Aktualijos

Biurokratai nutyli kitą faktą: pensininkų … mažėja!

Šių metų pradžioje šimtui darbingų 15-64 metų Širvintų rajono gyventojų vidutiniškai teko 20 išlaikomų vaikų iki 14 metų ir 32 pagyvenę žmonės, sulaukę 65 metų. Per pastaruosius penkerius metus tenkančių išlaikomų mažamečių skaičius mūsų rajone nepasikeitė, o štai pagyvenusių žmonių prisidėjo dviem.

32 pagyvenę žmonės, tenkantys šimtui darbingų gyventojų, šiuo metu nėra pats didžiausias rodiklis. Didžiausia socialinė našta šalyje tenka ilgą laiką „valstiečių-liaudininkų“ rojumi vadintai Ignalinos rajono savivaldybei, kurioje šimtui darbingų žmonių tenka 44 asmenys, sulaukė 65 metų. Antra pagal šį rodiklį – Anykščių rajono savivaldybė (šimtui darbingų žmonių – 42 pagyvenę žmonės), po jų seka Biržų ir Varėnos savivaldybės (po 39). Skaityti daugiau »

Garbingas profesijas jungia žmogus ir pagalba jam

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Spalio 5-ąją Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės iniciatyva jau trečiąjį kartą Širvintų kultūros centre buvo surengtas iškilmingas, gražus renginys, skirtas paminėti trijų labai svarbių ir visuomenei reikalingų profesijų – mokytojų, policijos pareigūnų ir socialinių darbuotojų – profesines šventes.

„Žmogus ir pagalba jam – tai ta jungtis, kuri sieja Jūsų garbingas profesijas. Pagalba augančiam, bręstančiam, su gyvenimo sunkumais susidūrusiam yra labai svarbi. Todėl linkiu Jums sklandaus bendradarbiavimo atliekant kasdienines pareigas, o šiandien – pakilios šventės,“ – sakė merė Ž. Pinskuvienė, sveikindama gausiai susirinkusius šventės dalyvius, dėkodama už atsakingą darbą, pareigos jausmą, gražų pavyzdį augančiai jaunajai kartai. Skaityti daugiau »

Jei ant gatvės išpilamas vanduo yra švarus, kodėl tada jo negeria?

Vykdant projektą Kernavėje, Širvintų kaime ir dalyje Širvintų miesto, įrengtos siurblinės, valymo įrenginiai, investuotos milžiniškos lėšos, dalį kurių dabar nurodyta grąžinti Aplinkos ministerijai (Valymo įrenginiai Kernavėje. Fotografuota 2013 metais).

Vykdant projektą Kernavėje, Širvintų kaime ir dalyje Širvintų miesto, įrengtos siurblinės, valymo įrenginiai, investuotos milžiniškos lėšos, dalį kurių dabar nurodyta grąžinti Aplinkos ministerijai (Valymo įrenginiai Kernavėje. Fotografuota 2013 metais).

„Valstiečių“ ir socialdemokratų „skyrybų“ sukeltame triukšme kažkaip nesigirdėjo pavojaus signalo dėl situacijos šalies vandens ir nuotėkų tvarkymo ūkyje. Kaip signalizavo šalies spauda, nuo vasaros į vandens tiekimo įmones plaukė aplinkos ministro Kęstučio Navicko pasirašyti įsakymai grąžinti milijonus eurų Europos Sąjungos paramos, kuri neva buvo panaudota netinkamai, t. y. lėšas investavusios savivaldybių įmonės neįvykdė iškeltų reikalavimų ir nepriviliojo reikiamo skaičiaus žmonių prisijungti prie centralizuotos sistemos. Skaityti daugiau »

Paminėjo Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Spalio 3 dieną gausiai susibūrę Širvintų rajono senjorai gražiai paminėjo Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Jaunajai kartai parodydami pavyzdį, kad sukaupti gyvenimo metai gali tapti įkvėpimu kartu ieškoti įdomių veiklų, susirinkti ir bendrauti, Širvintų „Bočių“ draugijos nariai džiaugėsi švente.

Pasveikinti „Bočius“ atvyko ir Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, kuri linkėjo neblėstančios energijos ir dėkojo už perduodamą patirtį ir patarimus, kurie yra be galo vertingi…

Gražių palinkėjimų ir žodžių susirinkusiems skyrė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. Skaityti daugiau »

Projekto tikslas – ne sunaikinti, o suformuoti vientisą kraštovaizdį

Šią vasarą buvo pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos fondų remiamas Širvintų rajono savivaldybės administracijos parengtas projektas „Kraštovaizdžio sutvarkymas Širvintų mieste“. Skaityti daugiau »

Šimonėlio laikais išperėtam vaikų dienos centrui svyla uodega

Savaitės pradžioje Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informavo, kad dėl sutarčių pažeidimo nutraukiamas valstybės finansavimas Visuomeninės organizacijos „Vaikai – visuomenės dalis“ vykdomiems penkių dienos centrų projektams. Tarp šių „Vaikai – visuomenės dalis“ vykdomų projektų paminėtas ir „Bartkuškio vaikų dienos centras“. Skaityti daugiau »

Širvintų rajone suvienytos jėgos savižudybių prevencijai

Anot Mariaus Stričkos, savižudybių statistika Širvintų rajone, palyginti su šalies vidurkiu, nėra gąsdinanti.

Anot Mariaus Stričkos, savižudybių statistika Širvintų rajone, palyginti su šalies vidurkiu, nėra gąsdinanti.

Rugsėjo 27 dieną Širvintų kultūros centre rajone veikiančių sveikatos priežiūros, socialinės apsaugos, švietimo, policijos, priešgaisrinės apsaugos, žiniasklaidos, kitų sričių įstaigų, parapijos atstovai vieningai pasirašė Širvintų rajono savivaldybės inicijuotą Savižudybių prevencijos memorandumą. Skaityti daugiau »

Reikėjo ketvirčio amžiaus, kad Gudulinėje vėl būtų sutvarkyta gatvė

Šįmet Gudulinėje buvo išasfaltuota pagrindinė gyvenvietės gatvė, suformuoti grioviai.

Šįmet Gudulinėje buvo išasfaltuota pagrindinė gyvenvietės gatvė, suformuoti grioviai.

Lietuvos oficialiosios statistikos portalo duomenimis, 2017-uosius sutikome rajone turėdami 1525 km kelių, iš jų 258 km – su patobulinta, t. y. su asfaltbetonio ar betono, trinkelių grindinio danga.  Skaityti daugiau »

Rajono parduotuvėse pernai palikome beveik 30 milijonų, kavinėms nubyrėjo tik katino ašaros

Prireikė daugiau kaip 9 mėnesių, kad būtų suskaičiuoti, apibendrinti ir paskelbti mažmeninės ir didmeninės prekybos Lietuvoje 2016 metais duomenys. Nors mūsų šalis toliau kenčia nuo visuomenės senėjimo bei emigracijos daromos įtakos, pernai, palyginti su 2015 metais, mažmeninės prekybos, prekybos variklinėmis transporto priemonėmis bei maitinimo ir gėrimų teikimo veiklos įmonių apyvarta išaugo 7 procentais. Ši prekyba išaugo visose apskrityse, išskyrus Utenos. Pastarojoje sumažėjo prekybos automobiliais ir kita transporto technika apyvarta. Skaityti daugiau »

Ačiū, kurio neapskųsi jokiam teismui

Mokyklos bendruomenė Širvintų rajono savivaldybės merei Živilei Pinskuvienei įteikė simbolinį „Ačiū“.

Mokyklos bendruomenė Širvintų rajono savivaldybės merei Živilei Pinskuvienei įteikė simbolinį „Ačiū“.

Rugsėjo 15 dieną buvo padėtas taškas maždaug ketverius metus trukusioje Barskūnų pagrindinės mokyklos valgyklos priestato istorijoje. Tądien buvo simboliškai perkirpta juostelė ir valgykla atvėrė duris ne tik 61 mokiniui, ikimokyklinukui ir priešmokyklinukui, bet ir keliolikai mokyklos darbuotojų. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kuris iš šių buvusių merų labiausiai nepateisino Jūsų lūkesčių?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 15 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.