Kultūra, švietimas, laisvalaikis

Anciūnuose lankėsi rašytojos Astridos Lindgren knygų herojai

Atsirado norinčių pajodinėti ant arklio.

Atsirado norinčių pajodinėti ant arklio.

Mylimiausiai vaikų rašytojai Astridai Lindgren šių metų rudenį būtų sukakę 110 metų. Paminėti garsios švedų rašytojos jubiliejų, susitikti su jos knygų herojais, prisiminti kūrybos istoriją rugpjūčio 13-osios popietę Anciūnų krašto vaikus, jų tėvelius ir senelius pakvietė Anciūnų biblioteka ir Kultūros centro Anciūnų filialas.

Norinčių pamatyti teatralizuotą šventę „Vaikystės pašaukta atbėga pas vaikus knyga“ Anciūnuose susirinko gerokai daugiau nei pusė šimto. Patogiai įsitaisę ant šieno „kitkų“, ilgų suolų šventę susidomėję stebėjo, viktorinose ir linksmosiose rungtyse dalyvavo tiek vaikai, tiek suaugusieji. Skaityti daugiau »

Motiejūnuose vyko tradicinė Žolinės šventė

Šventėje apsilankė rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Šventėje apsilankė rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Trečius metus iš eilės rugpjūčio 15 d. Motiejūnų kaimo bendruomenės tarybos iniciatyva buvo surengta viena gražiausių vasaros švenčių – Žolinė.

Besirenkantys į šventę žiūrovai, svečiai, dalyviai, laikantis senųjų tradicijų, buvo sutikti smagia muzika ir apdovanoti lauko gėlių puokštelėmis, rinktomis Žolinių dieną. Gausų būrį šventiškai nusiteikusių kaimo gyventojų ir svečių sveikindama Motiejūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Alina Zapolskienė linkėjo gražios šventės, geros nuotaikos, šiltos likusios vasaros, kad parneštos Žolinių puokštelės saugotų namus. Prisimindama liaudies išmintį „Kas per Žolines nesueina krūvon, tie bus biedni“, linkėjo gausių, turtingų metų. Skaityti daugiau »

Paminėta Tarptautinė jaunimo diena

Tarptautinės jaunimo dienos renginių organizatoriai

Tarptautinės jaunimo dienos renginių organizatoriai

Šių metų pavasarį naujai susibūrusi Širvintų rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba kibo į darbą: organizavo jaunimui protmūšį, Kultūros centro savanorių krikštynas, surengė krepšinio turnyrą, ištisą vasarą daugelyje seniūnijų kariavo „Vandens mūšius“. Rugpjūčio 13 dieną jaunimo reikalų taryba kartu su jaunimo reikalų koordinatore Gintare Preikšaitiene pakvietė jaunimą į Širvintų paplūdimyje vykstančią šventę. Tą dieną čia susirinko didelis būrys jaunatviška energija bei entuziazmu trykštančių jaunų žmonių. Buvo kūrybingai paminėta Tarptautinė jaunimo diena. Skaityti daugiau »

Pamusėje savo jėgas išbandė net 1300 „bebrų“

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė perduoda taurę organizatoriams.

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė perduoda taurę organizatoriams.

Bene garsiausias Lietuvoje ekstremalus bėgimas su kliūtimis „Bebro kelias” kasmet sutraukia vis daugiau dalyvių. Alionių seniūnijos Pamusės kaime šis unikalus renginys šiemet rugpjūčio 5 d. vyko jau šeštąjį kartą. Jame dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – net 1300 bėgikų entuziastų panoro išbandyti jėgas klampiose pelkėse įveikdami įvairias kliūtis.

Organizatoriai – žygeivių ir sporto klubas „Dumblas“ – džiaugiasi didėjančiu renginio populiarumu, nuolat tobulina trasą. Pasak Martyno ir Gintarės Preikšaičių, jie organizuoja išbandymus, o ne pramogas. Šių varžybų tikslas – įveikti savo baimes, peržengti nusistatytas ribas ir išbandyti tai, kas atrodo sunkiai įmanoma. Organizatoriai pabrėžia didžiulį jaunimo indėlį, be kurio šis renginys nebūtų įvykęs. Jie džiaugiasi, kad aktyviai savanoriauja jaunimas iš Širvintų rajono. Šiemet „Bebro kelias“ turėjo net 50 savanorių! Skaityti daugiau »

Gėlių ir darbo sodyboje netrūksta

Valdonė Pažūsienė ir Stasys Motiejūnas prie sodybos, esančios Limonių kaime.

Valdonė Pažūsienė ir Stasys Motiejūnas prie sodybos, esančios Limonių kaime.

Automobiliu per Limonis (Zibalų seniūnija) keliaujantis pakeleivis nejučia stabteli prie kaimo centre esančios Valdonės Pažūsienės ir Stasio Motiejūno sodybos. Akį patraukia ne tik daugybė gėlių, bet ir aptvare strikinėjantys ožiukai. Paklausti, kiek jų sodyboje yra žydinčių augalų, abu šeimininkai net skaičių pametė, todėl surengė nedidelę ekskursiją po žalumoje ir žieduose skendinčią sodybą.

Šią vasarą sodyboje vyraujančios yra vyšninė ir oranžinė spalvos

- Turėtų būti apie trisdešimt rūšių žydinčių augalų, – rodydama savo valdas pasakojo šeimininkė Valdonė, – o kiekį skaičiuojame šimtais. Viską sodiname ir gražiname savo malonumui. Gėlė sodybą puošia, o savame darže užauginta daržovė ir švaresnė, ir vertingesnė. Rudenį iškastus gėlių gumbus vežame į miestą, kad peržiem čia nesušaltų.  Skaityti daugiau »

2017 m. rugpjūčio 14-22 d. Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Žolinės) atlaidai Pivašiūnuose

2017-ARKIVYSKUPO TEOFILIAUS MATULIONIO METAI

Pivašiūnai – svarbiausia Kaišiadorių vyskupijos piligrimystės vieta. Švč. Mergelė Marija Nuliūdusiųjų Paguoda traukia maldininkus į Pivašiūnus, kur jie patiria Dievo malonių. Nuo senų laikų čia garsus Dievo Motinos su kūdikiu paveikslas, skleidžiantis meilę ir ramybę bei guodžiantis tikinčiųjų širdis. 1988 m. paveikslas vainikuotas popiežiaus Jono Pauliaus II palaimintomis karūnomis, jam suteiktas „Nuliūdusiųjų Paguodos“ titulas. Didžiųjų atlaidų pagrindinė diena kasmet švenčiama rugpjūčio 15 d., atlaidai šioje šventovėje trunka visą savaitę iki rugpjūčio 22 d. – Švč. M. Marijos Karalienės šventės.  Skaityti daugiau »

Ar mokyklas užplūs „magistro kvalifikacinį laipsnį“ turintys mokytojai?

Dar viena „smagi“ naujiena pasiekė atostogaujančius mokytojus: Seimas praėjusią savaitę patvirtino bendrojo ugdymo gaires. Jose nurodyta, kad mokytojai turėtų įgyti magistro laipsnį. Vienas iš gairių iniciatorių, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas „valstietis“ Eugenijus Jovaiša sako, jog tokia nuostata – siekiamybė, o ne imperatyvas. Deja, mūsuose įprasta, kad dažniausiai siekiamybės pavirsta būtinybėmis.  Skaityti daugiau »

Pašalinkite žodį „negaliu“ iš savo žodyno ir būsite nustebę tuo, ką jūs galite…

Geriausia komanda - artimiausi šeimos nariai. Prie „Šiaurinės žvaigždės“ Tadas Žvirblis įsiamžino su sūnumi Mindaugu.

Geriausia komanda - artimiausi šeimos nariai. Prie „Šiaurinės žvaigždės“ Tadas Žvirblis įsiamžino su sūnumi Mindaugu.

Šį kartą kalbėsime apie maisto pasaulį. Maistas – gyvybiškai svarbūs ištekliai, be kurio žmogus negalėtų išgyventi. Taigi pakalbinome šios srities profesionalą Tadą Žvirblį. Per septynerius veiklos metus savo gaminamais patiekalais Tadas yra nustebinęs ne vieną tūkstantį žmonių. Šis pokalbis su širvintiškiu – dar vienas įrodymas bei pavyzdys visuomenei, jog didžiulis noras ir sunkus darbas veda užsibrėžto tikslo link. Skaityti daugiau »

Popietė vaikams „Aš saugus“

Popietė

Popietė

Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje svečiavosi Širvintų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Ginta Čepienė ir jaunoji policijos rėmėja Erika. Bendruomenės pareigūnė pravedė vaikams popietę „Aš saugus“. Popietės metu Ginta Čepienė supažindino su policininko profesija, papasakojo, kaip reikia elgtis vaikus supančioje artimoje aplinkoje – namuose, mokykloje, gatvėje, kelyje, viešoje vietoje, supažindino su įvairiomis saugumo ir elgesio taisyklėmis.

Širvintų bendruomenės pareigūnė uždavė vaikams įdomių klausimų, rodė policijos pareigūno priemones, kvietė tapti policijos rėmėjais. Skaityti daugiau »

Širvintų miesto šventės metu merė Živilė Pinskuvienė pasėjo intrigą, kas bus daroma 2018 metais

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė nustebino gausiai susirinkusius širvintiškius ir miesto svečius į miesto šventę atvykdama motociklu

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė nustebino gausiai susirinkusius širvintiškius ir miesto svečius į miesto šventę atvykdama motociklu

Liepos 22 dieną širvintiškiai šventė savo miesto 542-ąjį gimtadienį. Jau nuo 10 valandos abipus Igno Šeiniaus alėjos išsidėsčiusiose prekeivių palapinėse galima buvo nusipirkti ir paragauti „ko tik širdis geidžia“ – nuo įvairiausių kepinių iki pieno, žuvies ir mėsos gaminių. Mugėje dalyvavo ūkininkai, amatininkai, tautodailininkai, liaudies meistrai, tautinio ir kulinarinio paveldo atstovai. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kaip vertinate kuro kainas Širvintų degalinėse?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 9 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.