Medicina

Visuomenės sveikatos programai – 8300 Eur

Kovo 30 d. vykusiame Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtinta 2017 m. Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialioji programa, finansuojama iš Širvintų rajono aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų. 8300 Eur finansavimas paskirstytas šioms programoms finansuoti.

Skaityti daugiau »

Moteris kviečia atlikti tyrimą

Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centras, bendradarbiaudamas su VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos Valstybiniu patologijos centru, kviečia visas moteris, prisirašiusias prie mūsų įstaigos, atlikti skystosios citologijos PAP tyrimą. Skaityti daugiau »

Poliklinikoje pradės dirbti nauja gydytoja chirurgė

Loreta Lapinaitė

Loreta Lapinaitė

VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Liudmila Braškienė informuoja, kad nuo vasario 13 d. įstaigoje pradėjo dirbti nauja gydytoja chirurgė Loreta Lapinaitė.

L. Lapinaitė turi 10 metų gydytojos chirurgės praktikos, yra baigusi Vilniaus universitetą. Nuo pat studijų baigimo pagrindinis jos darbo pobūdis – skubi chirurgija, neatidėliotina pagalba (kai pacientas suserga netikėtai tiek daktarui, tiek artimiesiems, kai reikia greitai nustatyti diagnozę, parinkti tinkamą gydymo metodą).

L. Lapinaitė turi praktikos atliekant ir planines bendrosios chirurgijos operacijas: išvaržų operacijas panaudojant tinklelius, tulžies pūslės šalinimo operacijas, gėrybinių odos ir paodžio darinių (lipomų, fibromų) šalinimo operacijas. Ji yra Lietuvos koloproktologų draugijos narė. Moka rusų, anglų kalbas lenkų kalbos pradmenis. Skaityti daugiau »

Ar tikrai pusė širvintiškių – sunkūs ligoniai?

Vaistai

Vaistai

Valstybinės ligonių kasos (VLK) prie Sveikatos apsaugos ministerijos 2016 metais atlikta kompensuojamųjų vaistų suvartojimo analizė atskleidė regioninius mūsų šalies gyventojų vaistų vartojimo ypatumus. Pagal šią analizę praėjusiais metais daugiausiai kompensuojamųjų vaistų suvartojo mūsų, t.y. Širvintų rajono (683) gyventojai. Visai šalia pagal kompensuojamų vaistų suvartojimą yra Vilkaviškio (646) rajono savivaldybės gyventojai, na o mažiausiai vaistų buvo išrašyta Šalčininkų (399), Šilalės (420) ir Neringos (443) savivaldybių gyventojams.

Ši analizė, kaip ir kasmet, atlikta vadovaujantis pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) patvirtinta metodologija, kai vaistų suvartojimas apskaičiuotas pagal nustatytą vidutinį terapinį dienos dozės skaičių, tenkantį 1000 gyventojų per vieną dieną. Skaityti daugiau »

Širvintų ligoninei – naujas greitosios medicinos pagalbos automobilis

Ligoninė gavo naują greitosios medicinos pagalbos automobilį

Ligoninė gavo naują greitosios medicinos pagalbos automobilį

Sveikatos apsaugos ministerija šalies gydymo įstaigoms perdavė 24 A tipo greitosios medicinos pagalbos automobilius. Tokio tipo FIAT DUCATO GMP automobilis perduotas ir VšĮ Širvintų ligoninei. Šiuo automobiliu Širvintų ligoninės pacientams bus teikiamos aukščiausios kokybės paslaugos, jie bus pervežami iš Širvintų ligoninės į Vilniaus gydymo centrus ar į universitetines ligonines gydymui pagal kompetenciją.  Skaityti daugiau »

Tarp geriausiųjų

Vilniaus apskrities gyvulių sėklintojų reitingo lentelės lyderis - Vytautas Kalesnikas

Vilniaus apskrities gyvulių sėklintojų reitingo lentelės lyderis - Vytautas Kalesnikas

Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos informuoja, kad Lietuvoje gyvulių sėklinimo paslaugas teikia 368 sėklintojai, kurie gyvulius sėklina pas ūkininkus, žemės ūkio bendrovėse bei pas smulkius gyvulių laikytojus. 67 ūkininkai savo ūkio gyvulius sėklina patys.

Daugiausiai sėklinami galvijai, kiaulės, rečiau avys ir ožkos. 2016 metais apsėklinta per 320 tūkstančių galvijų.

Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba pernai reitingavo visus respublikoje dirbančius sėklintojus. Balai buvo skiriami už sėklintojų atliekamų darbų kokybę, naudojamą inventorių ir priemones, kvalifikacijos kėlimą, atliktų darbų apskaitos vedimą ir kt. Skaityti daugiau »

Bendruomenė „Mūsų Širvintos“ aplankė senjorus, ruošiasi lankyti vaikus

Seneliai noriai bendravo, dalijosi įspūdžiais.

Seneliai noriai bendravo, dalijosi įspūdžiais.

Vos prieš pusmetį įsikūrė nauja visuomeninė organizacija – Širvintų miesto bendruomenė „Mūsų Širvintos“. Ši bendruomenė jau spėjo nuveikti gražių ir prasmingų darbų.

Lapkričio 18 ir 25 dienomis bendruomenės nariai lankė tuos, kuriems labiausiai reikia nuoširdaus bendravimo ir šilto žodžio. Lapkričio 18-ąją lankytasi Širvintų rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centre, bendrauta su padalinio vadove Stase Bareckiene ir gyventojais. Skaityti daugiau »

Poliklinika ir ligoninė: apie naujoves ir skirtingas paslaugų pakopas

Tai, kad mūsų rajono Pirminės sveikatos priežiūros centre (toliau tekste jį vadinsime poliklinika, kadangi žmonės nuo seno taip įpratę) ir Širvintų ligoninėje vyksta permainos, kad rajono valdžia daug dėmesio skiria tam, kad gyventojai gautų jiems reikalingas paslaugas, kad jos būtų kokybiškos ir prieinamos – viena iš labai svarbių pastarųjų metų veiklos sričių.  Skaityti daugiau »

Poliklinikos slaugytojams – apie 20 proc. didesni atlyginimai

  Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Liudmila Braškienė sako, kad darbuotojams atlyginimų didinimas, atsižvelgiant į įstaigos finansines galimybes, numatomas ir ateityje.

Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Liudmila Braškienė sako, kad darbuotojams atlyginimų didinimas, atsižvelgiant į įstaigos finansines galimybes, numatomas ir ateityje.

2016 m. liepos 28 d. Širvintų rajono savivaldybės tarybai patvirtinus naują VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro valdymo struktūrą ir pareigybių sąrašą, įstaiga iškėlė ir naujus veiklos tikslus bei uždavinius. Organizaciniai pertvarkymai pradėti įgyvendinti šių metų spalio 3 d.

Lygiagrečiai įstaigos struktūros pertvarkymams buvo vykdomi ir kiti pasikeitimai, kurių Poliklinikos darbuotojai tikėjosi jau seniai, tačiau buvusi vadovybė delsė priimti reikalingus sprendimus. Vadovaujantis dar 2014 m. lapkričio 25 d. LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, apie kurį kalbėjo pernai Širvintose viešėjusi buvusi ministrė R. Šalaševičiūtė, bei minėtu Tarybos sprendimu, buvo parengta ir centro direktorės Liudmilos Braškienės 2016 m. rugpjūčio 26 d. įsakymu patvirtinta nauja darbuotojų darbo apmokėjimo tvarka. Skaityti daugiau »

Pasirūpinta aklųjų ir silpnaregių poreikiais

Perėja Kalnalaukio gatvėje

Perėja Kalnalaukio gatvėje

Regėjimo negalią turintys žmonės vis drąsiau integruojasi į visuomenę ir kasdien vaikšto tomis pačiomis gatvėmis kaip ir regintieji, lankosi tose pačiose viešosios paskirties įstaigose. Sėkmingai aklųjų ir silpnaregių integracijai į visuomenę didelės reikšmės turi tinkamai sutvarkyta, jų poreikiams pritaikyta fizinė aplinka – šaligatviai, gatvių perėjos, įėjimai į važiuojamąją gatvės dalį. Tai padeda greičiau ir tiksliau susiorientuoti.

Perėja Kalnalaukio gatvėje

Perėja Kalnalaukio gatvėje

Naujai rekonstruota Širvintų miesto Kalnalaukio gatve džiaugiasi ir pėstieji, ir vairuotojai, taip pat ir regos negalią turintys bei vyresnio amžiaus žmonės. Kojomis galima pajusti skirtingas šaligatvių pėsčiųjų takų dangas ir jas naudoti orientacijai. Silpnaregiams padeda orientuotis trinkelių spalvų kontrastai.

Kad būtume saugūs prieš išeidami į važiuojamąją dalį, vedančią iš kiemo įvažiavimų, paklotos trinkelės su įspėjamuoju reljefiniu paviršiumi naudojant nuolydžius.

Taktilinis (lytimasis) reljefinis paviršius, einantis skersai per visą šaligatvio plotį, įspėja, kad automobilių eismas vyksta tame pačiame lygyje kaip ir pėsčiųjų takas. Įspėjama, kad pėsčiasis neišeitų tiesiai į gatvę. Be to, taktilinis reljefinis paviršius įspėja ir apie pėsčiųjų perėją. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jums buvo įsisiurbusi erkė?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 5 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.