Medicina

Žongliravimas įvertinimais: ekspertai nebesuskaičiuoja skirtų balų?

Mobili ekspertų komisija, sudaryta iš Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos specialistų, baigė pirmąjį vizitų etapą, kurio metu tikrino dalyje gydymo įstaigų pacientams patiekiamo maisto kokybę. Teigiama, kad šie ekspertų vizitai atskleidė pagrindines maitinimo problemas mūsų šalies gydymo įstaigose, o pagal jų pateiktas rekomendacijas jau rengiamos mitybos organizavimo taisyklės, kurios bus privalomos, o ne rekomendacinės, kaip iki šiol. Skaityti daugiau »

Veterinarai jau panaikino Širvintų rajoną!?

Viename iš kovo mėnesio „Širvintų krašto“ numerių rašėme, kad Afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų Širvintų rajone mažėja. Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos skelbtais duomenimis, sausį Čiobiškio, Musninkų, Jauniūnų, Kernavės, Širvintų, Zibalų seniūnijose buvo aptiktos 87 šernų gaišenos, be to buvo sumedžioti 4 AKM sergantys šernai. O štai per kitą analogišką laiko tarpą (iki kovo 4-osios) užfiksuota viso labo 12 tokių atvejų – rastos 9 gaišenos ir sumedžioti 3 šernai. Skaityti daugiau »

Darbą pradėjo dvi psichologės

Nuo kovo 9 dienos motinystės atostogų išėjus medicinos psichologei Beatričei Liutikaitei, darbą VšĮ Širvintų r. PSPC Psichikos sveikatos centre pradėjo dvi naujos darbuotojos – medicinos psichologės Jūratė Kochankienė ir Renata Černovaitė.  Skaityti daugiau »

Ligoninės tuštėjančiuose rajonuose: laukti ar veikti?

Pastaruoju metu žiniasklaidoje gana daug kalbama apie tai, kad planuojama stambinti ligonines regionuose – sujungti į didesnes, kurios veiktų apskričių centruose. Rajonuose vis pasirodo pranešimų, kad miestelių ir atokesnių vietovių gyventojai bijo likti be medicinos pagalbos, kad griaunama ilgai kurta rajonų sveikatos sistema. Taigi, Vilniaus teritorinės ligonių kasos nuomone, laikas pakalbėti apie tai, kaip iš tiesų veikia ši sistema Lietuvos vietovėse, kuriose sparčiai mažėja gyventojų, o ligoninių tinklas toks tankus, kokio negali sau leisti ir gerokai turtingesnės Europos šalys.  Skaityti daugiau »

Karšta naujiena: Laikinai vadovauti VšĮ Širvintų ligoninei ketinama paskirti Eloną Pečiukaitienę

Širvintų rajono savivaldybė informavo, kad yra rengiamas Širvintų rajono savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl leidimo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Elonai Pečiukaitienei dirbti kitą darbą. Trijų mėnesių laikotarpiui E. Pečiukaitienę ketinama paskirti laikinai vadovauti VšĮ Širvintų ligoninei. Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų tuo metu ji neis, bus išleista nemokamų atostogų. Skaityti daugiau »

Širvintų ligoninė: negalima miegoti – reikalingi sprendimai

Pastaruoju metu prabilus apie situaciją, kurioje atsidūrė daugelis Lietuvos mažųjų ligoninių, iškilo ir klausimas, o kas gi laukia Širvintų ligoninės?

Į šį klausimą sveikatos sritį kuruojanti Širvintų r. savivaldybės mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė atsakė taip:

- Nuo 2011 m., kai tapau Tarybos nare, esu Socialinės, sveikatos apsaugos ir šeimos komiteto pirmininkė. Todėl sveikatos įstaigų situacija man yra gerai žinoma. Širvintų ligoninės padėtis yra prasta jau daugiau nei dešimtmetį ir pagrįstai kyla minčių, kad tuomet, kai situacija ėmė blogėti, padaryti ryžtingesni žingsniai, priimti sprendimai galėjo nulemti kitokią dabartį. Kad ir pavyzdys su brangia chirurgijos įranga, kurią gavus labai greitai pats Chirurgijos skyrius buvo uždarytas, o įranga padovanota Ukmergei. Skaityti daugiau »

Karšta tema: Lėkštės „su ryškiais dėvėjimo pėdsakais“ – geriausias įrodymas, kad dešimtmečiais tie dalykai niekam nerūpėjo

Po trečiadienį viešojoje erdvėje pasirodžiusių publikacijų apie Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytos Ligoninių maisto tikrinimo komisijos išvyką į Širvintų ligoninę, permainų priešininkams beliko iš apmaudo kandžiotis alkūnes. Portale DELFI antraštė, kaip įprasta, skambėjo grėsmingai „Patikrino maistą Širvintose: maistas tiekiamas kibiruose, ligoninė kenčia skurdą“, tačiau tai buvo viskas, ką sensacijų medžiotojams pavyko išspausti iš šio reportažo. „Maisto kokybę, maistingumą ir išvaizdą komisija įvertino 6 balais iš 10,“ – rašo DELFI ir cituoja Komisijos pirmininką Almantą Kranauską, kuris pripažįsta, kad jokių rimtų pažeidimų nenustatyta. Skaityti daugiau »

Aurelijaus Verygos „aukštasis pilotažas“ regionų ligoniams žada skausmingų permainų

A. Veryga jau nusitaikė ir į Širvintų ligoninę?

A. Veryga jau nusitaikė ir į Širvintų ligoninę?

Antradienį viena iš Alytaus žiniasklaidos priemonių paskelbė Eglės Indrelytės straipsnį „Ar Alytus taps pilotiniu miestu sujungiant gydymo įstaigas?“ Nors iš pavadinimo gali pasirodyti, kad šie pasvarstymai aktualūs tik Dzūkijos sostinės ir šio regiono gyventojams, taip nėra. Straipsnis apie tai, ką susitikę kalbėjo Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius. O jų pokalbis siunčia labai jautrų signalą visai Lietuvai, kadangi liečia regionuose dar veikiančių smulkiųjų savivaldybių ligoninių ateitį. Skaityti daugiau »

Ne tik Širvintos, bet ir visa Lietuva išgyvena „badą“ dėl medikų trūkumo

Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Liudmilos Braškienės teigimu, pokyčius PSPC-e teigiamai vertina pacientai.

Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Liudmilos Braškienės teigimu, pokyčius PSPC-e teigiamai vertina pacientai.

Vis dažniau žiniasklaida mirgėte mirga nuo pranešimų, jog visoje Lietuvoje stinga medikų. Ypač gydytojų trūksta rajonų medicinos įstaigose. Problemą pastaraisiais metais tik dar labiau pagilino jaunų specialistų emigracija svetur. Jaunų medikų į provinciją nevilioja nei siūlomos algos, nei geros darbo ir gyvenimo sąlygos, nei kiti privalumai. Provincijos gydymo įstaigoje sutikti jauną gydytoją labai retai pavyksta. Dažniausiai rajonuose dirba viduriniosios arba vyresniosios kartos medikai, prieš keliasdešimt metų atvykę pagal paskyrimą į rajoną, sukūrę šeimas ir nesiruošiantys niekur kitur kelti sparnų.

Jauni gydytojai nenori dirbti mažose gydymo įstaigose

Apie tai, kad ieško gydytojų, skelbimų pilna visuose medicinos įstaigų tinklalapiuose. Pasak pranešimų žiniasklaidoje, didžiausias gydytojų poreikis yra Vilniaus regione. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kaip turi būti pasielgta su posėdžių nelankančiais tarybos nariais?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 18 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.