Kultūra, švietimas, laisvalaikis

Anglų kalbos egzaminas – populiariausias rajono abiturientų pasirinktas valstybinis brandos egzaminas

Rasa Kralikevičienė

Rasa Kralikevičienė

Lietuvos mokyklų abiturientai brandos egzaminus, kuriuos ruošiasi laikyti, tradiciškai rinkdavosi kalendorinių metų pradžioje. Šįmet pirmą kartą buvo nuspręsta paankstinti apsisprendimą. Nacionalinio egzaminų centro argumentas – anksčiau pasirinkę egzaminus, abiturientai ir ankstesnių laidų absolventai galės iš anksto tikslingai jiems ruoštis, o Savivaldybėms ir mokykloms liks daugiau laiko susiplanuoti ugdymo procesą. Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kralikevičienė patvirtino, jog visos trys rajono gimnazijos jau pateikė duomenis apie abiturientų pasirinktus egzaminus, ir sutiko atsakyti į klausimus. Skaityti daugiau »

Tapymas ant vandens

Edukacija Musninkų gimnazijoje

Edukacija Musninkų gimnazijoje

Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Kūrybinės-edukacinės dirbtuvės „Nuo rašto iki knygos“ vaikams Širvintų rajono bibliotekose“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Spalio mėnesį Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučius aplankė edukatorė iš VšĮ „Vyta“ Eglė Daubaraitė, kuri pristatė tapybos ant vandens techniką – ebru.

Edukatorė Eglė Daubaraitė papasakojo apie šios technikos ypatumus, parodė, kaip naudoti visas priemones, supažindino su jų teikiamomis galimybėmis. Skaityti daugiau »

Kūrybinė edukacija „Susitikime bibliotekoje“ su Sigute Ach

Kūrybinė edukacija

Kūrybinė edukacija

Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos darbuotojai pakvietė mus, Širvintų pradinės mokyklos 4d klasės mokinius ir mokytoją, dalyvauti kūrybinėje edukacijoje ,,Susitikime bibliotekoje“ su dailininke, knygų iliustratore ir autore Sigute Ach. Užsiėmimą dalininkė pradėjo nuo pokalbio apie vaizduotę, akcentuodama dailės ir skaitymo svarbą ugdant kūrybiškumą, vaizduotę. Sigutė Ach pateikė vaikams pavyzdžių, kokia veikla žlugdo vaizduotę. Po pokalbio, mokiniai perėjo prie praktinės veiklos – liejo mažas akvarelines miniatiūras. Ši veikla vaikus sužavėjo – juk kiekvienas paveikslėlis išskirtinis ir nepakartojamas. Mokinių sukurti „Žodžių tiltai“ (mažiausiai trys žodžiai, apibūdinantys sukurtą paveikslėlį) atskleidė neišsemiamą vaikų vaizduotę. Skaityti daugiau »

Juknonyse moliūgai sudomino … juodą katę

Leono Kupčiūno „moliūgai“ iš patisonų...

Leono Kupčiūno „moliūgai“ iš patisonų...

Turbūt jei Helovyno šventės siautulingi ir bauginantys vakarai vyktų bent keliomis savaitėmis vėliau nei Vėlinės, šios šventės skeptikų liktų žymiai mažiau. O ir Helovyno aistruolių gretos pasipildytų.

Mes, Juknonių kaimo gyventojai, nusprendėme pabūti moderniais bei šiuolaikiškais. Todėl spalio 31 dieną skaptavome moliūgus, o vakarėjant statėme juos šalia savo sodybų, ne tik norėdami ką nors išgąsdinti, bet ir tikėdamiesi laimėti baisiausio moliūgo rinkimus.

Pirmąją vietą laimėjo Ramunė Andriuškevičiūtė, visus nustebinusi savo kruopštumu, skoniu, išradingumu. Skaityti daugiau »

Širvintose – Jaunimo teatro spektaklis „Šveikas“

Scena iš Jaunimo teatro spektaklio „Šveikas“.

Scena iš Jaunimo teatro spektaklio „Šveikas“.

Lapkričio 13 dieną į Širvintų kultūros centrą atkeliauja Valstybinio Jaunimo teatro spektaklis „Šveikas“. Šis spektaklis – režisieriaus Eimunto Nekrošiaus mokinio Adomo Juškos debiutas profesionalaus teatro scenoje. Vieną pagrindinių vaidmenų „Šveike“ kuria publikai gerai žinomas kino, teatro, televizijos aktorius Andrius Bialobžeskis. Skaityti daugiau »

Anciūnuose – rudens darbų pabaigtuvės

Vakaronės akimirka

Vakaronės akimirka

Po rudens darbų visose Širvintų rajono seniūnijose vyksta gražios derliaus šventės. Šeštadienio vakarą Anciūnuose gausiai susirinko Zibalų seniūnijos žmonės. Kaip visada linksmi, dainingi, charizmatiški šeimininkai – Anciūnų kaimo kapela, vadovaujama Gedimino Makausko, visus susirinkusius užkrėtė gera nuotaika. Susirinkusius linksmino ir svečiai – Ukmergės kultūros centro Antakalnio kaimo kapela „Provincija“ ir kaimynai – Bagaslaviškio kaimo kapela. Skaityti daugiau »

Muzikuodami ir tardamiesi sutartinai žingsniuoja gyvenimo keliu

Alvyda ir Artūras Krapai jau 20 metų dalyvauja Anciūnų kapelos veikloje.

Alvyda ir Artūras Krapai jau 20 metų dalyvauja Anciūnų kapelos veikloje.

Anciūnuose gyvenantys Alvyda ir Artūras Krapai – vieni iš aktyviausių saviveiklininkų, ne tik muzikuojantys garsiojoje Anciūnų kapeloje, bet ir puoselėjantys teatrinį meną. Gražiai, darniai ir kūrybingai porai ateinantys metai išskirtiniai – Alvyda ir Artūras švęs 35 metų santuokinio gyvenimo jubiliejų. Atsirado unikali proga pasisvečiuoti Krapų namuose. Juolab kad tai ypatinga šeima: dorais žmonėmis užauginusi, išauklėjusi ir gyvenimo keliu išlydėjusi net 4 vaikus: du sūnus ir dvi dukteris, besidžiaugianti keturiais anūkais.  Skaityti daugiau »

Alionių seniūnijos rudens šventė

Seniūnui S. Bankauskui perduoti „Linkėjimai nuo Jauniūnų“...

Seniūnui S. Bankauskui perduoti „Linkėjimai nuo Jauniūnų“...

Alionyse vyko tradicinė Alionių seniūnijos rudens šventė, kurią organizavo Alionių seniūnija, Širvintų kultūros centro Alionių filialas bei Alionių bendruomenė. Renginys vyko Alionių mokyklos salėje. Salė buvo pilna žiurovų, sulaukėme ir svečių, kuriuos pristatė Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas. Tai – Seimo narys P. Čimbaras, J. Pinskus, merės Ž. Pinskuvienės patarėja Janina Pažusienė bei dainininkas E. Sipavičius, kurie tarė keletą žodžių prieš koncertą.  Skaityti daugiau »

Viena ranka duoda, kita – atima?!

Praėjusiame numeryje rašėme apie pasklidusią informaciją, kad Finansų ministerijos buvo nurodyta Kultūros ministerijai kitąmet 15 proc. mažinti savo išlaidas. Esą tai būtų dalis taupymo vajaus, į kurį ketinama įtraukti ir kitas ministerijas. Sutaupytais pinigais būtų finansuojamos valstiečių ir žaliųjų inicijuotos reformos. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar pasikeitus meniu mokykloje Jūsų vaikai pietums išleidžia daugiau?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 15 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.