Širvintose – jau 110 POLA kortelės turėtojų

„Susirgus onkologine liga, viskas atrodė taip klaidu, sunku susigaudyti, net nežinai, nuo ko pradėti. Laimei, išgirdau apie POLA siūlomą pagalbą, apie POLA kortelę, kuri padeda sutaupyti ligos kelyje būtinoms išlaidoms, o dar ir tiek savanorių siūlo pagalbą telefonu, yra pasiruošę palaikyti, patarti, išaiškinti ir padėti. Pajutau, kad išties rūpiu – ačiū už suteiktą pagalbą,“ – sako onkologine liga serganti Renata.

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) – skėtinė organizacija, jau daugiau nei 12 metų teikianti įvairiapusę pagalbą susirgusiems onkologine liga, rūpinasi, kad jų gyvenimas taptų lengvesnis, būtų paprasčiau rasti atsakymus į rūpimus klausimus. Šiuo metu POLA bendruomenėje vienijame daugiau kaip 47 tūkstančius onkologine liga sergančių asmenų ir jų artimųjų, taip pat 30 onkologinius pacientus vienijančių organizacijų, draugijų visoje Lietuvoje. POLA rūpinasi, kad nusistovėjusį gyvenimo ritmą sudrumstusi onkologinės ligos diagnozė nenustumtų žmogaus į atskirtį, kad nei vienas savame ligos kelyje neliktų vienišas ir vienas. Onkologinė liga – gyvenimą išties keičianti liga, tačiau tai ne mirties nuosprendis, todėl raginame žmones domėtis savo liga, sekti sveikatos būklę, būti aktyviais, prisijungti į panašią patirtį turinčių žmonių bendruomenes, sužinoti, kokia socialinė pagalba priklauso susirgus, kur kreiptis ir pan.

Lietuvoje onkologinės ligos diagnozę kasdien sužino apie 50 asmenų. Visiems onkologiniams pacientams pateikus onkologinės ligos diagnozę patvirtinantį dokumentą, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) išduoda POLA kortelę, kuri liudija priklausymą POLA organizacijai.

„Jau 10 metų veikianti POLA kortelės iniciatyva, prasidėjusi nuo nemokamų kvietimų į kultūros renginius ir nuolaidų su sveikata susijusioms prekėms ir paslaugoms, šiuo metu, visų pirma, yra buvimo POLA bendruomenės nariu ženklas, padeda nesijausti vieniems onkologinės ligos kelyje, leidžia atrasti atsakymus į rūpimus klausimus, o taip pat sumažina finansinę naštą. Kartu tai yra puikus pavyzdys, kaip nevyriausybiniame sektoriuje gimusi ir išplėtota iniciatyva suteikia pagrindą atsiskleisti verslo įmonių geranoriškumui, kultūros įstaigų atvirumui, gydytojų, teisininkų, kitų specialistų ekspertinių įžvalgų perdavimui, stiprina bendradarbiavimą tarp pacientų ir jiems svarbius sprendimus priimančių asmenų bei institucijų,“ – sako POLA direktorė Neringa Čiakienė. Kaip apibūdina patys POLA bendruomenės nariai, POLA – tai pagalba, palaikanti bendruomenė, patarimai, parama.
POLA kortelė padeda sumažinti dėl ligos išaugusią finansinę naštą, o nežinant, kaip elgtis tam tikrose situacijose, suteikia galimybę nemokamai konsultuotis su POLA specialistais – dietologais, psichologais, teisininkais, kurių paslaugas galime įsigyti, padedant mūsų rėmėjams ir partneriams: Tam reikia užpildyti konsultacijų registracijos anketą POLA tinklalapyje ir nurodyti rūpimą klausimą/problemą arba paskambinti užsiregistruoti tel. +370 60607257 arba el. paštu: konsultacijos@pola.lt Konsultacijos teikiamos telefonu asmeniui patogiu metu.
Pagalbą telefonu teikia prieš metus veiklą pradėję POLA savanoriai pacientų gidai, pasirengę pasidalinti asmenine gyvenimo, išgirdus onkologinės ligos diagnozę, patirtimi (apima virš 20 onkologinės ligos lokalizacijų). Pacientų gidai gali padėti ne tik atrasti pusiausvyrą užklupus nežiniai, įkvėpti kasdienybėje ir neša viltį gyvenimui, bet ir pataria, kaip išspręsti praktinius gyvenimo klausimus, pvz., išmokos, nedarbingumo nustatymo procedūros, paaiškina, kokią pagalbą gali suteikti POLA. Pacientų gidų kontaktus rasite svetainėje www.pola.lt (skiltyje „Pacientų gidai“) bei onkologijos gydymo centruose pakabintuose skelbimuose.

POLA kortelė: Kokios jos teikiamos naudos? Kas ir kaip ją gali įsigyti?

POLA kortelė – veiksminga pagalba einantiems onkologinės ligos keliu: šiuo metu 150 POLA partnerių suteikia nuolaidas įsigyjant įvairias prekes ar paslaugas. Onkologiniai pacientai itin vertina ir naudojasi jiems taikoma 80 proc. nuolaida viešojo transporto bilietams visoje Lietuvoje, vykstant tolimojo, vietinio ar reguliaraus susisiekimo autobusais, traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais. 15 proc. nuolaida taikoma vaistams, apie 20 proc. nuolaida diagnostiniams tyrimams, iki 75 proc. nuolaida optikos prekėms, taikomos nuolaidos odontologijos paslaugoms, sveikatinimui, apgyvendinimui ir kt. Visą nuolaidų sąrašą galima rasti svetainėje adresu www.pola.lt

Ar širvintiškiai savo mieste ją daug kur gali panaudoti?

Širvintose nuolaidas su POLA kortele taiko šie partneriai:

vaistinių tinklai: „Camelia“, „Eurovaistinė“, „Gintarinė vaistinė“, Norfos vaistinė, vaistinė „Apotheca“:
iki 15 proc. nuolaidos vaistams ir iki 20 proc. nuolaidos prekėms, išskyrus vaistus – yra išimčių, konkrečiai tikslintis vaistinėse.

degalinė „Viada“ (Plento g. 4):
-10 ct/l nuolaida visų rūšių degalams;
-30 proc. gėrimams iš kavos aparato;
-30 proc. dešrainiams ir vietoje gaminamiems sumuštiniams;
-30 proc. vienkartiniam automatiniam automobilio plovimui;
-20 proc. visoms automobilinėms prekėms;

bei daugybė kitų partnerių aplinkiniuose rajonuose ir visoje Lietuvoje, kurie prekes ar paslaugas teikia fizinėse parduotuvėse ar internetu.

POLA atkreipia dėmesį, kad partnerystės sutartys dėl nuolaidų su POLA kortele pasirašomos įmonių geranorišku sutikimu, tad jeigu atsirastų norinčių tapti partneriais Širvintų krašte, maloniai prašome kreiptis tel. 8 650 56151 arba el. p. jolita@pola.lt

Kaip galima gauti POLA kortelę?

Kortelę nemokamai galima gauti iškart, susitikus su POLA savanoriu – kortelės ambasadoriumi pagal gyvenamąją vietą. Nuo šiol Širvintose POLA kortelę galima gauti susisiekus su savanore tel. +370 601 17026. Šiuo metu POLA savanoriai veikia 40-yje Lietuvos miestų, jų sąrašas skelbiamas interneto svetainėje arba tel. +370 620 74646.

Paprasčiausia kortelę užsisakyti internetu svetainėje www.pola.lt užpildant prašymą bei pridedant onkologinės ligos diagnozę patvirtinančio dokumento kopiją. Sumokėjus 5 Eur siuntimo išlaidas, kortelė išsiunčiama registruotu paštu.

Kiek laiko galioja POLA kortelė?

POLA kortelės galiojimas neribotas, nuolatinė POLA organizacijos veikla užtikrina POLA kortelės galiojimą. Dėka finansinės paramos, kurią gauname iš fizinių ir juridinių asmenų, galime ir toliau padėti į mus besikreipiantiems onkologiniams pacientams. Kviečiame nelikti abejingiems ir paremti POLA organizaciją, skiriant 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio (GPM) – paramos gavėjas: Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, paramos gavėjo kodas: 302704554; skambinant trumpuoju Nr. 1408 (parama 5 Eur), atliekant pavedimą į POLA sąskaitą LT 63 7044 0600 0779 8055.

Kiek Širvintų r. savivaldybėje yra POLA kortelių turėtojų?

Širvintose iki šiol yra išduota 110 POLA kortelių.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top