Nuomonės

Karšta nuomonė: Kiek taurelių „raminamųjų“ buvo išgerta po žinios apie Živilės Pinskuvienės atėjimą prie partijos vairo?

Nors politika domiuosi tik tiek, kiek informacijos gaunu iš žiniasklaidos, tačiau tai, kas dabar dedasi po Lietuvos dangumi, yra tiesiog pasibaisėtina. Ko gero, išlindus vienai ylai iš maišo, viskas iš jo ims byrėti iki savivaldos ir Prezidento rinkimų vis didėjančiu greičiu.

Taigi, kokį vaizdą susidariau ir kokia vieta tame vaizdinyje atitenka mūsų Širvintoms, sutikite, per pastaruosius metus, ne ko kito, o Živilės Pinskuvienės dėka, tikrai įsiliejusiam į bendrą šalies gyvenimą, nuolat minimam ir linksniuojamam kraštui. Skaityti daugiau »

Bus pastatytos naujos

Pradėjus tvarkyti miestą, gyventojai pastebėjo, kad išnyko nuo neatmenamų laikų prie daugiabučių namų stovinčios lauko skalbinių džiovyklės, taip pat stovai kilimams valyti. „Širvintų kraštas“ sulaukė skaitytojos klausimo, kodėl taip buvo pasielgta. Skaityti daugiau »

Nesibaigiančių „restruktūrizacijų“ volas grėsmingai traiško provinciją

„Reorganizacija“, „restruktūrizacija“, „renovacija“, „reforma“ ir kitokio pobūdžio žodžiai, prasidedantys raide „r“, vis dažniau turtina mūsų žodyną. Ne kiekvienam žmogeliui tie žodžiai ir suprantami. Jei dažnai skamba (ir dar iš aukštų pareigūnų lūpų, spausdinami laikraščių pirmuosiuose puslapiuose), vadinasi, kažką reiškia. Deja, jokių žemiškų malonių žmonėms jie neneša ir, savaime suprantama, neneš. Minėti ir panašūs žodžiai labiau primena gerai žinomus „griausmas“, „perkūnas“, kur stipriau aliteruojamas „r“ žadina ne itin gerus jausmus. Skaityti daugiau »

Miestelis be ligoninės?

Gerbiami širvintiškiai, gyvenate puikiame, išpuoselėtame mieste. Turite savo „Laivės alėją“, poilsio zonas, mokyklas, bažnyčią… Skaityti daugiau »

Kai lygiai teisinga visiems būti nesinori…

Nėra abejonės, kad šiomis dienomis kilęs skandalas dėl familiaraus prezidentės susirašinėjimo su buvusiu liberalsąjūdiečių lyderiu Eligijumi Masiuliu paliks skaudų įspaudą politiniame šalies gyvenime. Politologai pripažįsta, kad tai, jog pagrindinė S. Daukanto aikštės „gyventoja“ elektroniniais laiškais bendravo su vienu ar keliais partijos lyderiais, nėra smerktinas dalykas, tačiau nepateisinamas familiarus bendravimo tonas ir su šalies vadovės pareigomis nesuderinami tokio bendravimo siekiai.  Skaityti daugiau »

Karšta žinutė: Dievo užmirštas kampas…

Atėjus pavasariui ir nutirpus sniegui, išlenda į paviršių visa tai, ko nespėjome sutvarkyti rudenį. Visu gražumu pasirodo šiukšlės, pernykščiai lapai, šakų nuolaužos… Kiekvieną rytą, eidama į darbą, praeinu bemaž visą miestą. Ir kiekvieną sykį pagalvoju apie žmogiškąjį faktorių. Yra tokie žmonės, kiemsargiais vadinami. Dirbo jie kažkada visame Širvintų mieste. Šlavė lapus, kasė sniegą, barstė smėliu takus. Vieni tai darė geriau, kiti – blogiau… Visokių buvo, bet… buvo. Rudeniop daugumas jų kažkur dingo, o jų vieton stojo technika. Modernu, greita, patogu, pasakytų daugumas.  Skaityti daugiau »

Negaliu tylėti…

Mieli širvintiškiai, tikrai gėda, kad mes, laukdami Šventų Velykų, Gavėnios metu turime viską ramiai apmąstyti, o čia štai tiek neapykantos, tiek purvo „redaktorės Tuškevičienės laikraštyje“ internetinėse „Krašto naujienose“, kurias gali skaityti visa Lietuva. Ponia, ko jūs tada gyvenante Širvintose, jeigu sugebate matyti tik blogį? Skaityti daugiau »

Patyčios iš Lietuvos šimtmečio: „roboto“ palaiminta ir Landsbergio palaikoma vaivorykštinė partnerystė

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui vis daugiau kalbama apie tai progai skirtus renginius. Kuo iškilmingiau, kuo išskirtiniau šį garbingą jubiliejų nori paminėti ne tik pagrindinės valstybės institucijos, bet ir savivaldybės, politiniai ir visuomeniniai judėjimai, bendruomenės, tradicinės žiniasklaidos priemonės ir interneto portalai. Skaityti daugiau »

Kai valdančioji partija apauga kontrolieriais

Panašu, kad eidami į valdžią „žalieji valstiečiai“ pamiršo pažadėti vieną dalyką – skandalų gausa su jais negalės lygintis nė viena iki tol buvusi politinė jėga. Ir tie skandalai kyla ne vien dėl Ramūno Karbauskio, taip ir nesugebančio dorai paaiškinti jį išrinkusiai tautai, kokį versliuką jis už akių suka ir kas už viso to stovi. Vienas naujausių skandalų, o gal tiksliau – naujausia seno skandalo tąsa, – išaiškėję iš provincijos sporto trenerių į Seimo narius stryktelėjusio Kęstučio Smirnovo santykiai ne tik su rusiško kapitalo gigantais, bet ir su nusikalstamo pasaulio šulais. Buvęs liberalsąjungietis, paskui – liberalcentristas, o prieš paskutinius Seimo rinkimus staiga „valstiečiu žaliuoju“ pavirtęs šakietis savo vardą irgi įamžino ant karbauskininkų skandalų sienos. Skaityti daugiau »

Ir vėl Širvintų parapijos globos namai

Pradėti norėčiau šventojo Tėvo Pranciškaus mintimis iš jo pranešimo „Tiesa padarys jus laisvus (Jn 8,32). Fake news (melagingos žinios) ir taikai tarnaujanti žurnalistika“: „Šiandien vis daugiau diskutuojama apie vadinamųjų „fake news“ reiškinį, tai yra dezinformaciją, skelbiamą skaitmeninėmis, o taip pat ir tradicinėmis komunikavimo priemonėmis. Šiuo terminu vadinamos žinios, neturinčios pagrindo, paremtos nesamais arba iškreiptais faktais, siekiančios suklaidinti jų adresatą arba juo manipuliuoti. Tokių žinių platinimu siekiama paveikti politinius pasirinkimus ar gauti materialinę naudą. „Fake news“ efektyvumą nulemia visų pirma mimezė, tai yra sugebėjimas atrodyti tikėtinomis. Be to, šios žinios – melagingos ar kiek nors panašios į tiesą – yra apgaulingos, sugeba patraukti adresatų dėmesį, pasinaudoja visuomenėje paplitusiais stereotipais, lengvai sukeliamomis emocijomis, baime, panieka, pykčiu, frustracija. Sunku šias žinias demaskuoti taip pat ir dėl to, kad jos dažnai cirkuliuoja tarp žmonių, sudarančių uždaras vienminčių bendruomenes, neįsileidžiančias kitos nuomonės ir nesugebančias pažvelgti iš kitos perspektyvos.“ Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kas, Jūsų manymu, geriausiai reklamuotų Širvintų kraštą?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 7 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.