Nuomonės

Ar valdžia kalta?

Vis tenka paskaityti ar išgirsti priekaištų, kad tas blogai, anas blogai, kodėl vienur tvarko, kitur – ne. Tik ar dėl to staiga reikia pradėti kaltinti valdžią? Kad ir dėl tų pačių kelių. Pirmiausia, tai niekados tiek valdžios dėmesio kaimo keliams tvarkyti nebuvo, kiek jo yra dabar. Ir greideriuoja, ir asfaltuoja, ir duobes lopo. Jeigu kas nori, kad viskas visur būtų sutvarkyta iš karto, tai tegu apsiramina – tokių stebuklų niekur nebuvo, nėra ir nebus. Kantrybės! Skaityti daugiau »

Įžvalgos

Valdas Povilaitis

Valdas Povilaitis

Buvo balandžio 1-osios naktis, kai mane aplankė toksai regėjimas: Karalystės Valdovė laikinai paskyrė piktąją burtininkę ir įsakė išpurkšti širšių lizdą, susuktą Meno šventykloje. Ir užvirė nuožmi kova. Pasirodė, kad ne taip lengva jį sunaikinti. Priešinasi, bjaurybės, skaudžiai gelia (kliuvo ir man). Susispietė į profesinę sąjungą, pasikvietė pagalbon pilietį Virgį ir dar tris riterius…

Nežinau, kaip baigėsi kova. Atsibudau išpiltas šalto prakaito ir nuskubėjau pas Žynį, kad paaiškintų mano sapną. „Taigi, – sako, – čia apie tavo darbovietę. Visos Širvintos kalba ir rašo apie baisius dalykus Meno mokykloje. Bet tu pats viską geriau žinai. Tad eik ir papasakok žmonėms.“

„Na, gerai, – tariau, – pabandysiu.“ Padėjau į šalį violončelę ir griebiausi plunksnos. Taip gimė šios įžvalgos. Skaityti daugiau »

Puošmena ar šiukšlė?

walnuts.lt nuotr.: Gal kam ir gražu, bet taip pažeidžiama nustatyta senų padangų utilizavimo tvarka.

walnuts.lt nuotr.: Gal kam ir gražu, bet taip pažeidžiama nustatyta senų padangų utilizavimo tvarka.

Artėja pavasaris – vėl pulsime kuoptis, tvarkyti aplinką. Žmonės dabar išradingi, o ir internete visokių idėjų pilna. Pavyzdžiui, kaip panaudoti senas padangas, ką iš jų padaryti, kur pritaikyti. Prieš keletą metų lyg kokia kičo epidemija išplito mada iš senų padangų išpjaustinėti ir sumontuoti vazonus gėlėms, įvairiausias „gulbes“. Dar ir dabar turbūt yra vaikų žaidimo aikštelių, kuriose sūpynės ar kokie kiti žaidimų elementai dar sovietmečiu padaryti iš senų padangų. Net ir ugdymo įstaigose. O ūkininkai padangas dar ne taip seniai naudojo (gal kai kurie ir dabar naudoja) šienainiui suslėgti. Kiti padangomis, pripildytomis smėlio, takus kiemuose iškloja. Fantazijai ir išradingumui ribų nėra. Bet…, pasirodo, su tokiomis „fantazijomis“ reikia būti atsargiems – jas nusiteikę pažaboti aplinkosaugininkai. Skaityti daugiau »

Neįveikiamas matematikos uždavinys „Širvintų Šustauskui“, arba – Kaip V. Mateika skaičiuoja algas

Sausio 26 d. vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje bene daugiausiai diskusijų ir karštų pasisakymų sukėlęs klausimas buvo priemokos už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, kai yra padidėjęs darbų mastas atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, skyrimas Administracijos direktorei Ingridai Baltušytei-Četrauskienei. Kadangi Tarybos posėdžiai yra transliuojami tiesiogiai, kiekvienas rajono gyventojas gali pamatyti ir išgirsti, kaip dirba jo interesams atstovaujantys Tarybos nariai, ko gero, ne vienam į akis krito tai, kaip savo nuomonę dėstė mažumos atstovai ir bene juokingiausiai pasirodęs liberalcentristas, „Širvintų Šustausku“ pramintas Vidmantas Mateika. Jau tampa įprasta, kad po jo pasisakymų salėje kyla juoko banga. Skaityti daugiau »

Meilės romanas ar kaimų mokyklos? Kas turi būti svarbiau?

Tuo metu, kai šalies žiniasklaida ūžte ūžia apie galimą valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio romaną ir jo detales, į užmarštį nueina esminiai dalykai. Ar ne to ir siekiama?

Jau ne kartą rašėme apie tai, kad naujajam Seimui ir Vyriausybei garsiai prakalbus apie kaimo mokyklų išsaugojimą, buvo dėta daug vilčių, kad regioninė švietimo politika pasikeis, ir mūsų rajone pavyks išsaugoti visas mažąsias mokyklas, kurios dėl per mažo mokinių skaičiaus jau ne vienerius metus kybo ties išlikimo riba. Rajono savivaldybės ir Administracijos vadovės deda visas pastangas, ne kartą raštu kreipėsi ir vyko į Švietimo ir mokslo ministeriją, kad švietimo įstaigų tinklas rajone išliktų nepakitęs. Tačiau kalbos teliko kalbomis, o teisės aktai išliko tie patys. Jų tikslingumą kasmet „pagrindžia“ ir įvairūs tyrimai bei analizės.  Skaityti daugiau »

Reikia klauptis ant kelių

Pagaliau ir mes, širvintiškiai, turime erdvią, nebe pritaikytą, o specialiai pastatytą „Maxima“ parduotuvę. Nereikia baimintis, kad, eidamas palei lentynas palto skvernu „nušluosi“ kokius stiklainius ar kruopų maišelius. O ir prie kasų daugiau erdvės, mažesnės eilės. Tačiau, kaip sakoma, yra ir „šaukštas deguto“… Tai – daiktų saugojimo spintelės. Ne visuomet aukščiau esančios spintelės būna laisvos, o norint padėti daiktus į pačias apatines spinteles ar iš jų pasiimti, mums, vyresnio amžiaus ir ligotais sąnariais žmonėms, reikia tiesiog klauptis ant grindų.  Skaityti daugiau »

Įsimintiniausios Kalėdos…

Gruodžio šaltukas kasdien vis labiau kausto žemę, balina tėviškės laukus ir žmonių skruostus. Artėjančios Kalėdos verčia pamąstyti apie nuveiktus darbus, įsimintinas akimirkas ir dovanas, patirtus rūpesčius ir džiaugsmus. Kalėdų šventės laukimu gyvena visi Širvintų krašto žmonės. Tai pats tinkamiausias laikas pakalbinti tuos, kuriuos dažniausiai matome, su kuriais susitinkame gatvėje, pasilabiname užsukę į vieną ar kitą įstaigą. Šįkart apie įsimintiniausias Kalėdas, įspūdingiausią kalėdinę dovaną papasakoti sutiko mums gerai pažįstami Širvintų krašto žmonės – įvairių profesijų, įvairaus amžiaus ir skirtingų pomėgių. Specialiai savo krašto žmonėms jie dovanoja dvasią sušildančius, širdį paglostančius ar tiesiog šmaikščius kalėdinius pasveikinimus. Skaityti daugiau »

Daugiabučių renovacija Širvintose. Kas prisiims atsakomybę?

Arvydui Miseliui, UAB „Šimista“ vadovui, širvintiškiai ne be pagrindo skiria didžiausią atsakomybę dėl neįvykdytų įsipareigojimų.

Arvydui Miseliui, UAB „Šimista“ vadovui, širvintiškiai ne be pagrindo skiria didžiausią atsakomybę dėl neįvykdytų įsipareigojimų.

Daugiabučių namų renovacija Širvintose – daugybę klausimų keliantis procesas. Pradedant nuo to, kad jis vyko labai vangiai, ir žmonės nesiryžo priimti jiems svarbių sprendimų atnaujinti savo gyvenamuosius būstus, kai Europos Sąjungos parama dar buvo kur kas svaresnė, nei yra dabar, baigiant tuo, kad atrinktas rangovas – UAB „Šimista“ bankrutavo tuomet, kai iš maišo pradėjo lįsti „ylos“ – brokas ir neužbaigti darbai.

O istorija tokia, kad 2014 metų balandžio 11 dieną UAB Širvintų komunalinis ūkis pasirašė sutartį su atrinktu rangovu UAB ,,Šimista“ dėl daugiabučių namų Kalnalaukio g. 33, Vilniaus g. 17, I. Šeiniaus g. 11 Širvintų mieste atnaujinimo (modernizavimo) techninių darbo projektų ir statybos rangos darbų pirkimo. Sutarties kaina – 1 143 639,27 Lt.

Problemos kilo tuomet, kai bankroto administratorius paskelbė apie UAB ,,Šimista“ bankrotą, iki galo neįvykdžius įsipareigojimų daugiabučių gyventojams. Skaityti daugiau »

Stačiais laiptais į policiją – keturiomis

Kai pastaruoju metu skaitau laikraštyje, kad policija užrakina kabinetus ir eina dirbti į gatves, pradedu tikėti, kad mūsų rajono policininkai šioje srityje yra pirmūnai. Jie, ko gero, pirmieji šalyje dar prieš gerą penkmetį užrakino savo Komisariatą ir taip lankytojams parodė, kad jų ieškoti darbo vietoje nėra reikalo. Skaityti daugiau »

Priekaištai dėl autobusų grafikų

Labūnavos stotelėje irgi nėra jokios informacijos. Kaip ir Liukonyse...

Labūnavos stotelėje irgi nėra jokios informacijos. Kaip ir Liukonyse...

Į „Širvintų krašto“ redakciją paskambinusi rajono gyventoja pareiškė priekaištų Autobusų parkui dėl autobusų tvarkaraščių:

„Suprantu, kad autobusų grafikai gali būti keičiami, bet tuomet juos reikia operatyviai pakeisti ir autobusų stotelių lentelėse. Patikėkite, ne kiekvienas po ranka turi kompiuterį ar išmanųjį telefoną, kad bet kada galėtų pasižiūrėti. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kaip pastaraisiais metais pasikeitė Jūsų finansinė padėtis?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 13 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.