Aktualijos

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

Be abejonės, šių kelių pastarųjų dienų pagrindinė žinia Širvintose – šalies žiniasklaidos išplatinta žinia, kad mūsų rajonui gresia tiesioginis valdymas. Atseit, šį klausimą artimiausiu metu turės spręsti Vidaus reikalų ministerija.

Skaityti daugiau »

Lietus nesutrukdė pasigrožėti gražiausiomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis

Pilipavičiai daug dėmesio skiria namų aplinkai.

Ne tiek ir daug lietingų dienų pasitaikė šią vasarą. Bet būtent tą – lietingąją – vyko Čiobiškio seniūnijos gražiausių sodybų apžiūra. Buvo svarstyta atidėti apžiūrą, bet po diskusijų nuspręsta visgi aplankyti gražiausias sodybas, nes laukė šeimininkai. Vertinimo komisija, kurią sudarė l. e. seniūno pareigas Lionginas Juzėnas, Spietiškių kaimo seniūnaitė Erika Svirskienė ir Tarybos narys Romas Zibalas, turėjo galimybę pasidžiaugti gražiausiai tvarkomomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis.

Skaityti daugiau »

Lydimi Bučkio ir Aguonos, komisijos nariai grožėjosi Musninkų seniūnijos sodybomis

Vilmos ir Juozo Petkevičių sodybos kieme nedidelis tvenkinukas, kuriame gyvena vienišas karosas…

Apžiūros-konkurso vertinimo komisija rugpjūčio mėnesį aplankė Musninkų seniūnijos gražiausias sodybas. Komisijos pirmininkės seniūnės Birutės Jankauskienės siūlymu, komisijos nariai – Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Remigijus Bonikatas, Musninkų kaimo bendruomenės pirmininkė Jadvyga Kielienė ir specialistė Laima Inčiūrienė apžiūrėjo penkių sodybų teritorijas.

Skaityti daugiau »

Kuriama jaukumą kelianti sodybų aplinka

Širvintų kaimo gyventojų Jolitos ir Dangiro Dvilevičių (pirmi iš kairės) sodyba labai šiuolaikiška ir tvarkinga.

Vyko gražiausiai tvarkomų Širvintų seniūnijos sodybų apžiūra. Vertinimo komisija, kurią sudarė seniūnė Laimutė Griškienė (pirmininkė), Tarybos nariai Vilma Bartusevičienė, Rima Jasevičienė ir Romas Zibalas, apžiūrėjo seniūnės bei gyventojų pasiūlytas sodybas ir padarė išvadą, kad šeimininkai pasirenka daugiau skoningų mažosios architektūros elementų, pradeda suprasti, kad daugiau nei pusė sodybos grožio priklauso nuo tinkamo zonų išdėstymo, nuo prižiūrėtos vejos ir dailiai sutvarkytų pastatų.

Skaityti daugiau »

„Baltijos kelio“ vienybės banga suplazdeno didžiulę Širvintų krašto vėliavą

30 trispalvių iškilmingai nešė rajono šauliai ir ugniagesiai.

Praėjęs savaitgalis buvo ypatingas visai Lietuvai, ypatingas ir mums, širvintiškiams. 30 metų praėjo nuo tos dienos, kai per 2 milijonus žmonių nuo Vilniaus iki Rygos ir Talino, susikibę už rankų, sustojo į taikų protestą, nustebinusį visą pasaulį – Baltijos kelią.

Skaityti daugiau »

Originalių idėjų nestokoja Alionių seniūnijos gyventojai

Vertinimo komisija sustojo prie Stasės Karpavičienės (centre) gėlynų.

Rugpjūčio 16 dieną vertinimo komisija apžiūrėjo geriausiai tvarkomas Alionių seniūnijos sodybas. Lydimi seniūno Sigito Bankausko, aplankę sodybas, vertintojai padarė išvadą, kad jos viena už kitą gražesnės, tvarkomos labai išradingai ir novatoriškai. Visi šeimininkai, kiek leidžia jų jėgos ir išmonė, stengiasi puoselėti ir gražinti savo valdas.

Skaityti daugiau »

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Vertinimo komisija sustojo prie Jolitos ir Artūro Surgutanovų sodyboje palikto autentiško svirno.

Rugpjūčio 14 dieną vyko geriausiai tvarkomų Kernavės seniūnijos sodybų bei įstaigų teritorijų apžiūra. Aplankiusi seniūnijos pasiūlytas sodybas, vertinimo komisija padarė išvadą, kad sodybos viena už kitą gražesnės, tvarkomos išradingai, kuriamas mielas širdžiai jaukumas. Visi šeimininkai, kiek leidžia jų jėgos ir fantazija, stengiasi savo sodybas paversti žalumos oazėmis.

Skaityti daugiau »

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Užimtumo tarnybos duomenimis, registruotas nedarbas liepos mėnesį mažėjo daugiau nei pusėje Lietuvos savivaldybių. Nedarbas praėjusį mėnesį mažėjo 38-iose iš 60-ies šalies savivaldybių, 16-oje augo, 6-iose liko nepakitęs.

Skaityti daugiau »

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Vietoje krosnies pultu reguliuojamas 5,8 kW galingumo šilumos siurblys.

Dažnas norėtų savo namams įsirengti nedidelę saulės elektrinę, tačiau… Pesimistai mano, jog Lietuvoje saulės per mažai, dažnai lyja, sninga, o pernelyg daug dienų būna debesuotos. Optimistai teigia, kad tiesioginiai saulės spinduliai net nėra būtini, kad saulės elektrinės generuotų energiją. Jeigu saulė šviečia, energijos sugeneruojama žymiai daugiau, tačiau nėra taip, kad žiemą energija visai nebūtų generuojama. Nors ir kur kas mažiau, tačiau energijos vis tiek sukuriama ir šaltuoju metų laiku. Kaip sako specialistai, saulės jėgainės pagamintą ir nesunaudotą perteklinę elektrą galima atiduoti pasaugoti į elektros tinklus, o naktį ir žiemą, kai saulės nėra arba jos mažiau, iš elektros tinklų „atsiimti“ sukauptą energiją.

Skaityti daugiau »

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Prieš du mėnesius „Širvintų krašto“ puslapiuose informavome, kad Seimo nutarimu nuo 2020 metų Lietuvoje turėtų sumažėti gyventojų, naudojančių lauko tualetus, o geriamą vandenį – semiančių iš šulinių. Tai įtvirtina Geriamojo vandens tiekimo ir nuotėkų tvarkymo įstatymo pataisos, kuriomis šalies gyventojai, individualiai išgaunantys geriamąjį vandenį ar patys tvarkantys nuotėkas, įpareigojami prisijungti prie centralizuotos geriamojo vandens tiekimo ir nuotėkų tvarkymo infrastruktūros.

Skaityti daugiau »
Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos