Jaunimo balsas

Kai kažko nerandi – susikurk pats

Lina džiaugiasi galėdama paįvairinti namų interjerą savos kūrybos paveikslais.

Lina džiaugiasi galėdama paįvairinti namų interjerą savos kūrybos paveikslais.

Dar vienas talentas ir dar vienas jaunas žmogus mūsų rubrikoje. Šį kartą kalbiname 27 – erių metų širvintiškę Liną Sinkevičienę. Jauna moteris po ilgų svarstymų ir gyvenimo didžiuosiuose Lietuvos miestuose galiausiai priėmė sprendimą grįžti į gimtąsias Širvintas. Kuriant nuosavo būsto jaukią atmosferą Linai gimė mintis realizuoti savos kūrybos idėjas. Šiuo metu mergina geba derinti darbą, laisvalaikiu skirti laiko sau ir tuo pačiu kurti skandinaviško stiliaus interjero detales. Lina mielai sutiko pasidalyti vaikystės svajonėmis, gyvenimo patirtimi ir idėjomis apie kūrybos plėtrą. Skaityti daugiau »

Niekas nesakė, kad bus lengva, sakė – bus verta…

Ir taip kiekvieną dieną šimtus kartų sukuriamas grožis.

Ir taip kiekvieną dieną šimtus kartų sukuriamas grožis.

Jaunimo rubrikoje kalbiname širvintiškę Agnę Stundytę. Mergina visuomet pasižymėjo išskirtiniu aktyvumu. Mokykloje skatino jaunus žmones tobulėti ir aktyviai leisti laisvalaikį. Bėgant metams visa tai išsirutuliojo į kur kas didesnes ambicijas. Šiuo metu Agnei yra 27 – eri metai, ji sukūrusi nuostabią šeimą ir tokį gyvenimą, apie kurį galbūt dažnas pasvajoja. Ji mielai sutiko pasidalyti laimės „receptu“ bei pažerti patarimų, kaip susikuria gyvenimo sėkmės istorijos.  Skaityti daugiau »

Amerika – svajonė, kurios įgyvendinimas daug ko išmokė

Didelėje šalyje bene kiekvieną dieną yra galimybė keliauti ir kas kartą atrasti kažką naujo.

Didelėje šalyje bene kiekvieną dieną yra galimybė keliauti ir kas kartą atrasti kažką naujo.

Emigracija – neišsemiama pokalbių tema. Bene kiekvieną dieną girdime, kad vis daugiau žmonių palieka Lietuvą ir, ieškodami geresnių gyvenimo sąlygų, išvyksta į užsienio šalis. Dauguma lietuvių renkasi Airiją, Angliją, Islandiją ar Skandinavijos šalis. Vieniems įsikurti padeda giminaičiai, kiti važiuoja turėdami įdarbinimo agentūrų kontaktus, o treti, nieko negalvodami, sėda į mikroautobusus ar lėktuvus ir pasileidžia ieškoti nuotykių. Visi, kurie „ragavo“ gyvenimo užsienyje patirties, pasakys, kad ten pinigai neauga ant medžių ir nėra taip lengva, kaip daugumai atrodo. Tad šiame interviu kalbinsime jauną Širvintų miesto gyventoją, kuris pasidalins neeiline dešimties metų gyvenimo Amerikoje patirtimi. Tai – šalis, kurią galima pavadinti kitu pasauliu, jei lygintume ją su šalimis, kurias dažniausiai renkasi emigrantai. Vaikinas dėl tam tikros gyvenimo mažame miestelyje specifikos nesutiko atskleisti tapatybės, tačiau mielai pasidalijo gyvenimo Amerikoje prisiminimais. Skaityti daugiau »

Širvintas garsina talentingi žmonės

Naujo debiuto - dainos „Man nebaisu“ filmavimo akimirkos.

Naujo debiuto - dainos „Man nebaisu“ filmavimo akimirkos.

Turbūt ne vienas gerai prisimena praėjusių metų televizijos projekto „X-Faktorius“ nugalėtoją Moniką Pundziūtę. Iš pirmo žvilgsnio kukli, trapios sielos ir lakštingalos balsu prabylanti asmenybė, tačiau vidinė stibrybė, atkaklus charakteris bei troškimas eiti svajonės link širvintiškei Monikai padėjo „išplėšti“ pergalę. Šiuo metu 19 – kos metų mergina neleidžia savo gerbėjams jos primiršti: kuria dainas, bendrauja su šios srities profesionalais ir kopia karjeros laiptais aukštyn. Ji mielai sutiko pasidalyti įgyta patirtimi, gyvenimo ypatumais, kuomet esi žinomas visuomenėje, bei suteikti motyvaciją jauniesiems skaitytojams, kaip vis dėl to yra svarbu atrasti save ir be paliovos eiti svajonės link. Skaityti daugiau »

Kai aktyvus gyvenimo būdas teikia džiaugsmą

Lietuvos žolės riedulio prezidentas Leonardas Čaikauskas įteikė Ugnei geriausios žaidėjos prizą.

Lietuvos žolės riedulio prezidentas Leonardas Čaikauskas įteikė Ugnei geriausios žaidėjos prizą.

Ši mergina yra gerai žinoma žolės riedulio sportininkė. Šioje sporto šakoje ji yra pelniusi nemažai apdovanojimų. Ugnės tėtis Romualdas Chmeliauskas pripažintas geriausiu 2016 m. treneriu vyrų kategorijoje. Tad, kaip jau supratote, šį kartą kalbinsime Ugnę Chmeliauskaitę. Įdomu pasmalsauti apie jos pomėgį sportui, apie tai, kaip jos gyvenimas susiklostė iki dabar ir kokioje srityje ji atrado save.  Skaityti daugiau »

Emigruoti privertė geresnių gyvenimo sąlygų paieška ir noras įgyvendinti gyvenimo tikslus

Julius su sužadėtine, kuri yra ispanų tautybės, atvyksta į Lietuvą atostogų ir aplankyti artimųjų bei parodyti gražių Lietuvos vietovių. (Viešnagė Trakuose, Juliaus asmeninio albumo nuotrauka).

Julius su sužadėtine, kuri yra ispanų tautybės, atvyksta į Lietuvą atostogų ir aplankyti artimųjų bei parodyti gražių Lietuvos vietovių. (Viešnagė Trakuose, Juliaus asmeninio albumo nuotrauka).

Emigracija vis dar aktuali ir neišsemiama tema. Kai kurie, pasiekę tikslus, grįžta į gimtinę, tačiau daugelis gyvena užsienio šalyse, ir jų gretas papildo nauji atvykėliai iš Lietuvos. 2017 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2 mln. 849 tūkst. nuolatinių gyventojų – tai yra 39,2 tūkst., arba 1,4 proc., mažiau negu 2016 metų pradžioje, skelbia Statistikos departamentas. Šie skaičiai nuolatos didėja, nes žmonės „kelia sparnus“ geresnių galimybių link. Šį kartą pavyko susisiekti su širvintiškiais, kurie vis dar gyvena užsienyje ir retas kuris planuoja grįžti į gimtąją šalį. Tad trumpai juos pakalbinome: kokios priežastys privertė išvykti, kaip sekėsi įsitvirtinti, kokia veikla užsiima dabar ir kokie ateities planai? Smagu buvo išgirsti įvairių pasakojimų, kurie virto sėkmingomis gyvenimo istorijomis.   Skaityti daugiau »

Kai hobis tampa azartu

Nuotrauka su mylimiausiais, kurie reikalauja daugiausia laiko.

Nuotrauka su mylimiausiais, kurie reikalauja daugiausia laiko.

Mūsų rubrikoje dar vienas jaunas žmogus – Rigita Ušackaitė, kuri sekmadienį peržengs 26-ąją metų pakopą, su kuo nuoširdžiai sveikiname bei linkime kuo didžiausios gyvenimo sėkmės. Rigita dirba veterinarijos farmacininke. Merginos hobis – gyvūnai, o tiksliau tariant – didžiulė meilė šunims bei dalyvavimas įvairiose jų parodose. Gimusi, augusi Širvintose, Rigita nieku gyvu nežada gimtojo miesto iškeisti į kurį kitą miestą ar, kaip dabar yra populiaru, – emigruoti svetur.

- Visų pirma, tai aš niekuomet nemėgau didelių miestų. Man priimtinesnė ramybė, mažiau žmonių. Kitas dalykas – gyvūnai, dėl kurių dideliame mieste yra tam tikri barjerai. Tad niekada nekilo mintis keltis į didesnį miestą, o ypač emigruoti. Esu viskuo patenkinta būdama čia, kur esu.

- Na, šiuo metu nedažnai sutinkame taip mąstančio jaunimo. Dauguma veržiasi ten, kur yra daug žmonių, kur yra galimybės tobulėti, siekti kažko daugiau. Įdomu išgirsti, ką pati manai apie perspektyvas jaunam žmogui Širvintų mieste?

- Manau, kad jos labai menkos. Sutinku, kad, atėjus naujai valdžiai, mieste vyksta daug pokyčių. Skaityti daugiau »

Gyvenimo džiaugsmą suradusi Lietuvoje

Septynerius metus Lietuvoje gyvenanti Merine Arakelyan sakosi, kad čia viskas sava ir artima.

Septynerius metus Lietuvoje gyvenanti Merine Arakelyan sakosi, kad čia viskas sava ir artima.

Dažnas vyresnio amžiaus pedagogas patvirtins, kad negrįžtamai į praeitį nugrimzdo tie laikai, kai rugsėjo išvakarėse Širvintų rajono mokyklose pedagoginį darbą pradėdavo dirbti 18-20 jaunų įvairių mokomųjų dalykų specialistų. Kasmet mokytojų poreikis augdavo, o apie jų perteklių girdėti netekdavo. Šiais laikais padėtis visai kitokia: aukštąsias mokyklas baigia šimtai jaunų diplomuotų mokytojų, o mokyklos duris praveria vos vienas kitas. Per pastaruosius trejetą metų rajono ugdymo institucijose pradėjo dirbti tik keli jauni specialistai. Viena iš jų – Merine Arakelyan, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos rusų kalbos mokytoja. Komunikabili, energinga, paslaugi mergina pelnė bendradarbių bei ugdytinių pripažinimą ir pagarbą. Praėjusią savaitę mokiniai jaunutę mokytoją išrinko „Atžalyno“ progimnazijos 2017 metų mokytoja. Mokytoja Merine Arakelyan sutiko atsakyti į keletą klausimų. Skaityti daugiau »

Gyvenime nieko nėra neįmanomo…

„Gyvenime nieko nėra neįmanomo, tik reikia labai norėti ir to nuolatos siekti“, - sako Žygimantė. (nuotrauka iš socialinės paskyros Facebook)

„Gyvenime nieko nėra neįmanomo, tik reikia labai norėti ir to nuolatos siekti“, - sako Žygimantė. (nuotrauka iš socialinės paskyros Facebook)

Daugelį kartų minėta ir vis dar aktuali tema – emigracija. Lietuvos gyventojai dėl geresnio gyvenimo nepabūgsta vykti į kitas šalis ir laimės ieškoti svetur. Sveikintina, kai per keletą metų pasiekę tam tikrus tikslus, galiausiai iš meilės tėvynei grįžta į tikruosius namus. Nutinka ir taip, kad kai kuriems svetur pavyksta įsitvirtinti, suvilioja geros gyvenimo sąlygos, ir su šeimomis jie pasilieka gyventi užsienyje. Ne išimtis ir mūsų rajono gyventojai. Ypač jaunimas linkęs save atrasti ten, kur darbo užmokestis kelis kartus didesnis, arba suteikiamos geresnės sąlygos aukštajam mokslui. Viskas tik dėl to, kad jaunas žmogus yra ekspresyvus, veržlus, siekiantis įgyvendinti ateities planus, o, svarbiausia, – nemėgstantis ilgai laukti. Džiugu tai, jog emigrantai po truputį sugrįžta į gimtinę. Vis dažniau, eidami gatve, sutinkame laimingas jaunas šeimas, seniai matytus bičiulius, besišypsantį jaunimą. Tad smalsu išgirsti nuomonę, kodėl gi grįžtama, kodėl sėslumui pasirenkamas mažas miestelis, o ne didmiestis, kas privertė pakeisti nuomonę ir kaip nelengva įsitvirtinti nuo nulio.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar dalyvaujate kasmetinėse švarinimosi akcijose „Darom“?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 6 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.