Kultūra, švietimas, laisvalaikis

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

Družų bendruomenės jaunimo komanda pasakė taip „Virtualaus manekeno“ projektui ir atstovavo Širvintų savivaldybei. Kartu su savo bendraamžiais iš Vilniaus, Kauno, Anykščių, Elektrėnų miestų ir rajonų jie susibūrė įvadinėje projekto stovykloje.

Skaityti daugiau »

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Viešnia iš Vokietijos Daiva Zühlke pasakoja apie Virginijos aistrą pomidorams.

Šeštadienį Felikso ir Virginijos Lisevičių sodyboje vyko Širvintose ko gero dar negirdėtas įvykis – pomidorų degustacija. Virginija yra ne tik stalo teniso metodininkė, tačiau ir pomidorų auginimo ekspertė, kolekcionuojanti įvairių pomidorų veisles.

Skaityti daugiau »

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Sveikinimo žodį tarė ir geriausios kloties abiturientams linkėjo savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Liepos 19 d. Širvintų kultūros centre vyko iškilminga Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos Brandos atestatų įteikimo ceremonija. Šiais metais atestatus gavo 91 abiturientas, iš kurių net 6 valstybiniuose egzaminuose surinko 100 balų.

Skaityti daugiau »

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

„Labas rytas,“ – toks šventės vedėjo Igno Krupavičiaus pasisveikinimas ir merės Živilės Pinskuvienės „Myliu“ – nuotaikinga vakarinės dalies pradžia.

Kiekvienam smagu sulaukti dovanų per gimtadienį, o Širvintos 544 gimtadienio proga buvo apdovanotos puikia miesto švente, daugybe svečių, pirmuoju bėgimo maratonu, ir puikia nauja erdve renginiams – aikšte prie skulptūros „Širvinta“.

Skaityti daugiau »

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Projektas „Virtualus manekenas“ atkeliavo ir į Širvintų savivaldybę, kur taip pat, kaip kitose Lietuvos vietose, ieškomi 14-17 metų drąsūs, žingeidūs, kūrybiški moksleiviai. Ir Družų bendruomenės pirmininkės D.Taparauskienės iniciatyva jau suformuota pirmoji komanda. Aktyviausieji moksleiviai su iniciatyvia komandos vadove jau sąrašuose ir ruošiasi vasaros veikloms – laukia vasaros stovykla, į kurią atvyks vaikai net iš 7 Lietuvos savivaldybių!

Skaityti daugiau »

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Vaikų literatūros skyrius prisijungė prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir kiekvieną antradienį vyksta užsiėmimai. Šios iniciatyvos tikslas – suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti vasaros atostogas. Jaunieji bibliotekos lankytojai jau dekoravo dovanų maišelius – „Išminties pelėdas“ ir skaitė širdžiai mielus Violetos Palčinskaitės eilėraščius iš knygos „Eilėraščiai iš namų“.

Skaityti daugiau »

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Širvintiškis Virginijus Jakubauskas su išdirbtu avies kailiu rankose.

Liepos 5, 6, 7 dienomis Kernavėje, Pilies kalno piliakalnio prieigose, viduramžių miesto rekonstruotų sodybų kiemuose vyko gyvosios archeologijos dienos, kurių metu autentiškame žmogaus ir gamtos sukurtame kraštovaizdyje galima buvo susipažinti su daugiau kaip 300 atlikėjų iš Lietuvos ir užsienio šalių. Šis jubiliejinis renginys, buvo skirtas Mindaugo karūnavimo – Lietuvos Valstybės dienai, archeologinių tyrimų Kernavėje 40-dešimtmečiui ir Kernavės vardo paminėjimo 740-tosioms metinėms paminėti.

Skaityti daugiau »

Balsuokime už Sapnus!

Sapnai, Širvintų s.

Lietuvos radijas ir televizija pranešė, kad liepos 10 dieną portale LRT.LT prasidėjo gražiausių lietuviškų vietovardžių rinkimai, skirti Vietovardžių metams paminėti. 2019-ieji Vietovardžių metais paskelbti Seimo nutarimu.

Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vieni mėgstamiausių – karžygių pasirodymai.

Prieš 20 metų buvome tik 27 entuziastai, pasiryžę „atkurti tai, ką lietė protėvių rankos prieš šimtus ir tūkstančius metų“

Skaityti daugiau »
Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos