Geriausia dovana – artimų, širdžiai brangių žmonių buvimas šalia

Aktyviai visuomeniniame gyvenime dalyvaujanti Marija Gudonienė yra pavyzdys tiems, kurie pristinga drąsos imtis aktyvios veiklos.

Tapo gražia tradicija po posėdžio pasveikinti Tarybos narius, tą mėnesį švenčiančius gražius gimtadienius. Pasibaigus kovo mėnesio posėdžiui, dailiausi gėlių žiedai buvo skirti ilgametei Tarybos narei Marijai Gudonienei, šventusiai gražų gyvenimo Jubiliejų. Aktyviai visuomeniniame gyvenime iki šiol dalyvaujanti Marija yra gyvas pavyzdys tiems, kurie pristinga drąsos siekti užsibrėžtų tikslų ir imtis aktyvios veiklos.

Iš Švenčionių rajono kilusi Marija pirmą kartą Širvintas pamatė, kai grįžo autobusu iš Ukmergėje atliktos praktikos. Pasak jubiliatės, tuomet miestelis niekuo neišsiskyrė iš kitų Lietuvos rajonų ir miestų, tada net nepagalvojusi, kad gyvenimą kurti teks Širvintose. Nutiko taip, kad paskyrimą gavo būtent į Širvintas.

Prieš daugiau nei 50 metų, baigusi žemės ūkio technikumą, pagal paskyrimą čia atvykusi jauna mergaičiukė pamilo Širvintas. Jubiliatės teigimu, ji buvusi plačių laukų vaikas, labai mėgusi gėrėtis gražiais Adutiškio saulėlydžiais ir anksti ryte tekančia saule, gražiais miškais, kurie iš visų pusių supo tėviškę, gėlėmis.

Gimusi ir augusi labai gražioje Švenčionių krašto vietoje, kur nuolat žydėdavo gėlės, tikėjosi ilgai Širvintose neužsibūti. Pirmasis žmogus, pasitikęs ją miestelyje prie Širvintos, buvo Žemės ūkio valdybos viršininkas Antanas Marcinkevičius. Jis jauną specialistę išsiuntė darbuotis pas savo žmoną į „Širvintos“ kolūkį. Kolūkio vadovai Jonas Mačiuika, Vygantas Ivaškevičius, vyr. agronomė Vitalija Marcinkevičienė buvo patys geriausi pavyzdžiai, kaip reikia dirbti, kaip reikia atlikti žemės ūkio specialisto pareigas.

Marijos teigimu, ko gero, jeigu mama nuo mažens nebūtų vertusi dirbti visus ūkio darbus namuose, jaunai specialistei svetimame krašte būtų buvę sunku. Jubiliatė prisiminė tas vasaras, kai jaunimas jau kultūros namuose rinkdavosi į šokius, o ji sutemus tik nuo kombainų grįžta, nes laukuose dirbama iki sutemų. Atsitiko taip, kad įsimylėjo gražuolį vaikiną Mykolą Gudonį. Per 20-metį perkopęs Mykolas nenuleido akių nuo Marijos, kur buvęs, kur nebuvęs, vis ratu su motociklu „Jawa“ apsukdavo daugiabutį, kuriame gyveno jaunutė juodaplaukė Marija. Žvilgsnis po žvilgsnio, žodis po žodžio ir Mykolas, burokų lauke radęs besidarbuojančią Mariją, ant rankų nusinešė prie „Jawos“, pasisodino ir net nenusiavusią guminių batų nusivežė į Širvintų metrikacijos skyrių rašyti prašymų tuoktis. Kelio atgal nebebuvo, Marija ir Mykolas netrukus atšoko vestuves, kelis dešimtmečius jautėsi laimingi, kol netikėta lemtis išskyrė. Daug ašarų išlieta, daug skausmo patirta.

„Nepastebėjau, kaip metai nubėgo į tolumas, o aš Širvintose gyvenu daugiau nei 50 metų. Jeigu metai grįžtų atgal, tikrai rinkčiausi žemės ūkio specialybę, nes man tai labai patinka, o pamilusi savo jaunystės meilę, Širvintas pamilau kaip savo gimtąjį miestą.“

Prieš beveik 20 metų Marija Gudonienė pasuko į politiką. „Buvimas politikoje – tai atsakomybė, pareiga, pažadų tesėjimas“, – įsitikinusi gražų gyvenimo jubiliejų šventusi moteris. Dažnas patvirtins, jog Marija, kaip Tarybos narė, yra atsakinga savo rinkėjui. Jie dažnai pateikia įvairių klausimų, teiraujasi užklupti rūpesčio, prašo pagalbos išspręsti užgulusias problemas. Visus rinkėjų klausimus, kiek Marijos kompetencija ir jėgos leidžia, stengiasi spręsti nedelsdama arba nurodo, kur reikėtų žmogui kreiptis pačiam. Niekada ji nežada ir neprižada to, ko negali išspręsti.

Ypač Marija Gudonienė yra dėmesinga pagyvenusiems žmonėms. Buvimas politikoje, anot pašnekovės, išties atima daug laiko. Niekada laiko neskaičiuoja, jeigu skiria rajono gyventojui ir padeda spręsti jo bėdas. Tai tiesiog prasmingai praleistas laikas. Viešo gyvenimo Marija nesureikšminanti, tiesiog visur ir visada stengiasi elgtis tinkamai, jai visai nesunku suderinti asmeninį ir viešą gyvenimą.

Marija Gudonienė yra ne tik Širvintų rajono tarybos narė nuo 2007 metų, bet ir rajono merės Živilės Pinskuvienės mama.

Su šeima – anūke Daniela, dukra Živile Pinskuviene – Širvintų rajono mere – ir žentu Jonu Pinskumi – LR Seimo nariu.

Marija sakosi esanti laiminga mama, nes geri žodžiai apie dukrą visada maloniai nuteikia. Laiminga mama dėkoja visiems už gražius žodžius, bet visuomet pagalvoja, kiek reikia dukrai Živilei ryžto, energijos, užsispyrimo, kad užsitarnautų tokią pagarbą, o mama sulauktų padėkų.

Mariją Gudonienę, kaip Tarybos narę, ypač džiugina pokyčiai Širvintų mieste ir rajone. „Širvintų miestas pasikeitė neatpažįstamai, – tvirtina jubiliatė. – Pozityvius pokyčius teigiamai vertina didžioji dalis rajono gyventojų. Džiaugiuosi, kad rajone įgyvendinta daugybė investicinių projektų, kurių naudą pajuto rajono gyventojai. Žmonės linksmesni, drąsesni, o tai mane labai džiugina. Tiek kaimuose, tiek mieste žmonės tvarkosi, sodybos kasmet gražėja. Ne tik Širvintų rajono, bet ir aplinkinių rajonų gyventojai randa laiko pasižmonėjimui, noriai dalyvauja įvairiose mūsų miesto šventėse.“

Pėsčiųjų tilto per marias atidarymo šventė: šios idėjos krikštamotė yra Marija Gudonienė (iš kairės antra).

Širvintiškiai jau spėjo įsitikinti, kad pėsčiųjų tiltas per marias yra ne tik miesto puošmena, bet ir didelis pagalbininkas kasdieniame gyvenime. Daugelis turbūt jau pamiršo, kad šios idėjos krikštamotė yra Marija Gudonienė.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)
scroll to top