Aktualijos

„Kokie svarbūs esate mūsų rajono žmonėms…“

Pagarbos renginio akimirka

Pagarbos renginio akimirka

Taip jau yra, kad tam tikru metų laiku susikaupia ir didesniu ritmu mus užklumpa ne tik darbai, bet ir šventės. Širvintose jau tapo gražia tradicija rudenį bendra švente paminėti socialinių darbuotojų, mokytojų ir policininkų profesines dienas. O gegužės 3 d. į Širvintų kultūros centrą merė Živilė Pinskuvienė pabūti kartu į bendrą renginį pakvietė kultūros, medicinos darbuotojus, ugniagesius gelbėtojus ir energetikus – šių ypatingai svarbių ir garbingų profesijų atstovai savo profesines šventes mini pačiu gražiausiu metu – žiedais pasipuošusį pavasarį. Skaityti daugiau »

Unikalus namas ant ratų apsilankys Širvintose

Unikalus namas ant ratų apsilankys Širvintose

Unikalus namas ant ratų apsilankys Širvintose

Gegužės 14 d. 16 val. į Širvintas, priešais savivaldybę atvyks iš įvairių senų nenaudojamų daiktų sukurtas namas ant ratų. Šis unikalus mobilus namas, kuris sukurtas įgyvendinant projektą „Darnūs namai“, lankysis 60-tyje Lietuvos savivaldybių. Turo metu gyventojai bus šviečiami apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Skaityti daugiau »

„Suk rankeną“ šįmet pasuko į Musninkus

Šešuolių kunigas Egidijus Kazlauskas, žinomas kaip baikerių krikščionių bendruomenės atstovas, projekto „Suk rankeną“ sumanytojas.

Šešuolių kunigas Egidijus Kazlauskas, žinomas kaip baikerių krikščionių bendruomenės atstovas, projekto „Suk rankeną“ sumanytojas.

Balandžio 28-osios priešpietę Musninkų miestelyje pasigirdo ausiai neįprastas garsas, kurį skleidė keliu bažnyčios link palengva po du kolonoje riedančių keliasdešimties galingų motociklų varikliai. Kolonoje važiuojantys motociklininkai sustojo šalia paminklo Musninkų valsčiaus savanoriams. Motociklininkams vadovavo Šešuolėlių ir Zibalų parapijas aptarnaujantis Šešuolių kunigas Egidijus Kazlauskas, žinomas kaip baikerių krikščionių bendruomenės atstovas, projekto „Suk rankeną“ sumanytojas.

Renginio dalyviai Musninkuose prie signataro kunigo Alfonso Petrulio kapo uždegė žvakę. Žygeivius atlydėjo Molėtų garbės pilietis, tremtinių sūnus, Molėtų dekanato dekanas ir parapijos klebonas Kęstutis Kazlauskas. Skaityti daugiau »

Nuo Beivydžių iki Anciūnų bus kapitališkai tvarkomas kelias

Širvintų rajone vis dar yra nemažai žvyrkelių. Važiuojant jais blogai jaučiasi ne tik vairuotojai, bet ir aplinkiniai: kelias dulka, teršia aplinką, kelia rūpesčių abipus žvyrkelio gyvenantiems žmonėms. Norint išasfaltuoti tokį kelią, privaloma pertvarkyti kelio dangą, o tam reikia lėšų, kurių visuomet trūksta. Greiderio važiavimas, lyginant kelią, dalį jo paviršiaus nustumia į kelkraštį, žvyro sluoksnis plonėja, o kelias silpsta. Kiekvienas rajono gyventojas norėtų, kad iki jo namų būtų nutiestas pats geriausias kelias. Deja, ne viskas taip greitai vyksta, kaip dažnam atrodo. Dažnai klausimų dėl kelių kokybės pateikia Zibalų seniūnijos gyventojai. Į pateiktus klausimus atsakė Širvintų rajono savivaldybės Ūkio plėtros skyrius. Skaityti daugiau »

Širvintose atsidaro nauja fotostudija

Fotografas Arturas Gerulskis namus primenančiame interjere su nuostabių nuotraukų albumu rankose.

Fotografas Arturas Gerulskis namus primenančiame interjere su nuostabių nuotraukų albumu rankose.

Žmogus daugelį asmeninių daiktų pametęs vėl gali juos įsigyti, tačiau niekada nebegali susigražinti prabėgusios akimirkos. Vienintelis, galintis tai padaryti, yra fotografas, kuris užfiksuoja tą akimirką nuotraukoje, kurios taip pat niekas nebegali atgaminti, juk net dvi nuotraukos, padarytos su sekundės pertrauka, nepakartoja to paties momento. Nuotrauka visada buvo ir liks tik tos akimirkos prisiminimas, kuris bus amžinai išsaugotas. Vienoje Facebook-o paskyroje perskaičiau žinutę: „Sustabdysime nuostabiausias gyvenimo akimirkas jums ir apie jus bei jums artimus žmones. Fotostudija Širvintose laukia Jūsų“. Į „Širvintų krašto“ klausimus apie naujos fotostudijos veiklą bei planuojamas paslaugas sutiko atsakyti fotostudijos šeimininkas fotografas Arturas Gerulskis.  Skaityti daugiau »

Karštas pasvarstymas: Informacija apie sukrečiančius atliekų kiekius – sensacija ar provokacija?

Vos 100 m nuo Neries esantis Liaukiškių karjeras turėtų priglausti 0,3 mln. kub. m techninio komposto?!

Vos 100 m nuo Neries esantis Liaukiškių karjeras turėtų priglausti 0,3 mln. kub. m techninio komposto?!

Taip jau yra, kad atliekų verslas laikomas trečiu pagal mąstą šešėliniu verslu po prekybos narkotikais ir ginklais, todėl suprantama, kad viskas, kas su tuo susiję, kelia didesnį visuomenės dėmesį, iššaukia įvairių vertinimų ir apauga sąmokslo teorijomis. Pakanka prisiminti, kaip savo laiku buvo reaguota į ketinimus galbūt Jauniūnų seniūnijoje įrengti Vilniaus apskrities buitinių atliekų sąvartyną ar, sakykime, vis dar aktualų sumanymą Beržės kaime atidaryti plastiko perdirbimo įmonę. Skaityti daugiau »

Amžinojo poilsio vieta, priglaudžianti ištisas kartas

Staškūniškio sentikių kapinaitės pasižymi unikalumu.

Staškūniškio sentikių kapinaitės pasižymi unikalumu.

2017 metais Lietuvos socialinių tyrimų centro paskelbtame Dariaus Liutiko straipsnyje „Lietuvos kapinių statistika: kapinių skaičius, plotas ir geografinis tipologizavimas“ nurodoma, kad 1975 metais Lietuvoje buvo daugiau nei 3000 kapinių, iš jų 2790 – veikiančios, taip pat 234 karių ir partizanų laidojimo vietos.  Skaityti daugiau »

Karštas pastebėjimas: Pirmu žingsniu – į Seimą?

 Savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė

Savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė

Šeštadienį dienraštis „Lietuvos rytas“ paskelbė jo užsakymu bendrovės „Vilmorus“ atlikto nuomonės tyrimo rezultatus. Gyventojų buvo teirautasi, už ką jie balsuotų, jei rinkimai vyktų rytoj. Vieno rezultato nepastebėti tiesiog neįmanoma: vos prieš mėnesį įsteigta ir tik šiomis dienomis įregistruota Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) pirmuoju savo žingsniu atsidurtų Seime. Už Gedimino Kirkilo vadovaujamus „socialdarbiečius“, remiantis „Vilmorus“ apklausa, balsuotų 5 proc. apsisprendusiųjų dalyvauti rinkimuose. Skaityti daugiau »

Karštas interviu: Patikrintieji išvadų dar neturi, o jomis jau manipuliuojama

Regina Jagminienė

Regina Jagminienė

„Širvintų kraštas“ praėjusiame laikraščio numeryje rašė, kad kai kuriose Širvintų ugdymo įstaigose lankėsi komisija iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Komisija tikrino miesto gimnazijos, „Atžalyno“ progimnazijos, Pradinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Boružėlė“ valgyklas. Komisija šiose įstaigose darbą atliko kruopščiai, Širvintoms dvigubų standartų netaikė, nors… pavyzdžiui, kažkodėl nepatiko gėlytės ant lėkščių, gal per tris metus nusitrynė, o gal rudenį pagelto… Negi yra koks nors dokumentas, kuriame parašyta, kad valgykloje lėkštės turi būti su vienodomis gėlytėmis? Ar tai rimta? Ir dar… Tikrinimo išvadų dar negavo aplankytų įstaigų administracijos, o jomis jau disponuoja kai kurios žiniasklaidos priemonės.

Atsakyti į kelis klausimus apie tikrintų ugdymo įstaigų vaikų maitinimą sutiko Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kada pastarąjį kartą apžiūrėjote Kernavės muziejaus ekspozicijas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 22 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.