Medicina

Informacija iš naujausio numerio: „Delfi“ publikacijoje – „juodieji“ ligoninių sąrašai ir spėliojimai, KAS BUS TOLIAU?

Širvintų ligoninė

Širvintų ligoninė

Rugpjūčio 2 d. viename iš populiariausių interneto naujienų portalų „Delfi“ pasirodė publikacija pavadinimu „Iki šiol neskelbtas juodasis ligoninių sąrašas: kodėl į tas įstaigas geriau nepatekti?“

Širvintų r. savivaldybė po šios publikacijos išplatino atsiliepimą, kuriame sakoma, kad iš šios publikacijos širvintiškiai gali matyti, kad Širvintų rajono savivaldybės žengti žingsniai, sprendžiant sunkioje padėtyje esančios VšĮ Širvintų ligoninės klausimus, yra teisingi. Skaityti daugiau »

Pagal vaikų sergamumo lygį esame Lietuvos pažiba

Higienos institutas parengė leidinį „Lietuvos gyventojų sveikata ir sveikatos priežiūros įstaigų veikla 2017 m. (išankstiniai duomenys)“, kuriame apžvelgė įvairius pokyčius šalies savivaldybėse. Rodikliams skaičiuoti buvo naudojami sveikatos priežiūros įstaigų, specializuotų sveikatos įstaigų bei institucijų metinių ataskaitų, Privalomojo sveikatos draudimo fondo informacinės sistemos SVEIDRA, Mirties atvejų ir jų priežasčių valstybės registro, Lietuvos statistikos departamento, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos bei Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenys. Skaityti daugiau »

Argi pas mus tikrai „boinia“?

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga Seima pareiškė, kad šalyje yra gydymo įstaigų, kur per pirmąsias 30 dienų miršta visi dėl miokardo infarkto nuvežti pacientai. Šalyje yra įstaigų, kur mirštamumas dėl šios priežasties skiriasi dešimt ir daugiau kartų. Skaityti daugiau »

Seimas leido pačiam Viešpačiui nuspręsti, kokiuose rajonuose išliks ligoninės

Beveik neliko vilčių, kad pavyks išsaugoti Širvintų ligoninę.

Beveik neliko vilčių, kad pavyks išsaugoti Širvintų ligoninę.

Kiek daugiau nei prieš metus rajoninių ligoninių vadovai, susitikę su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, aptarė Sveikatos apsaugos ministerijos turimą regioninės gydymo įstaigų struktūros viziją. O ji buvo tokia: stengiantis optimizuoti finansus, ligoninėse esantys skyriai ir toliau po truputį bus uždaromi, kol liks tik slaugos ir skubios pagalbos paslaugos. Toks formatas buvo numatytas daugeliui provincijos ligoninių ir reiškė vieną: Lietuvos provincijoje ligoninės po truputį tiesiog išnyks. Skaityti daugiau »

Kas vadovaus Širvintų ligoninei?

Susitikimas su ministru A. Veryga. Iš kairės - D. Audėjūtė, E. Pečiukaitienė, Ž. Pinskuvienė.

Susitikimas su ministru A. Veryga. Iš kairės - D. Audėjūtė, E. Pečiukaitienė, Ž. Pinskuvienė.

Birželio 19 d. Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Širvintų ligoninei šiuo metu vadovaujanti Elona Pečiukaitienė ir Administracijos direktoriaus pareigas einanti Investicijų skyriaus vedėja Dovilė Audėjūtė dalyvavo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos surengtame susitikime su Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

Pagrindiniai klausimai, kurie buvo aptarti susitikimo metu – dėl Sveikatos apsaugos reformos: kaip ji bus vykdoma, koks likimas laukia mažųjų rajoninių ligoninių. Skaityti daugiau »

Per maistą ir vandenį plintančios ligos Širvintų rajone

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Širvintų skyrius informuoja, kad Širvintų rajone per penkis šių metų mėnesius užregistruoti 45 žarnyno infekcijų atvejai, iš jų – 31 vaikas (68,9 proc.). Lietuvoje kasmet užregistruojama apie 20 tūkst. ūmių žarnyno užkrečiamųjų ligų, vidutiniškai jos sudaro apie 3 proc. visų užkrečiamųjų ligų.  Skaityti daugiau »

Karšta naujiena: Berniukas gimė šeimos gydytojos kabinete

4 kg berniukas gimė gydytojos Nijolės Opanovičienės (kairėje) kabinete

4 kg berniukas gimė gydytojos Nijolės Opanovičienės (kairėje) kabinete

„Kiekviena nauja būtybė panaši į tas kometas, kurios tik kartą per amžius perkerta Žemės orbitą ir tik trumpam nubrėžia ties ja savo šviesų kelią“, – rašė M. Andersenas Neksė.

2018 metų birželio 11 diena Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centre buvo neįprasta, o išskirtinai jaudinanti ir džiugi.
Skaityti daugiau »

Ar saugus šulinio vanduo?

Geriamojo vandens kokybę vartotojai įpratę vertinti pagal skonį, tačiau skanus vanduo ne visada – kokybiškas ir saugus vartoti. Geriamasis vanduo tinkamas naudoti ir laikomas švariu, jeigu jame nėra mikroorganizmų, parazitų ir medžiagų, galinčių sukelti pavojų žmogaus sveikatai, jei yra užtikrinta apsauga nuo taršos. Šachtinių šulinių vandens kokybė yra nepastovi ir priklauso nuo to, ar neužteršta šulinio aplinka. Skaityti daugiau »

Merė pasisakė PRIEŠ sprendimą, kurį pagimdė spaudimas

Merės Živilės Pinskuvienės siūlymu, rajono Taryba nesvarstė sprendimo projekto dėl Širvintų ligoninės reorganizavimo.

Merės Živilės Pinskuvienės siūlymu, rajono Taryba nesvarstė sprendimo projekto dėl Širvintų ligoninės reorganizavimo.

Gegužės 31 dieną įvyko Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo svarstytas svarbus ir didelio visuomenės susidomėjimo sulaukęs klausimas dėl VšĮ Širvintų ligoninės reorganizavimo. Skaityti daugiau »

„Atžalyno“ progimnazija – tarp geriausiai maitinančių švietimo ir ugdymo įstaigų

Neseniai rašėme, kokį verdiktą paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija, patikrinusi Širvintų ligoninės virtuvėje gaminamą maistą. Nors iš viešojoje erdvėje išplatintų komentarų neatrodė, kad Širvintose komisija aptiko katastrofišką situaciją, pats vertinimas buvo vienas prasčiausių – 6 balai iš dešimties. Jis sukėlė dvejopą įspūdį. Kai kam atrodė, kad ministerijos klerkai, kabinėdamiesi prie skirtingų lėkščių, matė tik ryškius dėvėjimo požymius, badė pirštu į emaliuotus kibirus, kuriuose maistas išnešiojamas po palatas ligoniams, per daug kreipė dėmesį į neesmines detales, tačiau neįvertino, kad disponuodami menkomis lėšomis virėjai dar sugeba pagaminti kažką valgomo. Kita vertus, pasipylusi kritika nebuvo laužta iš piršto. Visa tai iš tiesų egzistuoja, buvo užfiksuota, ir šių problemų sprendimas pirmiausia pasitarnaus pačių ligonių labui.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Atostogavote?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 13 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.