Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ ugdytiniai pažintinės išvykos platybėse: įtraukiantys ugdymo kontekstai, ugdymas kitaip…

Ikimokykliniame amžiuje vaikai ypatingai smalsūs: noriai tyrinėja, kasdien išbando naujus, jiems nežinomus dalykus, stebi, eksperimentuoja su aplinkoje esančiais daiktais. Norėdami suvokti dalyko esmę, vaikai turi veikti patys – išsiaiškinti, atrasti ir pažinti juos supantį pasaulį. Per įgautą patirtį jie patiria įvairių išgyvenimų ir plėtoja savo gyvenimišką patirtį. Todėl ugdymo procese taikytini ugdymo(si) metodai, privalo būti patrauklūs vaikui, stiprinti jų mokymosi motyvaciją, skatinti smalsumą, plėsti mąstymo, kūrybiškumo gebėjimus, ugdyti charakterį. Vienas iš tokių ugdymo(si) metodų – ugdymas(is) per patirtį – pažintinės išvykos.

Pažintinės išvykos vaikams padeda lavinti jų pastabumą, suteikia galimybę pamatyti įdomias gamtos vietas, gyvūnų įvairovę, tautinį paveldą ir kt. Taip pat lavėja vaikų socialiniai, komunikavimo, globalaus mąstymo įgūdžiai, vaikai mokosi veikti komandoje, padėti vienas kitam, ugdosi saugaus elgesio įgūdžius.

Spalio 19, 20, 22 dienomis „Boružėlių“, Pagrandukų“ ir „Kodėlčiukų“ grupių ugdytiniai lankėsi D. Ėmužytės  ekologiniame ožkų ūkyje, kuris įsikūręs Jauniūnų sen. Griciūnų k. Ūkininkė mielai aprodė savo ekologinį ūkį, papasakojo, kaip auginami ir prižiūrimi jos gyvuliai, vaišino ypatingo skonio ožkų pieno sūriais. Didžiausią įspūdį vaikams paliko naminiai gyvūnai: ožkelės ir jų mažieji ožiukai, avelės, triušiai, arkliai, vištos, žąsys, antys, povai, putpelės. Grįžę į darželį, ugdytiniai dar ilgai diskutavo ir aptarinėjo aplankyto ūkio įspūdžius, juos įamžino ir savo kūrybiniuose darbeliuose, piešiniuose.

„Kiškučių“, „Žiogelių“, „Nykštukų“ ir „Spindulėlių“ grupių ugdytiniai gamino patys! Spalio 11, 19, 26, 27 dienomis vykome į Balninkus, Molėtų r. Dalyvavome edukacinėje programoje „Aukštaičių valgiai – karalių stalui“. Kartu su edukatore Jurgita Stalauskiene gaminome aukštaitiškus koldūnus su skirtingais įdarais, sužinojome daug įdomybių apie mūsų – lietuvių-tautinį paveldą. Vaikų dėmesį patraukė tokie įdomūs eksponatai kaip senovinio stiklo pūtimo aparatas, neperšaunamas stiklas, dekoratyvinės figūrėlės… Kiekvienas galėjo „pasimatuoti“ savo jėgą, pakeldamas senovinį lygintuvą. Susipažinti su mūsų prosenelių audimo staklėmis, išbandyti lyginimo būdą, išgirsti senovinio mokyklinio varpelio skambesį ir t.t. O kai apžiūrėję muziejų sugrįžome atgal, virtuvėje tvyrojo nepakartojamas aromatas ir nuo savo pačių pagamintų skanėstų net širdis apsalo… Išvyka buvo pilna įspūdžių, grįžome sotūs ir laimingi!

Aistė Šilgalienė
Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top