Evelina Greiciūnaitė – jauna dainininkė ir dirigentė: Širvintos man tampa vis artimesnės

Akimirka iš paramos-labdaros vakaro. „Džiaugiuosi, kad kultūrinis gyvenimas mažame Širvintų rajone tampa vis turtingesnis, kad žmonės turi galimybę nueiti į įvairius teatro spektaklius, koncertus (Ryčio Šeškaičio nuotr.).

Akimirka iš paramos-labdaros vakaro. „Džiaugiuosi, kad kultūrinis gyvenimas mažame Širvintų rajone tampa vis turtingesnis, kad žmonės turi galimybę nueiti į įvairius teatro spektaklius, koncertus (Ryčio Šeškaičio nuotr.).

Šis šventinis interviu – su jauna, gražia, talentinga mergina, kurią širvintiškiai vis dažniau pastebi kultūros renginiuose, viešajame gyvenime. Evelina Greiciūnaitė – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro choro dainininkė, šiuo metu dirbanti ir Širvintų kultūros centre mišraus kamerinio choro „Navis“ vadove.

- Evelina, Jūs – iš Vilniaus rajono, ką tik baigėte Klaipėdos Universitetą. Kaip atsiradote Širvintose?

- Širvintų kažkaip specialiai aš nesirinkau. Viskas klostosi tarsi savaime. Šis kraštas man yra artimas, nes Alionyse gyvena mano seneliai Valentina ir Voldemaras Greiciūnai, pas kuriuos nuo mažens su vyresne seserimi Janina ne tik vasarodavome, bet ir atvažiuodavome kiekvieną savaitgalį. O dabar, kai ir sesuo čia gyvena, šis miestas man tampa vis artimesnis.

Evelina Greiciūnaitė patarė Kalėdų vakarą būtinai pasiklausyti kompozitoriaus Adolfo Adamo kūrinį „O Holy Night“.

Evelina Greiciūnaitė patarė Kalėdų vakarą būtinai pasiklausyti kompozitoriaus Adolfo Adamo kūrinį „O Holy Night“.

- Evelina, papasakokit trumpai apie savo muzikinį kelią. Kas paskatino juo eiti? Kas padėjo apsispręsti renkantis profesiją?

- Nuo pat mažens man patiko dainuoti, visada buvau artistiška. Jei kas paklausdavo, ką noriu veikti gyvenime, niekada nedvejodama atsakydavau, kad noriu dainuoti. Tad galima sakyti, kad ši profesija mane sekė visą gyvenimą. Mokiausi Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, paskui įstojau į Klaipėdos Universiteto Menų akademiją, kur baigiau ir bakalauro, ir magistro studijas. Džiaugiuosi, kad gyvenime sutikau puikius mokytojus, kurie man ne tik suteikė žinių, bet ir pastūmėjo eiti pirmyn šiuo muzikiniu keliu. Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje dainavimo mane mokė dainininkas tenoras Liutauras Navickas, Klaipėdoje – dirigavimo mane mokė Zita Kariniauskienė, vokalo – Giedrė Zeicaitė. O už apsisprendimą renkantis profesiją turbūt turėčiau būti dėkinga savo šeimai.

- Ar ta meilė muzikai, dainai ir yra iš šeimos?

- Tikrai taip. Mano pats didžiausias autoritetas šioje srityje yra senelis Voldemaras. Dar kai buvome visai mažytės, mus su seserimi jis už rankučių nusivesdavo į Alionių bažnyčią. Kol choras giedodavo, iš pradžių tiesiog žvalgydavomės, bet po truputį ir pačios ėmėme pritarti. Laikui bėgant tai tapo šeimos tradicija. Dabar be Alionių bažnyčios choro giesmių kiekvieną sekmadienį, be gražių kalėdinių kūrinių jau nebeįsivaizduojame savo gyvenimo.

- Jūsų pagrindinė darbovietė – Nacionalinis operos ir baleto teatras. Kuo Jums svarbus šis darbas, kokiuose spektakliuose galima Jūsų pasiklausyti?

- Operos ir baleto teatre pradėjau dirbti tik šią vasarą, pabaigusi magistrantūros studijas. Esu choro artistė. Šis darbas – tai visų pirma mano asmeninis profesinis tobulėjimas. Turiu labai daug mokytis, mokytis klasikinės muzikos, operų, operečių partijų, įgyti sceninės patirties, dalyvauti spektakliuose, vaidinti. Pirmasis spektaklis, kuriame vaidinau, buvo Vincenzo Bellini „Kapulečiai ir Montekiai“. Dabar intensyviai ruošiamės Sausio 13-osios minėjimui Onos Narbutaitės Simfonijos premjetai. O kovo mėnesį bus Giacomo Puccini operos „Turandot“ premjera, kurioje aš taip pat dainuosiu.

Trys Greiciūnų šeimos kartos: Evelina su seserimi Janina Pažusiene ir jos vyru Modestu, jų tėvai Rita ir Jonas senelių Valentinos ir Voldemaro namuose Alionių kaime susirenka kiekvieną sekmadienį

Trys Greiciūnų šeimos kartos: Evelina su seserimi Janina Pažusiene ir jos vyru Modestu, jų tėvai Rita ir Jonas senelių Valentinos ir Voldemaro namuose Alionių kaime susirenka kiekvieną sekmadienį

- Tačiau dar surandate laiko atvažiuoti į Širvintas ir Kultūros centre dirbti su mišriu kameriniu choru „Navis“? Kuo Jums patinka šis darbas?

- Šis darbas man labai įdomus ir labai patinka. Esu antroji choro vadovė. Padedu choristams mokytis, tobulėti. Iš anksčiau turėjau patirties kaip kviestinė dirigentė – kai reikia tiesiog parengti koncertinę programą ir ją atlikti. O dabar visi kartu dirbame iš pat pagrindų, susipažįstame, kartu mokomės, derinamės. Jaučiu visą mokymosi proceso eigą ir tai yra labai įdomu.

- Būtų įdomu, kokį kūrinį pasiūlytumėt pasiklausyti Šv. Kūčių vakarą?

- Kūrinys, kurio būtinai reikėtų pasiklausyti – kompozitoriaus Adolfo Adamo „O Holy Night“. Ši giesmė yra išversta į daugybę kalbų, yra parašyta ne viena jos aranžuotė. Man jis – pats gražiausias ir labiausiai atspindintis tą jaukią ir šiltą Šv. Kūčių vakaro atmosferą.

     
Naujausi komentarai
  • Jurgita    2018-12-30 18:57         

    Evelina šaunuolė

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt
Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar rinkimuose atiduotumėt savo balsą už teistą asmenį?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 7 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.