Nuomonės

Kai lygiai teisinga visiems būti nesinori…

Nėra abejonės, kad šiomis dienomis kilęs skandalas dėl familiaraus prezidentės susirašinėjimo su buvusiu liberalsąjūdiečių lyderiu Eligijumi Masiuliu paliks skaudų įspaudą politiniame šalies gyvenime. Politologai pripažįsta, kad tai, jog pagrindinė S. Daukanto aikštės „gyventoja“ elektroniniais laiškais bendravo su vienu ar keliais partijos lyderiais, nėra smerktinas dalykas, tačiau nepateisinamas familiarus bendravimo tonas ir su šalies vadovės pareigomis nesuderinami tokio bendravimo siekiai.  Skaityti daugiau »

Karšta žinutė: Dievo užmirštas kampas…

Atėjus pavasariui ir nutirpus sniegui, išlenda į paviršių visa tai, ko nespėjome sutvarkyti rudenį. Visu gražumu pasirodo šiukšlės, pernykščiai lapai, šakų nuolaužos… Kiekvieną rytą, eidama į darbą, praeinu bemaž visą miestą. Ir kiekvieną sykį pagalvoju apie žmogiškąjį faktorių. Yra tokie žmonės, kiemsargiais vadinami. Dirbo jie kažkada visame Širvintų mieste. Šlavė lapus, kasė sniegą, barstė smėliu takus. Vieni tai darė geriau, kiti – blogiau… Visokių buvo, bet… buvo. Rudeniop daugumas jų kažkur dingo, o jų vieton stojo technika. Modernu, greita, patogu, pasakytų daugumas.  Skaityti daugiau »

Negaliu tylėti…

Mieli širvintiškiai, tikrai gėda, kad mes, laukdami Šventų Velykų, Gavėnios metu turime viską ramiai apmąstyti, o čia štai tiek neapykantos, tiek purvo „redaktorės Tuškevičienės laikraštyje“ internetinėse „Krašto naujienose“, kurias gali skaityti visa Lietuva. Ponia, ko jūs tada gyvenante Širvintose, jeigu sugebate matyti tik blogį? Skaityti daugiau »

Patyčios iš Lietuvos šimtmečio: „roboto“ palaiminta ir Landsbergio palaikoma vaivorykštinė partnerystė

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui vis daugiau kalbama apie tai progai skirtus renginius. Kuo iškilmingiau, kuo išskirtiniau šį garbingą jubiliejų nori paminėti ne tik pagrindinės valstybės institucijos, bet ir savivaldybės, politiniai ir visuomeniniai judėjimai, bendruomenės, tradicinės žiniasklaidos priemonės ir interneto portalai. Skaityti daugiau »

Kai valdančioji partija apauga kontrolieriais

Panašu, kad eidami į valdžią „žalieji valstiečiai“ pamiršo pažadėti vieną dalyką – skandalų gausa su jais negalės lygintis nė viena iki tol buvusi politinė jėga. Ir tie skandalai kyla ne vien dėl Ramūno Karbauskio, taip ir nesugebančio dorai paaiškinti jį išrinkusiai tautai, kokį versliuką jis už akių suka ir kas už viso to stovi. Vienas naujausių skandalų, o gal tiksliau – naujausia seno skandalo tąsa, – išaiškėję iš provincijos sporto trenerių į Seimo narius stryktelėjusio Kęstučio Smirnovo santykiai ne tik su rusiško kapitalo gigantais, bet ir su nusikalstamo pasaulio šulais. Buvęs liberalsąjungietis, paskui – liberalcentristas, o prieš paskutinius Seimo rinkimus staiga „valstiečiu žaliuoju“ pavirtęs šakietis savo vardą irgi įamžino ant karbauskininkų skandalų sienos. Skaityti daugiau »

Ir vėl Širvintų parapijos globos namai

Pradėti norėčiau šventojo Tėvo Pranciškaus mintimis iš jo pranešimo „Tiesa padarys jus laisvus (Jn 8,32). Fake news (melagingos žinios) ir taikai tarnaujanti žurnalistika“: „Šiandien vis daugiau diskutuojama apie vadinamųjų „fake news“ reiškinį, tai yra dezinformaciją, skelbiamą skaitmeninėmis, o taip pat ir tradicinėmis komunikavimo priemonėmis. Šiuo terminu vadinamos žinios, neturinčios pagrindo, paremtos nesamais arba iškreiptais faktais, siekiančios suklaidinti jų adresatą arba juo manipuliuoti. Tokių žinių platinimu siekiama paveikti politinius pasirinkimus ar gauti materialinę naudą. „Fake news“ efektyvumą nulemia visų pirma mimezė, tai yra sugebėjimas atrodyti tikėtinomis. Be to, šios žinios – melagingos ar kiek nors panašios į tiesą – yra apgaulingos, sugeba patraukti adresatų dėmesį, pasinaudoja visuomenėje paplitusiais stereotipais, lengvai sukeliamomis emocijomis, baime, panieka, pykčiu, frustracija. Sunku šias žinias demaskuoti taip pat ir dėl to, kad jos dažnai cirkuliuoja tarp žmonių, sudarančių uždaras vienminčių bendruomenes, neįsileidžiančias kitos nuomonės ir nesugebančias pažvelgti iš kitos perspektyvos.“ Skaityti daugiau »

Kaip sutaupyti? Kurą pilkitės … pas kaimynus

Degalinė

Degalinė

Šiuo savo laišku nieko nenoriu apšmeižti ar įžeisti, o kokie nors sutapimai su konkrečiais asmenimis ar verslo subjektais tėra grynas atsitiktinumas.

Gimiau ir užaugau Širvintų rajone, čia gyvena mano tėvai, kuriuos kas savaitę ar dvi aplankau, kadangi jau kelis dešimtmečius gyvenu Ukmergėje. Tačiau sentimentai savam kraštui vis dar rusena, net buvo minčių grįžti į tėviškę. O ir neretai viešojoje erdvėje pabrėžiami Širvintų privalumai, tarp kurių bene svarbiausias – arčiau sostinės, arčiau „civilizacijos“. Skaityti daugiau »

Karšta tema: Ir vėl apie pinigus…

 Suirzusio skaitytojo redakcijai atsiųsta nuotrauka

Suirzusio skaitytojo redakcijai atsiųsta nuotrauka

Kiek ir kam mokame už senukų globą? Šį klausimą keliame ir ieškosime atsakymų gavę skaitytojo laišką. Kartu su laišku prisegta nuotrauka, kurioje, žmogaus teigimu, darbo dieną užfiksuotas Širvintų parapijos globos namų valdytojo Sigito Kirtiklio darbo automobilis savų namų kieme. Žmogus suirzęs. Pasak jo, visas miestas kalba apie tai, kad asmuo, vadovaujantis senelių namams, yra dažnas laidotuvių giedotojas (ne paslaptis, kad dažnai ir darbo metu, ne paslaptis ir tai, kiek tokios paslaugos kainuoja), taip pat sklinda kalbos, kad darbiniu automobiliu esą žmonės važiuoja apsipirkti į Lenkiją (?!). O juk algą gauna iš senelių sumokamų pinigų. Ar tai leistina? Skaitytojas stebisi, kodėl niekas nekontroliuoja, ar didžiulė kaina už senelio priėmimą į globos namus yra todėl, kad išlaikytume tokius ponus? Skaityti daugiau »

Prastas tas paukštis, kuris savo lizdą teršia…

Prieš keletą dienų viename iš socialinių tinklų teko perskaityti jauno vaikino, kilusio iš Širvintų, pasisakymą. Vaikino, kurio dėdė – buvęs Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius, o mama – prie savo brolio dirbusi Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Tadas Vidmantas yra režisierius ir po truputį tampa žinomas Lietuvoje, svarsto: „jei dabartinės Širvintos būtų moteris, ji būtų vidutinio amžiaus, pasidariusi kelias plastines operacijas, apsiklijavusi svarovskiais, užsitepusi daug makiažo. Žodžiu, bandanti būti kuo gražesne ir taip maskuoti faktą, kad serga vėžiu…“. Skaityti daugiau »

Išimtys tik įneša painiavos…

Kuris čia namas - Vilniaus g. 56 ar Vilniaus g. 57?

Kuris čia namas - Vilniaus g. 56 ar Vilniaus g. 57?

„Širvintų krašto“ skaitytojai mielai skaito žinutes, kuriose tokie pat skaitytojai dalijasi pastebėjimais ar pasiūlymais, kokių reikėtų pokyčių mūsų gyvenime. Prie tokių pasakojimų būtų galima priskirti ir straipsnį apie situaciją Jauniūnuose, kur gyventojo pasodinti želdiniai, skaitytojo nuomone, kelia pavojų saugiam eismui. Bandydami išsiaiškinti, ar nėra galiojančios tavrkos pažeidimų, paminėjome ir labai panašias situacijas Širvintų mieste ir Kabaldoje, kur dėl išsikerojusių želdinių tų valdų savininkams pastabų turėjo ir valdininkai. Netrukus į redakciją paskambinusi moteris teigė, kad Kabaldoje minimą sodybą jau pirko su šiais želdiniais, todėl nesijaučia kalta dėl priekaištų. Pasak gyventojos, jie siūlė valdininkams už savo pinigus nupirkti ir pastatyti kelio veidrodį, bet liko neišgirsti. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kiek asmeniniams automobiliams skirtų degalų per mėnesį sunaudoja Jūsų šeima?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 17 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.