Aktualijos

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė – viena iš 70 įtakingiausių Lietuvos politikų

Živilė Pinskuvienė

Živilė Pinskuvienė

Trečius metus interneto naujienų portalas DELFI vykdo projektą „Lietuvos įtakingiausieji“, kurio metu renkami šalyje įtakingiausi asmenys. „Tai yra tie, kurie turi didžiausios įtakos Lietuvos raidai, visuomenei ir sprendimų priėmėjams,“ – projektą pristato jo vykdytojai.

2015-aisiais buvo įvardyti 228, pernai – net 419, šįmet – 70 įtakingiausių šalies piliečių politikų.

Projektas apima septynių dalių ciklą ir atskleidžia, kas mūsų šalyje yra įtakingiausi kaip politikų, verslininkų ir ekonomistų, tarnautojų ir pareigūnų, sportininkų, visuomenininkų, žiniasklaidos bei popkultūros atstovai. Skaityti daugiau »

Kai žodžiai virsta darbais

Kaip jau esame rašę, šiemet ne viename Širvintų rajono kaime asfaltuojami keliai.

Ilgus metus kentę dulkes ir kitas duobėmis išdaužyto žvyrkelio keliamas problemas, Širvintų seniūnijos Šiaulių kaimo gyventojai jau džiaugiasi gerais pokyčiais. Kaime asfaltavimo darbai eina į pabaigą. Skaityti daugiau »

Kodėl „viščiukų meras“ po rajoną vežiojo Putino režimo atstovus?

Visiškam politinio „spektaklio“ tikroviškumui buvęs rajono meras Vincas Jasiukevičius galėjo suteikti ir daugiau nostalgijos praeičiai akcentų, kad ir tokių (ŠK fotomontažas, panaudotas kadras iš rusų filmo apie viešnagę Širvintų rajone).

Visiškam politinio „spektaklio“ tikroviškumui buvęs rajono meras Vincas Jasiukevičius galėjo suteikti ir daugiau nostalgijos praeičiai akcentų, kad ir tokių (ŠK fotomontažas, panaudotas kadras iš rusų filmo apie viešnagę Širvintų rajone).

Prieš trejus metus rašėme, kaip grupelė tuomečių rajono vadovų ir tarybos narių 2014 metų rugpjūčio 28-rugsėjo 1 dienomis „su bendradarbiavimo vizitu“ apsilankė Maskvos srities Ščiolkovo rajono šventėje, nors, protestuodami prieš įvykdytą Krymo aneksiją ir Rusijos remiamą karą Rytų Ukrainoje, į Ščiolkovą nevyko su šia savivaldybe bendradarbiaujančių miestų delegacijos iš Suomijos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos, Moldovos ir net Baltarusijos. Skaityti daugiau »

Kas savaitę minimas ir Širvintų rajonas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad rugpjūčio 4-11 dienomis Lietuvoje afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas 6 sumedžiotiems šernams ir 43 šernų gaišenoms.

Daugiausia šernų gaišenų – 10 – Aptikta Panevėžio rajone. Ukmergės rajone informuota apie 9, Kėdainių rajone – apie 6, Širvintų rajone – apie 5 rastas gaišenas (veterinarijos pareigūnai informuoti apie AKM užsikrėtusių šernų gaišenas Zibalų ir Alionių seniūnijose). Skaityti daugiau »

Ar koncesininkas pagaliau priverstas pasijudinti?

Per vienuolika koncesijos metų Širvintų autobusų stotis smarkiai nusidėvėjo ir tapo paminklu ankstesnių valdžių „rūpesčiui“ rajono žmonėmis.

Per vienuolika koncesijos metų Širvintų autobusų stotis smarkiai nusidėvėjo ir tapo paminklu ankstesnių valdžių „rūpesčiui“ rajono žmonėmis.

Retas dar nepastebėjo, kad prie Širvintų autobusų stoties vyksta darbai. Į krūvas sudėtos senosios šaligatvių plytelės, su kastuvu darbuojasi vienas kitas darbininkas. Kažkas vyksta? Pagaliau! Po daugelio metu merdėjimo. Kadangi „Širvintų kraštas“ jau ne kartą rašė apie tai, kad dar 2006 metais tuometinė rajono valdžia – meras Vytas Šimonėlis ir tos pačios „valstiečių“ partijos deleguotas Administracijos vadovas Kazys Visackas – 16 metų pasirašė koncesijos sutartį ir neįtikėtinomis sąlygomis atidavė visą autobusų parką su autobusais, pastatais ir kitu turtu valdyti UAB „Autovelda“, taip pasmerkdami Širvintų rajono gyventojus ilgus metus kęsti privatininkų savivalę. Susidėvėję autobusai, nutriušusi autobusų stotis, kurioje neprisiglausi per šaltį ar darganą, o ir miesto ji tikrai nepuošia. Pridėkime dar retėjančius autobusų maršrutus, neįsiklausymą į žmonių poreikius… Skaityti daugiau »

Nors gyvename ne už speigračio, rajono gyventojų mirties priežastimi tampa ir šalčio poveikis

Lietuvos higienos instituto paskelbtais duomenimis, pernai šalyje mirė 41 106 žmonės, t. y. daugiau nei dukart tiek, kiek gyvena visame Širvintų rajone. Tiesa, pernai mirė 670 asmenų mažiau negu 2015 metais. Tai, ko gero, būtų galima paaiškinti ne gerėjančia sveikata, o natūraliu gyventojų mažėjimu šalyje, kuriam įtakos turėjo ir emigracija. Skaityti daugiau »

Gal parduoti butą Širvintose, nusipirkti Akmenėje ir plaukti aplink pasaulį?

Įvairiuose miestuose esantys didžiuliai butų kainų skirtumai leistų įgyvendinti drąsiausią svajonę.

Įvairiuose miestuose esantys didžiuliai butų kainų skirtumai leistų įgyvendinti drąsiausią svajonę.

Kaip informuoja Registrų centras, negalutiniais duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį mūsų šalies gyventojai būstui įsigyti skyrė beveik pusę milijardo, o jei tiksliau – 422,7 mln. eurų. Tai 11,6 proc. daugiau nei per pirmuosius tris metų mėnesius ir 5,3 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Teigiama, kad prie to prisidėjo išaugęs susidomėjimas individualiais namais, kuriems pirkti išleista suma sudarė beveik ketvirtadalį visos būsto rinkos apyvartos. Skaityti daugiau »

Mieli Širvintų rajono gyventojai,

Rugpjūčio 10-30 dienomis Visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Širvintų struktūrinis padalinys organizuoja kasmetinę paramos akciją, kurios tikslas – padėti sunkiau gyvenančioms šeimoms suruošti vaikus į mokyklą.  Skaityti daugiau »

Širvintos gražinasi: darbai kalba patys už save

Taip netrukus turėtų atrodyti šiuo metu rekonstruojama aikštė ir „marių“ krantinė prie skulptūros „Širvinta“ (vizualizacija“

Taip netrukus turėtų atrodyti šiuo metu rekonstruojama aikštė ir „marių“ krantinė prie skulptūros „Širvinta“ (vizualizacija“

Širvintose šią vasarą – tikra statybų aikštelė. Jau rašėme apie tai, kad sparčiai vykdomos naujojo stadiono statybos, statomas ir sporto kompleksas, socialinių būstų daugiabutis. Tačiau praūžus miesto šventei, sulaukėme gyventojų skambučių dėl darbų miesto centre. Ir nors gyventojams informuoti buvo pastatyti informaciniai stendai paplūdimyje bei prie skulptūros „Širvinta“, žmonėms kyla nemaža klausimų, ar išliks savo vietoje skulptūra „Širvinta“, ar tikrai bus pastatytas pėsčiųjų tiltas ir pan. Skaityti daugiau »

Kokį kiekį vištų galima laikyti, kad dėl to visiškai „neskaudėtų galvos“?

Audronė Buožytė

Audronė Buožytė

„Širvintų krašto“ liepos 29 dienos laikraščio straipsnyje „Supaprastinti kiaušinių tiekimo rinkai reikalavimai smulkiesiems ūkininkams“ buvo trumpai pristatyti kiaušinių laikytojams keliami Europos Sąjungos reikalavimai. Redakcija sulaukė skaitytojų skambučių. Rajono gyventojai pageidavo, kad būtų plačiau pakomentuota esama situacija. Paskambinusieji piktinosi, kad dabar vargšė moterėlė, laikydama kelias vištas ir norėdama nors šiek tiek prisidurti pinigėlių prie ubagiškos pensijos, turės įsirengti atskirą kiaušinių rūšiavimo patalpą, žymėti kiaušinius arba – pardavinėti juos slapčia, iš po skverno.

Šioje srityje keliamus reikalavimus smulkiesiems ūkininkams sutiko plačiau pakomentuoti Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė Audronė Buožytė. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kaip vertinate kuro kainas Širvintų degalinėse?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 19 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.