Kultūra, švietimas, laisvalaikis

Širvintos – ypatingas miestas, kuriame galima pajusti ypatingą globą kultūrai

 Lukas Cikanavičius, kuris, pasak jo mokytojo V. Povilaičio, augdamas Širvintose, sugebėjo pasinaudoti visomis galimybėmis ir siekia tapti profesionaliu muzikantu.

Lukas Cikanavičius, kuris, pasak jo mokytojo V. Povilaičio, augdamas Širvintose, sugebėjo pasinaudoti visomis galimybėmis ir siekia tapti profesionaliu muzikantu.

Gruodžio 9 d., šeštadienį, Širvintų kultūros centras pakvietė šeimas į nuostabią muzikos šventę. Į ją susirinko žiūrovai – tėvai, seneliai kartu su savo vaikais bei anūkais ne tik iš Širvintų, bet daugelis – ir iš Vilniaus.

Įspūdingą ir jautrią popietę dovanojo Širvintų meno mokyklos violončelininkai (mokytojas – Valdas Povilaitis) bei Vilniaus Suzuki metodo centro smuikininkai.

Jaudinantis reginys ir subtili muzika nepaliko abejingų: širvintiškių ir vilniečių violončelininkų bei smuikininkų orkestras, kurio jauniausi atlikėjai – vos pradėję vaikščioti mažyliai kartu su savo mamom ir mokytojais scenoje jautėsi laisvai. Stulbinamai pasirodė solistas, jaunasis violončelininkas širvintiškis Lukas Cikanavičius, kuris, pasak jo mokytojo V. Povilaičio, augdamas Širvintose, sugebėjo pasinaudoti visomis galimybėmis ir siekia tapti profesionaliu muzikantu.

Dideliam būriui muzikantų dirigavęs ir kartu grojęs mokytojas Valdas džiaugėsi, kad Širvintos – ypatingas miestas, kuriame galima pajusti ypatingą globą kultūrai – renginyje dalyvavo merė Živilė Pinskuvienė, o scenoje kartu su mažąja dukryte koncertavo ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. Skaityti daugiau »

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis etapas

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ tai vienas gausiausių, ilgametes tradicijas turinčių šalies muzikinių renginių. Konkursas puoselėja dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius. „Dainų dainelės“ konkursas rengiamas nuo 1974 m. Į profesionalaus muziko kelią konkursas atvedė ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką. Per visą ,,Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių. Skaityti daugiau »

Džiugi žinia Meno mokyklos bendruomenei

Buvę rajono vadovai nepasinaudojo proga renovuoti prie gimnazijos prisišliejusį buvusį bendrabutį, į kurį persikėlė Meno mokykla.

Buvę rajono vadovai nepagalvojo apie galimybę renovuoti prie gimnazijos prisišliejusį buvusį bendrabutį, į kurį persikėlė Meno mokykla.

Turime pripažinti, kad rajonui vadovaujant merei Živilei Pinskuvienei, Širvintose netrūksta naujienų. Kas mėnesį, kas savaitę, kas dieną pamatome vis daugiau pradedamų darbų, džiaugiamės jau užbaigtais.

Paskambinęs „Širvintų krašto“ skaitytojas paklausė, kas vyksta prie jau užbaigto stadiono, kodėl ant Meno mokyklos stogo matosi dirbantys statybininkai. Atsakėme, kad galbūt tai paaiškintų faktas, jog Savivaldybė buvo skelbusi informaciją apie šio pastato modernizavimo projektą. Vis dėlto smulkiau pakomentuoti, kokie darbai yra daromi, paprašėme Savivaldybės merę Živilę Pinskuvienę. Skaityti daugiau »

Merės siūlymu Savivaldybė prisidės prie prailgintos grupės išlaikymo

Į “Širvintų kraštą” paskambinęs skaitytojas, dviejų mažamečių vaikų tėvas, pranešė, kad Širvintų pradinėje mokykloje ketinama didinti mokestį už vaikų buvimą popamokinėje grupėje. Skaityti daugiau »

Paskutinę rudens dieną prancūziškos muzikos vakaras

Inga Vaickienė (dešinėje) dėkoja Clotilde Solange Rigaud už jos pasirodymą.

Inga Vaickienė (dešinėje) dėkoja Clotilde Solange Rigaud už jos pasirodymą.

Lapkričio 30 dieną bendruomenė „Mūsų Širvintos“ sukvietė širvintiškius į šventinį prancūziškos muzikos vakarą, kuriame koncertavo „Solange & TOI”. Jau 9 metus Lietuvoje gyvenanti dainininkė ir aktorė Clotilde Solange Rigaud iš Prancūzijos kartu su pianistu Luku savo jautriomis ir aistringomis prancūziškomis dainomis jaudino gausiai susirinkusių širvintiškių širdis, privertė juos pajusti daugybę meilės spalvų… Skaityti daugiau »

„Tą stresą reikėjo jam išgyvent ir nugalėt, kad atsirastų sparnai…“

Širvintų meno mokyklos mokinys Tadas Imbrasas dalyvavo Tarptautiniame vokalo konkurse-festivalyje ir pelnė I laipsnio diplomą.

Širvintų meno mokyklos mokinys Tadas Imbrasas dalyvavo Tarptautiniame vokalo konkurse-festivalyje ir pelnė I laipsnio diplomą.

Šeštadienį rašėme, kad Tarptautiniame konkurse rajono moksleivis Tadas Imbrasas iškovojo pirmąją vietą.

Džiugu, kad Širvintų rajono mokyklų mokiniai dalyvauja įvairiuose konkursuose, olimpiadose, varžytuvėse, demonstruoja savo talentą, akademinius, meninius gebėjimus ir pelno prizines vietas. Kiekvienas konkursas – tai galimybė pademonstruoti meistriškumą, užmegzti kūrybinius kontaktus bei reprezentuoti savo rajoną ir mokyklą.

Sėkmingu dalyvavimu Tarptautiniame vaikų šokių ir vokalo festivalyje-konkurse gali pasidžiaugti Širvintų meno mokyklos auklėtinis Tadas Imbrasas ir jo mokytoja Julija Jadzevičienė. Skaityti daugiau »

Širvintiškis – IX Tarptautiniame vaikų šokio ir vokalo konkurse „Briliant kviečia“

Konkurso dalyviai

Konkurso dalyviai

Lapkričio 19 dieną Ukrainoje, Kijeve, vyko IX Tarptautinis vaikų šokio ir vokalo konkursas-festivalis „Briliant“ kviečia“.  Skaityti daugiau »

Šventė su Astridos Lindgren herojais

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko šventė „Įstabūs vaikystės nuotykiai pagal Astridą Lindgren“. Garsioji švedų vaikų rašytoja šiemet būtų šventusi 110-ąjį gimtadienį. Astrida Lindgren tebėra viena populiariausių vaikų rašytojų pasaulyje. Tokia ji ir Lietuvoje. Nuo 1992 m. renkamuose mėgstamiausių vaikų ir paauglių knygų penketukuose Astridos Lindgren kūriniai užima tvirtas pozicijas ir labai retai kada į juos nepatenka. Ne viena vaikų karta užaugo mokydamasi drąsos ir pasitikėjimo savimi iš Pepės Ilgakojinės, svajodama apie slaptą skraidantį draugą Karlsoną ar besižavėdama Emilio išdaigomis.  Skaityti daugiau »

Respublikinis piešinių konkursas „Kernavė – Mindaugo sostas“

Autoritetingos komisijos ir renginio dalyvių nuomonė buvo vieninga, pirmoji vieta skirta Gintarės Pakštytės piešiniui „Pilis“.

Autoritetingos komisijos ir renginio dalyvių nuomonė buvo vieninga, pirmoji vieta skirta Gintarės Pakštytės piešiniui „Pilis“.

Lapkričio mėnesį Širvintų Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko VšĮ „Meno ratas“ organizuota respublikinio piešinių konkurso „Kernavė – Mindaugo sostas“ dalyvių darbų paroda. Neseniai į bibliotekos skaityklą rinkosi darbų autoriai, jų gerbėjai ir mokytojai. Meno mokyklos auklėtiniams, dalyvavusiems respublikiniame piešinių konkurse, buvo įteikti padėkos raštai. Daug šiltų žodžių konkurso laureatams išsakė dailės studijos „Meno ratas“ vadovė Aldona Ragelskienė. Renginyje dalyvavo mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė ir savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Elona Pečiukaitienė, kurios džiaugėsi moksleivių darbais ir dėkojo parodos organizatoriams už jų nuoširdų darbą.  Skaityti daugiau »

Švietimo centro Trečiojo amžiaus universitetas pradėjo mokslo metus

Akimirka iš renginio

Akimirka iš renginio

Lapkričio 20 d. Švietimo centre vyko Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metų atidarymo renginys, skirtas 2017 metų suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokymosi galia ir žavesys“.

Į mokslo metų pradžios renginį susirinko kelios dešimtys senjorų. Renginys prasidėjo lyriniu universiteto tarybos narių montažu. Susirinkusiuosius, pasiryžusius mokytis, tobulėti, bendrauti, sveikino Švietimo centro metodininkė, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas Joalita Mackonienė, TAU tarybos narė Levutė Marija Vitienė.

TAU klausytojai pasidžiaugė naujai sukurta Trečiojo amžiaus universiteto emblema, kurios sukūrimo idėjos iniciatorė ir įgyvendintoja – senjorė Regina Kuorienė. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar per rengiamą akciją „Džiugios Kalėdos“ aukosite dovanėlių, kurios bus įteiktos nepasiturinčiose šeimose augantiems rajono vaikučiams?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 20 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.