Kultūra, švietimas, laisvalaikis

Šešiems gimnazistams – septyni 100 balų įvertinimai

Paskelbus paskutinių valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatus, paaiškėjo, kad šeši Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją baigiantys abiturientai gaus ypatingus brandos atestatus. Širvintiškių Katalinos Kamilevičiūtės, Tautvydo Kojo, Luko Šimelio, Andriaus Sapitavičiaus, Gabrielės Grinytės ir Norberto Eigelio atestatuose puikuosis 100 balų įvertinimai. Abiturientų gauti šimtukai – tai nuoseklaus, ilgo, įtempto darbo rezultatas. Visiems šešiems VBE šimtukininkams Širvintų rajono savivaldybė įsteigė pinigines premijas. Skaityti daugiau »

JAV karinių oro pajėgų Europoje grupė „Wings of Dixie“

Liepos 18-22 dienomis, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje kvietimu, mūsų šalyje svečiuosis žymus JAV karinių oro pajėgų Europoje ansamblis „Wings of Dixie“. Šis projektas yra Amerikos ambasados organizuojamų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio progos skirtų programų dalis ir suteikia puikią galimybę Lietuvos visuomenei susipažinti su geriausiomis Jungtinių Amerikos Valstijų kultūros tradicijomis. Grupės koncertinį turą Lietuvoje organizuoja prodiuserinė kompanija Arts Libera International.   Skaityti daugiau »

Juknonių kaime išrinkta „Mis Kaliausė 2018“

„Žvejys“

„Žvejys“

Kaip rašoma interneto platybėse, kaliausė arba baidyklė būna žmogaus formos ir yra skirta atbaidyti žalingus paukščius – dažniausiai žvirblius iš sodų, daržų ar pasėlių. Įprastai kaliausės padaromos ant kryžiaus formos medinio strypo užvilkus senus, suplyšusius nenaudojamus drabužius. Dažnai prie kaliausių pritvirtinamos ar pririšamos skambančios skardinės, kurios efektyviai atbaido nelauktus svečius – paukščius ar gyvūnus. Kaliausės paprastai statomos vidury laukų. Neretai jos įkeliamos į medžius. Skaityti daugiau »

Vasaros atostogos: nuo svajonių apie Maldyvus iki realybės Černobylyje

Vieniems atostogos kvepia uogomis ir šiltu vėju, kitiems – jūra ir smėliu, tretiems – ledais ir šaltu alumi. Vasaros atostogos aktualios ne tik vaikams, jų laukia visi suaugusieji, nes tai proga pasidžiaugti vasaros teikiamais malonumais. Kai prasideda atostogos, su ilgesiu dažnas prisimena nerūpestingas vaikystės vasarų dienas. Dažnam suaugusiam vaikystės atostogos dabar atrodo lyg sapnas. Jos būdavo tikrai ilgos, bet niekada neprailgdavo. Vasarą kaimo vaikai tikrai daug dirbdavo, tačiau pakakdavo laiko ir maudynėms, ir meškeriojimui, ir „namų statymui“ iš bet ko… Pakalbinti Širvintų rajono gyventojai maloniai sutiko pasidalyti mintimis apie vaikystės atostogas, apibūdinti svajonių atostogas ir atskleisti šios vasaros planus.  Skaityti daugiau »

Su saule ir vėju – iki kitų metų!

Daiva ir Romualdas aiškinosi tvirčiausią margutį.

Daiva ir Romualdas aiškinosi tvirčiausią margutį.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Širvintų filialo nariai aktyviai leidžia laiką. Vienas pirmųjų šiųmečių renginių vyko iškart po Velykų, kai jie susirinko pabūti kartu. Kas atsinešė po tvirčiausią margutį, kas – vaišių. Kartu pasibuvome, pabendravome. Pasidalijome įspūdžiais, kaip sekesi ruošti Velykų stalą, kuo marginome kiaušinius, prisiminėme papročius. Pasigrožėjome darbeliais. Skaityti daugiau »

Juknoniškiai pagerbė savo Mindaugą

Mindaugas Gumbrevičius

Mindaugas Gumbrevičius

2009-aisiais, kai buvo minimas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetis, kilo idėja visiems kartu vienu metu sugiedoti savo šalies himną. Prie šios iniciatyvos prisijungė visų šalies kampelių Lietuvos gyventojai, taip pat mūsų šalies piliečiai, tuo metu esantys toli už Lietuvos ribų. Pasiūlymui sigiedoti himną neliko abejingi ir kitose šalyse bei žemynuose namus suradę emigrantai.

Šįmet himnas buvo giedamas taip pat išskirtine proga, juk Lietuva švenčia Nepriklausomybės paskelbimo šimtmetį. Valstybės dieną iniciatyvos organizatoriai kvietė Lietuvos himną sugiedoti 4 milijonus lietuvių, kur jie tuo metu bebūtų. Skaityti daugiau »

Informacija iš naujausio numerio: Gausiai susirinkusieji garsiais šūksniais sveikino ir palaikė Širvintas

Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija S. Daukanto aikštėje. Nuotraukoje - Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Lukas Cikanavičius.

Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija S. Daukanto aikštėje. Nuotraukoje - Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Lukas Cikanavičius.

Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos…“ dalyvavo net vienuolika Širvintų rajono kolektyvų, o iš viso – per 200 širvintiškių.

Bene savaitę trukusią Lietuvos 100-mečio dainų šventę vainikavo įspūdingas mūsų tautos renginys – Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dienos paminėjimas. Skaityti daugiau »

„Kuo daugiau metų, tuo dažniau norisi susitikti“

11c klasės abiturientai su klasės auklėtoja Elena Randakevičiene 1981 metų pavasarį.

11c klasės abiturientai su klasės auklėtoja Elena Randakevičiene 1981 metų pavasarį.

Bėgantis laikas kaip brangakmenį nugludina tai, kas gyvenime yra trapiausia. Tai vaikystė, jaunystė ir prisiminimai. Šiuos tris dalykus dažniausiai sieja mokymasis vienoje klasėje. Jeigu bendraklasių bendrystė buvo tikra, šie žmonės vis dažniau nori susitikti ir prisiminti tai, kas nubėgo į žydrą metų tolumą. O vasara yra pats tinkamiausias laikas buvusių bendramokslių susitikimams, pasisėdėjimams prie laužo, jaunystės prisiminimams.  Skaityti daugiau »

Vasara – geras laikas tęsti projektą

Nors vasara atostogų metas, visiškai atsipalaiduoti nuo mokyklos nederėtų. „Kompiuteriukai vaikams“ kartu su „Šviesa“ rengia konkursą visų dalykų mokytojams, išbandžiusiems ir norintiems pritaikyti micro:bit pamokose.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kas, Jūsų manymu, geriausiai reklamuotų Širvintų kraštą?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 7 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.