Gamta

Brazelėse auga šimtametė kriaušė

Brazelių kriaušė

Brazelių kriaušė (dešinėje)

Neseniai rašėme, kad į Valstybės saugomų gamtos paveldo objektų sąrašą įtraukta Brazelių kaime (Čiobiškio seniūnija) auganti kriaušė. Taip ji oficialiai tapo trečiuoju rajono gamtos paminklu. Be jos, sąraše yra Stepanavos kaime (Čiobiškio seniūnija) esanti ola – Čiobiškio urvas bei Kangedų kaime (Gelvonų seniūnija) esantys rieduliai – Dūdų akmenys.

Internetiniame Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos puslapyje sakoma: „Gamtos paminklo sąvoką pirmasis XIX a. pavartojo garsus vokiečių geografas ir keliautojas A. Humboltas. Skaityti daugiau »

Unikalus namas ant ratų apsilankys Širvintose

Unikalus namas ant ratų apsilankys Širvintose

Unikalus namas ant ratų apsilankys Širvintose

Gegužės 14 d. 16 val. į Širvintas, priešais savivaldybę atvyks iš įvairių senų nenaudojamų daiktų sukurtas namas ant ratų. Šis unikalus mobilus namas, kuris sukurtas įgyvendinant projektą „Darnūs namai“, lankysis 60-tyje Lietuvos savivaldybių. Turo metu gyventojai bus šviečiami apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Skaityti daugiau »

Karštas pasvarstymas: Informacija apie sukrečiančius atliekų kiekius – sensacija ar provokacija?

Vos 100 m nuo Neries esantis Liaukiškių karjeras turėtų priglausti 0,3 mln. kub. m techninio komposto?!

Vos 100 m nuo Neries esantis Liaukiškių karjeras turėtų priglausti 0,3 mln. kub. m techninio komposto?!

Taip jau yra, kad atliekų verslas laikomas trečiu pagal mąstą šešėliniu verslu po prekybos narkotikais ir ginklais, todėl suprantama, kad viskas, kas su tuo susiję, kelia didesnį visuomenės dėmesį, iššaukia įvairių vertinimų ir apauga sąmokslo teorijomis. Pakanka prisiminti, kaip savo laiku buvo reaguota į ketinimus galbūt Jauniūnų seniūnijoje įrengti Vilniaus apskrities buitinių atliekų sąvartyną ar, sakykime, vis dar aktualų sumanymą Beržės kaime atidaryti plastiko perdirbimo įmonę. Skaityti daugiau »

Apie didelį žmogaus širdies gerumą

Kuosa ramiai tupi, nes supranta, jog nebepaskris...

Kuosa ramiai tupi, nes supranta, jog nebepaskris...

Vaistininkai pastebi ir perspėja, kad erkės įsigudrina kasmet paguldyti į ligos patalą tūkstančius žmonių ir tai ima daryti nuo pat ankstaus pavasario. Šie krauju mintantys parazitai yra pavojingi žmonėms ir gyvūnams, nes platina infekcines ligas. Dažniausios erkių žmonėms platinamos ligos – erkinis encefalitas ir Laimo liga. Dėl palankaus klimato ir gamtinių sąlygų erkės Lietuvoje išlieka gyvybingos beveik visus metus iki vėlyvo rudens, o jų platinamos ligos žmonėms sukelia itin sunkius sveikatos sutrikimus. Pavasarį erkės yra itin aktyvios, kadangi po žiemos joms būtina pasimaitinti krauju ir išgyventi. Žmogus erkių platinamomis ligomis dažniausiai užsikrečia įsisiurbus sukėlėjais infekuotai erkei.  Skaityti daugiau »

Pavasarinė vakcinacija nuo pasiutligės – Širvintų rajone

Jaukas su vakcina

Jaukas su vakcina

Balandžio 13 visoje Lietuvoje pagal planą pradėtas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas. Šiame etape vakcinacija vykdoma tik buferinėse (pasienio) teritorijose, besiribojančiose su kaimyninėmis šalimis: Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija. Kaip ir kasmet, iš lėktuvų mėtomi jaukai su vakcina. Laukinių gyvūnų vakcinacija pradedama nuo vakarinio Lietuvos pakraščio. Šimet numatoma išmėtyti 505 tūkst. jaukų. Laukinių gyvūnų vakcinacija vyksta priklausomai nuo oro sąlygų.

Orlaiviuose, iš kurių mėtomi jaukai, yra įrengti automatiniai jaukų išmėtimo įrenginiai. Skaityti daugiau »

Veterinarai jau panaikino Širvintų rajoną!?

Viename iš kovo mėnesio „Širvintų krašto“ numerių rašėme, kad Afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų Širvintų rajone mažėja. Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos skelbtais duomenimis, sausį Čiobiškio, Musninkų, Jauniūnų, Kernavės, Širvintų, Zibalų seniūnijose buvo aptiktos 87 šernų gaišenos, be to buvo sumedžioti 4 AKM sergantys šernai. O štai per kitą analogišką laiko tarpą (iki kovo 4-osios) užfiksuota viso labo 12 tokių atvejų – rastos 9 gaišenos ir sumedžioti 3 šernai. Skaityti daugiau »

„RetroPlast“ gamyklos klausimas arba kai pabunda „miegančioji gražuolė“…

Šioje vietoje planuojama statyti plastiko perdirbimo gamyklą.

Šioje vietoje planuojama statyti plastiko perdirbimo gamyklą.

Vis netyla kalbos apie UAB „Retroplast“ ketinamą statyti antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą Širvintų rajone, Beržės kaime.

Kaip jau esame rašę, žemės sklypas, kuriame planuojama veikla, yra privatus. Todėl sprendimus dėl ūkinės veiklos priima Aplinkos ministerijai pavaldi Aplinkos apsaugos agentūra, Poveikio aplinkai vertinimo departamentas. Šiame procese Savivaldybė neturi jokio sprendžiamojo balso. Nors tema – Tačiau rajono veikėjai, pagarsėję savo kritika, o neretai net ir šmeižtu, svarsto itin atkakliai: leis ar neleis Savivaldybė (ir, aišku, merė Živilė Pinskuvienė) statyti gamyklą. Skaityti daugiau »

„Galima manyti, kad tiems žmonėms ne tiek ir rūpi ar tiesiog nesinori būti žinomiems…“

Štai jau kuris laikas spaudoje ir viešojoje erdvėje eskaluojama UAB „RetroPlat“ planuojamos gamyklos Beržės kaime tema. Susirūpinimas kilo po to, kai aplinkosaugininkai nusprendė, jog plastiko perdirbimu (smulkinimu) daugiausia užsiimsiančiai įmonei nereikalingas poveikio aplinkai vertinimas. Skaityti daugiau »

Afrikinis kiaulių maras plinta rajone

Lietuvoje ir mūsų rajone afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai nuolat fiksuojami laukinėje faunoje. Šių metų sausio mėnesį rajone liga diagnozuota 3 sumedžiotiems šernams ir 90 šernų gaišenoms. Nuo šių metų pradžios Lietuvoje AKM nustatytas 502 šernams 229 vietose. Visos šernų gaišenos ir užkrėstos AKM skerdenos sunaikintos. Skaityti daugiau »

Ko išsigando protestuotojai?

Pro plačiai atvertus „RetroPlast“ gamyklos vartus neįžengė nė vienas tokios veiklos Širvintose priešininkas

Širvintiškių delegacija „RetroPlastast“ gamyklos kieme.

Širvintiškių delegacija „RetroPlastast“ gamyklos kieme.

„Širvintų kraštas“ jau rašė apie Širvintų rajone, Beržės kaime, planuojamą statyti UAB „RetroPlast“ antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą. Supažindinę su ketinimais, spausdinome Savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės, Tarybos narių, Administracijos specialistų komentarus.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei Prezidento rinkimai būtų rytoj, už ką balsuotumėt?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 8 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.