Kultūra, švietimas, laisvalaikis

Sveikos gyvensenos skatinimas – kasmetinė Bartkuškio kaimo bendruomenės veikla

Rugpjūčio 24 d. Bartkuškio kaimo bendruomenė suorganizavo plaukimą baidarėmis Verknės upe. Šioje iškyloje dalyvavo 30 asmenų.

Skaityti daugiau »

Mokslo ir žinių diena Širvintų rajone

Rugsėjį pasitiko antroji pagal mokinių skaičių rajone – Širvintų „Atžalyno“ progimnazija.

Mokslo ir žinių diena Širvintų rajono ugdymo įstaigose vyko rugsėjo 2 d. Naujus mokslo metus saulėtą pirmadienį pradėjo 1438 mokiniai.

Skaityti daugiau »

Nesibaigiančios reformos tildo vaikų klegesį

Daugiausiai mokinių šiais mokslo metais turi Širvintų pradinė mokykla – 344.

Šiųmetė Rugsėjo 1-osios šventė šiek tiek kitokia, ji švenčiama rugsėjo 2-ąją. Taip jau sudėliojo kalendorius. Kaip ten bebūtų, bet prieš kiekvieną Rugsėjo 1-ąją jaudulį ir nerimą jaučia visi: ir mokiniai, ir mokytojai, ir tėveliai. Ypač didelį nerimo pliūpsnį patiria ugdymo įstaigų vadovai, nes jiems kiekvieni mokslo metai būna kupini iššūkių ir naujovių. Pirma, ar bus pakankamas skaičius mokinių, ar bus pilni klasių komplektai, antra, ar bus mokytojų, kurie tuo vaikus mokys, trečia, kaip vaikai pasieks mokyklas iš atokiausių kaimų, ketvirta… Kiekvieni nauji mokslo metai sutinkami su viltimi ir tikėjimu, kad viskas bus geriau. Tik ar visada taip būna?

Skaityti daugiau »

Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos

Tvankų rugpjūčio sekmadienį juknoniškės į kaimo šventę, kuri įvyko Birutės ir Kęstučio sodyboje, rinkosi pasipuošusios … „kvartukais“, teatleidžia mums kalbininkai.

Skaityti daugiau »

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

Družų bendruomenės jaunimo komanda pasakė taip „Virtualaus manekeno“ projektui ir atstovavo Širvintų savivaldybei. Kartu su savo bendraamžiais iš Vilniaus, Kauno, Anykščių, Elektrėnų miestų ir rajonų jie susibūrė įvadinėje projekto stovykloje.

Skaityti daugiau »

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Viešnia iš Vokietijos Daiva Zühlke pasakoja apie Virginijos aistrą pomidorams.

Šeštadienį Felikso ir Virginijos Lisevičių sodyboje vyko Širvintose ko gero dar negirdėtas įvykis – pomidorų degustacija. Virginija yra ne tik stalo teniso metodininkė, tačiau ir pomidorų auginimo ekspertė, kolekcionuojanti įvairių pomidorų veisles.

Skaityti daugiau »

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Sveikinimo žodį tarė ir geriausios kloties abiturientams linkėjo savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Liepos 19 d. Širvintų kultūros centre vyko iškilminga Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos Brandos atestatų įteikimo ceremonija. Šiais metais atestatus gavo 91 abiturientas, iš kurių net 6 valstybiniuose egzaminuose surinko 100 balų.

Skaityti daugiau »

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

„Labas rytas,“ – toks šventės vedėjo Igno Krupavičiaus pasisveikinimas ir merės Živilės Pinskuvienės „Myliu“ – nuotaikinga vakarinės dalies pradžia.

Kiekvienam smagu sulaukti dovanų per gimtadienį, o Širvintos 544 gimtadienio proga buvo apdovanotos puikia miesto švente, daugybe svečių, pirmuoju bėgimo maratonu, ir puikia nauja erdve renginiams – aikšte prie skulptūros „Širvinta“.

Skaityti daugiau »

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Projektas „Virtualus manekenas“ atkeliavo ir į Širvintų savivaldybę, kur taip pat, kaip kitose Lietuvos vietose, ieškomi 14-17 metų drąsūs, žingeidūs, kūrybiški moksleiviai. Ir Družų bendruomenės pirmininkės D.Taparauskienės iniciatyva jau suformuota pirmoji komanda. Aktyviausieji moksleiviai su iniciatyvia komandos vadove jau sąrašuose ir ruošiasi vasaros veikloms – laukia vasaros stovykla, į kurią atvyks vaikai net iš 7 Lietuvos savivaldybių!

Skaityti daugiau »

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Vaikų literatūros skyrius prisijungė prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir kiekvieną antradienį vyksta užsiėmimai. Šios iniciatyvos tikslas – suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti vasaros atostogas. Jaunieji bibliotekos lankytojai jau dekoravo dovanų maišelius – „Išminties pelėdas“ ir skaitė širdžiai mielus Violetos Palčinskaitės eilėraščius iš knygos „Eilėraščiai iš namų“.

Skaityti daugiau »
Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos