112

Nebereikia iš namų atsinešti malkų, kad nesušaltum budėdamas

Šešuolėlių ugniagesių komandos skyrininkas Gediminas Drazdas, direktorius Gintaras Pumputis ir ugniagesys gelbėtojas Ričardas Kraniauskas.

Šešuolėlių ugniagesių komandos skyrininkas Gediminas Drazdas, direktorius Gintaras Pumputis ir ugniagesys gelbėtojas Ričardas Kraniauskas.

Neseniai Gelvonų ugniagesių komandoje lankėsi Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, kuri domėjosi čia vykstančiais darbais, kalbėjosi su gelvoniškiais apie jų planus, pageidavimą įsigyti vokišką gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbų automobilį. Pastaraisiais metais kaimo ugniagesiams buvo sunku. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) siekė smarkiai praretinti kaimuose ir miesteliuose dirbančių ugniagesių tinklą, o gaisrams gesinti kvietė savanorius ugniagesius. Mūsų rajone sutartys yra sudarę ir 32 savanoriai ugniagesiai iš Širvintų PGT, Širvintų SPT bei Vilniaus PGT. Yra nutikę, kad panaikinus vietoje buvusias gaisrines, į gaisrą iš toliau atvykusiems ugniagesiams tekdavo gesinti tik nuodėgulius.  Skaityti daugiau »

Už Kiauklių parduotuvės dviese įveikė litrą degtinės, tada – dar 4 litrus stipriojo alaus, ir … nuvažiavo

Ukmergės rajono gyventojas Antanas Kalesnikas save galėtų laikyti laimingu žmogumi. Kaip pats sakė teisme, prieš gerą pusmetį laimėjo 21 tūkst, eurų, išskaičiavus mokesčius jam buvo išmokėta apie 17 tūkst. Tada ir šovė galvon mintis nusipirkti keturratį, kad būtų lengviau važinėti pas karves. Paprašė pažįstamo, kad šis jam paieškotų tokios transporto priemonės. Tas surado parduodamą keturratį Šiauliuose, bet kai nuvažiavo jo apžiūrėti, sužinojo, kad jo ten nėra – reikia važiuoti į tos firmos filialą Kėdainiuose. „Agurkų sostinėje“ vyrai apžiūrėjo parduodamą keturratį QWATV-08 ir nutarė, kad šis – tinkamas. Kadangi Antanas nebuvo pasiėmęs jokių dokumentų, pirkdamas pateikė draugo dokumentus. Įsigytą keturratį parsivežė į namus. Skaityti daugiau »

Rytmetis „Mokausi būti saugus“

Rytmetys „Mokausi būti saugus“

Rytmetys „Mokausi būti saugus“

Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko paskaita „Mokausi būti saugus“. Svečiavosi Širvintų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Ginta Čepienė. Pasiklausyti apie saugumą kelyje susirinko Širvintų pradinės mokyklos priešmokyklinukai (mokytoja D. Katinienė).

Vaikai įdėmiai klausėsi, atsakinėjo į klausimus. Aptarė saugaus eismo taisykles ir kaip būti patiems saugiems kelyje, kad būtina segėti atšvaitą, eiti per pėsčiųjų perėją. Skatino, kad vaikai gatvėje būtų drausmingi, atidūs, atsargūs. Bendruomenės pareigūnė papasakojo, kaip taisyklingai užsisegti saugos diržą mokykliniame autobuse, automobilyje. Skaityti daugiau »

Širvintų ugniagesiai mokėsi dirbti aukštai

Apmokymai

Apmokymai

Šiomis dienomis Širvintų ugnaigesiai pradėjo naudoti iki tol niekada neturėtą gaisrinę techniką – ZIL-131 bazėje sumontuotas automobilines kopėčias AL-30. Pasak pačių ugniagesių, jomis galima gelbėti žmones net iš 9 aukštų pastatų, mat šiomis automobilinėmis kopėčiomis galima pasiekti 30 metrų aukštį. Kadangi mūsų mieste aukščiausi gyvenamieji pastatai yra Jaunimo gatvėje esantys keli šešiaaukščiai, nuo šiol bus galima be jokio vargo pasiekti kiekvieno Širvintų daugiabučio langą ar užkopti ant stogo.

Automobilinės kopėčios leis ugniagesiams-gelbėtojams įkopti ir į daugelį kitų rajone esančių objektų – kai kuriuos bokštus, stulpus, medžius ir pan. Skaityti daugiau »

Barskūnus siaubė vandalai

Sugadinta valgyklos siena

Sugadinta valgyklos siena

Graži Rugsėjo 1-osios šventės, ko gero, nė motais buvo tiems, kurie praėjusį savaitgalį pakėlė rankas (o gal ir kojas), niokodami naująjį Barskūnų mokyklos valgyklos pastatą.  Skaityti daugiau »

Ar geriau ten, kur nėra Pinskuvienės?

Internetinė žiniasklaida formuoja nuomonę, kad Širvintų rajone dėl vaiko teisių - katastrofiška situacija.

Internetinė žiniasklaida formuoja nuomonę, kad Širvintų rajone dėl vaiko teisių - katastrofiška situacija.

Ne be kai kurių priešiškai nusiteikusių politinių jėgų bei „pušį besivaikančių“ asmenų pastangų bandoma sukurti opiniją, kad Širvintų rajone vykdyta vaiko teisių priežiūros institucijos reorganizacija sugrįžo bumerangu. Atminty dar gyvas internetinės žiniasklaidos dėmesys mažametės sužalojimui Zibalų seniūnijoje, liguistas kaltųjų ieškojimas po nepilnamečio savižudybės Alionių seniūnijoje, iki sunkiai įsivaizduojamų aukštumų išsivysčiusi istorija dėl patyčių Širvintų pradinėje mokykloje, pagaliau – bandymas Lietuvos visuomenę sukrėsti pasakojimais apie nepilnamečių konfliktą Vileikiškių dienos centre. Visais atvejais bandyta suformuoti visuomenės nuomonę, kad šie atvejai tik įrodo, jog vietos valdžia Širvintose yra bejėgė ir abejinga vaiko teisėms bei su tuo susijusioms problemoms, o pati situacija Širvintų rajone yra arti katastrofos. Į tai dėmesį atkreipė net aukšti šalies politikai ir vaiko teisių prievaizdai, Seime surengę mūsų rajono vadovų „teismą“. Skaityti daugiau »

Ekskursija Nacionaliniame kraujo centre

Ekskursija Nacionaliniame kraujo centre

Ekskursija Nacionaliniame kraujo centre

Rugpjūčio 28 dieną Vilniaus aps. VPK Širvintų r. PK jaunieji policijos rėmėjai ir policijos rėmėjas kartu su bendruomenės pareigūne Ginta Čepiene ir Jauniūnų seniūnijos Šiaulių kaimo bendruomenės pirmininke Ieva Pumputiene lankėsi Nacionaliniame kraujo centre, Vilniuje.  Skaityti daugiau »

Istorija apie tai, kaip vienam tinginiui valstybė dovanojo 200 eurų

„Širvintų krašto“ skaitytojai dažnai perskaito apie vieną ar kitą teismo skiriamą piniginę baudą, kuri, pažeidėjo prašymu, dėl sunkios materialinės būklės būna keičiama į viešuosius darbus. Nedirbančiam žmogui tai labai patogu – kam ieškoti darbo, kad uždirbtus pinigus atiduotum baudai sumokėti. Baudą pakeitus viešaisiais darbais, pažeidėjui yra skiriamas terminas, per kurį jis visuomenės labui turi išdirbti nustatytą kiekį valandų. Dar ir įspėjama, kad be pateisinamos priežasties neišdirbus nustatyto laiko, nuobaudos rūšis gali būti keičiama. Skaityti daugiau »

Siekis būti geriausiu…

Tomas Lučiūnas

Tomas Lučiūnas

Ugniagesio darbą dažnai pasirenka iššūkius mėgstantys žmonės, tačiau kai kurie, dirbdami mėgstamą darbą, nenustoja ieškoti kažko naujo, galbūt sunkesnio ar sunkiai pasiekiamo, tuo pačiu teikiančio dvasinį pasitenkinimą. Vienas iš tokių – trečius metus ugniagesiu gelbėtoju Širvintų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje besidarbuojantis vidaus tarnybos grandinis Tomas Lučiūnas.

Tomui gaisro dūmais prakvipę drabužiai nuo jaunų dienų nebuvo naujiena – prieš kurį laiką jo tėtis dirbo ugniagesiu gelbėtoju Širvintų priešgaisrinėje tarnyboje, o dėdė Eimontas ir šiandien dirba Specialioje priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje. Skaityti daugiau »

Praūžė dviratininkai ir sukėlė chaosą

Viena iš kolonų artėja prie tarpinio finišo.

Viena iš kolonų artėja prie tarpinio finišo.

Ketvirtadienį per Širvintų rajoną praūžė dviratininkų kolona. Tai jau tradicija tapusios ir septintą kartą surengtos dviračių lenktynėse „Baltic Chain Tour“, kuriose šįkart Lietuvai atstovavo trys Lietuvos komandos. Iš viso keturių etapų lenktynėse startavo 14 komandų iš aštuonių šalių. Dar lenktyniavo po dvi Estijos, Latvijos, Norvegijos ir Suomijos, po vieną Alžyro, Izraelio ir Švedijos komandą.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kuris iš šių buvusių merų labiausiai nepateisino Jūsų lūkesčių?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.