Savivalda, politika

Ar Savivaldybė bus priversta nugriauti naują tiltą?

Daugybę metų lauktu Plikiškių tiltu per Musę vietos gyventojai, bendruomenė be galo džiaugiasi.

Daugybę metų lauktu Plikiškių tiltu per Musę vietos gyventojai, bendruomenė be galo džiaugiasi.

Tęsiant skundų prieš Širvintų rajono savivaldybės atliekamus darbus temą, „Širvintų krašto“ redakciją pasiekė informacija apie tai, kad rajono tarybos opozicija rankų sudėjusi nesnaudžia. Vieningai atsisakę dirbti komisijoje tiriant situaciją Širvintų pradinėje mokykloje dėl esą trūkstamos kompetencijos, didelio darbo krūvio, komandiruočių ar asmeninių priežasčių, mažumos veikėjai V. Šimonėlis, J. Šiukštienė, K. Pakalnis, J. Purvaneckas ir V. Mateika laiko kurpti dar vieną skundą suranda. Skaityti daugiau »

Abejinga dėl Pradinės mokyklos ateities opozicija slepiasi „krūmuose“?

Širvintų pradinė mokykla (Foto: panoramio.com)

Širvintų pradinė mokykla (Foto: panoramio.com)

Pastarosiomis savaitėmis visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio centre atsidūrė Širvintų pradinė mokykla. Skambios antraštės populiariuose interneto portaluose skatino susidomėjimą ir diskusijas apie smurtą tarp vaikų. Temą nusigriebė ir pora naujojo Lietuvos Respublikos Seimo naujokų. Ir kaip jau tampa įprasta, pagrindinė kaltinamoji – Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Įdomu, kad panašiu metu toje pačioje žiniasklaidoje buvo aptariamos ir didelės nelaimės – sumuštas neišgyveno 7 mėn. vaikutis Šiaulių r., smurto prieš vaikus atvejai kitose Lietuvos vietose, tačiau nagrinėjant tas situacijas merų niekas net nepamini. Kodėl taip yra?

„Širvintų krašto“ redakcija nusprendė pasiteirauti, kokia šiuo klausimu yra Savivaldybės pozicija, kokie veiksmai atlikti, kas dar bus padaryta, kada sulauksime sprendimų. Į klausimus sutiko atsakyti Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Skaityti daugiau »

Tebeatgimstame…

Foto: bernardinai.lt

Foto: bernardinai.lt

1989 – 1990 metai. Sąjūdžio idėjos sklando kiekviename Lietuvos kampelyje. Byra „šlovingoji“ TSKP. Vis labiau pasireiškiantis viešumas ir nuomonių įvairovė neleidžia ramiai savo kėdėse sėdėti nomenklatūriniam partiniam elitui. Šalis ruošiasi Lietuvos TSR Aukščiausiosios Tarybos rinkimams, ir jau visai atvirai kalbama, kad, ko gero, pirmojo naujai išrinktos Aukščiausiosios Tarybos posėdžio metu įvyks TAI, apie ką pastaraisiais metais garsiau ar tyliau šurmuliuojama miestuose ir miesteliuose, kaimuose ir kaimeliuose, TAI, kam pastaruosius metus žmones žadino ir kėlė Lietuvos persitvarkymo sąjūdis. Artėjantis pavasaris pakvipo LAISVĖS ir didžių permainų vėjais.

Ne išimtis buvo ir Širvintų kraštas. Laikas daug ką nusineša užmarštin arba „prigesina“, tačiau vartant 1990-ųjų rajono laikraščio „Širvinta“ numerius, anų metų įvykiai ir problemos vėl tarsi atgyja, iškyla visu ryškumu. Skaityti daugiau »

Sutrikęs V. Šimonėlis kviečia D. Paliukėną į pasimatymą

D. Paliukėnas (antras iš kairės) V. Šimonėliui: „Kodėl nepateikiate faktų?“ (Nuotr. iš redakcijos archyvo)

D. Paliukėnas (antras iš kairės) V. Šimonėliui: „Kodėl nepateikiate faktų?“ (Nuotr. iš redakcijos archyvo)

Jau ne kartą, įvykus rajono Tarybos posėdžiams, „Širvintų krašto“ redakcija sulaukė gyventojų, stebinčių vaizdo transliaciją, skambučių ir komentarų. Šį kartą po biudžeto patvirtinimo tokių buvo ne vienas. Žmonės stebisi, kad, svarstant biudžeto projektą, pasisakęs „valstietis“ Vytas Šimonėlis ir vėl buvo labai nekonkretus. Jokios konkrečios pastabos, jokio pasiūlymo, jokių skaičių. Tik padrikos užuominos apie tai, kad biudžetas yra pinigai, o pinigus neva „skirsto Savivaldybės merė, Administracijos direktorė ir dar kažkas“, apie kažkokius nepelningų verslų pardavimus „Aruodo“ portale ir objektus, dėl kurių dar reikia nuspręsti, ar „reikia statyti“… Skaityti daugiau »

Kaip Purvaneckas „purvą pylė“ ir apsipylė

Vasario 23 d. vykusio Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdžio pabaigoje merė Živilė Pinskuvienė perskaitė iš Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės gautą raštą „Dėl nepilnamečio savižudybės Alionių seniūnijoje“, kuriuo kontrolierė informuoja, kad vasario 17 d. buvo gautas Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario Jono Purvanevcko telefoninis pranešimas. „Tarybos narys piktinosi, kad jam lankantis seniūnijoje žmonės stebėjosi, kad apie minėtą įvykį niekas nieko neskelbia. Galimai slepiama, šeimoje galimai smurtaujama. J. Purvanecko teigimu, administracijos darbuotojus sieja giminystės ryšiai su policija, todėl viskas slepiama. Jo teigimu, buvo atvažiavusi policija, tačiau apie savižudybę žiniasklaida nepranešė.“ Pareiškėjo teigimu, „Vaikų teisių apsaugos skyriaus Širvintose nėra“. Skaityti daugiau »

Širvintose viešėjo gimnastikos sporto meistrė Dalia Kutkaitė

Malonus pokalbis us Dalia Kutkaite (antra iš kairės)

Malonus pokalbis us Dalia Kutkaite (antra iš kairės)

Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė svečiuose sulaukė ypatingos viešnios – aptarti galimybių mūsų mieste organizuoti meninės gimnastikos užsiėmimus buvo atvykusi gimnastė, tarptautinės klasės sporto meistrė, Europos ir pasaulio čempionė, meninės gimnastikos trenerė Dalia Kutkaitė. Skaityti daugiau »

Susitikime su Ministru Pirmininku aptarti svarbūs klausimai

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė susitikime su ministru pirmininku.

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė susitikime su ministru pirmininku.

Vasario 9 dieną Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė kartu su kitais šalies savivaldybių merais susitiko su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu.

Susitikimo metu buvo kalbėta apie Vyriausybės ketinimus stiprinti savivaldybių savarankiškumą, mažinti centralizaciją ir suteikti joms daugiau įrankių kokybiškai teikti viešąsias paslaugas gyventojams. Skaityti daugiau »

Ar merė Živilė Pinskuvienė atsilaikys?

„Turėdami stiprią koaliciją su Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionimis demokratais ir Liberalų sąjūdžiu, atlaikysime bet kokius opozicijos trukdžius. Ir toliau dirbsime dėl rajono žmonių,“ - sako Ž. Pinskuvienė

„Turėdami stiprią koaliciją su Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionimis demokratais ir Liberalų sąjūdžiu, atlaikysime bet kokius opozicijos trukdžius. Ir toliau dirbsime dėl rajono žmonių,“ - sako Ž. Pinskuvienė

„Valstiečiams“ pastarasis metas iš tiesų sudėtingas. Kai didžiulį šalies gyventojų pasitikėjimą įgijusios partijos viršūnės klimpsta meilės-automobilių-kailinių skandaluose, likusieji rajone daro viską, kad tik taptų matomi ir girdimi. Būtent taip, atrodo, elgiasi ir mūsų rajono „valstietis“ Vytas Šimonėlis kartu su kitais vadinamosios opozicijos veikėjais. Gal ir galima suprasti žmogų: kai savo realiais darbais pasigirti negali, o „šlovingoje“ vadovavimo rajonui istorijoje prie didžiausių „nuopelnų“ iki šiol minimas miesto mokyklų suardymas, tikriausiai suima pyktis… O gal ir pavydas, kad kažkas ateina ir per metus kitus įveikia didžiausius iššūkius, nuveikia tiek darbų, kiek sau neleido net susapnuoti visi iki šiol dirbę rajono vadovai.  Skaityti daugiau »

Širvintų savivaldybė įvardyta kaip pavyzdinė

Beveik visos Savivaldybės aktyviai įsitraukia į korupcijos prevencijos veiklą, tačiau kai kurios iš jų dar netiki korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo proceso nauda, todėl tam skiria per mažai dėmesio, – teigia Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai. Skaityti daugiau »

Negi „Saulutė“ ir „Buratinas“ taps „Buratinu“?

Širvintų rajono savivaldybės taryba sausio 26-osios posėdyje nusprendė sutikti, kad Širvintų lopšelis-darželis „Saulutė“ iki 2017 m. rugpjūčio 31 d. būtų reorganizuotas prijungiant jį prie Širvintų lopšelio-darželio „Buratinas“. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar esate patenkintas savo atlyginimu?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 7 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.