+

Evelina Greiciūnaitė – jauna dainininkė ir dirigentė: Širvintos man tampa vis artimesnės

Akimirka iš paramos-labdaros vakaro. „Džiaugiuosi, kad kultūrinis gyvenimas mažame Širvintų rajone tampa vis turtingesnis, kad žmonės turi galimybę nueiti į įvairius teatro spektaklius, koncertus (Ryčio Šeškaičio nuotr.).

Akimirka iš paramos-labdaros vakaro. „Džiaugiuosi, kad kultūrinis gyvenimas mažame Širvintų rajone tampa vis turtingesnis, kad žmonės turi galimybę nueiti į įvairius teatro spektaklius, koncertus (Ryčio Šeškaičio nuotr.).

Šis šventinis interviu – su jauna, gražia, talentinga mergina, kurią širvintiškiai vis dažniau pastebi kultūros renginiuose, viešajame gyvenime. Evelina Greiciūnaitė – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro choro dainininkė, šiuo metu dirbanti ir Širvintų kultūros centre mišraus kamerinio choro „Navis“ vadove.

– Evelina, Jūs – iš Vilniaus rajono, ką tik baigėte Klaipėdos Universitetą. Kaip atsiradote Širvintose?

– Širvintų kažkaip specialiai aš nesirinkau. Viskas klostosi tarsi savaime. Šis kraštas man yra artimas, nes Alionyse gyvena mano seneliai Valentina ir Voldemaras Greiciūnai, pas kuriuos nuo mažens su vyresne seserimi Janina ne tik vasarodavome, bet ir atvažiuodavome kiekvieną savaitgalį. O dabar, kai ir sesuo čia gyvena, šis miestas man tampa vis artimesnis.

Evelina Greiciūnaitė patarė Kalėdų vakarą būtinai pasiklausyti kompozitoriaus Adolfo Adamo kūrinį „O Holy Night“.

Evelina Greiciūnaitė patarė Kalėdų vakarą būtinai pasiklausyti kompozitoriaus Adolfo Adamo kūrinį „O Holy Night“.

– Evelina, papasakokit trumpai apie savo muzikinį kelią. Kas paskatino juo eiti? Kas padėjo apsispręsti renkantis profesiją?

– Nuo pat mažens man patiko dainuoti, visada buvau artistiška. Jei kas paklausdavo, ką noriu veikti gyvenime, niekada nedvejodama atsakydavau, kad noriu dainuoti. Tad galima sakyti, kad ši profesija mane sekė visą gyvenimą. Mokiausi Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, paskui įstojau į Klaipėdos Universiteto Menų akademiją, kur baigiau ir bakalauro, ir magistro studijas. Džiaugiuosi, kad gyvenime sutikau puikius mokytojus, kurie man ne tik suteikė žinių, bet ir pastūmėjo eiti pirmyn šiuo muzikiniu keliu. Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje dainavimo mane mokė dainininkas tenoras Liutauras Navickas, Klaipėdoje – dirigavimo mane mokė Zita Kariniauskienė, vokalo – Giedrė Zeicaitė. O už apsisprendimą renkantis profesiją turbūt turėčiau būti dėkinga savo šeimai.

– Ar ta meilė muzikai, dainai ir yra iš šeimos?

– Tikrai taip. Mano pats didžiausias autoritetas šioje srityje yra senelis Voldemaras. Dar kai buvome visai mažytės, mus su seserimi jis už rankučių nusivesdavo į Alionių bažnyčią. Kol choras giedodavo, iš pradžių tiesiog žvalgydavomės, bet po truputį ir pačios ėmėme pritarti. Laikui bėgant tai tapo šeimos tradicija. Dabar be Alionių bažnyčios choro giesmių kiekvieną sekmadienį, be gražių kalėdinių kūrinių jau nebeįsivaizduojame savo gyvenimo.

– Jūsų pagrindinė darbovietė – Nacionalinis operos ir baleto teatras. Kuo Jums svarbus šis darbas, kokiuose spektakliuose galima Jūsų pasiklausyti?

– Operos ir baleto teatre pradėjau dirbti tik šią vasarą, pabaigusi magistrantūros studijas. Esu choro artistė. Šis darbas – tai visų pirma mano asmeninis profesinis tobulėjimas. Turiu labai daug mokytis, mokytis klasikinės muzikos, operų, operečių partijų, įgyti sceninės patirties, dalyvauti spektakliuose, vaidinti. Pirmasis spektaklis, kuriame vaidinau, buvo Vincenzo Bellini „Kapulečiai ir Montekiai“. Dabar intensyviai ruošiamės Sausio 13-osios minėjimui Onos Narbutaitės Simfonijos premjetai. O kovo mėnesį bus Giacomo Puccini operos „Turandot“ premjera, kurioje aš taip pat dainuosiu.

Trys Greiciūnų šeimos kartos: Evelina su seserimi Janina Pažusiene ir jos vyru Modestu, jų tėvai Rita ir Jonas senelių Valentinos ir Voldemaro namuose Alionių kaime susirenka kiekvieną sekmadienį

Trys Greiciūnų šeimos kartos: Evelina su seserimi Janina Pažusiene ir jos vyru Modestu, jų tėvai Rita ir Jonas senelių Valentinos ir Voldemaro namuose Alionių kaime susirenka kiekvieną sekmadienį

– Tačiau dar surandate laiko atvažiuoti į Širvintas ir Kultūros centre dirbti su mišriu kameriniu choru „Navis“? Kuo Jums patinka šis darbas?

– Šis darbas man labai įdomus ir labai patinka. Esu antroji choro vadovė. Padedu choristams mokytis, tobulėti. Iš anksčiau turėjau patirties kaip kviestinė dirigentė – kai reikia tiesiog parengti koncertinę programą ir ją atlikti. O dabar visi kartu dirbame iš pat pagrindų, susipažįstame, kartu mokomės, derinamės. Jaučiu visą mokymosi proceso eigą ir tai yra labai įdomu.

– Būtų įdomu, kokį kūrinį pasiūlytumėt pasiklausyti Šv. Kūčių vakarą?

– Kūrinys, kurio būtinai reikėtų pasiklausyti – kompozitoriaus Adolfo Adamo „O Holy Night“. Ši giesmė yra išversta į daugybę kalbų, yra parašyta ne viena jos aranžuotė. Man jis – pats gražiausias ir labiausiai atspindintis tą jaukią ir šiltą Šv. Kūčių vakaro atmosferą.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Trys viename – ir bitininkas, ir sodininkas, ir menininkas…

Jubiliejaus proga sveikinimai Stasei Jarmalavičiūtei ir Aldonai Jasčemskienei

Bičių įgėlimai veikia kaip vitaminai…

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

„Žmogiškumas buvo svarbiau už viską…“

Meniškumo gyslelę paveldėjusi iš mamos

Atsitiesti po gaisro padeda geri ir nuoširdūs žmonės

„Po Sausio 13-osios atsirado daugiau galimybių“

Evelina Greiciūnaitė – jauna dainininkė ir dirigentė: Širvintos man tampa vis artimesnės

Būna, kad prašo padaryti išskirtinę puokštę, kokios dar nematė nė vienas širvintiškis…

Geranoriškumu ir supratingumu pelnoma pagarba

Keturių vaikų mama jaučiasi laiminga

„Gyvenime yra svarbiau duoti, o ne imti“

„Atradau savo svajonių darbą“

Pasakojimas iš naujausio numerio: Po širvintiškio kryžiais atgulė ir Prezidentas, ir šou žvaigždė…

Meno puoselėjimui Zibaluose negailėta nei laiko, nei sveikatos

Muzikuodami ir tardamiesi sutartinai žingsniuoja gyvenimo keliu

Ir bučiavau, ir glamonėjau, ir tuo metu mylėjau, bet tik spektaklyje…

„Geresnių vaikų už Zibalų krašto vaikus niekur nėra“

Pašto darbuotojas būdavęs labai svarbus žmogus, autoritetas…

Gelstantys lapai nusineša metus, bet vis sugrąžina prisiminimus

Sodybą puošia Eifelio bokštą primenanti pašto dėžutė

Sveikiname naująją šeimą

Žvagulių atžalos vestuvėms gėlės išaugo ir pražydo Musninkėliuose

Gražus tėviškumo pavyzdys

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+