Medicina

Kas vadovaus Širvintų ligoninei?

Susitikimas su ministru A. Veryga. Iš kairės - D. Audėjūtė, E. Pečiukaitienė, Ž. Pinskuvienė.

Susitikimas su ministru A. Veryga. Iš kairės - D. Audėjūtė, E. Pečiukaitienė, Ž. Pinskuvienė.

Birželio 19 d. Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Širvintų ligoninei šiuo metu vadovaujanti Elona Pečiukaitienė ir Administracijos direktoriaus pareigas einanti Investicijų skyriaus vedėja Dovilė Audėjūtė dalyvavo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos surengtame susitikime su Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

Pagrindiniai klausimai, kurie buvo aptarti susitikimo metu – dėl Sveikatos apsaugos reformos: kaip ji bus vykdoma, koks likimas laukia mažųjų rajoninių ligoninių. Skaityti daugiau »

Per maistą ir vandenį plintančios ligos Širvintų rajone

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Širvintų skyrius informuoja, kad Širvintų rajone per penkis šių metų mėnesius užregistruoti 45 žarnyno infekcijų atvejai, iš jų – 31 vaikas (68,9 proc.). Lietuvoje kasmet užregistruojama apie 20 tūkst. ūmių žarnyno užkrečiamųjų ligų, vidutiniškai jos sudaro apie 3 proc. visų užkrečiamųjų ligų.  Skaityti daugiau »

Karšta naujiena: Berniukas gimė šeimos gydytojos kabinete

4 kg berniukas gimė gydytojos Nijolės Opanovičienės (kairėje) kabinete

4 kg berniukas gimė gydytojos Nijolės Opanovičienės (kairėje) kabinete

„Kiekviena nauja būtybė panaši į tas kometas, kurios tik kartą per amžius perkerta Žemės orbitą ir tik trumpam nubrėžia ties ja savo šviesų kelią“, – rašė M. Andersenas Neksė.

2018 metų birželio 11 diena Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centre buvo neįprasta, o išskirtinai jaudinanti ir džiugi.
Skaityti daugiau »

Ar saugus šulinio vanduo?

Geriamojo vandens kokybę vartotojai įpratę vertinti pagal skonį, tačiau skanus vanduo ne visada – kokybiškas ir saugus vartoti. Geriamasis vanduo tinkamas naudoti ir laikomas švariu, jeigu jame nėra mikroorganizmų, parazitų ir medžiagų, galinčių sukelti pavojų žmogaus sveikatai, jei yra užtikrinta apsauga nuo taršos. Šachtinių šulinių vandens kokybė yra nepastovi ir priklauso nuo to, ar neužteršta šulinio aplinka. Skaityti daugiau »

Merė pasisakė PRIEŠ sprendimą, kurį pagimdė spaudimas

Merės Živilės Pinskuvienės siūlymu, rajono Taryba nesvarstė sprendimo projekto dėl Širvintų ligoninės reorganizavimo.

Merės Živilės Pinskuvienės siūlymu, rajono Taryba nesvarstė sprendimo projekto dėl Širvintų ligoninės reorganizavimo.

Gegužės 31 dieną įvyko Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo svarstytas svarbus ir didelio visuomenės susidomėjimo sulaukęs klausimas dėl VšĮ Širvintų ligoninės reorganizavimo. Skaityti daugiau »

„Atžalyno“ progimnazija – tarp geriausiai maitinančių švietimo ir ugdymo įstaigų

Neseniai rašėme, kokį verdiktą paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija, patikrinusi Širvintų ligoninės virtuvėje gaminamą maistą. Nors iš viešojoje erdvėje išplatintų komentarų neatrodė, kad Širvintose komisija aptiko katastrofišką situaciją, pats vertinimas buvo vienas prasčiausių – 6 balai iš dešimties. Jis sukėlė dvejopą įspūdį. Kai kam atrodė, kad ministerijos klerkai, kabinėdamiesi prie skirtingų lėkščių, matė tik ryškius dėvėjimo požymius, badė pirštu į emaliuotus kibirus, kuriuose maistas išnešiojamas po palatas ligoniams, per daug kreipė dėmesį į neesmines detales, tačiau neįvertino, kad disponuodami menkomis lėšomis virėjai dar sugeba pagaminti kažką valgomo. Kita vertus, pasipylusi kritika nebuvo laužta iš piršto. Visa tai iš tiesų egzistuoja, buvo užfiksuota, ir šių problemų sprendimas pirmiausia pasitarnaus pačių ligonių labui.  Skaityti daugiau »

Nesibaigiančių „restruktūrizacijų“ volas grėsmingai traiško provinciją

„Reorganizacija“, „restruktūrizacija“, „renovacija“, „reforma“ ir kitokio pobūdžio žodžiai, prasidedantys raide „r“, vis dažniau turtina mūsų žodyną. Ne kiekvienam žmogeliui tie žodžiai ir suprantami. Jei dažnai skamba (ir dar iš aukštų pareigūnų lūpų, spausdinami laikraščių pirmuosiuose puslapiuose), vadinasi, kažką reiškia. Deja, jokių žemiškų malonių žmonėms jie neneša ir, savaime suprantama, neneš. Minėti ir panašūs žodžiai labiau primena gerai žinomus „griausmas“, „perkūnas“, kur stipriau aliteruojamas „r“ žadina ne itin gerus jausmus. Skaityti daugiau »

Karštas žvilgsnis: Ukmergiškiai suinteresuoti gauti tūkstančius papildomų pacientų

Pirmadienį Širvintų savivaldybėje lankėsi Ukmergės meras Rolandas Janickas, Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka, Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktorius Vytautas Mockus, kurie pristatė Ukmergės ir Širvintų ligoninių sujungimo galimybių studiją, kad gyventojams būtų užtikrintos kokybiškos paslaugos.  Skaityti daugiau »

Dažniausia erkių platinama liga – Laimo boreliozė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Širvintų skyriaus specialistai primena, kad džiaugdamiesi vis žaliuojančia gamta išliktume budrūs ir pasisaugotume žolėje tykančių voragyvių – erkių, kurios platina pavojingas ligas. Vienas dažniausių susirgimų, kurį platina erkės yra Laimo liga, kuri dar kitaip vadinama Laimo borelioze. Skaityti daugiau »

Tikslas padėti cukriniu diabetu sergantiems žmonėms

Per 30 metų VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centre dirba slaugytoja diabetologė Dalia Karčiauskienė.

Per 30 metų VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centre dirba slaugytoja diabetologė Dalia Karčiauskienė.

Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, anglų medicinos sesers Florens Naitingeil garbei (1820-1910) per jos gimimo dieną kasmet gegužės 12-ąją švenčiama Tarptautinė slaugytojų diena. Ta proga kalbuosi su VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro slaugytoja diabetologe Dalia Karčiauskiene.

- Girdėjau, kad slaugytoja dirbate daugiau kaip 30 metų. Ar ši diena slaugytojams yra ypatinga, ar ją minite?

- Žinantys, jog tokia diena yra, pasveikina, tačiau gilių tradicijų nėra. Be to, balandžio pabaigoje buvo minima medicinos darbuotojų diena, o mes juk taip pat medicinos darbuotojai. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei Prezidento rinkimai būtų rytoj, už ką balsuotumėt?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 8 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.