Gamta

Pavasarinė vakcinacija nuo pasiutligės – Širvintų rajone

Jaukas su vakcina

Jaukas su vakcina

Balandžio 13 visoje Lietuvoje pagal planą pradėtas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas. Šiame etape vakcinacija vykdoma tik buferinėse (pasienio) teritorijose, besiribojančiose su kaimyninėmis šalimis: Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija. Kaip ir kasmet, iš lėktuvų mėtomi jaukai su vakcina. Laukinių gyvūnų vakcinacija pradedama nuo vakarinio Lietuvos pakraščio. Šimet numatoma išmėtyti 505 tūkst. jaukų. Laukinių gyvūnų vakcinacija vyksta priklausomai nuo oro sąlygų.

Orlaiviuose, iš kurių mėtomi jaukai, yra įrengti automatiniai jaukų išmėtimo įrenginiai. Skaityti daugiau »

Veterinarai jau panaikino Širvintų rajoną!?

Viename iš kovo mėnesio „Širvintų krašto“ numerių rašėme, kad Afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų Širvintų rajone mažėja. Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos skelbtais duomenimis, sausį Čiobiškio, Musninkų, Jauniūnų, Kernavės, Širvintų, Zibalų seniūnijose buvo aptiktos 87 šernų gaišenos, be to buvo sumedžioti 4 AKM sergantys šernai. O štai per kitą analogišką laiko tarpą (iki kovo 4-osios) užfiksuota viso labo 12 tokių atvejų – rastos 9 gaišenos ir sumedžioti 3 šernai. Skaityti daugiau »

„RetroPlast“ gamyklos klausimas arba kai pabunda „miegančioji gražuolė“…

Šioje vietoje planuojama statyti plastiko perdirbimo gamyklą.

Šioje vietoje planuojama statyti plastiko perdirbimo gamyklą.

Vis netyla kalbos apie UAB „Retroplast“ ketinamą statyti antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą Širvintų rajone, Beržės kaime.

Kaip jau esame rašę, žemės sklypas, kuriame planuojama veikla, yra privatus. Todėl sprendimus dėl ūkinės veiklos priima Aplinkos ministerijai pavaldi Aplinkos apsaugos agentūra, Poveikio aplinkai vertinimo departamentas. Šiame procese Savivaldybė neturi jokio sprendžiamojo balso. Nors tema – Tačiau rajono veikėjai, pagarsėję savo kritika, o neretai net ir šmeižtu, svarsto itin atkakliai: leis ar neleis Savivaldybė (ir, aišku, merė Živilė Pinskuvienė) statyti gamyklą. Skaityti daugiau »

„Galima manyti, kad tiems žmonėms ne tiek ir rūpi ar tiesiog nesinori būti žinomiems…“

Štai jau kuris laikas spaudoje ir viešojoje erdvėje eskaluojama UAB „RetroPlat“ planuojamos gamyklos Beržės kaime tema. Susirūpinimas kilo po to, kai aplinkosaugininkai nusprendė, jog plastiko perdirbimu (smulkinimu) daugiausia užsiimsiančiai įmonei nereikalingas poveikio aplinkai vertinimas. Skaityti daugiau »

Afrikinis kiaulių maras plinta rajone

Lietuvoje ir mūsų rajone afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai nuolat fiksuojami laukinėje faunoje. Šių metų sausio mėnesį rajone liga diagnozuota 3 sumedžiotiems šernams ir 90 šernų gaišenoms. Nuo šių metų pradžios Lietuvoje AKM nustatytas 502 šernams 229 vietose. Visos šernų gaišenos ir užkrėstos AKM skerdenos sunaikintos. Skaityti daugiau »

Ko išsigando protestuotojai?

Pro plačiai atvertus „RetroPlast“ gamyklos vartus neįžengė nė vienas tokios veiklos Širvintose priešininkas

Širvintiškių delegacija „RetroPlastast“ gamyklos kieme.

Širvintiškių delegacija „RetroPlastast“ gamyklos kieme.

„Širvintų kraštas“ jau rašė apie Širvintų rajone, Beržės kaime, planuojamą statyti UAB „RetroPlast“ antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą. Supažindinę su ketinimais, spausdinome Savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės, Tarybos narių, Administracijos specialistų komentarus.  Skaityti daugiau »

Akį džiugino, bet tvarkyti niekas nenorėjo…

Penktadienį į „Širvintų krašto“ redakciją paskambinęs pasipiktinęs skaitytojas klausė, kodėl palei Plento gatvę yra pjaunamos obelys, kas tai daro, kodėl tas obelis sodinę gyventojai nieko apie tai nežino?

Kadangi jau esame rašę, kad Širvintų rajono savivaldybė įgyvendins Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Kraštovaizdžio sutvarkymas Širvintų mieste“, klausimus persiuntėme Savivaldybės administracijai. Skaityti daugiau »

Kai jaunas žmogus siekia savo svajonės

Paskaitėlės akimirka

Paskaitėlės akimirka

Gimnazistas Džiugas Tamašauskas su paukščių nuotraukų albumu ir baltame popieriaus lape nupiešta lesyklos idėja, pirmą kartą susitikti su Savivaldybės mere Živile Pinskuviene atėjo prieš porą metų. Šią jaunojo gamtininko, paukščių mylėtojo svajonę kartu su rėmėjais pavyko įgyvendinti, ir po kelių mėnesių „Vaikystės stotelės“ skvere buvo pastatyta stacionari lesykla.  Skaityti daugiau »

„Baubas“ yra baisus, kai trūksta informacijos?

Būti ar nebūti gamyklai Beržės kaime

Po to, kai gruodžio mėnesį išspausdinome straipsnį apie Beržės kaime, senų „griaučių“ vietoje, planuojamą statyti antrinių žaliavų atliekų perdirbimo gamyklą, sulaukėme ne vieno skambučio ir komentaro.

Lapkričio 25 d. numeryje buvo išspausdintas pranešimas apie atrankos išvadą dėl UAB „RetroPlast“ antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų apdorojimo, plastiko dribsnių, granulių bei mišinių gamybos Beržės kaime poveikio aplinkai vertinimo. Pagal šį vertinimą, įmonės veikla būtų vykdoma 3,1 ha plote Beržės kaime, Beržės g. 1. Skaityti daugiau »

Afrikinio kiaulių maro atvejų – septynios dešimtys

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pranešimų duomenimis, per mėnesį Širvintų rajone buvo sumedžioti 4 šernai, kuriems diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), taip pat rasta 18 šernų gaišenų. Tokiu atveju, ši liga toliau plito Širvintų, Zibalų, Jauniūnų ir Alionių seniūnijose.

Jei laikyti, kad VMVT paskelbė apie visus Širvintų rajone užfiksuotus atvejus, kai sumedžiotiems šernams ar rastoms jų gaišenoms buvo diagnozuotas afrikinis kiaulių maras, jų skaičius rajone šįmet pasiekė 70. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kaip turi būti pasielgta su posėdžių nelankančiais tarybos nariais?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 21 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.