Savivalda, politika

„Valstiečiai“ kerta per pakinklius Lietuvos ūkininkams?

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, valstybei priklauso daugiau kaip 50 000 km melioracijos griovių, kurių nusidėvėjimas siekia 82 proc., ir per 72 000 km drenažo rinktuvų, kurių nusidėvėjimas – 60 proc. Atlikus šalies melioruotų žemių, melioracijos statinių įvertinimą buvo nustatyta, kad blogos būklės plotų yra 222 400 ha. Jie užmirkę, užpelkėję, apaugę miškais, krūmynais. Skaityti daugiau »

Prisirpo tarnystės Lietuvos valstybei vaisiai

2013 metų gruodį anuometė Širvintų rajono tarybos dauguma nutarė, kad tada rajonui vadovavęs meras Vincas Jasiukevičius vertas 9 procentų pareiginės algos priedo už ištarnautus Lietuvos valstybei metus. Tuometė opozicija, vadovaujama Živilės Pinskuvienės, šiam sprendimui nepritarė, nes manė, kad Vincas Jasiukevičius nieko nenuveikė, kad galėtų pretenduoti į šį priedą.   Skaityti daugiau »

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė – viena iš 70 įtakingiausių Lietuvos politikų

Živilė Pinskuvienė

Živilė Pinskuvienė

Trečius metus interneto naujienų portalas DELFI vykdo projektą „Lietuvos įtakingiausieji“, kurio metu renkami šalyje įtakingiausi asmenys. „Tai yra tie, kurie turi didžiausios įtakos Lietuvos raidai, visuomenei ir sprendimų priėmėjams,“ – projektą pristato jo vykdytojai.

2015-aisiais buvo įvardyti 228, pernai – net 419, šįmet – 70 įtakingiausių šalies piliečių politikų.

Projektas apima septynių dalių ciklą ir atskleidžia, kas mūsų šalyje yra įtakingiausi kaip politikų, verslininkų ir ekonomistų, tarnautojų ir pareigūnų, sportininkų, visuomenininkų, žiniasklaidos bei popkultūros atstovai. Skaityti daugiau »

Ar koncesininkas pagaliau priverstas pasijudinti?

Per vienuolika koncesijos metų Širvintų autobusų stotis smarkiai nusidėvėjo ir tapo paminklu ankstesnių valdžių „rūpesčiui“ rajono žmonėmis.

Per vienuolika koncesijos metų Širvintų autobusų stotis smarkiai nusidėvėjo ir tapo paminklu ankstesnių valdžių „rūpesčiui“ rajono žmonėmis.

Retas dar nepastebėjo, kad prie Širvintų autobusų stoties vyksta darbai. Į krūvas sudėtos senosios šaligatvių plytelės, su kastuvu darbuojasi vienas kitas darbininkas. Kažkas vyksta? Pagaliau! Po daugelio metu merdėjimo. Kadangi „Širvintų kraštas“ jau ne kartą rašė apie tai, kad dar 2006 metais tuometinė rajono valdžia – meras Vytas Šimonėlis ir tos pačios „valstiečių“ partijos deleguotas Administracijos vadovas Kazys Visackas – 16 metų pasirašė koncesijos sutartį ir neįtikėtinomis sąlygomis atidavė visą autobusų parką su autobusais, pastatais ir kitu turtu valdyti UAB „Autovelda“, taip pasmerkdami Širvintų rajono gyventojus ilgus metus kęsti privatininkų savivalę. Susidėvėję autobusai, nutriušusi autobusų stotis, kurioje neprisiglausi per šaltį ar darganą, o ir miesto ji tikrai nepuošia. Pridėkime dar retėjančius autobusų maršrutus, neįsiklausymą į žmonių poreikius… Skaityti daugiau »

Širvintos gražinasi: darbai kalba patys už save

Taip netrukus turėtų atrodyti šiuo metu rekonstruojama aikštė ir „marių“ krantinė prie skulptūros „Širvinta“ (vizualizacija“

Taip netrukus turėtų atrodyti šiuo metu rekonstruojama aikštė ir „marių“ krantinė prie skulptūros „Širvinta“ (vizualizacija“

Širvintose šią vasarą – tikra statybų aikštelė. Jau rašėme apie tai, kad sparčiai vykdomos naujojo stadiono statybos, statomas ir sporto kompleksas, socialinių būstų daugiabutis. Tačiau praūžus miesto šventei, sulaukėme gyventojų skambučių dėl darbų miesto centre. Ir nors gyventojams informuoti buvo pastatyti informaciniai stendai paplūdimyje bei prie skulptūros „Širvinta“, žmonėms kyla nemaža klausimų, ar išliks savo vietoje skulptūra „Širvinta“, ar tikrai bus pastatytas pėsčiųjų tiltas ir pan. Skaityti daugiau »

Darbo partija eina demokratiniu keliu

Netikėtas partijos pirmininkės Živilės Pinskuvienės pareiškimas

Netikėtas partijos pirmininkės Živilės Pinskuvienės pareiškimas

Liepos 25 d., Širvintose vyko neeilinis Darbo partijos tarybos posėdis, kuriame gausiai susirinkę partiečiai išklausė netikėto partijos pirmininkės Živilės Pinskuvienės pranešimo.

„Sustiprėjusios, apsivaliusios mūsų Darbo partijos prioritetinė vertybė yra aiškumas ir interesų skaidrumas. Todėl šiandien būsiu su jumis visiškai atvira.

Darbo partijos pirmininkės pareigas pradėjau eiti pačiu sunkiausiu laikotarpiu. Po pralaimėtų Seimo rinkimų, kuriems buvo išnaudota daug darbo ir energijos, daug finansų. Partija krito į dugną. Vienas po kito savo ambicijas pradėjo rodyti žmonės, kuriems partija tebuvo įrankis asmeniniams tikslams bei naudai pasiekti. Skaityti daugiau »

Ar prostitucija pelnyta lengvata sumažins socialinę atskirtį?

Antradienį, Seime balsuojant dėl urėdijų reformos, buvo pademonstruotas pavyzdinis politinio lobizmo aktas, kai konservatoriai paremė „valstiečių-žaliųjų“ vairuojamos Vyriausybės iniciatyvą mainais į naują Pridėtinės vertės mokesčio lengvatą šildymui. Skaityti daugiau »

Merės smūgis opozicijai žemiau juostos. V. Šimonėlis ir vėl susimovė

Merės smūgis opozicijai žemiau juostos

Merės smūgis opozicijai žemiau juostos

„Gavome 1 497 000 Eur tikslinių lėšų ir 6 532 000 tūkst. Eur rezervo lėšų finansavimą už Kalnalaukio gatvę. Būsime atsiskaitę visiškai. Skolos nelieka nė euro,“ – gera žinia praeitą savaitę vykusiame rajono Savivaldybės tarybos posėdyje pasidžiaugė merė Živilė Pinskuvienė.

Ištisus metus skalambijusiai apie didžiules Savivaldybės skolas už sutvarkytą Kalnalaukio gatvę, apie „neatsakingą“ merės Živilės Pinskuvienės darbą, opozicijai ši žinia sudavė smūgį žemiau juostos. Skaityti daugiau »

„Baltas vasaros piknikas“ – pirmas žingsnis, kurį galime žengti kiekvienas

Kurkime savo miestą kartu! Skelbiamas Širvintų miesto ribas žyminčių ženklų idėjos konkursas!

Apie tai – pokalbis su Kultūros centro direktore Ryte Bareckaite

Iš kur atsirado idėja, noras apipavidalinti įvažiavimą į Širvintas?

Susitikimų su gyventojais, verslininkais, Savivaldybės administracijos darbuotojų pasitarimų metu, ne kartą buvo išsakytas pasiūlymas miesto ribą pažymėti įsimintinu, atkreipiančiu dėmesį ženklu. Skaityti daugiau »

Ką po „valstiečių“ siūlymo Seime darys mokytojai, turintys „tik bakalaurą“

Mokytojus šokiruojantį siūlymą pateikė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša su dar penkiais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos kolegomis.

Mokytojus šokiruojantį siūlymą pateikė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša su dar penkiais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos kolegomis.

„Valstiečių“ Seimo narių siūlymai šokiruoja.

Gegužės 23 d. interneto portalas „Delfi“ publikavo naujieną, kad Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša su dar penkiais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos kolegomis siūlo, kad mokytojais galėtų dirbti tik magistro laipsnį turintys asmenys.

Tai numatyta Bendrojo ugdymo mokyklos kaitos gairių projekte. Jame nurodyta, kad „mokytojai pradeda dirbti savarankiškai tik įgiję magistro kvalifikacinį laipsnį“.

Žinant, kad parlamentaras E. Jovaiša buvo ilgametis buvusio Pedagoginio, dabar – Lietuvos Edukologijos universiteto dėstytojas, prorektorius, Istorijos katedros dekanas Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jūs gyvenate:

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 18 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.