Savivalda, politika

Ar prostitucija pelnyta lengvata sumažins socialinę atskirtį?

Antradienį, Seime balsuojant dėl urėdijų reformos, buvo pademonstruotas pavyzdinis politinio lobizmo aktas, kai konservatoriai paremė „valstiečių-žaliųjų“ vairuojamos Vyriausybės iniciatyvą mainais į naują Pridėtinės vertės mokesčio lengvatą šildymui. Skaityti daugiau »

Merės smūgis opozicijai žemiau juostos. V. Šimonėlis ir vėl susimovė

Merės smūgis opozicijai žemiau juostos

Merės smūgis opozicijai žemiau juostos

„Gavome 1 497 000 Eur tikslinių lėšų ir 6 532 000 tūkst. Eur rezervo lėšų finansavimą už Kalnalaukio gatvę. Būsime atsiskaitę visiškai. Skolos nelieka nė euro,“ – gera žinia praeitą savaitę vykusiame rajono Savivaldybės tarybos posėdyje pasidžiaugė merė Živilė Pinskuvienė.

Ištisus metus skalambijusiai apie didžiules Savivaldybės skolas už sutvarkytą Kalnalaukio gatvę, apie „neatsakingą“ merės Živilės Pinskuvienės darbą, opozicijai ši žinia sudavė smūgį žemiau juostos. Skaityti daugiau »

„Baltas vasaros piknikas“ – pirmas žingsnis, kurį galime žengti kiekvienas

Kurkime savo miestą kartu! Skelbiamas Širvintų miesto ribas žyminčių ženklų idėjos konkursas!

Apie tai – pokalbis su Kultūros centro direktore Ryte Bareckaite

Iš kur atsirado idėja, noras apipavidalinti įvažiavimą į Širvintas?

Susitikimų su gyventojais, verslininkais, Savivaldybės administracijos darbuotojų pasitarimų metu, ne kartą buvo išsakytas pasiūlymas miesto ribą pažymėti įsimintinu, atkreipiančiu dėmesį ženklu. Skaityti daugiau »

Ką po „valstiečių“ siūlymo Seime darys mokytojai, turintys „tik bakalaurą“

Mokytojus šokiruojantį siūlymą pateikė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša su dar penkiais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos kolegomis.

Mokytojus šokiruojantį siūlymą pateikė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša su dar penkiais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos kolegomis.

„Valstiečių“ Seimo narių siūlymai šokiruoja.

Gegužės 23 d. interneto portalas „Delfi“ publikavo naujieną, kad Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša su dar penkiais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos kolegomis siūlo, kad mokytojais galėtų dirbti tik magistro laipsnį turintys asmenys.

Tai numatyta Bendrojo ugdymo mokyklos kaitos gairių projekte. Jame nurodyta, kad „mokytojai pradeda dirbti savarankiškai tik įgiję magistro kvalifikacinį laipsnį“.

Žinant, kad parlamentaras E. Jovaiša buvo ilgametis buvusio Pedagoginio, dabar – Lietuvos Edukologijos universiteto dėstytojas, prorektorius, Istorijos katedros dekanas Skaityti daugiau »

Ž. Pinskuvienė: Seimo realybės šou „Patyčios, juokeliai ir privilegijos“

Živilė Pinskuvienė

Živilė Pinskuvienė

Nedaug trūksta, ir reportažus iš Seimo rūmų bus galima rodyti tik po dvyliktos valandos, kai vaikai jau kietai sumigę, o jų ausų nepasiekia piktų parlamentarų žodžių kirčiai, patyčios ir juokeliai. Užuot vykdę savo pažadus ir sprendę gerai žinomas, įsisenėjusias šalies problemas, seimūnai svaidosi pašaipų strėlėmis, aiškinasi tarpusavio santykius ir be jokios sąžinės graužaties naudojasi privilegijomis, kurias patys taip aršiai kritikavo.

Lietuvos žmonės gyvena nežinioje ir sutrikę laukia, kokius dar teisės aktus išrinktieji tautos atstovai priims, norėdami užsidėti pliusiuką ir parodyti, kad vis tik kažką dirba. Skaityti daugiau »

Skundų lavina nesibaigia…

Dar vienas Savivaldybės darbas – dar vienas skundas. Šį kartą, „Širvintų krašto“ žiniomis, – pateiktas itin „pilietiško“ Širvintų gyventojo Valstybinei darbo inspekcijai. Apie tai, kad jam labai nepatinka, jog Širvintose yra daroma kažkas naujo, gero ir reikalingo, žmogus viešai pasigyrė savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook. Skaityti daugiau »

Kitus moralizuojanti J. Šiukštienė pati pažeidė įstatymą

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme numatyta, kad valstybės politikai (kaip ir visi kiti valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys) privalo per 30 kalendorinių dienų nuo jų išrinkimo ar paskyrimo į pareigas dienos elektroninėmis priemonėmis pateikti VTEK savo privačių interesų deklaraciją. Joje reikia nurodyti savo ir sutuoktinio, sugyventinio ar partnerio darbovietes, ryšius su kitais juridiniais asmenimis, per pastaruosius vienerius metus gautas dovanas (jei jų vertė viršija 150 Eur) ir sudarytus sandorius (jei jų vertė viršija 3000 Eur), o taip pat interesų konfliktą galinčius kelti fizinius asmenis ar kitus duomenis. Skaityti daugiau »

Japonijos ambasadoriaus viešnagė Širvintose – pirmasis žingsnis į bendradarbiavimą

Ambasadorius džiaugėsi matydamas tokią gausą Širvintų savivaldybės garbingų apdovanojimų.

Ambasadorius džiaugėsi matydamas tokią gausą Širvintų savivaldybės garbingų apdovanojimų.

Penktadienio rytą Širvintų rajono savivaldybėje lankėsi nekasdieniai svečiai. Mandagumo vizito atvyko Japonijos ambasadorius Lietuvoje Jo Ekscelencija ponas Toyoei Shigeeda ir jo antrasis sekretorius Hiroya Inoue.  Skaityti daugiau »

„Šunys loja, karavanas eina“…

Merė Ž. Pinskuvienė: „Pati asmeniškai apvažiavau problemiškus kelius ir puikiai žinau situaciją. Pažadas atsakingai tvarkyti rajono kelius ir toliau sąžiningai tesimas.“

Merė Ž. Pinskuvienė: „Pati asmeniškai apvažiavau problemiškus kelius ir puikiai žinau situaciją. Pažadas atsakingai tvarkyti rajono kelius ir toliau sąžiningai tesimas.“

Širvintos gražėja. Ypač tai pajutome pernai, kai pagaliau buvo sutvarkyta Kalnalaukio gatvė, tvarkomi šaligatviai, sodinami jauni medžiai. O kaip su kaimiškomis vietovėmis? Skaityti daugiau »

Už ką skundžia Savivaldybės tarnautojus?

Dar vienas skaitytojų pranešimas pasiekė „Širvintų krašto“ redakciją. Žmogus teiravosi, ar tiesa, kad laikraštyje mes apskundėme Širvintų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėją Deimantę Oršauskaitę, kuri, atseit, darbo metu su UAB Širvintų komunalinio ūkio darbuotojais sodino gėles. Kadangi „Širvintų kraštas“ nieko panašaus nerašė, apie tai pasiteiravome Širvintų rajono savivaldybės administracijos. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Už kokią pinigų sumą paprastai per vieną kartą priduodate taros?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.