Savivalda, politika

Skurdo mažinimui kitų metų biudžete planuojama daugiau lėšų

39266528025_a067fc6435_kSpalio 17-ąją minima Tarptautinė kovos su skurdu ir socialine atskirtimi diena. Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo duomenimis, Lietuvoje skursta kas penktas gyventojas, skurdo arba socialinės atskirties riziką patiria kas trečias. Pastaruoju metu girdima nemažai diskusijų apie skurdo mažinimo priemones, skurdo ir socialinės atskirties situaciją Lietuvoje. Ši opi problema apima nemažą dalį visuomenės: neįgaliuosius, benamius, vienišas ir daugiavaikes mamas, vyresnio amžiaus žmones, su priklausomybėmis kovojančius, skolų slegiamus ir kitais sunkumais susiduriančius žmones. LSDD frakcijos nariai jau daro konkrečius žingsnius, kad ši problema Lietuvoje mažėtų. Skaityti daugiau »

Nuteistas už šmeižtą „negali nešmeižti“?

Rugsėjo 20 dieną surengtas Širvintų rajono tarybos posėdis galėjo įeiti į istoriją kaip vienas ramiausių. Tąkart darbotvarkėje įrašyti klausimai absoliučiai jokių diskusijų nekėlė, tarybos nariai daugmaž balsavo vieningai ar kai kurie opozicijos nariai – pasirinktinai, gal net pagal išankstinį susitarimą, „dėl principo“ susilaikydavo ar balsuodavo prieš. Posėdis taip būtų ir pasibaigęs, jei ne rajono tarybos nario Zenono Miselio paklausimas apie vienoje žiniasklaidos priemonėjje pasirodžiusį straipsnį, kuriame Savivaldybė kaltinama švaistanti lėšas. Skaityti daugiau »

Informacija iš naujausio numerio: Merė suabejojo, ar STT paskelbti duomenys atspindi realią situaciją

Praėjusiame „Širvintų krašto“ numeryje rašėme, kad dar birželį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) paskelbė analizę, kuri rodo, kad beveik penktadalis Lietuvos savivaldybių darbuotojų – giminės. Kaip teigė patys STT atstovai, iki šiol tik 7 savivaldybių atstovai kreipėsi į STT pasidomėti, kokias rizikas tai kelia, kaip reikėtų vertinti. Tarp savivaldybių, kurios domėjosi minima problematika, buvo ir Širvintų rajono savivaldybė.  Skaityti daugiau »

Informacija iš naujausio numerio: Pradedame valyti dulkes nuo archyvų. Nr. 2.

Žmonės tai turi žinoti!

Kaip ir žadėjau, tęsiu temą apie tai, kur Širvintų rajone galima ieškoti korupcijos apraiškų. Šį kartą – daugeliui gyventojų aktualus viešojo transporto klausimas.

Garsioji koncesijos sutartis, kurią 2005 m. palaiminusi Širvintų rajono savivaldybės taryba, vadovaujama „valstiečio“ Vyto Šimonėlio, 2006 m. buvo pasirašyta tuometinio Administracijos direktoriaus, taip pat „valstiečio“ Kazio Visacko.
Skaityti daugiau »

Ką išmoko ir ko dar neišmoko opozicija?

Praėjusią savaitę LRT laida „Dienos tema“ kalbino dvi žinomas Seimo moteris – krikščioniškojo Tėvynės Sąjungos sparno atstovę Ireną Degutienę ir vieną „valstiečių žaliųjų“ lyderių Agnę Širinskienę. Šis pokalbis buvo apie tai, ką pastaruoju metu esame įpratę matyti Seime, kas įvairiais būdais transliuojama iš jo užkulisių. Pašnekovės pripažino, kad Seime yra susiklosčiusi nesveika atmosfera, o dėl tokios praktikos atsakomybė krenta ir opozicijos lyderiu karūnuojamam Gabrieliui Landsbergiui. Skaityti daugiau »

Tarnybinės etikos prievaizdai patvirtino, kad broliai socialdemokratai įsivėlė į interesų konfliktą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija rugpjūčio 29 dieną vykusiame posėdyje patvirtino, kad Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai Andrius Jozonis ir Giedrius Jozonis, birželio 28-ąją dalyvaudami Tarybos posėdžio svarstyme „Dėl investicinių planų derinimo“, kuriuo buvo nuspręsta suderinti UAB „Širvintų šiluma“ 2016-2018 metų investicinį planą, papildytą per 2016-2017 metus įgyvendintomis investicijomis, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.  Skaityti daugiau »

Teistas, išmestas „partijų turistas“

Paskutinę vasaros dieną Vilniuje šėlo apie 14 tūkst. dykinėtojų surinkęs skandalingojo Egidijaus Dragūno-Selo koncertas. Interneto portalai suskubo vardyti, kiek ir kokių visuomenės „elito“ atstovų linksminosi koncerto VIP zonoje, tačiau nė vienas nepasvarstė, ar tarp tų išrinktųjų buvo … Darbo partijos Širvintų skyriaus naujokų. Skaityti daugiau »

Pradedame valyti dulkes nuo archyvų. Bus įdomu!

Kai vieni ieško lėšų ir darbų, kiti skuba nuo jų pasislėoti (ŠK fotomontažas)

Kai vieni ieško lėšų ir darbų, kiti skuba nuo jų pasislėpti (ŠK fotomontažas)

Kur Širvintų rajone ieškoti korupcijos apraiškų, gal būtų galima pagalvoti įvertinus faktus, kuriuos pateikiu žemiau lentelėse? Trejus metus dirbome ir tylėjome, o rajono Tarybos opozicija iš pavydo pila vis daugiau nepagrįsto melo, kaltinimų ir šmeižto. Todėl atėjo metas padėti tašką. Pradedame valyti dulkes nuo tų laikų archyvų, kai rajoną valdė „komunarai“ Vincas Jasiukevičius, „valstietis“ Vytas Šimonėlis, liberalcentristas Kęstutis Pakalnis, socialdemokratas Andrius Jozonis, „valstiečių“ statytinė Elena Davidavičienė. Skaityti daugiau »

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė išliko įtakingiausių šalies politikų elite

Tarp 71 įtakingiausio šalies politiko pateko keturi Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) lyderiai - Irena Šiaulienė (62), Juozas Bernatonis (36), Gediminas Kirkilas (13) ir Živilė Pinskuvienė (69).

Tarp 71 įtakingiausio šalies politiko pateko keturi Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) lyderiai - Irena Šiaulienė (62), Juozas Bernatonis (36), Gediminas Kirkilas (13) ir Živilė Pinskuvienė (69).

Lygiai prieš metus „Širvintų kraštas“ rašė apie trečius metus iš eilės išrrinktųs įtakingiausius šalies politikus. Interneto portalo DELFI vykdomame projekte sužibėjo ir Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės pavardė. Skaityti daugiau »

Pasikartojantys šiurkštūs Prienų rajono mero įstatymų pažeidimai – naujasis besikeičiančios LSDP veidas

MART2122Nedeklaruoti asmeniniai interesai ir verslo sandoriai, pildantys Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovo Prienuose – mero Alvydo Vaicekausko kišenes – Vyriausiosios Tarnybinės etikos komisijos neseniai buvo pripažinti šiurkščiais pažeidimais. Įstatymų nesilaikantis Prienų raj. meras dėl to nesuka sau galvos ir toliau vadovauja Prienams, tarsi nieko nebūtų įvykę. Mažas miestelis, niekam neįdomūs mero „užsiėmimai“? O gal taip Prienų rajono šeimininkas demonstruoja požiūrį į visiems galiojančius šalies įstatymus – kažkas yra truputį lygesnis už kitus? Vadovui – viskas leidžiama? Vadovui nusispjauti į rajono žmonių nuomonę ir į šalyje galiojančius įstatymus? Tai toks yra garsiai deklaruojančios, kad keičiasi, LSDP veidas šalies regionuose? Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kokį gyvūną laikote namuose? (galite pažymėti ne vieną)

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.