112

Gyventojams pasiskundus dėl jų būstus pasiekiančio šilumos siurblio skleidžiamo triukšmo, butuose gali būti atliekami akustinio triukšmo matavimai

Į „Širvintų krašto“ redakciją kreipėsi vienas miesto gyventojas, kuris papasakojo tokią istoriją:

– Mano žiniomis, prieš kurį laiką buvo pakeistas, kaip suprantu, šilumos siurblys, sumontuotas ant vienoje Širvintų mieste įsikūrusios parduotuvės sienos. Pasakyčiau, kad nuo to laiko susidūrėme su problema – tas įrenginys, mano nuomone, labai jau triukšmingas. Šaltuoju metu gal ir nebus taip aktualu, bet kai šilta, naktimis negalime atsidaryti savo buto langų, nors ir kaip būna tvanku. Nustatytais intervalais tas įrenginys įsijungia ir išsijungia, tai darydamas, o ir veikdamas skleidžia garsų triukšmą, kuris, kai mieste ramu, labai gerai girdimas. Jei trukdytų man vienam, galima būtų sakyti, kad esu labai jautrus. Bet štai teko kalbėtis su gretimo namo gyventoju, jis irgi nusiskundė, kad dėl šio įrenginio naktimis tapo triukšminga, – pasakojo širvintiškis ir domėjosi, kaip išsiaiškinti, ar nėra viršijamos triukšmo normos, kur būtų galima kreiptis dėl to.

Skaityti daugiau »

Stot A. Astikui ir N. Tuškevičienei! Teismas eina…

Senolių išmintis sako, jog protingas žmogus ant to paties grėblio du kartus nelipa. Tačiau kartą už šmeižtą jau teistam tarybos nariui „darbiečiui“ Alfredui Astikui tai negalioja. Kai 2018 metų rudenį „Krašto naujienose“ buvo patalpintas melagingas A. Astiko straipsnis „Puota maro metu“, Širvintų rajono savivaldybės administracija kreipėsi į teismą dėl tikrovės neatitinkančių duomenų paskelbimo. Paprasčiau tariant, dėl eilinio šmeižto.

Skaityti daugiau »

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Per septynis šių metų mėnesius Širvintų rajone užregistruota 180 nusikalstamų veikų, iš jų 33 – per birželį.

Skaityti daugiau »

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Baltasis kalnas yra vienas lankomiausių objektų Kernavėje. Čia poilsiaujantiems svečiams pasimaišė neblaivus automobilio vairuotojas.

V. B. šiųmetes Jonines Kernavėje prisimins ilgai. Tai, kad šie prisiminimai jam kels negatyvias asociacijas, V. B. gali kaltinti tik save. Pamiršęs, kad alkoholis ir vairavimas yra nesuderinami dalykai, jis pats save nubaudė. Gerai, kad neatsakingo poelgio kaina – tik teismo paskelbta bausmė, o juk viskas galėjo baigtis kur kas blogiau. Policija nustatė, kad V. B. vairavo sunkiai apgirtęs. Tokią būklę patvirtina ir teisiamojo prisipažinimas, kad kai kurių detalių jis tiesiog nepamena.

Skaityti daugiau »

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Rašėme, kaip teismas suabejojo, ar į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs ir apie įvykį pranešęs vyras be reikalo iškvietė specialiąsias tarnybas. Maža to, neįžvelgdamas skambinusiojo kaltės, teismas pastebėjo, kad policija tinkamai nereagavo į įvykį, dėl kurio buvo įtariamas ne tarnybos metu duomenis neteisėtai rinkęs, o paskui koją galimai pervažiavęs policijos pareigūnas.

Skaityti daugiau »

Savo pareigų neatlikę policijos pareigūnai prašė „melagį“ nubausti dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo

„Širvintų kraštas“ ne kartą yra rašęs apie tai, kaip žmonės dėl pramogos ar tiesiog nepaaiškinamų priežasčių skambina Bendruoju pagalbos telefonu ir kokio atpildo už tai sulaukia. Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymas žinant, kad pagalba nereikalinga, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 90 iki 200 eurų, o Priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas žinant, kad pagalba nereikalinga, – baudą nuo 200 iki 2000 eurų.

Skaityti daugiau »

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Pėsčiųjų perėja prie Širvintų autobusų stoties.

Nutaręs įrodyti, kad Širvintų policininkai yra nekompetentingi, Dainius K. teisme nepasiekė nieko. Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmai išnagrinėjo jo skundą dėl policijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje ir jį atmetė.

Skaityti daugiau »

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Nors per metus Širvintų rajone užregistruojama po kelias automobilių vagystes, tie laikai, kai pas mus transporto priemones grobė specialiai pasirengę atvykėliai, praeityje. Dabar jau retas baiminasi, kad iš ryto daugiabučio kieme ar išėjęs iš prekybos centro neras apynaujo automobilio. Dažnai automobiliai pagrobiami norint jais pasivažinėti, o kartais, kaip pasakytų ne vienas, – „per durną galvą“.

Skaityti daugiau »

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Be emigracijos, kuri Lietuvai įstojus į Europą tapo visuomenės rykšte, skaudžiai kenčiame ir dėl viešųjų paslaugų sektoriaus susitraukimo. Jei anksčiau šį procesą iš dalies stabdė tai, kad įstaigos nenorėjo prarasti kad ir negausių klientų ir mažesniuose miesteliuose galimai patiriamus nuostolius kompensuodavo iš gaunamo pelno didmiesčiuose, situacija iš esmės pasikeitė įsigalėjus elektroninėms tokio pobūdžio paslaugoms. Taip bankai, energetikų įmonės, net kai kurios valstybinės institucijos ėmė uždarinėti mažesniuose miesteliuose turimus filialus ir atstovybes, juos perkėlinėti į arčiau esančius didesnius miestus. Tą pajuto ir širvintiškiai, vos per kelerius metus praradę visų čia buvusių bankų filialus.

Skaityti daugiau »

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Praėjusį ketvirtadienį „Širvintų kraštą“ pasiekusiomis žiniomis, nuo trečiadienio pavakario Jauniūnų seniūnijoje veikiančios įmonės „Biodegra“ teritorijoje, esančioje tarp Medžiukų ir Klonėnų, degė atliekos. Vakar ryte Širvintų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius Gintaras Pumputis tai patvirtino. Anot jo, gaisras lokalizuotas, įvykio vietoje dirbantys ugniagesiai ir įmonės darbuotojai perkraudinėja degančias atliekas.

Skaityti daugiau »
Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos