Savivalda, politika

Sekretorių laikai

Jei Tarybų Sąjunga nebūtų subyrėjusi, praėjusį trečiadienį su pompastika būtų buvę pranešta, kad „pažangioji visuomenė visame pasaulyje džiaugsmingai pažymi 100-tąsias Didžiosios Spalio revoliucijos metines“.  Skaityti daugiau »

Širvintų rajono savivaldybės valdymas – pavyzdys kitoms savivaldybėms

Neseniai rašėme, kad Lietuvos laisvosios rinkos institutas jau septintą kartą paskelbė Lietuvos savivaldybių indeksą. Šio tyrimo rezultatai kasmet atspindi, ką savivaldybės nuveikia dėl žmonių gerovės didėjimo. Kaip savo iniciatyvą pristato tyrėjai, „šis indeksas leidžia gyventojams, politikams pasilyginti su kaimynais, panašaus dydžio savivaldybėmis, mokytis vieniems iš kitų ir tobulėti. Indeksą sudarome ir informaciją pateikiame siekdami, kad ji padėtų siekti pokyčių kasdieniame žmonių gyvenime.“ Skaityti daugiau »

Karštas interviu! Merė Živilė Pinskuvienė: „Giedriui Jozoniui pirmiausia turi „pienas nuo lūpų nudžiūti“

Živilė Pinskuvienė

Živilė Pinskuvienė

Dėl visų piktų kalbų merei nei šilta, nei šalta

Širvintų kraštas“ tęsdamas praeito numerio temą apie bene labiausiai intriguojančią paskutinių savaičių temą apie rajono politinę situaciją ir kandidatūras į vicemero postą, skaitytojams pateikia Savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės atsakymus. Interviu su mere pradžia – praėjusiame laikraščio „Širvintų kraštas“ numeryje.

- Kaip Jūsų pavaduotojai Irenai Vasiliauskienei pareiškus apie pasitraukimą toliau vyks rajono Tarybos darbas?

- Kaip jau sakiau, valdančioji dauguma yra vieninga. Darbas dėl vieno asmens pasitraukimo tikrai nenukentės. Žinoma, visus Tarybos narius ir toliau kviečiu būti aktyviais, nepamiršti, kad atstovauja rajono žmonėms, jų lūkesčiams. Būtent todėl sunku suprasti opoziciją, kai jos nariai sutartinai kelia rankas „prieš“ arba „susilaiko“ svarstant mūsų kraštui, jo žmonėms gerus, naudingus sprendimus. Skaityti daugiau »

Ar „partijos anūkas“ elgiasi protingai ir sąžiningai, ar tiesiog meluoja?

Tie, kas domisi šalies politiniu gyvenimu, negalėjo neatkreipti dėmesio į kilusį skandalą dėl valstybės paramos partijoms. To skandalo centre atsidūrė politinio cunamio bangų talžomi liberalsąjūdiečiai: paaiškėjus, kad 2016-ųjų pradžioje surengti rinkiminiai mokymai Liberalų sąjūdžio partijos nariams buvo nedeklaruota, taigi – neteisėta juridinio asmens parama partijai, Vyriausioji rinkimų komisija tai pripažino šiurkščiu pažeidimu ir nutarė iš Liberalų sąjūdžio atimti valstybės dotaciją, kuri per metus skiriama du kartus – balandžio 15-ąją ir lapkričio 15-ąją. Tiesa, paskui nuobauda sumenko: pranešta, kad Liberalų sąjūdis neteks pusės dotacijos. Tai veda prie minties, kad pažeidimas vis dėlto buvo tik „pusiau šiurkštus“. Tarsi koks antausis, su po to sekusiu švelniu bučinuku į skruostuką. Skaityti daugiau »

Karštas interviu! Kas užims vicemero kėdę? Merė Ž. Pinskuvienė: „Kandidatas yra“

Karštas interviu! Kas užims vicemero kėdę? Merė Ž. Pinskuvienė: „Kandidatas yra“

Karštas interviu! Kas užims vicemero kėdę? Merė Ž. Pinskuvienė: „Kandidatas yra“

„Širvintų kraštas“ paskutiniu metu sulaukia ne vieno skaitytojo skambučių, laiškų su prašymu išsamiau pristatyti politinę situaciją rajone. Gyventojai nuogąstauja, kad iš pareigų atsistatydinant vicemerei I. Vasiliauskienei, kyla grėsmė valdančiajai koalicijai. Skaitytojai teiraujasi, ar Živilė Pinskuvienė ir toliau eis mero pareigas, rajone sklando įvairių kalbų, paskalų apie slaptus susitikimus. Tam, kad pateiktume kuo tikslesnius atsakymus, šiuos ir kitus klausimus pateikėme pačiai rajono merei.

- Kaip Jūs vertinate TS-LKD pirmininko G. Landsbergio siūlymą I. Vasiliauskienei trauktis iš vicemero pareigų ir valdančiosios koalicijos?

- Tai jų partijos vidiniai reikalai, kurie manęs visiškai nedomina. O sprendimą atsistatydinti priėmė pati Irena Vasiliauskienė. Tiesiog mane labai stebina Gabrieliaus Landsbergio visiškas nenoras įsigilinti į situaciją, nesupratimas, kurį jis pademonstravo. Kai garsiai šaukdamas išplatino per visas jam pasiekiamas žiniasklaidos priemones savo „principingus“ pareiškimus, ir parodė, kad net nežino, kokia buvo koalicijos sutartis, už kokias sritis pagal ją I. Vasiliauskienė buvo atsakinga. Pasak jo, vicemerė kuravo švietimą ir kultūrą, kai iš tikrųjų buvo atsakinga už aplinkosaugą, vaiko teises ir sveikatą. Manau, kad taip jis parodė, kad Širvintų rajonas iš tikrųjų jam nei kiek neįdomus. Skaityti daugiau »

KARŠTA NAUJIENA! Lietuvos savivaldybių indeksas: Širvintų rajonas pakilo aukštyn

Širvintų rajono savivaldybė užima 15-16 vietas 54 mažųjų savivaldybių reitinge, ji surinko tiek pat balų kaip ir Kretingos rajono savivaldybė. Pernai Širvintos buvo 24-oje vietoje. Tokią informaciją „Širvintų kraštui“ perdavė Lietuvos laisvosios rinkos institutas. Skaityti daugiau »

Širvintas aplankė Seimo Pirmininkas

Seimo pirmininko vizitas Širvintose

Seimo pirmininko vizitas Širvintose

Šeštadienį, spalio 21 d., Širvintose lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Susitikęs su Molėtų-Širvintų apygardos Seimo nariu Petru Čimbaru, Savivaldybės mere Živile Pinskuviene, Administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene, Seimo vadovas pasveikino Bagaslaviškyje, Bronislavo Liubomiro Višterio ūkyje, vykusios tradicinės „Lino šventės“ dalyvius.  Skaityti daugiau »

Prašymą svarstys Savivaldybės taryba

Trečiadienį, spalio 18 dieną, interneto portalas „Delfi“, o paskui ir kitos žiniasklaidos priemonės išplatino pranešimą, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) prezidiumui priėmus sprendimą, Širvintų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė nusprendė trauktis iš pareigų. Skaityti daugiau »

Kviečiame teikti idėjas Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti

2017 m. spalio 17 d. 17.30 val. Širvintų kultūros centre!!!

2018 m. minėsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, ta proga Vyriausybė yra patvirtinusi Šimtmečio minėjimo programą: tam, kad būtume vieningi ir toliau kurtume savo šalį tokią, kokios norime, visoje Lietuvoje iki 2020 m. vyks įvairūs renginiai, socialinės iniciatyvos. Skaityti daugiau »

Su Savivaldybe iš vidaus susipažinę jaunuoliai pasisakė už permainas

Gimnazistus pasitiko rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Gimnazistus pasitiko rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Vietos savivaldos dieną Širvintų rajono savivaldybėje buvo surengta atvirų durų diena jaunimui. Iš visų trijų rajono gimnazijų atvyko 32 gimnazistai, kuriems Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė pristatė Savivaldybės ir Administracijos struktūrą, pagrindines funkcijas.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei tektų rinktis, kur apsigyventumėt?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.