Medicina

Aurelijaus Verygos „aukštasis pilotažas“ regionų ligoniams žada skausmingų permainų

A. Veryga jau nusitaikė ir į Širvintų ligoninę?

A. Veryga jau nusitaikė ir į Širvintų ligoninę?

Antradienį viena iš Alytaus žiniasklaidos priemonių paskelbė Eglės Indrelytės straipsnį „Ar Alytus taps pilotiniu miestu sujungiant gydymo įstaigas?“ Nors iš pavadinimo gali pasirodyti, kad šie pasvarstymai aktualūs tik Dzūkijos sostinės ir šio regiono gyventojams, taip nėra. Straipsnis apie tai, ką susitikę kalbėjo Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius. O jų pokalbis siunčia labai jautrų signalą visai Lietuvai, kadangi liečia regionuose dar veikiančių smulkiųjų savivaldybių ligoninių ateitį. Skaityti daugiau »

Ne tik Širvintos, bet ir visa Lietuva išgyvena „badą“ dėl medikų trūkumo

Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Liudmilos Braškienės teigimu, pokyčius PSPC-e teigiamai vertina pacientai.

Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Liudmilos Braškienės teigimu, pokyčius PSPC-e teigiamai vertina pacientai.

Vis dažniau žiniasklaida mirgėte mirga nuo pranešimų, jog visoje Lietuvoje stinga medikų. Ypač gydytojų trūksta rajonų medicinos įstaigose. Problemą pastaraisiais metais tik dar labiau pagilino jaunų specialistų emigracija svetur. Jaunų medikų į provinciją nevilioja nei siūlomos algos, nei geros darbo ir gyvenimo sąlygos, nei kiti privalumai. Provincijos gydymo įstaigoje sutikti jauną gydytoją labai retai pavyksta. Dažniausiai rajonuose dirba viduriniosios arba vyresniosios kartos medikai, prieš keliasdešimt metų atvykę pagal paskyrimą į rajoną, sukūrę šeimas ir nesiruošiantys niekur kitur kelti sparnų.

Jauni gydytojai nenori dirbti mažose gydymo įstaigose

Apie tai, kad ieško gydytojų, skelbimų pilna visuose medicinos įstaigų tinklalapiuose. Pasak pranešimų žiniasklaidoje, didžiausias gydytojų poreikis yra Vilniaus regione. Skaityti daugiau »

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Širvintų rajone

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Širvintų skyrius (toliau – Širvintų skyrius) informuoja, kad šių metų 50-osios savaitės (gruodžio 11-17 d.) duomenimis, Širvintų rajone sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šiek tiek padidėjo. Skaityti daugiau »

Opozicijos „sensacija“ – dar viena „antis“ prieš Širvintų ligoninę?!

Lietuvos sveikatos apsaugos politika pražūtinga – šalį palieka daugelis jaunų gydytojų, slaugytojų, geresnės ateities beieškantys Norvegijoje, Airijoje, kitose išsivysčiusiose šalyse. Sudėtinga mažųjų rajonų ligoninių padėtis, atrodo, Vyriausybės labai nejaudina. Politinės valios ir realių sprendimų, kaip joms padėti neparodė dar nei vienas ministras.

Sudėtinga situacija daugelyje šalies mažųjų ligoninių. Tačiau mes, širvintiškiai, esame išskirtiniai kitu bruožu – mūsų rajone prie tokios valstybinės politikos savo sisteminga kenkiančia veikla prisideda ir kai kurie politikai. Skaityti daugiau »

Atslinkus rudeniui kyla klausimas, ar verta skiepytis nuo gripo ar ne?

„Pasiskiepijęs gali susirgti gripu, bet daug lengvesne forma,“ - teigia sveikatos statistikė - bendrosios praktikos slaugytoja Virginija Kulbienė.

„Pasiskiepijęs gali susirgti gripu, bet daug lengvesne forma,“ - teigia sveikatos statistikė - bendrosios praktikos slaugytoja Virginija Kulbienė.

Kol kas medicinoje yra įrodyta, kad geriausia apsauga nuo gripo yra skiepai. Pasiskiepijus, vakcina pradeda veikti po dviejų savaičių. Tik tuomet pradedami gaminti antikūnai, kurie ir stoja į kovą su virusu. Pasak Širvintų PSPC sveikatos statistikės – bendrosios praktikos slaugytojos Virginijos Kulbienės, skiepų tikslas yra sumažinti ligos komplikacijų ir mirčių skaičių. „Taip, pasiskiepijęs gali susirgti gripu, bet daug lengvesne forma, nekils komplikacijų,“ – teigia sveikatos statistikė.

Remiantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu, vaikai nuo gimimo iki 18 metų yra skiepijami nemokamai. Nemokami skiepai suaugusiems nuo gripo skiriami tik rizikos grupių asmenims: 65 metų ir vyresniems; sergantiems lėtinėmis (širdies kraujagyslių, plaučių ligomis, bronchine astma Skaityti daugiau »

Efektyvios tėvystės mokymai tiems, kam kyla sunkumų auginant vaikus

Apie sunkumus vaikų auklėjimo procese tėvai galės pasikalbėti su gydytoja vaikų ir paauglių psichiatre Viktorija Palubeckiene.

Apie sunkumus vaikų auklėjimo procese tėvai galės pasikalbėti su gydytoja vaikų ir paauglių psichiatre Viktorija Palubeckiene.

Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centras kviečia tėvus (globėjus), auginančius 3-12 metų vaikus, dalyvauti „Efektyvios tėvystės“ įgūdžių mokymo programoje. Pasak gydytojos vaikų ir paauglių psichiatrės Viktorijos Palubeckienės, efektyvios tėvystės įgūdžių mokymuose gali dalyvauti tėvai, įtėviai, globėjai, seneliai ar kiti asmenys, auginantys ir auklėjantys vaikus.

„Geriausia būtų, kad mokymuose kartu dalyvautų tie šeimos nariai, kurie drauge augina vaiką, pavyzdžiui, mama ir tėtis, mama ir močiutė, mama ir patėvis, tačiau gali dalyvauti ir vienas kuris nors suaugęs šeimos narys. Vaikai šiuose mokymuose dalyvauti negali. Mokymuose gali dalyvauti ne tik „nepatogių“ vaikų tėvai, o visi norintys,“ – sako gydytoja psichiatrė. Skaityti daugiau »

Pirminės sveikatos priežiūros centras pradeda teikti sergančiųjų cukriniu diabetu slaugos paslaugas

Oficialioji slaugytojo diabetologo ir diabetinės pėdos kabineto atidarymo dalis.

Oficialioji slaugytojo diabetologo ir diabetinės pėdos kabineto atidarymo dalis.

Lapkričio 14 dieną, minint Pasaulinę diabeto dieną, Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre )PSPC) buvo oficialiai atidarytas slaugytojo diabetologo ir diabetinės pėdos kabinetas. Su labai reikalingo rajono žmonėms kabineto įsteigimu pasidžiaugė ir sėkmės darbe palinkėjo Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elona Pečiukaitienė.  Skaityti daugiau »

Afrikinio kiaulių maro atvejų – septynios dešimtys

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pranešimų duomenimis, per mėnesį Širvintų rajone buvo sumedžioti 4 šernai, kuriems diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), taip pat rasta 18 šernų gaišenų. Tokiu atveju, ši liga toliau plito Širvintų, Zibalų, Jauniūnų ir Alionių seniūnijose.

Jei laikyti, kad VMVT paskelbė apie visus Širvintų rajone užfiksuotus atvejus, kai sumedžiotiems šernams ar rastoms jų gaišenoms buvo diagnozuotas afrikinis kiaulių maras, jų skaičius rajone šįmet pasiekė 70. Skaityti daugiau »

Dėl incidento Širvintų ligoninėje

VšĮ Širvintų ligoninė informuoja, kad šiuo metu yra atliekamas vidinis tyrimas dėl šių metų spalio 23 d. įvykio, kai, vaikui apsiplikius karštu vandeniu, atvykus į priimamąjį galimai nebuvo tinkamai suteikta pagalba.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar Jus tenkina tokia Lietuvos valstybė, kokia yra?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 12 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.