Jaunimo balsas

Kai aktyvus gyvenimo būdas teikia džiaugsmą

Lietuvos žolės riedulio prezidentas Leonardas Čaikauskas įteikė Ugnei geriausios žaidėjos prizą.

Lietuvos žolės riedulio prezidentas Leonardas Čaikauskas įteikė Ugnei geriausios žaidėjos prizą.

Ši mergina yra gerai žinoma žolės riedulio sportininkė. Šioje sporto šakoje ji yra pelniusi nemažai apdovanojimų. Ugnės tėtis Romualdas Chmeliauskas pripažintas geriausiu 2016 m. treneriu vyrų kategorijoje. Tad, kaip jau supratote, šį kartą kalbinsime Ugnę Chmeliauskaitę. Įdomu pasmalsauti apie jos pomėgį sportui, apie tai, kaip jos gyvenimas susiklostė iki dabar ir kokioje srityje ji atrado save.  Skaityti daugiau »

Emigruoti privertė geresnių gyvenimo sąlygų paieška ir noras įgyvendinti gyvenimo tikslus

Julius su sužadėtine, kuri yra ispanų tautybės, atvyksta į Lietuvą atostogų ir aplankyti artimųjų bei parodyti gražių Lietuvos vietovių. (Viešnagė Trakuose, Juliaus asmeninio albumo nuotrauka).

Julius su sužadėtine, kuri yra ispanų tautybės, atvyksta į Lietuvą atostogų ir aplankyti artimųjų bei parodyti gražių Lietuvos vietovių. (Viešnagė Trakuose, Juliaus asmeninio albumo nuotrauka).

Emigracija vis dar aktuali ir neišsemiama tema. Kai kurie, pasiekę tikslus, grįžta į gimtinę, tačiau daugelis gyvena užsienio šalyse, ir jų gretas papildo nauji atvykėliai iš Lietuvos. 2017 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2 mln. 849 tūkst. nuolatinių gyventojų – tai yra 39,2 tūkst., arba 1,4 proc., mažiau negu 2016 metų pradžioje, skelbia Statistikos departamentas. Šie skaičiai nuolatos didėja, nes žmonės „kelia sparnus“ geresnių galimybių link. Šį kartą pavyko susisiekti su širvintiškiais, kurie vis dar gyvena užsienyje ir retas kuris planuoja grįžti į gimtąją šalį. Tad trumpai juos pakalbinome: kokios priežastys privertė išvykti, kaip sekėsi įsitvirtinti, kokia veikla užsiima dabar ir kokie ateities planai? Smagu buvo išgirsti įvairių pasakojimų, kurie virto sėkmingomis gyvenimo istorijomis.   Skaityti daugiau »

Kai hobis tampa azartu

Nuotrauka su mylimiausiais, kurie reikalauja daugiausia laiko.

Nuotrauka su mylimiausiais, kurie reikalauja daugiausia laiko.

Mūsų rubrikoje dar vienas jaunas žmogus – Rigita Ušackaitė, kuri sekmadienį peržengs 26-ąją metų pakopą, su kuo nuoširdžiai sveikiname bei linkime kuo didžiausios gyvenimo sėkmės. Rigita dirba veterinarijos farmacininke. Merginos hobis – gyvūnai, o tiksliau tariant – didžiulė meilė šunims bei dalyvavimas įvairiose jų parodose. Gimusi, augusi Širvintose, Rigita nieku gyvu nežada gimtojo miesto iškeisti į kurį kitą miestą ar, kaip dabar yra populiaru, – emigruoti svetur.

- Visų pirma, tai aš niekuomet nemėgau didelių miestų. Man priimtinesnė ramybė, mažiau žmonių. Kitas dalykas – gyvūnai, dėl kurių dideliame mieste yra tam tikri barjerai. Tad niekada nekilo mintis keltis į didesnį miestą, o ypač emigruoti. Esu viskuo patenkinta būdama čia, kur esu.

- Na, šiuo metu nedažnai sutinkame taip mąstančio jaunimo. Dauguma veržiasi ten, kur yra daug žmonių, kur yra galimybės tobulėti, siekti kažko daugiau. Įdomu išgirsti, ką pati manai apie perspektyvas jaunam žmogui Širvintų mieste?

- Manau, kad jos labai menkos. Sutinku, kad, atėjus naujai valdžiai, mieste vyksta daug pokyčių. Skaityti daugiau »

Gyvenimo džiaugsmą suradusi Lietuvoje

Septynerius metus Lietuvoje gyvenanti Merine Arakelyan sakosi, kad čia viskas sava ir artima.

Septynerius metus Lietuvoje gyvenanti Merine Arakelyan sakosi, kad čia viskas sava ir artima.

Dažnas vyresnio amžiaus pedagogas patvirtins, kad negrįžtamai į praeitį nugrimzdo tie laikai, kai rugsėjo išvakarėse Širvintų rajono mokyklose pedagoginį darbą pradėdavo dirbti 18-20 jaunų įvairių mokomųjų dalykų specialistų. Kasmet mokytojų poreikis augdavo, o apie jų perteklių girdėti netekdavo. Šiais laikais padėtis visai kitokia: aukštąsias mokyklas baigia šimtai jaunų diplomuotų mokytojų, o mokyklos duris praveria vos vienas kitas. Per pastaruosius trejetą metų rajono ugdymo institucijose pradėjo dirbti tik keli jauni specialistai. Viena iš jų – Merine Arakelyan, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos rusų kalbos mokytoja. Komunikabili, energinga, paslaugi mergina pelnė bendradarbių bei ugdytinių pripažinimą ir pagarbą. Praėjusią savaitę mokiniai jaunutę mokytoją išrinko „Atžalyno“ progimnazijos 2017 metų mokytoja. Mokytoja Merine Arakelyan sutiko atsakyti į keletą klausimų. Skaityti daugiau »

Gyvenime nieko nėra neįmanomo…

„Gyvenime nieko nėra neįmanomo, tik reikia labai norėti ir to nuolatos siekti“, - sako Žygimantė. (nuotrauka iš socialinės paskyros Facebook)

„Gyvenime nieko nėra neįmanomo, tik reikia labai norėti ir to nuolatos siekti“, - sako Žygimantė. (nuotrauka iš socialinės paskyros Facebook)

Daugelį kartų minėta ir vis dar aktuali tema – emigracija. Lietuvos gyventojai dėl geresnio gyvenimo nepabūgsta vykti į kitas šalis ir laimės ieškoti svetur. Sveikintina, kai per keletą metų pasiekę tam tikrus tikslus, galiausiai iš meilės tėvynei grįžta į tikruosius namus. Nutinka ir taip, kad kai kuriems svetur pavyksta įsitvirtinti, suvilioja geros gyvenimo sąlygos, ir su šeimomis jie pasilieka gyventi užsienyje. Ne išimtis ir mūsų rajono gyventojai. Ypač jaunimas linkęs save atrasti ten, kur darbo užmokestis kelis kartus didesnis, arba suteikiamos geresnės sąlygos aukštajam mokslui. Viskas tik dėl to, kad jaunas žmogus yra ekspresyvus, veržlus, siekiantis įgyvendinti ateities planus, o, svarbiausia, – nemėgstantis ilgai laukti. Džiugu tai, jog emigrantai po truputį sugrįžta į gimtinę. Vis dažniau, eidami gatve, sutinkame laimingas jaunas šeimas, seniai matytus bičiulius, besišypsantį jaunimą. Tad smalsu išgirsti nuomonę, kodėl gi grįžtama, kodėl sėslumui pasirenkamas mažas miestelis, o ne didmiestis, kas privertė pakeisti nuomonę ir kaip nelengva įsitvirtinti nuo nulio.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar esate patenkintas savo atlyginimu?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 12 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.