Bažnyčioje suburto vaikų ir jaunuolių choro „Mykoliukai“ vadovai pelnė nominaciją „Tikėjimo ir muzikos šviesos keliu“

Paramos-labdaros vakare „Dalinkimės širdžių šiluma“ Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė nominaciją „Tikėjimo ir muzikos šviesos keliu“ įteikė Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios choro „Mykoliukai“ vadovams Renatai Blusevičienei ir Dailiui Kavalevskiui.

Paramos-labdaros vakare „Dalinkimės širdžių šiluma“ Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė nominaciją „Tikėjimo ir muzikos šviesos keliu“ įteikė Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios choro „Mykoliukai“ vadovams Renatai Blusevičienei ir Dailiui Kavalevskiui.

Daugiau nei 35 metus Renata Blusevičienė gieda Širvintų bažnyčios chore. Patyrusi choristė maloniai sutiko papasakoti apie choro kasdienybę ir šventadienių giesmes, vadovybę ir giesmininkus.

-Giedu su bažnyčios choru didžiųjų švenčių metu, – sakė Renata. – Giedu vaikų ir jaunimo chore „Mykoliukai“, kurio vadovas yra vargonininkas Dailius Kavalevskis. Dailius moko vaikus giedoti, parenka giesmių repertuarą. Mano darbas daugiau vadybinis: suorganizuoti išvykas, veiklas, suburti bendrystei. Mes giedame ne tik savo bažnyčioje, bet vykstame ir į kitas parapijas, giedame atlaiduose, stovyklaujame, prieš Kalėdas ruošiame sveikinimą parapijos senelių namų gyventojams. Mes ne tik giedame, bet ir pramogaujame. O toliausiai esame nuvykę 2022 metų vasarą į Lenkiją. Visas mūsų veiklas galima stebėti ir kartu su mumis pasidžiaugti parapijos internetinėje svetainėje ir parapijos facebook tinklapyje.

Pasak Renatos, choras „Mykoliukai“ atsirado maždaug prieš septynerius metus. Renata su Dailiumi sugalvojo, kad reikia suburti bažnyčios vaikų chorelį. Giedoti vaikai norėjo. Choristų būrelis keitėsi nuo 10 iki 20 vaikų. Prieš pandemiją giesmininkų buvo net 30. Daug kas pasikeitė po pandemijos. Šiandien chore gieda apie 10 vaikų ir jaunuolių ir šis skaičius nuolatos kinta. Kam prigijo giesmė, tie liko ir užaugo. Todėl dabar choras vadinamas vaikų ir jaunimo choru „Mykoliukai“. Visada labai laukiami norintys prisijungti jaunieji giedotojai.

Muzikalus jaunuolis Dailius Kavalevskis yra baigęs Širvintų muzikos mokyklą, Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatoriją, dabar studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vargonų specialybę ir yra ketvirto kurso studentas.

Vargonininkas Dailius Kavalevskis po dirigavimo egzamino su koncertmeistere vargonininke Renata Marcinkute-Lesieur.

Muzika man patinka todėl, kad jos klausydamasis galiu pasinerti į visai kitą pasaulį, – apie savo pomėgius pasakojo Dailius, – kai ją atlieku, kiekvieną kartą galiu per muziką klausytojams papasakoti vis kitokią istoriją ir taip juos paliesti.

Pasiklausus, kaip ir kada susidomėjęs vargonais, kas tas žmogus, paskatinęs imtis tokios veiklos, Dailius atsakė:

Vargonais susidomėjau dar ketvirtoje klasėje. Kadangi patarnavau Širvintų bažnyčioje, užlipdavau pagiedoti prie vargonų. Kai pirmą kartą užlipau ir atsistojau prie vargonų, likau labai sužavėtas, nes man tai buvo nauja. Tuo metu vargonavo Irena Vasiliauskienė. Ji per pirmą susitikimą mane pasisodino prie savęs ant vargonų suoliuko sau iš dešinės. Papasakojau, kad mokausi Muzikos mokykloje groti akordeonu. Kartais per Šv. Mišias leisdavo pagroti kokią giesmę, taip pat mėgdavau, pasibaigus Šv. Mišioms, improvizuoti. Neturėjau vargonų mokytojo, tačiau patarimus ir pastabas dosniai dalijo vargonininkė Irena Vasiliauskienė.

Labai džiugu ir malonu, kad Dailiaus Kavalevskio ir Renatos Blusevičienės širdies muzika skaidrina tikinčiųjų dvasią ir taurina jausmus. Abu vadovai pripažįsta, kad „Mykoliukų“ choras yra didžiulė jėga. Kai muzikuoja jauni žmonės, randasi didžiulė stiprybė. Tokią jėgą, be abejo, padeda sukurti ir vadovai – Renatos ir Dailiaus tandemas puikiai papildo vienas kitą, suteikia daug naujų spalvų.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)
scroll to top