Keliavome bendraudami

Paspauskite pasididinti

Gelvonų krašto bendruomenė kartu su partnere – Bagaslaviškio kaimo bendruomene – įgyvendino tęstinį projektą „Bendraujame keliaudami“ pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1. priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

Gelvonų krašto žmonės mėgsta keliauti. Baigiant 2022 m. kelionę po Šakių kraštą buvo gautas pasiūlymas kelionei Druskininkų link.

Rugpjūčio vidurio gaivų rytą bepradedant lynoti beveik 50 žmonių jau sveikinosi vieni su kitais bei UAB „Rabena“ paslaugiu ir kultūringu vairuotoju Tautvydu. Numatytu laiku Druskininkuose mūsų jau laukė gidė Aušra Česnulevičienė. Profesionali, linksma, puikiai išmananti savo darbą, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gyvenimo bei kūrybinio palikimo istoriją patraukliai ir žaviai perteikė mums. Visai kitaip pažvelgėme į paveikslus, jų mintį, sunkią menininko vaikystę, tėvų atsidavimą vaikų ugdymui.

Kelionė pėsčiomis po Druskininkų svarbiausias vietas. Kaimelio virtimas miestu, gydyklų atsiradimas, versmės, biuvetės. Jose įvairiausios sudėties vandens skoniai (be teisės pasakyti „neskanu“), jauninamasis prausimasis ir kt.

Paspauskite pasididinti

Keliaujame į Liškiavą. Apsilankome vienuolyne, bažnyčioje. Mus pasitiko Liškiavos kultūros centro administratorė Reda Kneizevičienė bei gidė Česlava.

Nauji įspūdžiai apie bažnyčią bei vienuolyną, apsilankymas požemiuose, malda prie stebuklingo paveikslo bažnyčioje. Bažnyčios požemyje – vienuolių palaikai. Šv. Agotos istorija bei jos globa, apsauga.

Kelionė tolyn, nes jau popietis. Merkinė.

Apžvalgos bokštas, piliakalnis. Dauguma nebuvo matę, tik girdėję apie piramidę. Į apžvalgos bokštą įlipo tik drąsesnieji. Kai kurie jau ne pirmą kartą. Į piliakalnį lipo tie keliautojai, kurie nebuvo buvę.

Gera pabūti kartu.

Važiuodami aptarėm būsimas keliones, naujus darbus.

Bendrakeleivė Gelvonų krašto bendruomenės pirmininkė Ona Valančienė
Augustės Aliukaitės, Giedrės Ragauskienės, Audronės Pilipavičienės, Laimos Negru, Vytauto Visacko nuotr.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top