Iš įdomių kelionių sugrįžus

Ypač retas prisilietimas prie Didžiojo loterijos prizo

Pirmieji nedrąsūs žingsniai…

Tai, kad mūsų rajone, Čiobiškyje, yra vienintelis Lietuvoje nuo upės srovės veikiantis Padvarių keltas, žino kiekvienas. Daug mažiau šalies gyventojų, taip pat ir gyvenančių mūsų rajone, žino, kad netoli Čiobiškio, Stepanavos vietovėje, yra vienintelis Lietuvoje kvartero dariniuose susiformavęs urvas. O jei ir žino, toli gražu kiekvienas jų ten yra buvęs, nors nukeliauti iki urvo tik kelios dešimtys kilometrų.

Skaityti daugiau »

„Mūsų Širvintos – mūsų širdyse…“

Širvintos širdyje. 145 km už poliarinio rato, Kiruna, Švedija.

Naršant internetinėse platybėse akį patraukė nuotrauka, kurioje prie motociklo stovi vyras ir rankose laiko išskleistą Širvintų miesto vėliavą. Už jo kiek akys užmato plyti žalia tundra, tolumoje dunkso tamsi kalnų virtinė, o virš jų pakibusi kiek šviesesnė debesų juosta. Paaiškėjo, jog Širvintų vėliava šioje nuotraukoje plevėsuoja 145 kilometrai už poliarinio rato, Švedijos mieste Kirunoje, o ją laiko širvintiškis Egidijus Dragunaitis.

Skaityti daugiau »

Širvintiškiai – tarp pusės milijono gėlių!

Šią vasarą Pakruojo dvaras didingai pražydo įstabiu, amžiaus vestuvėms papuoštu festivaliu, įkvėptu Viljamo Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“! Čia tarp tūkstančių margaspalvių vasariškų žiedų, jų ornamentų ir kilimų, iškila žadą atimančios 2-6 metrų dydžio mistinės gėlių skulptūros bei atgimė pasakų personažai.

Skaityti daugiau »

Dėlionė

Kaip žinia, norint moterims būti mečetėje reikia prisidengti galvą, pečius ir kojas, yra speciali spinta pilna skarų, sijonų ir kitokių rūbų. Grindys yra padengtos kilimais, todėl batus reikia palikti lauke.

Metai Turkijoje nebuvo lyg vienas ilgas pasakojimas. Tai lyg dėlionė, kuri susideda iš daugybės skirtingų nuotykių, istorijų ir nuotaikų. Mokykloje skaityta knyga, Paulo Coelho „Alchemikas“, apie tai, kad tik keliaudamas žmogus gali išmokti Pasaulio kalbą, kuri padeda suprasti žmones, suprasti save, buvo daugiau negu graži istorija. Nėra lengva būti keliautoju ar turistu, palikti namus, pasakoti kitiems apie save, išmokti naujų taisyklių. Bet visą nuovargį atperka kalnų ir jūros horizonte besileidžianti ryškiai oranžinė saulė, naujų draugų istorijos apie gražiausias matytas vietas ir prieš miegą mintyse ruošiami planai – ką pamatyti rytoj. Išprotėję tie žmonės, kurie nori apkeliauti visą pasaulį, arba jie genijai, kurie patys sau pavydi.

Skaityti daugiau »

Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai mokslo metus užbaigė išvykoje

Medininkų pilies kieme.

„Didžiausia gėda nepažinti žemės, kurioje gyveni, o dar didesnė, kai svetimais kraštais domimasi labiau nei savuoju.“ (Vladislavas Sirokomlė)

Skaityti daugiau »

10. Diena po dienos

Karaburun – miestas tarp kalnų, netoli populiariųjų Izmiro kurortų, tiems kas ieško ramesnio poilsio. Tolumoje matosi Graikijos salos.

Šiandien naktį mane pažadino būgnų garsas. Kas viduryje nakties gali sugalvoti mušti būgnus, koks vandalizmas ir lunatikavimas čia vyksta?

Skaityti daugiau »

Tikri turkai

Per šituos mėnesius kai kurios katės gavo vardus, šitos – Katė Latė. O čia – Šarūnė Izmiro fone. Panašu?..

Po devynių mėnesių, praleistų Turkijoje, visi pastebėti kultūriniai skirtumai virto įprastais ir niekuo neišsiskiriančiais. Atrodo, kad tų skirtumų niekada nebuvo, kaip kad niekada nebuvo ir streso dėl jų. Esu gana neblogai įsiliejusi į aplinką, kartais net palaikoma turke. Šalis turi savitą temperamentą, kitokias mimikas, balso tembrą, kvapus ir spalvas. Pripratusi prie jų, pati tapau jų dalimi. Keisti kultūras nėra lengva ir apsimesti, kad mes visi vienodi – tiesiog neįmanoma. Mes savo miestuose esame visi skirtingi, kas dieną tampame vis kitokie. Nors Turkija niekada nebuvo mano sąraše, aš nesigailiu čia atvykusi ir džiaugiuosi pamačiusi ir pajutusi skirtingą kultūrą. Džiaugiuosi pažinusi save kitokiose spalvose.

Skaityti daugiau »

Pėsčiųjų žygis 1919-1920 metų Musninkų valsčiaus savanorių kovų keliu

Žygio pradžioje profesorius Valdas Rakutis (kairėje) dalyviams pristato žygio maršrutą ir jo tikslus.

Prieš Šv. Velykas, balandžio 17-ąją, rajone buvo vykdomas pilietinis-istorinis projektas „Musninkų mūšio pėdsakais“. Surengtas pėsčiųjų žygis Lietuvos Nepriklausomybės 1919-1920 metų Musninkų valsčiaus savanorių kovų keliu: Musninkai-Kaimynai-Sketeriai-Užušiliai-Taučiuliai.

Skaityti daugiau »

8. Prisiminimai

Kovo 8-osios proga Izmire vyko moterų solidarumo eitynės.

Bėgant dienoms, atsikeliu su mintimis, ką veikti turint tiek laisvo laiko. Ką aš norėjau veikti, kai laiko neturėjau. Kaip prisiminti sau duotus neįgyvendintus pažadus, atsiversti senai pradėtas skaityti knygas. Laiko tiek, kad nesinori nieko daryti, nesinori keltis anksčiau, nesinori nieko prisiminti. Laisvas laikas yra dovana ir tuo pačiu priešas. Bėgant dienoms, atsikeliu su mintimis, kad liko tik keli mėnesiai Turkijoje ir turiu maksimaliai išnaudoti laiką ir laisvas minutes paversti nepamirštamais prisiminimais.

Skaityti daugiau »

Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai

Komandiruotės metu merė Živilė Pinskuvienė susitiko su Lidso meru Graham Latty. Nuotraukoje – meras su žmona.

Kovo 15-18 d. Širvintų savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, projekto „Globalios Širvintos“ administratorė Agnė Lazarevičiūtė drauge su oficialia delegacija bei Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo kaimo kapela vyko į Jungtinę Karalystę, kur Lidso mieste dalyvavo vietos lietuvių bendruomenės organizuotoje lietuviškoje Kaziuko mugėje.

Skaityti daugiau »
Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos