112

Kai Prienų ežero lydekos kainuoja brangiau už eršketą ar juodąjį otą

Kiek daugiau nei prieš dvejus metus rašėme, kad Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2015 metų kovo 23-iosios popietę gavo anoniminį pranešimą, jog ties Prienų kaimu iš Staravygalos ežero ištekančiame upelyje galimai vykdoma neteisėta žvejyba su draudžiamais įrankiais.  Skaityti daugiau »

Atvykęs prašyti darbo, neblaivus nuvairavo būsimo darbdavio automobilį

Neblaivių vairuotojų istorijos stebina savo įvairove ir kvailumu

Vėl skirta administracinių nuobaudų už vairavimą esant neblaiviam, kai alkotesteriu buvo nustayta ne daugiau kaip 1,50 prom. alkoholio. Skaityti daugiau »

Popietė vaikams „Aš saugus“

Popietė

Popietė

Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje svečiavosi Širvintų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Ginta Čepienė ir jaunoji policijos rėmėja Erika. Bendruomenės pareigūnė pravedė vaikams popietę „Aš saugus“. Popietės metu Ginta Čepienė supažindino su policininko profesija, papasakojo, kaip reikia elgtis vaikus supančioje artimoje aplinkoje – namuose, mokykloje, gatvėje, kelyje, viešoje vietoje, supažindino su įvairiomis saugumo ir elgesio taisyklėmis.

Širvintų bendruomenės pareigūnė uždavė vaikams įdomių klausimų, rodė policijos pareigūno priemones, kvietė tapti policijos rėmėjais. Skaityti daugiau »

Prieš atslenkančią audrą – kraupus paukščių šėlsmas Šeipūnuose

Algimantas Rutkauskas pasakoja apie broilerių skerdynes... („Š. k.“ fotomontažas).

Algimantas Rutkauskas pasakoja apie broilerių skerdynes... („Š. k.“ fotomontažas).

Algimantas ir Olga Rutkauskai, visą gyvenimą dirbę Šiaulių mieste, šiuo metu gyvena Šeipūnų kaime. Vaikai liko gyventi Šiauliuose, tačiau dažnai aplanko kaime įsikūrusius tėvus. Kaime ne tik lengviau kvėpuoti. Rutkauskai parduotuvėje reti svečiai, nes pasirūpina savu, ekologišku maistu: patys išsikepa duonos, suspaudžia sūrio, sumuša sviesto, bitės suneša medaus. Pavasarį nusipirko nemažai viščiukų, manė užaugins, – užteks ir patiems, ir vaikams bei anūkams su proanūkiais. Skaityti daugiau »

Liepos 11-oji – Širvintų orų rekordams skirta diena?

Semiamas vanduo iš Savivaldybės rūmų rūsio.

Semiamas vanduo iš Savivaldybės rūmų rūsio.

Lietuvos hidrometeorologinės tarnybos duomenimis, 1986 metų liepos 11 dieną Širvintose buvo užfiksuotas žemiausias liepos mėnesio oro temperatūros rekordas – 0,9 Celsijaus laipsnių. Šis faktas pateko į tarnybos sudarytą ekstremalių reiškinių sąrašą.

Prireikė lygiai 31 metų, kad mūsų mieste vėl būtų prabilta apie galimą rekordą. 2017 metų liepos 11-ąją prapliupusi liūtis su kruša ir perkūnija tiesiogine ta žodžio prasme paskandino rajoną. Tikslus skaičius, kiek šįkart ant mūsų galvų buvo išpilta vandens, greičiausiai taip ir liks nežinomas, mat Širvintos yra vienas iš kelių šalies miestų, kur nėra orų stebėjimo stoties. Artimiausia mums tokia yra Liukonyse – ten prie Širvintos upės nuo 1993 metų veikia vandens matavimo stotis. Joje atliekami ir meteorologiniai stebėjimai. Tačiau nuo Širvintų iki šios stoties tiesia linija – 18 km.

Kalbėdama apie liepos 11-osios liūtis, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nurodė didesnes vietoves, kur atliekami tokie stebėjimai. Skaityti daugiau »

Kriminalinė moksleivio patirtis: trys „parduoti“ traktoriai, sulaužytas giminaičio žandikaulis

Skelbimas

Skelbimas

Per trumpą laiką Žygintas B. į savo biografiją įsirašė tris teistumus. Jei vaikinas ir toliau panašiais tempais kolekcionuos nuosprendžius, nė nesulaukęs žilo plauko taps labiausiai šioje srityje „patyrusiu“ rajono gyventoju.

Visus nusikaltimus Žygintas įvykdė praėjusiais metais, o štai bylos išnagrinėtos ir nuosprendžiai paskelbti šįmet, Žygintui dar besimokant mokykloje.

Apie pirmą vaikinui skirtą bausmę – laisvės apribojimą šešiems mėnesiams, įpareigodamas tris mėnesius būti namuose nuo 21 val. iki 6 val. ir per visą bausmės laiką mokytis, – jau rašėme. Skaityti daugiau »

Ar po jūsų namo langais niekas nevaikšto?

Galima tik įsivaizduoti, kaip viena garbingo amžiaus sulaukusi Zibalų seniūnijos gyventoja nustebo, kai 2012-ųjų pavasarį fiksuoto ryšio telefono ragelyje išgirdo vyriškį teiraujantis, ar jos niekas negąsdina, ar po jos namo langais niekas nevaikšto? Skaityti daugiau »

Per ketverius metus – aštuoni bankrutuojantys rajono gyventojai

„Pradėk gyvenimą be skolų“, „Pamirškite skolas – išeitis yra“, „Išsilaisvink iš skolų – negraužk savęs ir nestresuok“, – tokių ir panašių raginimų internete galima perskaityti į „Google“ paieškos sistemą įrašius užklausą „asmens bankrotas“. Tokiais skambiais šūkiais Lietuvoje veikiančios įvairios konsultavimo ir atstovavimo bendrovės ragina mūsų gyventojus siekti fizinio asmens bankroto, už tai prašydamas nuo 3 iki 20 proc. „nurašytų“ skolų sumos, kurią tarpininkams esą galima sumokėti lizingu. Taip ši paslauga ir reklamuojama: „Bankrotas lizingu“! Nejučia peršasi mintis, kad finansinių įsipareigojimų kamuojamiems gyventojams neriama dar viena skolų kilpa ant kaklo. Skaityti daugiau »

Viešnagė Vilniaus apskrities VPK raitosios policijos kuopoje

Dominykas Klimas pasirengęs pavaišinti žirgą...

Dominykas Klimas pasirengęs pavaišinti žirgą...

Saulėtą gegužės ketvirtadienio rytą mes, Čiobiškio pagrindinės mokyklos geriausiai besimokantys mokiniai, išvykome į Vilniaus apskrities VPK raitosios policijos žirgyną, kuris įsikūręs Belmonte. Šią nepamirštamą ir pilną įspūdžių ekskursiją mums padovanojo VPK pareigūnė Olesia Fedotova. Kelionė į Vilnių neprailgo, nes mokykliniame autobusėlyje visi smagiai dainavome. Mus lydėjo l.e.p mokyklos direktorė Palmira Kvietkauskienė.

Vos tik pamatėme nuorodas į Belmontą, mus pasitiko ir palydėjo policijos automobilis. Nuvykę į žirgyną, pamatėme daug žirgų. Žirgus arklidėse vaišinome savo atsivežtomis vaišėmis: kas gabaliniu cukrumi, kas morkomis, o kas džiovinta duona. Tai buvo tikri skanumynai žirgams.  Skaityti daugiau »

Sunkiai apgirtęs vairavo, nes lengvai apgirtęs – užmigo

Teismas paskelbė dar du nuosprendžius vairuotojams, kurie buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn už tai, kad vairavo neblaivūs, kai jų kraujyje buvo daugiau nei pusantros promilės etilo alkoholio. Tokie įstatymų pakeitimai įsigaliojo nuo šių metų pradžios. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kaip vertinate kuro kainas Širvintų degalinėse?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 9 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.