Jaunimo balsas

Širvintų jaunimas – kupinas idėjų ir noro burtis

Visų bendros mintys ir norai sukūrė spalvingą „Idėjų medį“, o bendra jėga žingsnis po žingsnio visa tai įgyvendins.

Visų bendros mintys ir norai sukūrė spalvingą „Idėjų medį“, o bendra jėga žingsnis po žingsnio visa tai įgyvendins.

Praėjusią savaitę gausus būrys aktyvių, entuziastingų jaunuolių iš įvairių Širvintų rajono vietovių susirinko į šventę, į kurią pakvietė Jaunimo reikalų taryba ir naujoji jaunimo reikalų koordinatorė Gintarė Preikšaitienė bei Kultūros centro renginių organizatorė, savanorių veiklos koordinatorė Šarūnė Šidlauskaitė.

Susibūrimo pradžioje jaunimui pristatytos įvairios veiklos, vykdomos Lietuvoje, sukurtų erdvių pavyzdžiai. Gintarė trumpai pristatė save, supažindino susirinkusius ir su konkrečiu pavyzdžiu – patalpomis, kurios šiuo metu rengiamos būtent jaunimo veiklai, kvietė visus būti drąsius, ateiti ir patiems prisidėti prie tinkamos aplinkos kūrimo pagal savo poreikius bei paskatino užrašyti mintis „Idėjų medžiui“, kurios visų pastangomis bus įgyvendinamos.

Taigi, kiekvienas šventės dalyvis galėjo pasiūlyti savo idėją. Iš visų pasiūlymų išaugo tikras „Idėjų medis“, kurį vėliau jaunimas nunešė ir „pasodino“ naujojoje erdvėje. Jaunimo reikalų koordinatorė pažadėjo padėti visas surašytas idėjas realizuoti. Skaityti daugiau »

Mykolas Braška: „Kiekvienas vyras turi būti pasirengęs apginti savo šalį…“

Karinių maskuočių metu tekdavo susilieti su gamta.

Karinių maskuočių metu tekdavo susilieti su gamta.

Karinė tarnyba – pastaruoju metu dažnai aptarinėjama tema. Jaunuoliams ir vėl sugrąžinta karinė prievolė, tačiau nemažai vaikinų teigia, kad tai yra tik laiko švaistymas, kurį jie mieliau paskirtų kitai veiklai, tad visais įmanomais būdais bando išsisukti nuo tarnybos kariuomenėje. Kad kuo daugiau sužinotume apie kariškių gyvenimą ir įgytos patirties panaudojimą, šį kartą kalbiname širvintiškį Mykolą Brašką.

- Mūsų pokalbį norėčiau pradėti nuo klausimo apie karinę tarnybą. Kiek žinome, šiuo metu ši tema Lietuvoje yra plačiai aptarinėjama. Jaunuoliams ir vėl yra sugrąžinta karinė prievolė, o savanorių nėra tiek daug. Ką, remdamasis savo gyvenimo patirtimi, patartumėte jaunimui, kuris žada atlikti karinę tarnybą arba nesiryžta šiam išbandymui?

- Prieš septynerius metus pradėjau tarnybą Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos Savanorių pajėgose (KASP) ir dabar esu karys savanoris. Kadangi užsiėmimai ir pratybos vyksta daugiausia savaitgaliais, tai nesikerta su pagrindiniu darbu, galima viską suderinti. Šiandien galiu pasakyti, kad karinė tarnyba jau tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi. Skaityti daugiau »

Kartu mes esame jėga

Akimirka iš sporto šventės apdovanojimų, kuomet Gintarė ir Martynas Preikšaičiai pelnė nominaciją „Geriausias metų renginys“.

Akimirka iš sporto šventės apdovanojimų, kuomet Gintarė ir Martynas Preikšaičiai pelnė nominaciją „Geriausias metų renginys“.

Jaunimas – mūsų ateitis. Dabartinė karta yra ta karta, kuria visi tiki, kad būtent ji turi galimybę pakeisti nusistovėjusią tvarką ir paskleisti viziją į šviesesnį rytojų. Tam reikalingi motyvuojantys žmonės, pagalbininkai, kurie geba nukreipti tinkama linkme. Tad šį kartą kalbiname Širvintų rajono jaunimo reikalų koordinatorę Gintarę Preikšaitienę. Moteris jau spėjo pamilti mūsų gražų miestą ir netgi svarsto apie galimybę čia gyventi. Veikla jaunimo labui Gintarė užsiima jau ganėtinai ilgą laiką. Šis užsiėmimas spėjo tapti jos pasiaukojimu jauno žmogaus gerovei ir aktyviai veiklai užtikrinti. Dauguma šią moterį žino kaip projekto „Bebro kelias“ įkūrėją, kuris pelnė geriausio 2016 metų renginio apdovanojimą. Gintarė sutiko plačiau papasakoti apie projekto veiklą ir darbą su jaunu žmogumi. Skaityti daugiau »

Svarbiausia – ne plaukimas pasroviui, o kopimas aukštyn

Projekto „Atrask save“ veiklų aptarimas su Švietimo centro direktore Daiva Vinciūniene

Projekto „Atrask save“ veiklų aptarimas su Švietimo centro direktore Daiva Vinciūniene

Dažnai nutinka taip, kad jaunam žmogui būna sunku atrasti savo gyvenimo kelią. Vieni nuo vaikystės turi svajones, tikslus ir uoliai jų siekia, o kiti baigia aukštąsias mokyklas ir vis dar nežino, kurioje srityje galėtų save atrasti. Potyrių ieškotojai pasirenka emigraciją, išmėgina įvairias profesijas ar bando kurti nuosavą verslą, o kita pusė jaunuolių taip ir lieka iliuzijų pasaulyje arba pasuka žalingų ydų gatvėmis. Siekiant padėti jaunam žmogui, buvo sukurtas projektas, kurio tikslas – integruoti jaunimą į darbo rinką, siekti aukštumų mokslo srityje ir padėti atrasti savo gyvenimo kelią. Projektas vykdomas visų Lietuvos savivaldybių teritorijose. Ne išimtis ir Širvintų rajono savivaldybė. Nusprendėme pakalbinti 28 – erių metų širvintiškę Justiną Kiškiūnaitę. Mergina yra Širvintų rajono švietimo centro projekto „Atrask save“ vietos jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė. Justina sutiko plačiau papasakoti apie šio projekto veiklą, pasidalyti patarimais ir padėti tiems, kurie vis dar yra įstrigę paieškose. Skaityti daugiau »

Kai kažko nerandi – susikurk pats

Lina džiaugiasi galėdama paįvairinti namų interjerą savos kūrybos paveikslais.

Lina džiaugiasi galėdama paįvairinti namų interjerą savos kūrybos paveikslais.

Dar vienas talentas ir dar vienas jaunas žmogus mūsų rubrikoje. Šį kartą kalbiname 27 – erių metų širvintiškę Liną Sinkevičienę. Jauna moteris po ilgų svarstymų ir gyvenimo didžiuosiuose Lietuvos miestuose galiausiai priėmė sprendimą grįžti į gimtąsias Širvintas. Kuriant nuosavo būsto jaukią atmosferą Linai gimė mintis realizuoti savos kūrybos idėjas. Šiuo metu mergina geba derinti darbą, laisvalaikiu skirti laiko sau ir tuo pačiu kurti skandinaviško stiliaus interjero detales. Lina mielai sutiko pasidalyti vaikystės svajonėmis, gyvenimo patirtimi ir idėjomis apie kūrybos plėtrą. Skaityti daugiau »

Niekas nesakė, kad bus lengva, sakė – bus verta…

Ir taip kiekvieną dieną šimtus kartų sukuriamas grožis.

Ir taip kiekvieną dieną šimtus kartų sukuriamas grožis.

Jaunimo rubrikoje kalbiname širvintiškę Agnę Stundytę. Mergina visuomet pasižymėjo išskirtiniu aktyvumu. Mokykloje skatino jaunus žmones tobulėti ir aktyviai leisti laisvalaikį. Bėgant metams visa tai išsirutuliojo į kur kas didesnes ambicijas. Šiuo metu Agnei yra 27 – eri metai, ji sukūrusi nuostabią šeimą ir tokį gyvenimą, apie kurį galbūt dažnas pasvajoja. Ji mielai sutiko pasidalyti laimės „receptu“ bei pažerti patarimų, kaip susikuria gyvenimo sėkmės istorijos.  Skaityti daugiau »

Amerika – svajonė, kurios įgyvendinimas daug ko išmokė

Didelėje šalyje bene kiekvieną dieną yra galimybė keliauti ir kas kartą atrasti kažką naujo.

Didelėje šalyje bene kiekvieną dieną yra galimybė keliauti ir kas kartą atrasti kažką naujo.

Emigracija – neišsemiama pokalbių tema. Bene kiekvieną dieną girdime, kad vis daugiau žmonių palieka Lietuvą ir, ieškodami geresnių gyvenimo sąlygų, išvyksta į užsienio šalis. Dauguma lietuvių renkasi Airiją, Angliją, Islandiją ar Skandinavijos šalis. Vieniems įsikurti padeda giminaičiai, kiti važiuoja turėdami įdarbinimo agentūrų kontaktus, o treti, nieko negalvodami, sėda į mikroautobusus ar lėktuvus ir pasileidžia ieškoti nuotykių. Visi, kurie „ragavo“ gyvenimo užsienyje patirties, pasakys, kad ten pinigai neauga ant medžių ir nėra taip lengva, kaip daugumai atrodo. Tad šiame interviu kalbinsime jauną Širvintų miesto gyventoją, kuris pasidalins neeiline dešimties metų gyvenimo Amerikoje patirtimi. Tai – šalis, kurią galima pavadinti kitu pasauliu, jei lygintume ją su šalimis, kurias dažniausiai renkasi emigrantai. Vaikinas dėl tam tikros gyvenimo mažame miestelyje specifikos nesutiko atskleisti tapatybės, tačiau mielai pasidalijo gyvenimo Amerikoje prisiminimais. Skaityti daugiau »

Širvintas garsina talentingi žmonės

Naujo debiuto - dainos „Man nebaisu“ filmavimo akimirkos.

Naujo debiuto - dainos „Man nebaisu“ filmavimo akimirkos.

Turbūt ne vienas gerai prisimena praėjusių metų televizijos projekto „X-Faktorius“ nugalėtoją Moniką Pundziūtę. Iš pirmo žvilgsnio kukli, trapios sielos ir lakštingalos balsu prabylanti asmenybė, tačiau vidinė stibrybė, atkaklus charakteris bei troškimas eiti svajonės link širvintiškei Monikai padėjo „išplėšti“ pergalę. Šiuo metu 19 – kos metų mergina neleidžia savo gerbėjams jos primiršti: kuria dainas, bendrauja su šios srities profesionalais ir kopia karjeros laiptais aukštyn. Ji mielai sutiko pasidalyti įgyta patirtimi, gyvenimo ypatumais, kuomet esi žinomas visuomenėje, bei suteikti motyvaciją jauniesiems skaitytojams, kaip vis dėl to yra svarbu atrasti save ir be paliovos eiti svajonės link. Skaityti daugiau »

Kai aktyvus gyvenimo būdas teikia džiaugsmą

Lietuvos žolės riedulio prezidentas Leonardas Čaikauskas įteikė Ugnei geriausios žaidėjos prizą.

Lietuvos žolės riedulio prezidentas Leonardas Čaikauskas įteikė Ugnei geriausios žaidėjos prizą.

Ši mergina yra gerai žinoma žolės riedulio sportininkė. Šioje sporto šakoje ji yra pelniusi nemažai apdovanojimų. Ugnės tėtis Romualdas Chmeliauskas pripažintas geriausiu 2016 m. treneriu vyrų kategorijoje. Tad, kaip jau supratote, šį kartą kalbinsime Ugnę Chmeliauskaitę. Įdomu pasmalsauti apie jos pomėgį sportui, apie tai, kaip jos gyvenimas susiklostė iki dabar ir kokioje srityje ji atrado save.  Skaityti daugiau »

Emigruoti privertė geresnių gyvenimo sąlygų paieška ir noras įgyvendinti gyvenimo tikslus

Julius su sužadėtine, kuri yra ispanų tautybės, atvyksta į Lietuvą atostogų ir aplankyti artimųjų bei parodyti gražių Lietuvos vietovių. (Viešnagė Trakuose, Juliaus asmeninio albumo nuotrauka).

Julius su sužadėtine, kuri yra ispanų tautybės, atvyksta į Lietuvą atostogų ir aplankyti artimųjų bei parodyti gražių Lietuvos vietovių. (Viešnagė Trakuose, Juliaus asmeninio albumo nuotrauka).

Emigracija vis dar aktuali ir neišsemiama tema. Kai kurie, pasiekę tikslus, grįžta į gimtinę, tačiau daugelis gyvena užsienio šalyse, ir jų gretas papildo nauji atvykėliai iš Lietuvos. 2017 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2 mln. 849 tūkst. nuolatinių gyventojų – tai yra 39,2 tūkst., arba 1,4 proc., mažiau negu 2016 metų pradžioje, skelbia Statistikos departamentas. Šie skaičiai nuolatos didėja, nes žmonės „kelia sparnus“ geresnių galimybių link. Šį kartą pavyko susisiekti su širvintiškiais, kurie vis dar gyvena užsienyje ir retas kuris planuoja grįžti į gimtąją šalį. Tad trumpai juos pakalbinome: kokios priežastys privertė išvykti, kaip sekėsi įsitvirtinti, kokia veikla užsiima dabar ir kokie ateities planai? Smagu buvo išgirsti įvairių pasakojimų, kurie virto sėkmingomis gyvenimo istorijomis.   Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jums buvo įsisiurbusi erkė?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 7 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.