Aktorė Nijolė Narmontaitė: „Noriu, kad spektaklis visų akyse ir širdyse išliktų aukštumoje“

Maria Callas aktorė vaidina jau 24 metus.

Balandžio 11 d., Nijolės Narmontaitės jubiliejaus išvakarėse, Širvintų kultūros centre bus rodomas Gyčio Padegimo režisuotas spektaklis „Meistriškumo pamoka“. Tai ypatingas spektaklis – drama su operiniu dainavimu, kur pagrindinį Marios Callas vaidmenį atliks aktorė Nijolė Narmontaitė.

Garbi viešnia sutiko „Širvintų kraštui“ duoti išskirtinį interviu.

-Maria Callas vaidinate jau 24 metus. Kodėl šis spektaklis toks ilgaamžis?

-Visų pirma jaudina tema, kurioje kiekvienas gali atrasti save. Šiame spektaklyje yra visko: ir dramų, ir išgyvenimų, ir juoko, ir gražios muzikos. Kaskart girdžiu salėje žmones verkiančius kartu su manimi. Dar labai žiūrovus imponuoja betarpiškas bendravimas su publika: aš juos ir pašpilkuoju, ir apibaru, ir pagiriu. Man pačiai visada įdomu biografiniai filmai, romanai, o šis spektaklis būtent toks – apie garsios graikų operos divos Marios Callas gyvenimo ir meilės istoriją. Aš ją tiesiog įsimylėjau. Šios be galo talentingos moters širdį negailestingai sudaužė graikų magnatas, milijardierius Aristotelis Onasis. Susuko galvą, vėliau, kai ji ėmė lauktis jo kūdikio, pareikalavo pasidaryti abortą, esą jam ir savų vaikų užtenka, metė ją ir pasirinko našlę Žakliną Kenedi. Tai Marijai kainavo daug nervų. Lyg to dar būtų maža – ji neteko savo įstabaus balso, ją išmetė iš La Skalos. Kokios perspektyvos laukia menininkės, praradusios balsą, kuris džiugindavo tūkstantines minias? Vienintelį, ką ji galėjo daryti – duoti pamokas jauniems operos solistams. Apie tai ir spektaklis, kurio metu ir išaiškėja visos dramos.

-„Meistriškumo pamoką“ Širvintų scenoje žiūrovai matys balandžio 11-osios vakarą. Kodėl pasirinktos Širvintos? Kaip jaučiasi aktoriai, žinodami, kad spektaklis žiūrovo širdį jautrins paskutinį kartą?

-Širvintose visada esu labai šiltai sutinkama. Maža to, tai mano jubiliejaus išvakarės, tai tikiuosi, kad žiūrovams šis spektaklis bus dovana, o man jų apsilankymas – dviguba dovana. Kaip jaučiuosi? Esu žemaitė, ilgai svarstau, kol padarau sprendimą, kai nusprendžiu, tai nukertu (kalbu apie apsisprendimą atsisveikinti su spektakliu) ir nesigręžioju atgal. Noriu, kad spektaklis visų akyse ir širdyse išliktų aukštumoje.

-Skaičiau, kad esate puiki kulinarė. Tai įrodo ir kulinarinės laidos, kuriose esate dalyvavusi. Labiausiai nustebino, kad kepate vėdarus. Sakykite, kaip nutiko, kad tokios švelnios rankos ėmėsi tokio patiekalo gamybos?

-Visų pirma „tas rankų švelnumas…“ komplimentas – ne man. Dirbu visokiausius darbus, nesibodžiu jokio – galiu ir malkas skaldyti, ir irkluoti, stambią žuvį ištraukti… O vėdarai – tai buvusio sovietinio nepritekliaus „desertas“. Juk anuomet tikrai skurdus racionas buvo: bulvės virtos, bulvės keptos, kugelis, cepelinai – tai jau šventė, o žarnų mano šaldytuve visada būdavo – labai juos mėgau ir labai dažnai palepindavau draugus ir kaimynus. O dabar skraidinuosi žarnų į Tenerifę, kur vykstame pažiemot ir aplankyt sūnaus bei anūkės. Ten vėdarai didelė egzotika (juokiasi), ypač juos mėgsta martelė Daivutė. Dabar mano stiprioji pusė – pyragai (juokiasi).

Ko palinkėsite širvintiškiams, balandžio 11-ąją atėjusiems pasidžiaugti Jūsų kuriamu menu? Kodėl „Meistriškumo pamoką“ turėtų pamatyti kiekvienas Širvintų gyventojas?

-Visų pirmiausia – šis spektaklis Širvintose bus rodomas paskutinį kartą. Antra – tai mano sielos vaidmuo ir galiu pasakyti: „Jeigu nematėte šio mano vaidmens, tai manęs nepažįstate.“ O būtų malonu susipažinti (juokiasi). Trečia – be manęs atvyksta nuostabūs atlikėjai: solistai Ona Kolobovaitė, Egidijus Bavikinas, Ieva Simonavičiūtė, pianistas Justas Šervenikas, o scenos darbininką vaidins aktorius Jonas Braškys. Ketvirta – tai bus mano gimtadienio išvakarės, o švęsti visada malonu geroj kompanijoj, žiūrint rimtą veikalą. Po spektaklio neskubėsiu namo, galėsime pabendrauti, pasidaryti atminčiai nuotraukų.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotr. iš aktorės asmeninio archyvo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (6 įvert.)
scroll to top