Kultūra, švietimas, laisvalaikis

Informacija iš naujausio numerio: Ryžtingi širvintiškiai jau sulieknėjo … 600 kg!

Juostelę kerpa klubo „Ryžtas“ organizatoriai Kęstutis ir Rima Jasevičiai.

Juostelę kerpa klubo „Ryžtas“ organizatoriai Kęstutis ir Rima Jasevičiai.

Širvintose neseniai duris atvėrė sveikos gyvensenos klubas „Ryžtas“. Į atidarymo šventę rinkosi sveikos gyvensenos idėjai pritariantys žmonės, kurie nori pakeisti savo mitybos ir gyvensenos įpročius. Juk žmogaus sveikata ir savijauta 80 procentų priklauso nuo mitybos ir tik 20 procentų – nuo jo fizinio aktyvumo. Klubo veikloje gali dalyvauti įvairaus amžiaus žmonės – nesvarbu, ar jie nori lieknėti, ar tiesiog sveikai jaustis. Subalansuota mityba reikalinga visiems.  Skaityti daugiau »

Kitame „marių“ krante širviai jau ganosi

Merė Živilė Pinskuvienė atminimo dovaną įteikia Povilui Malinauskui.

Merė Živilė Pinskuvienė atminimo dovaną įteikia Povilui Malinauskui.

Praėjusiame „Širvintų krašto“ numeryje buvo rašoma, jog kitame „marių“ krante buvo įsikūrusios medžio drožėjų dirbtuvės, kuriose skulptoriai visą savaitę kūrė briedžius. Na o šeštadienį vyko darbų pristatymas. Tinkamą vietą savo briedžiams menininkai galėjo išsirinkti patys palei pėsčiųjų taką, nuo P. Cvirkos gatvėje esančio tilto iki paplūdimio.  Skaityti daugiau »

Lankomumo rekordus mušanti komedija „(Ne) Galiu tylėti, (Ne) Galiu mylėti!” „RASOS-BASOS” Širvintų kultūros centre

Po Lietuvą turą tęsianti subtiliai intelektualaus humoro prisodrinta „Kitokio Teatro“ komedija „(Ne) Galiu tylėti, (Ne) Galiu mylėti! RASOS-BASOS” (rež. Ričardas Vitkaitis) – jau muša lankomumo rekordus! Bilietų visiems norintiems pakliūti į spektaklį – nebepakanka nuo pat pirmųjų pasirodymų, tad raginama suskubti. Šį kartą komedija rugsėjo 25 d., 18 val., Širvintų kultūros centre! Skaityti daugiau »

Dienos trumpėja, naktys ilgėja, o mūsų bendruomenėje – narių daugėja!

Renginio akimirka

Renginio akimirka

„Liūdna nebūna pas mus niekada, jei netiki – ateiki čia!“

Visus Širvintų kaimo bendruomenės „Upė“ narius paskutinę vasaros dieną pakvietėme pasibūti, pabendrauti, pasilinksminti ir palydėti taip greitai prabėgusią vasarą. Valės ir Stasio Jasevičių sodyboje, miško apsūptyje, laikas prabėgo labai greitai! Stalai nukrauti įvairiomis vaišėmis, viliojo kepamų gardžių šašlykų kvapas, liūdėti neleido įvairūs žaidimai bei naujų narių krikštas.

Kadangi bendruomenė gyvuoja ne pirmus metus ir jau subūrėme per 50 narių, leidome sau pasikviesti ir estrados žvaigždžių! Mus aplankė svečiai iš tolimojo krašto – „Ala Pugačiova su Maksimu Galkinu“, grupės iš Venesuelos bei Odesos su šokėjomis! Iš Lietuvos estrados pasaulio pavyko pasikviesti „Livetą ir Petrą Kazlauskus“ bei „Rytį Ciciną“! Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Informacija iš naujausio numerio: Prie Širvintų paplūdimio „ganysis“ širviai…

Širvintų plenero dalyviai medžio drožėjai: sėdi iš kairės į dešinę Adolfas Teresius, Saulius Lampickas, Rimantas Zinkevičius, Pranas Petronis, antroje eilėje Kęstutis Krasauskas, Gintautas Akstinas, Kęstutis Norušis ir Povilas Malinauskas.

Širvintų plenero dalyviai medžio drožėjai: sėdi iš kairės į dešinę Adolfas Teresius, Saulius Lampickas, Rimantas Zinkevičius, Pranas Petronis, antroje eilėje Kęstutis Krasauskas, Gintautas Akstinas, Kęstutis Norušis ir Povilas Malinauskas.

Nuo rugsėjo 3 dienos dešiniajame Širvintų „marių“ krante netoli paplūdimio įsikūrė medžio drožėjų dirbtuvės. Čia darbuojasi net aštuoni skulptoriai, kad palei pėsčiųjų taką sukurtų… briedžių taką. Turbūt visi širvintiškiai žino legendą apie tai, kaip žiloje senovėje per miškų tankmę prie upės vandens atsigerti ateidavę briedžiai, širviais vadinami. Todėl ir upė buvo pavadinta Širvinta, nuo jos kilo ir miesto vardas.  Skaityti daugiau »

Informacija iš naujausio numerio: Širvintose šimtmečio ruduo pasitiktas išreiškiant pagarbą kraštui nusipelniusiems žmonėms

Šimtmečio širvintiškiai ir jų artimieji

Šimtmečio širvintiškiai ir jų artimieji

2018 m. rugsėjo 1-oji širvintiškiams įsimins ilgam – švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį šią dieną pagerbti Šimtmečio širvintiškiai.

Kaip savo sveikinimo kalboje sakė Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, „šiais metais, Lietuvai minint garbingą istorinę valstybės atkūrimo šimtmečio datą, prasmingiausia kalbėti apie žmones. Žmones iš didžiosios raidės. Žmones, stačiusius, kūrusius mūsų miestą, jo tradicijas, kultūrą, puoselėjusius istoriją, branginusius pamatines vertybes… Žmones, atidavusius savo širdį, dovanojusius gyvenimą auginant, gydant, mokant kitus. Žmones, gynusius Tėvynę, tiesusius pagalbos ranką, pasiaukojančius ir savo pavyzdžiu užkrečiančius kitus.“ Skaityti daugiau »

Įvyko penktasis iš Pažūsių kaimo kilusios Pažusių giminės susitikimas

Pažusių giminės ainiai.

Pažusių giminės ainiai.

Iš Pažūsių kaimo (Zibalų seniūnija) kilę Pažusių giminės žmonės išsiskiria iš kitų: jie ne tik draugiškai gyvena, dirba, bėdai ištikus ar džiaugsmui aplankius, susibėga draugėn, bet ir kas penkerius metus rengia giminės susitikimus. Rugpjūčio 4 dieną Onos Vaskelaitės-Pažusienės (kilusios iš Sudokių kaimo) ir Zigmo Pažusio, gyvenusių Pažūsių kaime, gausus ainių būrys susirinko į Pažusių giminės susitikimą. Penktasis (jau tradiciniu tapęs) giminės susiėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis Kiauklių bažnyčioje, kur buvo meldžiamasi už senolius ir mirusius jų vaikus. Po pamaldų buvo lankomi Kiauklių kapinėse palaidotų Pažusių kapai.  Skaityti daugiau »

Naujuosius mokslo metus pradėsime rugsėjo 3-ąją

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė: „Jaunų specialistų neturime. Mažose mokyklose trūksta informacinių technologijų mokytojų.“

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė: „Jaunų specialistų neturime. Mažose mokyklose trūksta informacinių technologijų mokytojų.“

Netrukus Rugsėjo 1-osios skambutis sukvies mokinius ir mokytojus į klases. Vėl prasidės kasmetis nelengvas, bet mielas darbymetis. Šį rugsėjį į Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklas sugrįš mažiau mokinių negu prieš metus. Mokinių gretas retina demografinė Lietuvos padėtis ir emigracija. Naujųjų 2018-2019 mokslo metų išvakarėse į klausimus atsakyti sutiko Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė.

- Delfi skelbia, jog Vilniaus mokyklose laukiama keliomis dešimtimis pirmokų daugiau nei pernai. Kokia padėtis Širvintų rajono mokyklose? Kiek pirmokų pravers rajono mokyklų duris?

- Vilniuje daugėja, o Širvintų rajone pirmokų mažėja. Skaityti daugiau »

„Žolinės arbatinė“ Juknonių kaime

„Žolinės arbatinė“ Juknonių kaime

„Žolinės arbatinė“ Juknonių kaime

Žolinė – daug senesnė šventė, nei ją skaičiuoja Krikščionybė. Teigiama, kad nuo neatmenamų laikų rugpjūčio viduryje lietuviai šventė vasaros ir rudens sandūrą, kai svarbiausi lauko darbai jau buvo nudirbti.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jūs simpatizuojate:

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 16 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.