščių gripo atvejai jau kurį laiką užregistruojami aplinkinėse Europos Sąjungos valstybėse tiek laukinians vandens paukščiams, tiek naminių paukščių laikymo vietose. Skaityti daugiau »

Juodonių kaimo ūkininkai nustebino dekoratyviniais paukščiais

Violeta Naraškevičienė parodė baseinėlyje gyvenantį vėžlį.

Violeta Naraškevičienė parodė baseinėlyje gyvenantį vėžlį.

Ūkininkavimas darbščiai Violetos ir Sauliaus Naraškevičių šeimai, gyvenančiai Juodonių kaime (Musninkų seniūnija), yra ne tik sunkus kasdienis darbas, bet ir malonus pomėgis. Šeimininkai ne tik rūpinasi didžiule galvijų banda, bet gali pasidžiaugti ir savo auginamais povais, kalakutais, antimis, elegantiškai vaikštinėjančiais šilkiniais plikakakliais gaidžiais, baltakuodėmis vištomis, vyžotais, pentinuotais ir kitokiais dekoratyviniais gaidžiais bei nesuskaitoma daugybe vištų ir viščiukų, kurių rūšis ir veisles šeimininkai labai ilgai vardijo. Skaityti daugiau »

Lapelių milžinas perspjovė „begėdį“

Janės Stravinskienės pomidoras

Janės Stravinskienės pomidoras

Praėjusią savaitę buvo pranešta, kad vienos panevėžietės šiltnamyje užaugo pomidoras milžinas, kuris sveria 735 g. Augdamas, pomidoras nulaužė šaką šiltnamyje, dėl to turėjo persikraustyti ant palangės. Čia vis dar žalias gigantas noksta. Augintoja savo pomidorą dėl to pavadino „begėdžiu“.

O štai Lapelių kaimo gyventojos Janės Stravinskienės pomidoras šakos nenulaužė, bet lengvai perspjovė begėdį. Šiltnamyje užaugęs gigantas sveria 862 g.

Aišku, abiems pomidorams toli iki rekordų. Kaip rašoma, didžiausias Lietuvoje užaugęs pomidoras svėrė 1,57 kg. Jį 1993 metais užaugino Vilkaviškyje gyvenantys Vanda ir Rimas Unguraičiai. Skaityti daugiau »

Šįmet Teresos agurkai užaugo statinėje

Černiškių kaime (Širvintų seniūnija) esančioje sodų bendrijoje „Rasa“ gyvena Teresa Filipova. Ponia Teresa kolektyviniame sode jau antrus metus sodina agurkus. Pernai jos agurkai iškrėtė „pokštą“, mat visi dar vasaros pradžioje subrandino po vieną žaliašonį agurką ir nė nemanė toliau augti. Šiais metais sodo šeimininkė nutarė išbandyti vieną eksperimentą, apie kurį žiemą skaitė sodininkams skirtame žurnale.  Skaityti daugiau »

Kas savaitę minimas ir Širvintų rajonas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad rugpjūčio 4-11 dienomis Lietuvoje afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas 6 sumedžiotiems šernams ir 43 šernų gaišenoms.

Daugiausia šernų gaišenų – 10 – Aptikta Panevėžio rajone. Ukmergės rajone informuota apie 9, Kėdainių rajone – apie 6, Širvintų rajone – apie 5 rastas gaišenas (veterinarijos pareigūnai informuoti apie AKM užsikrėtusių šernų gaišenas Zibalų ir Alionių seniūnijose). Skaityti daugiau »

Didelė bulvė ar mažas gyvūnas?

Irenos Kojienės darže užaugo įdomi gamtos keistenybė - bulvė „Vineta“.

Irenos Kojienės darže užaugo įdomi gamtos keistenybė - bulvė „Vineta“.

Į „Širvintų krašto“ redakcija užsukusi Bajorų kaimo gyventoja Irena Kojienė su savimi atsinešė didelę bulvę, primenančią kažkokį gyvūną. Gal nežemiškos kilmės padarą, panašų į drakoniuką, galbūt – į paprastą mažą šuniuką. Galima įžiūrėti gyvūno galvą, kaklą, koją, o pastabus žmogus – dar ir akis, skruostus, net burną su iškištu liežuviu…  Skaityti daugiau »

Kai Prienų ežero lydekos kainuoja brangiau už eršketą ar juodąjį otą

Kiek daugiau nei prieš dvejus metus rašėme, kad Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2015 metų kovo 23-iosios popietę gavo anoniminį pranešimą, jog ties Prienų kaimu iš Staravygalos ežero ištekančiame upelyje galimai vykdoma neteisėta žvejyba su draudžiamais įrankiais.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jūs gyvenate:

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 15 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.