Fejerverkų šou skirti 9 saugumo patarimai

Svarbiausių metų švenčių metu užregistruojama daugiau gaisrų nei bet kuriomis kitomis metų dienomis, o daugiau nei pusė jų kyla dėl fejerverkų. Be to, be gaisrų nereikėtų pamiršti ir galimų sužeidimų.

Daugelio nelaimingų atsitikimų galima išvengti, jei imamasi tinkamų saugos priemonių. Todėl pateikiame jums ne vieną svarbų ir naudingą patarimą, padėsiantį savo fejerverkų šou surengti daug saugiau.

Turėkite už fejerverkų paleidimą atsakingą asmenį

Įsitikinkite, kad fejerverkus naudojantis asmuo yra atsakingas suaugęs asmuo. Niekada nemaišykite alkoholio su fejerverkais. Taip pat rekomenduojama dėvėti apsauginius akinius, nes dažniausiai su fejerverkais susiję sužalojimai paprastai būna akių ir veido pažeidimai.

Žinokite, kokius fejerverkus naudojate

Atidžiai perskaitykite visas saugos ir įspėjamąsias etiketes. Nenaudokite nelegaliai įsigytų fejerverkų ir nenaudokite fejerverkų be įspėjamųjų etikečių.

Vartotojai turėtų pirkti fejerverkus tik iš licencijuoto pardavėjo, vieni tokių yra saliutas.lt. Jei planuojate surengti fejerverkų šou savo kieme, įsitikinkite, kad naudojate tik plataus vartojimo fejerverkus. Parodomos skirtus fejerverkus palikite profesionalams.

Leistina sprogstamosios medžiagos vartotojams skirta fejerverke riba yra 50 miligramų, o tai yra maždaug pusės įprastos aspirino tabletės dydžio.

Nenaudokite nelegalių ar savadarbių fejerverkų

Fejerverkus naudokite tik taip, kaip jie skirti naudoti. Nedėkite kelių fejerverkų kartu ir nesprogdinkite jų kaip vieno. Įsitikinkite, kad perkate tik legalius fejerverkų rinkinius. Nelegalu patiems pasigaminti fejerverkus.

Klastoti legalius fejerverkus arba gaminti savus yra pavojinga ir gali sukelti netikėtų sprogimų. Pažymima, kad dauguma nelaimingų atsitikimų, į kuriuos tenka važiuoti gaisrininkams, įvyksta ne dėl fejerverkų, o dėl nelegalių sprogmenų, kuriuos žmonės pasigamino ir traktavo kaip fejerverkus.

Laikykitės vietos įstatymų ir taisyklių

Įsitikinkite, kad žinote ir suprantate, kokių rūšių fejerverkus – jei tokių yra – galima naudoti jūsų vietovėje. Lietuvoje leidžiama pardavinėti ir naudoti tam tikrų tipų fejerverkus. Todėl būtinai pasidomėkite mūsų šalies įstatymais ir fejerverkus pirkti iš licencijuotų pardavėjų, kurie gali užtikrinti, kad tai, ką perkate ir naudojate, yra legalu ir teisėta.

Pasiruoškite vandens

Po ranka turėkite žarną ir kibirą vandens. Žarna užgesinkite paklydusias liepsnas ar petardų kibirkštis. Šlanga nupurkškite visus fejerverkus, kurie neužsidega juos uždegus, ir prieš tvarkydami palikite juos bent 20 minučių, kad įsitikintumėte, jog jie nėra pavėlavę užtaisai. Praėjus laukimo laikui, prieš išmesdami fejerverką dar 15-20 minučių pamerkite jį į kibirą su vandeniu.

Rekomenduojama po jūsų šventės žemę, kurioje buvo uždegti fejerverkai, sudrėkinti žarna. Ugniagesiai gelbėtojai reaguoja į daugybę nedidelių žolės gaisrų, taip pat į nedidelius gaisrus šiukšliadėžėse ir sąvartynuose, kuriuose buvo uždegti fejerverkai.

Išmesdami nebenaudojamus fejerverkus ir fejerverkų nuolaužas, įsitikinkite, kad jie buvo kruopščiai sudrėkinti. Dvigubą šiukšlių maišą skirkite vandeniu prisotintiems fejerverkams ir laikykite jį atokiau nuo gyvenamųjų pastatų ir toliau nuo jų.

Patikrinkite vietines atliekų tvarkymo gaires, kaip tinkamai šalinti fejerverkus jūsų vietovėje. Neišmeskite nepanaudotų fejerverkų į šiukšlių dėžę. Laikykite juos vėsioje, sausoje vietoje, atokiau nuo degių daiktų ar skysčių ir vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Laikykitės atsargumo priemonių uždegant fejerverkus

Patariama fejerverkus statyti ant lygaus, tvirto pagrindo. Žvyras, purvas ar žolė kartais gali būti minkšti ar nelygūs, todėl šaudant fejerverkus gali apvirsti.

Jei žolėta vieta yra vienintelė galima, padėkite lygią medinę lentą, nuo kurios galėsite paleisti fejerverkus. Patariama fejerverkams uždegti nenaudoti degtukų. Vietoj jų rekomenduojama naudoti universalų žiebtuvėlį.

Įsitikinkite, kad uždegant fejerverką jūsų rankos ir veidas nėra tiesiai virš fejerverko. Jam užsidegus, prie žiūrovų prisijunkite saugiu atstumu. Niekada nebandykite pakartotinai uždegti fejerverko, jei jis neužsidegė iš pirmo karto.

kite atidūs aplinkiniams

Iš anksto suplanuokite, kur sėdės žmonės, ir kryptį, kuria bus šaudomi oro fejerverkai. Pirkdami bet kokio tipo fejerverkus, atsižvelkite į savo erdvės dydį ir iš anksto nustatykite reikiamą atstumą iki žiūrovų, kad „neparsineštumėte“ namo to, ko neturėtumėte uždegti. Įsitikinkite, kad žiūrovai yra saugiu atstumu.

Tinkamas minios nutolimas nuo fejerverkų šou priklauso nuo to, kaip įrengta naudojama erdvė ir ką apšviečiate. Reikalingi žiūrovų atstumai priklauso nuo to, kas apšviečiama. Pavyzdžiui, minios turėtų stovėti bent 5 metrų atstumu nuo degančių kūgių ir fontanų.

Patikrinkite etiketes, kad sužinotumėte, kokie yra reikalaujami kiekvieno ferjerverko saugūs atstumai. Apskritai fejerverkus reikėtų statyti pakankamai toli, kad jiems apvirtus liepsnos nepasiektų žiūrovų.

Be to, įsitikinkite, kad fejerverkų nenaudojate šalia degių medžiagų, pavyzdžiui, laikraščių, benzino ar sausų lapų. Niekada nedekite fejerverkų uždarose patalpose ir visada juos šaudykite atokiau nuo pastatų ir namų.

Laikykite vaikus atokiau

Vaikai neturėtų naudoti fejerverkų, o juos stebėdami turėtų būti griežtai prižiūrimi suaugusiųjų. Išmokykite vaikus tinkamo fejerverkų žiūrovų saugumo ir atidžiai juos prižiūrėkite.

Fejerverkai gali būti smagūs ir linksmi vaikams – jei jie laikomi saugiu atstumu ir supranta, kokie galingi yra fejerverkai ir kokie pavojingi jie gali būti netinkamai naudojami.

Sužinokite, ką daryti susižeidus

Prieš uždegdami fejerverkus susipažinkite su pirmosios pagalbos informacija ir medicinos specialistų patarimais, kuriuos galite rasti interneto šaltiniuose. Jei kyla klausimų dėl sužeidimo sunkumo arba atrodo, kad sužeidimui reikia profesionalios medicininės pagalbos, nedelsdami skambinkite pagalbos telefonu 112 arba nuvežkite sužeistąjį į ligoninės skubios pagalbos skyrių.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top