Tarybos narys Virginijus Daugėla: „Komandinis darbas yra veiksmingas būdas siekti bendrų tikslų“

Tęsiame pokalbį su Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariais. Pasikalbėti sutiko Tarybos narys Virginijus Daugėla.

Jis yra Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas bei Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojas. Iš Kernavės kilęs pašnekovas tvirtina, jog širdis visada traukia į tėviškę. Tarybos narys įsitikinęs, jog Širvintų miesto ir rajono unikalumas turi įtakos visuomenės kultūrai bei ekonomikai.

-Viename interviu esate minėjęs, jog pats mieliausias rajono kampelis yra Kernavė, nes ten gimėte ir augote. Kaip dažnai dabar lankote Kernavę ir kokių rūpesčių genamas ten užsukate?

-Taip, tai mano širdies dalis, bet Kernavėje būnu daug rečiau nei norėčiau. Gimtinė yra vienas iš svarbiausių dalykų žmonių gyvenime. Tai vieta, kurioje gimstame, augame ir dažnai jaučiamės labiausiai susiję savo širdimi. Gimtinė gali turėti giliausią emocinį ryšį su žmogumi, nes ji žymi pradžią, kuriai dažnai priskiriame daug prisiminimų, emocijų ir patirties. Gimtųjų namų Pakalniškių kaime jau nebeturiu, daugelio artimųjų jau taip pat nebėra arba jie gyvena kitur, todėl dabar Kernavę lankau kaip svečias. Ir pavasarį, ir vasarą, ir žiemą… Ir tada, kai noriu pamatyti tuos žmones, tarp kurių užaugau. Man labai gera susitikti žmones „iš vaikystės“, kuriuos pažinojau būdamas vaikas. Pasikalbėti su jais, pamatyti, kaip keičiasi veidai, kaip jiems sekasi, kuo gyvena, kur likimas išblaškė, ką gyvenime nuveikė. Gimtinės jausmas man labai stiprus ir suteikia jėgų, prasmės ir identiteto jausmą. Tai vieta, į kurią dažnai sugrįžtu mintimis, norėdamas prisiminti savo šaknis ir pasijusti atsidavimą savo šeimai ir bendruomenei. Čia amžinojo poilsio atgulė mano Tėvelis, todėl tai dar viena dingstis sugrįžti į gimtinę, parymoti prie kapo, prisiminti dienas, kai buvome kartu. Norėčiau pasakyti, kad gimtinė yra daugiau nei tik fizinė vieta. Ji yra jausmų, prisiminimų ir tapatybės šaltinis, kuris dažnai lydi žmogų per gyvenimą. Tai vieta, kurioje susiformuoja žmogaus asmeninė ir kultūrinė tapatybė, o prisiminimai apie gimtinę gali būti labai brangūs ir svarbūs kiekvienam žmogui.

-Esate dar vienai kadencijai išrinktas Tarybos nariu. Jūsų reitingai, lyginant su praeita kadencija, gerokai šoktelėjo į viršų. Vadinasi, esate rinkėjų pastebėtas ir įvertintas. Kokie pozityvūs pokyčiai mieste ir rajone Jus, kaip Tarybos narį, ypač džiugina? Kodėl?

Jaunas, stiprus ir kupinas entuziazmo.

-Turbūt kiekvienas miesto ir rajono gyventojas pokyčius mato akivaizdžiai. Miestas gražus, tvarkingas, puikiai sutvarkyta infrastruktūra. Mieste daug idealiai sutvarkytų viešųjų erdvių. Kultūrinių ir sporto renginių gausa patenkina kiekvieno gyventojo poreikius. Žinoma, akivaizdžiai yra pasikeitusi ir seniūnijų infrastruktūra. Visa tai yra puikios komandos darbo rezultatas. O komandinis darbas yra veiksmingas būdas siekti bendrų tikslų, kai žmonės dirba kartu kaip vieningas kolektyvas. Tai procesas, kai grupė žmonių su skirtingomis kompetencijomis ir įgūdžiais dirba kartu, siekdami konkretaus tikslo arba sprendžiant tam tikrą uždavinį. Sėkmingas komandinis darbas priklauso nuo keleto svarbių veiksnių, tokių kaip aiškiai apibrėžti tikslai, bendras supratimas apie vaidmenis ir atsakomybę, efektyvi komunikacija ir gebėjimas priimti sprendimus. Tinkamai organizuota komanda gali būti labai produktyvi ir pasiekti puikių rezultatų įvairiose srityse. Džiaugiuosi būdamas šios komandos dalimi, galėdamas įgyvendinti rinkėjų viltis ir lūkesčius.

-Sakėte, jog esate vandens turizmo entuziastas. Kaip ir kur rajone išbandote šias pramogas? Gal turite sekėjų?

-Prieš 17 metų nusipirkome pirmąsias 10 baidarių. Prie Širvintos upės, Paširvinčio kaime (Musninkų seniūnija), turėjome žemės sklypą nuostabioje vietoje, išnaudojome jį kaip stovyklavietę vandens pramogų mylėtojams. Pastatėme pavėsinių, įrengėme poilsio zonas. 10 metų dirbome labai intensyviai, šiuo metu tai mūsų hobio tipo verslas. Poilsiautojus plukdome tik Širvintos upe, maršrutu, besitęsiančiu 14-17 km. Plaukimas baidarėmis – tai puikus būdas praleisti laiką gamtoje, pagerinti fizinę būklę ir pasimėgauti nuotykiu. Tai veikla, kuri tinkama įvairaus amžiaus žmonėms, kuri kviečia žmones atrasti vandens ir gamtos grožį iš arti. Palengva šį verslą iš manęs perima sūnus Povilas. Jo jaunystė teikia man viltį, kad jo užmojai bus didesni.

-Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš Virginijaus Daugėlos asmeninio albumo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 3 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)
scroll to top