Šiuo metu pacientų banga plūsta Širvintų sveikatos centro link

Nutaręs, kad gaunamos paslaugos ir šeimos gydytojo kompetencija jo netenkina, pacientas gali pakeisti ne tik gydytoją, bet ir sveikatos priežiūros įstaigą. Galima pasirinkti ir kitoje savivaldybėje, jei žmogui dėl to patogiau. Būtent dėl to pastebimas prisirašiusių prie pirminės sveikatos priežiūros įstaigų ir nuolatinių savivaldybės gyventojų skaičiaus neatitikimas. Žmonės renkasi dėl sveikatos problemų kreiptis ten, kur jiems patogiau dėl darbo, kur jie anksčiau yra gyvenę, kur gyvena jų vaikai ir pan. Todėl didesniuose miestuose, kur šios paslaugos labiau išvystytos ir personalo konkurencija didesnė, prisirašiusiųjjų skaičius viršija nuolatinių gyventojų skaičių, o regionuose stebima atvirkštinė situacija.

2024-uosius Širvintų rajonas pasitiko turėdamas 90,75 proc. prisirašymo lygį, o tai reiškia, kad 1374 gyventojai gydėsi kitose savivaldybėse. Tiesa, tai nėra visiškai teisingas teiginys, nes tų gyventojų realiai galėjo būti daugiau, kadangi mūsų savivaldybėje veikiančiose įstaigose galėjo gydytis ir kitų savivaldybių gyventojai.

Kol kas toli nuo tūkstančio prisirašiusiųjų ribos pernai veiklą atnaujinusi pas mus veikianti „Mūsų šeimos klinika“, kovo 31-ąją turėjusi 395 prisirašiusius asmenis. Nuo metų pradžios jų padaugėjo beveik penkiomis dešimtimis.

Po reorganizacijos pradėjus veikti Širvintų rajono savivaldybės sveikatos centrui, į kalną sparčiai pradėjo kopti prie jo prisirašiusių asmenų skaičius. Kovo 31-osios duomenimis, jame buvo prisirašę 8476 asmenys – vien per pastarąjį mėnesį jų padaugėjo daugiau kaip keturiais šimtais, o per metus – septyniais šimtais.

Prisirašiusių pacientų skaičiaus svyravimas yra įprastas dalykas, dažniausiai susijęs su dirbančiais medikais ir teikiamomis paslaugomis. Jei vienoje įstaigoje jų pradeda daugėti, tai kitoje – mažėja. Taip yra buvę, kai Širvintose veikiančią „Mūsų šeimos kliniką“ paliko joje dirbusi gydytoja, paskui kurią išėjo keli tūkstančiai pacientų. Pernai „Mūsų šeimos klinika“ atnaujino veiklą ir pamažu renka jos paslaugomis patikėjusius gyventojus.

Kovo 31-osios skaičiai leidžia spėti, kad pacientų banga Širvintų sveikatos centrą pasiekė jiems plūstelėjus iš UAB „Gruodė“, tada sugėrusios „Mūsų šeimos kliniką“ palikusius pacientus. Per pastaruosius du mėnesius joje prisirašiusių pacientų sumažėjo nuo 5510-ties sausio 31-ąją iki 4618-kos kovo 31-ąją.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top