Aktualijos

Kas sieja „Širvintų šilumą“ su „Ecoservice“?

„Širvintų krašto“ redakcija sulaukė skaitytojo skambučio. Žmogus teiraujasi, kodėl Širvintose sniegą valo UAB „Ecoservice“? Kur dabar dirba buvusios komunalinio ūkio valytojos? Pasak jo, mieste sklando kalbos, kad šilumos ūkio įmonę ketinama privatizuoti…

Apie tai pasiteiravome UAB „Širvintų šiluma“ administracijos ir Širvintų rajono savivaldybės. Skaityti daugiau »

Karšta naujiena: Laikinai vadovauti VšĮ Širvintų ligoninei ketinama paskirti Eloną Pečiukaitienę

Širvintų rajono savivaldybė informavo, kad yra rengiamas Širvintų rajono savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl leidimo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Elonai Pečiukaitienei dirbti kitą darbą. Trijų mėnesių laikotarpiui E. Pečiukaitienę ketinama paskirti laikinai vadovauti VšĮ Širvintų ligoninei. Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų tuo metu ji neis, bus išleista nemokamų atostogų. Skaityti daugiau »

„RetroPlast“ gamyklos klausimas arba kai pabunda „miegančioji gražuolė“…

Šioje vietoje planuojama statyti plastiko perdirbimo gamyklą.

Šioje vietoje planuojama statyti plastiko perdirbimo gamyklą.

Vis netyla kalbos apie UAB „Retroplast“ ketinamą statyti antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą Širvintų rajone, Beržės kaime.

Kaip jau esame rašę, žemės sklypas, kuriame planuojama veikla, yra privatus. Todėl sprendimus dėl ūkinės veiklos priima Aplinkos ministerijai pavaldi Aplinkos apsaugos agentūra, Poveikio aplinkai vertinimo departamentas. Šiame procese Savivaldybė neturi jokio sprendžiamojo balso. Nors tema – Tačiau rajono veikėjai, pagarsėję savo kritika, o neretai net ir šmeižtu, svarsto itin atkakliai: leis ar neleis Savivaldybė (ir, aišku, merė Živilė Pinskuvienė) statyti gamyklą. Skaityti daugiau »

Širvintose net spaudžiant šalčiui vyksta darbai, o pavyduoliai graužiasi nagus

Statomas pėsčiųjų tiltas į Širvintų paplūdimį.

Statomas pėsčiųjų tiltas į Širvintų paplūdimį.

Nors pastarosiomis dienomis ir spaudžia iš Sibiro atslinkęs šaltis, Širvintose vyksta intensyvūs darbai. Palei tvenkinį triūsia statybininkų brigados: kalami būsimo pėsčiųjų tilto poliai, prie skulptūros „Širvinta“ įrengiama terasa ant vandens… Iškilmingai sutiktas valstybės atkūrimo šimtmetis, o artėjantis pavasaris į mūsų rajoną atlėks tarsi viesulas su daugybe projektų, darbų ir įgyvendinamų gražių idėjų.

Dėl to, kad Širvintos gražėja, kad patogesnis ir saugesnis tampa žmonių gyvenimas, pakalbintas tūlas širvintiškis džiaugiasi, tačiau kai kas baigia nagus iš pavydo nusigraužti. Nors iki savivaldos ir mero rinkimų dar visi metai, tačiau opozicijos atstovai, pasiremdami „pilietiškais“ gyventojais ir sau pavaldžia purvasklaida, jau išsijuosę dirba ta linkme. Skaityti daugiau »

Karšta tema: Lėkštės „su ryškiais dėvėjimo pėdsakais“ – geriausias įrodymas, kad dešimtmečiais tie dalykai niekam nerūpėjo

Po trečiadienį viešojoje erdvėje pasirodžiusių publikacijų apie Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytos Ligoninių maisto tikrinimo komisijos išvyką į Širvintų ligoninę, permainų priešininkams beliko iš apmaudo kandžiotis alkūnes. Portale DELFI antraštė, kaip įprasta, skambėjo grėsmingai „Patikrino maistą Širvintose: maistas tiekiamas kibiruose, ligoninė kenčia skurdą“, tačiau tai buvo viskas, ką sensacijų medžiotojams pavyko išspausti iš šio reportažo. „Maisto kokybę, maistingumą ir išvaizdą komisija įvertino 6 balais iš 10,“ – rašo DELFI ir cituoja Komisijos pirmininką Almantą Kranauską, kuris pripažįsta, kad jokių rimtų pažeidimų nenustatyta. Skaityti daugiau »

Karšta tema: Chruščiovas visiems mojavo batu, Jozonis mojuoja teismu

Chruščiovas visiems mojavo batu, Jozonis mojuoja teismu

Chruščiovas visiems mojavo batu, Jozonis mojuoja teismu (ŠK fotomontažas)

Chruščiovas buvo neišsilavinęs ir menkos moralės savimyla, tačiau dėl to likimas iš jo neatėmė politiko šlovės. Tegul ir prieštaringos. Intrigomis ir alkūnėmis prasibrovęs į pačią valdžios piramidės viršūnę, buvęs Stalino vakarėlių klounas visam pasauliui labiau tapo žinomas ne tiek vidinėmis sistemos bei ūkio pertvarkomis, kiek skandalais, o bene vienas garsiausių kilo 1960-ųjų spalį Jungtinių Tautų generalinėje asamblėjoje. Įtūžęs dėl posėdžio procedūros, Sovietų Sąjungos lyderis ėmė mojuoti rankoje sugniaužtu batu ir juo trankyti per stalą. Skaityti daugiau »

Karšta tema: Smurtas prieš vaiką Barskūnuose. Kas nutildė žiniasklaidą?

Širvintų rajono policijos komisariatas informavo, kad buvo užregistruotas Jauniūnų seniūnijos gyventojos pareiškimas, kad jos sūnui vasario 15 dieną mokyklos koridoriuje per pertrauką mokytojas delnu sudavė per dešinį skruostą taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Reaguodama į šį incidentą Barskūnų pagrindinėje mokykloje buvo sudaryta ir Širvintų rajono savivaldybės darbo grupė. Grupės pirmininkė – mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė, kuruojanti vaiko teisių apsaugos sritį. Skaityti daugiau »

Karšta naujiena: Mažametį mokykloje nuskriaudė buvęs Širvintų rajono tarybos narys?

Panašu, kad Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio minėjimas – su šaukštu deguto medaus statinėje. Kai visas Širvintų rajonas laukė prasidedant jubiliejinių renginių, rajono pakraštyje, Jauniūnų seniūnijoje, nutiko nemalonus incidentas. „Širvintų krašto“ žiniomis, Vasario 16-osios išvakarėse buvo panaudotas smurtas prieš mažametį Barskūnų pagrindinės mokyklos mokinį.  Skaityti daugiau »

Ir užsienyje puoselėja lietuvybę

Širvintiškė Jelena Masiukė vadovauja Lidso miesto lietuvių bendruomenei.

Širvintiškė Jelena Masiukė vadovauja Lidso miesto lietuvių bendruomenei.

Dažnas Širvintų krašto gyventojas prisimena Vileikiškių kaimo bendruomenės įkūrėją, pirmininkę, auksinių rankų meistrę Jeleną Mikulevičienę. Apie ją ir jos dailės darbus ne vieną kartą rašė rajono laikraštis. Moteris prieš 9 metus emigravo iš Lietuvos, sėkmingai ištekėjo, dabar yra Jelena Masiukė, gyvena Anglijoje, įsikūrusi Lidso mieste.

Šiuo metu Jelena Masiukė yra Lidso lietuvių bendruomenės pirmininkė. Ji maloniai sutiko pasidalyti mintimis apie lietuvių bendruomenės veiklą, pasiekimus, rengimąsi Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio paminėjimui. Skaityti daugiau »

Per penkmetį rajono gyventojai paseno 2 metais

Lietuvos statistikos departamento išankstiniais duomenimsi, 2018 metų pradžioje Širvintų rajone gyveno 15 563 gyventojai, o tai – 300 gyventojų mažiau nei 2017-ųjų pradžioje. Nuo 2013-ųjų pradžios gyventojų rajone kasmet mažėjo. Per tą laiką rajonas neteko 1345 gyventojų. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kaip vertinate galima Ukmergės ir Širvintų ligoninių sujungimą?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 9 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.