Kultūra, švietimas, laisvalaikis

Lietui merkiant gera prisiminti saulėtas dienas Palūšėje

Vaikų dienos centre kartais tenka ir prie puodų pastovėti...

Vaikų dienos centre kartais tenka ir prie puodų pastovėti...

Nepaliaujamai iš dangaus kapsint rudeninio lietaus lašams Vileikiškių vaikų dienos centrą „Lašelis“ lankančių vaikų akyse vis dar neišblėsta beveik prieš du mėnesius prabėgusių paskutinių vasaros dienų prisiminimai. Rugpjūčio 21-24 dienomis „lašeliai“ iš Vileikiškių beveik savaitę stovyklavo Palūšėje. Kad nuvyktų į šią stovyklą, vaikai visus metus stengėsi būti geri, nuveikti kuo dugiau naudingų darbų.

Vienuolika vaikų ir keturi savanoriai įsikūrė gražioje ir jaukioje „Karolio sodyboje“ ant Lūšių ežero kranto. Jau pačią pirmą dieną „lašeliukai“ nenustygo vietoje, nes oras buvo puikus, šalia tyvuliuojantis ežeras gundė vėsa ir… irklentėmis. Vakare visi susėdę prie bendro stalo dalijosi dienos įspūdžiais, diskutavo apie draugiškumą, nuoširdumą, tarpusavio supratimą.  Skaityti daugiau »

Spalio 7 dieną vaikų žaidimų kambarys „Pipiras“ šventė 1-ąjį gimtadienį!

Gimtadienio akimirka

Gimtadienio akimirka

Per metus laiko mes šauniai su visais susibičiuliavome: turime ir nuolatinių, ir net gi iš kitų miestų atvykstančių lankytojų! O kiek daug atšvęsta gimtadienių, kitų Jums brangių švenčių! Tos akimirkos yra nepakartojamos ir nepamirštamos!  Skaityti daugiau »

„Dūšioje visą savo gyvenimą norėjosi tapyti…“

Aldoną Ulbinaitę-Vasiukevičienę klasiokai vaikystėje vadindavo „Gulbinaite“...

Aldoną Ulbinaitę-Vasiukevičienę klasiokai vaikystėje vadindavo „Gulbinaite“...

Rugsėjo pradžioje Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje vyko liaudies menininkės Aldonos Vasiukevičienės tapybos darbų parodos atidarymas. Pirmoji dailininkės paroda Širvintose buvo surengta praėjusių metų kovą. Nuo to laiko prabėgo pusantrų metų, todėl ponios Aldonos gerbėjai turėjo progos susipažinti su pačiais naujausiais tapytojos darbais. Aldona Vasiukevičienė tapo tik trejetą metų, tačiau jau keletą kartų dalyvavo parodose „Aukso vainikas“, 2014 metais gavo Rimo Zigmo Bičiūno premiją, o du autorės darbai saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Visi Aldonos Vasiukevičienės tapybos darbai nepalieka abejingų – jie pavergia savo nuoširdumu, sąžiningumu ir spalvų gausa.

Menininkė mielai sutiko papasakoti „Širvintų krašto“ skaitytojams apie savo dar gana „šviežią“ potraukį tapybai ir apie tai, iš kur ir kaip atsirado noras tapyti. Skaityti daugiau »

KLASIKINĖS MUZIKOS PROGRAMA VISIEMS


Spalio 12 d. (ketvirtadienį), 15.30 val., Širvintų ligoninėje (Vilniaus g. 85, Širvintos) koncertuos
Tarptautinių konkursų laureatė  Sigutė Trimakaitė (sopranas).

Programa: Nuo J. S. Bacho iki vokiškų, prancūziškų, lietuviškų melodijų, originalių A. Gala, H. Kunčiaus, A. Šimkaus, A. Marčėno kūrinių.
Koncerto trukmė: 20-30 min.

Unikali paroda Rokiškio krašto muziejuje

P. Malinausko rūpintojėliai

P. Malinausko rūpintojėliai

Medžio drožyba Lietuvoje turi gilias, niekada nenutrūkusias tradicijas. Nuo senų senovės iš medžio buvo gaminami tiek namų apyvokos ar buities pagražinimui reikalingi daiktai, tiek šventovės puoštos medžiu. XX a. Rokiškio rajone gyveno ir kūrė garsiausias dievdirbys Lionginas Šepka. Jo rankose gimė daugybė originalių šventųjų, išskirtinių kryžių, mažų ir didelių paukštelių, lapelių. Jo kūryba buvo pristatyta UNESCO komisijai, kuri 2001 metais Lietuvos kryždirbystę įtraukė į pasaulio nematerialaus paveldo sąrašą.

Su Liongino Šepkos vardu susijusi ne tik įdomiausia Rokiškio krašto muziejaus ekspozicija, bet ir visoje Lietuvoje garsus renginys – tradicinė šalies medžio drožėjų konkursinė paroda, skirta L. Šepkos atminimui įamžinti. Skaityti daugiau »

Į Širvintas atkeliavo „Rudens kraitė“

Gera Širvintose gyventi

Gera Širvintose gyventi

Ruduo – tai toks metas, kai keičiasi ir pamažu aprimsta gamta. Rudenį džiaugiamės geltonuojančiais ir raudonuojančiais medžių lapais, vėsa ir lietumi… Pagaliau ir ūkininkai užbaigę paskutinius darbus, gali atsipūsti, pasidžiaugti gausiu derliumi ir, žinoma, savo džiaugsmu pasidalyti su kitais. Rugsėjo 30 dieną Širvintose karaliavo rudens šventė „Derliaus kraitė“. Skaityti daugiau »

„Nors mokytojo darbas sunkus, bet įdomus“

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos istorijos mokytoja Vida Stakauskaitė.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos istorijos mokytoja Vida Stakauskaitė.

Dar vakar šalia mokyklos žaliavę klevai šiandien nusidažė raudoniu. Virš galvos nutįsusios tolimai kelionei susiruošusių paukščių virtinės primena, jog jau spalio pradžia. Spalio 5 – ąją gražiausių rudens gėlių žiedai – kaip padėkos ženklas – bus skiriami ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos istorijos mokytojai Vidai Stakauskaitei už suteiktas žinias, už šilumą, už rūpestį, už vaikams parodytą kelią į šviesą ir tiesą.

Pedagoginio darbo pradžia buvusi Mokyklų filmotekoje

Sunku patikėti, kad mokytoja Vida mokyklai atidavė per 30 metų. Auklėta, mokyta daugybė mokinių, tačiau energijos ir dvasinės šilumos pakankamai likę, kad dažnas pradedantysis pedagogas pavydėtų. Tai darni gyvenimo brandos ir amžinos jaunystės – buvimo tarp vaikų – dermė. O visa ko pradžia buvo 1985 metais, kai po istorijos mokslų studijų Vilniaus universitete Vida sugrįžo į gimtąsias Širvintas. Skaityti daugiau »

Šviečiamosios gyvulininkystės programa ikimokyklinėje įstaigoje “Boružėlė”

Šviečiamosios gyvulininkystės programa

Šviečiamosios gyvulininkystės programa

Širvintų lopšelio – darželio “Boružėlė” “Kregždučių” ir “Žiogelių” grupių ugdytiniai dalyvauja Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) bei Programos “Leader” ir žemdirbių mokymo metodikos centro (PLŽMMC) parengtos Šviečiamosios gyvulininkystės programos “Augink, rūpinkis, mylėk” įgyvendinime. Programos tikslas – skatinti vaikų susidomėjimą gyvulininkyste.

Pasinaudodami gauta mokomąja medžiaga ir priemonėmis: spalvinimo knygelėmis, dėlionėmis, edukaciniais filmukais apie ūkinius gyvūnus, savarankiškai organizavome programos vykdymą.

Rugsėjo 6 dieną darželyje įvyko pirmoji gyva pažintis su gyvulininkyste – mažųjų gyvūnėlių parodėle, kurią pristatė bei įdomiai papasakojo programos rengėjai. Skaityti daugiau »

Kalbų pamoka Bartkuškio mokykloje-daugiafunkciame centre

Renginio akimirka

Renginio akimirka

„Yra trys svarbiausi žodžiai: mama, kalba, tėvynė“ – priminė anglų kalbos vyresnioji mokytoja Dalia Jutelienė, pradėdama Europos kalbų dienos minėjimą Bartkuškio mokykloje-daugiafunkciame centre. Skaityti daugiau »

„Į Lapeles pargrįžta paukščiai“…

Knygos „Į Lapeles pargrįžta paukščiai“ autorių Joną Lučiūną (dešinėje) sveikina sūnus su žmona.

Knygos „Į Lapeles pargrįžta paukščiai“ autorių Joną Lučiūną (dešinėje) sveikina sūnus su žmona.

Rugsėjo 22 dieną Širvintų kultūros centro Mažojoje salėje vyko Jono Lučiūno knygos „Į Lapeles pargrįžta paukščiai“ pristatymas ir fotografijų parodos atidarymas.

Knyga sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo – susirinko pilna salė žmonių. Į knygos pristatymą atvyko Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, mero patarėja Laura Jakutytė, Širvintų kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė, Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos vadovė Vaiva Daugėlienė, humanitarinių mokslų daktaras Saulius Grybkauskas ir kiti garbūs svečiai. Pasak knygos autoriaus pono Jono, čia dalyvauja bendraminčiai, draugai, padėjėjai, labai geri pažįstami, kraštiečiai, artimieji – visi be galo svarbūs ir artimi žmonės.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kuris iš šių buvusių merų labiausiai nepateisino Jūsų lūkesčių?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 14 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.