Jaunimo balsas

„Geriau keli eurai kišenėje, bet ramybė širdyje ir sieloje…“

Gyvenimo kelias, kuriame esu dabar. Kiekviena diena - lyg nauja pamoka.

Gyvenimo kelias, kuriame esu dabar. Kiekviena diena - lyg nauja pamoka.

Emigracija šiandien bene viena iš aktualiausių temų. Kasmet daugybė lietuvių palieka savo gimtąją šalį. Emigracija – tarsi nepagydoma liga, kiekvienais metais nevaldomai mažinanti Lietuvos miestus ir kaimus. Ligos sukėlėjai tarsi ir žinomi: lietuviai bėga iš šalies dėl didelių mokesčių, mažų pensijų, didelių kainų, mažų atlyginimų, aukštojo mokslo problemų ir… dėl per didelio pesimizmo. Apie emigranto duoną kalbuosi su beveik metus Olandijoje prabuvusia, neseniai grįžusia į Lietuvą ir šiuo metu Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja dirbančia Odeta Kuročkina.  Skaityti daugiau »

Svečiavosi ukrainiečiai

Bartkuškyje svečiavosi ukrainiečiai

Bartkuškyje svečiavosi ukrainiečiai

Nūdienos mokyklai iškylantis uždavinys – sudaryti sąlygas mokinių visaverčiam ugdymuisi. Šis uždavinys yra susijęs su mokymusi gyventi šiuolaikiniame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje.

Siekiant praktinių gebėjimų ugdymo mokyklai nuolat kyla vis nauji iššūkiai, vienas iš jų – gebėti bendrauti ir bendradarbiauti su skirtingos patirties, įvairių požiūrių ar kitokiose sąlygose gyvenančiais žmonėmis. Šiuolaikiniam mokiniui labai svarbi tarptautinio bendradarbiavimo patirtis, kurios dėka ugdomasi tolerancija, vyksta bendražmogiškųjų vertybių interiorizacija. Skaityti daugiau »

Savanorystė kaip laisvalaikio, kokybės ir emocinės būsenos gerinimas

Konferencijos akimirka

Konferencijos akimirka

Širvintose surengta konferencija jaunimui „Ką reiškia būti savanoriu“. Į šį renginį susirinko jaunimas, neabejingas savanorystės idėjoms ir norintis apie savanorystę tiek Lietuvoje, tiek užsienyje sužinoti daugiau. Skaityti daugiau »

Mokymai Vokietijoje

Mokymai

Mokymai

Balandžio 23-27 dienomis Vokietijoje, Branderburgo žemėje, vyko seminaras „Jaunimo iniciatyvų ir jaunimo organizacijų savivalda / Savivaldos principu veikiančios jaunimo erdvės“. Dalyvauti šiame seminare kvietė Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vadovaudamasis susitarimu tarp Lietuvos ir Vokietijos Federacinės Respublikos Brandenburgo žemės Švietimo, jaunimo ir sporto ministerijos Jaunimo reikalų skyriaus. Po vykusios atrankos į seminarą vykti buvo deleguoti 4 Lietuvos atstovai. Džiaugiamės, kad tarp jų buvo ir Širvintų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narė Eglė Piškinaitė. Skaityti daugiau »

Savo gyvenimo kelią pasirinko Lietuvoje…

„Širvintų krašto“ redakcijoje svečiavosi politinių kalinių ir tremtinių anūkas iš Kazachstano Artur'as Gofman'as.

„Širvintų krašto“ redakcijoje svečiavosi politinių kalinių ir tremtinių anūkas iš Kazachstano Artur'as Gofman'as.

Šiandien daugiau ar mažiau visi mes esame girdėję pasakojimus, kaip lietuviai buvo varomi į tremtį, į nežinią ir kančias, kurios tęsėsi dešimtmečiais, o kai kam ir iki gyvenimo galo. Matėme filmų apie tremtį su fotografijomis ar piešiniais, skaitėme tremtinių atsiminimus, dienoraščius ar laiškus, buvome muziejuose su iškalbingais eksponatais. Visi ištremtieji svetur niekada nenustojo tikėję, jog ateis ta diena, kada jie pagaliau sugrįš namo, į Lietuvą. Po antrojo pasaulinio karo iš Kauno į Kazachstano stepėse esantį lagerį, pavadintą Steplagu, buvo ištremtas Juozas Baltukonis. Net pasibaigus tremties metams jis dar ilgai neturėjo teisės grįžti į Tėvynę. Jo žmona tuo metu slapstėsi kaime, todėl tremties išvengė, tačiau… po kiek laiko pati išvažiavo paskui savo vyrą į Kazachstaną. Ten jiems gimė duktė Jūratė… Skaityti daugiau »

Idėjas įgyvendinti savame krašte yra daug lengviau nei kitame pasaulio krašte

Birutė su vyru grįžo į Lietuvą...

Birutė su vyru grįžo į Lietuvą...

Visai neseniai startavo projektas „Globalios Širvintos“, kurį įgyvendinant yra sukurta speciali interneto svetainė https://globalios.sirvintos.lt ir socialiniame tinkle “Facebook” sukurta grupė išvykusiems iš Širvintų krašto, užsienio šalyse gyvenantiems kraštiečiams.

Džiaugiamės, kad prie projekto jau prisijungė daugiau nei 500 iš Širvintų krašto kilusių žmonių. Pristatome pirmąją istoriją apie ką tik iš Anglijos į gimtąjį kraštą grįžusią Birutės Ščiukienės šeimą.

- Iš kur esate kilusi?

- Gimiau Širvintose, nuo 10 metų gyvenau ir augau Gelvonų miestelyje, ten baigiau ir vidurinę mokyklą. Skaityti daugiau »

Nauja paroda Viešojoje bibliotekoje

Parodos akimirka

Parodos akimirka

Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama tauragiškio Valentino Jankauskio tapybos darbų paroda. Parodos autorius labai jaunas – jam vos dvidešimt metų. Pradėjęs tapyti aštuntoje klasėje, su teptuku nesiskiria iki šiol. Jokių meno studijų jis nebaigė, tapybos mokėsi savarankiškai. Šiuo metu susidomėjo fotografija, išbando grafikos subtilybes. Tapytojas dar ieško savo pašaukimo, savo vietos gyvenime, tačiau žino viena: kad ir ką ateityje bedarytų, tai bus susiję su menu. Valentinas sako, kad yra išprotėjęs dėl meno – tai neatsiejama jo gyvenimo dalis. Skaityti daugiau »

Širvintiškis Turkijoje susirado būrį naujų draugų

Eimantas Paulauskas

Eimantas Paulauskas

Širvintiškis Eimantas Paulauskas buvo išvykęs į mokymus „Naujosios medijos ir NVO“, kurie vyko Turkijoje. Šiuo projektu siekiama populiarinti naujas žiniasklaidos galimybes jaunimui, jaunimo darbuotojams ir nevyriausybinėms organizacijoms.

Į tolimąją Tukiją atvyko 10 nevyriausybinių organizacijų atstovų iš 10 šalių ir 40 jaunimo darbuotojų. Mokymai vyko Izmiro mieste. Dalyvavusios šalys: Bulgarija, Kroatija, Anglija, Lietuva, Makedonija, Lenkija, Rumunija, Slovakija ir Turkija.

Dalyviai mokymų metu įgavo teorinių ir praktinių žinių, kaip savo organizacijai parengti internetinį tinklapį naudojantis „WrodPress“, mokėsi kurti „Hate speech“ bukletą, kuriame pateikė gerųjų patirčių informaciją kovai su neapykanta įvairiose gyvenimo srityse. Skaityti daugiau »

Merės komandoje – naujas, jaunas, išsilavinęs žmogus

Agnė Lazarevičiūtė

Agnė Lazarevičiūtė

Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės komandą papildė dar vienas jaunas, išsilavinęs, aktyvus žmogus. Visuomeninės konsultantės ryšiams su užsienio lietuvių bendruomenėmis ir organizacijomis pareigas pradėjo eiti Agnė Lazarevičiūtė. Kazimiero Simonavičiaus universitete pabaigusi studijų programą „Kūrybinės ir kultūrinės industrijos“ ir įgijusi bakalauro laipsnį, mergina dalyvavo įvairiuose projektuose, aktyviai veikė studentų atstovybėje, savanoriavo.

- Agne, kas jauną, išsimokslinusį žmogų sugrąžino atgal į Širvintas?

- Man Širvintos – gimtasis miestas. Jis liks brangiausias visada. Man čia labai patinka ir visada galvojau, kad kas bebūtų, pirmiausiai savo gyvenimą norėčiau kurti čia. Joks kitas Lietuvos ir net užsienio miestas manęs taip netraukia. Todėl sulaukusi pasiūlymo prisidėti prie naujo, įdomaus projekto, nedvejojau. Skaityti daugiau »

„Draugystė veža“ – langas į pasaulį

Projekto „Draugystė veža“ poros. Pirmoje eilėje iš dešinės - širvintiškė Aldona Vachmistrovičiūtė.

Projekto „Draugystė veža“ poros. Pirmoje eilėje iš dešinės - širvintiškė Aldona Vachmistrovičiūtė.

Sausio pradžioje Lietuvoje trečią kartą prasidėjo LRT televizijos pristatomas socialinis projektas „Draugystė veža“. Akcijos organizatoriai VŠĮ „Baltijos ugdymo centras“ ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šio projekto pagrindinis tikslas – mažinti atskirtį tarp žmonių su negalia ir jos neturinčiųjų. Projekte dalyvauja draugų poros (vienas poros narys su negalia, o kitas – sveikas). Draugystės istorijas stebėti galima per LRT televiziją laidą „Labas rytas, Lietuva“. Penkios daugiausiai balsų surinkusios draugų poros vyksta stebėti didžiosios „Eurovizijos“. Pirmaisiais projekto metais dalyviai vyko į Švediją, pernai metais – į Ukrainą. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei Prezidento rinkimai būtų rytoj, už ką balsuotumėt?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 6 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.