Verslo laisvė arti Lietuvos vidurkio

„Citadelės“ bankas trečius metus iš eilės inicijavo tyrimą „Verslo kliūčių žemėlapis“, kurio metu savo nuomonę apie verslo aplinką išsakė 504 smulkios ir vidutinės įmonės, 34 regioninės verslo asociacijos, visų 60 savivaldybių administracijų atstovai.

„Per pastaruosius metus didieji mūsų šalies miestai bei kurortai išliko patrauklūs verslui, tačiau Lietuvos šiaurėje ir pietvakariuose esantys pasienio ruožai šiais metais išsiskiria nepalankiu verslo aplinkos vertinimu, – konstatavo tyrėjai. – Lygindami dabartinę situaciją su 2016 m. surinktais duomenimis, stebime tikrai pozityvias bendras tendencijas: pačių verslininkų manymu, Lietuvoje verslo aplinka tampa vis palankesnė. Jei prieš trejus metus verslo aplinką gerai arba labai gerai vertino 14 proc. šalies verslininkų, tai šiemet taip mano jau 28 proc. respondentų. Tačiau kai kurių atskirų rajonų situacija tikrai kelia nerimą, mat jose verslo kliūčių koncentracija metai iš metų išlieka pati didžiausia“.

2016 ir 2017 m. į lyderių dešimtuką pateko visos kurortinių miestų savivaldybės, o štai šiemet sąrašo viršūnėje taip pat stebimi pokyčiai. Pagal regionus pirmoje vietoje, kaip ir pernai, atsidūrė Neringos savivaldybė, kurioje 1000 gyventojų tenka daugiausia įmonių visoje Lietuvoje – net 61. Antroje vietoje išliko Vilnius, o iš lyderių trejeto iškrito Kaunas, užleisdamas vietą Palangai, kurioje įmonių skaičius augo labai sparčiai. Tarp lyderių šiemet taip pat nebeliko ir Birštono bei Druskininkų savivaldybių.

„Verslo kliūčių žemėlapyje“ kiekvienai savivaldybei apskaičiuotas verslo laisvės indeksas – didesnis jo rodiklis rodo mažesnes kliūtis mažoms ir vidutinėms įmonėms. Indekso augimas iš viso užfiksuotas 19 savivaldybių, 39 regionuose indeksas sumažėjo, 2 – liko nepakitęs.

Savivaldybių, turinčių daugiausia kliūčių verslui, sąrašo apačioje atsidūrė Pagėgiai (verslo laisvės indeksas – 57 proc. Lietuvos vidurkio), Zarasų rajonas (60 proc.), Biržų rajonas (60 proc.), Visaginas (60 proc.), Pakruojo rajonas (61 proc.).

Širvintų rajonas pateko tarp tų savivaldybių, kur fiksuojamas didesnis kaip 90 proc. Lietuvos vidurkio verslo laisvės indeksas. Sostinės regione į analogišką grupę dar pateko Trakų, Ukmergės ir Šalčininkų savivaldybės. Analogiškas įvertinimas Širvintų savivaldybei buvo suteiktas ir pernai, o štai 2016 metais rajone buvo mažiau (80-89 proc.) verslo laisvės.

ŠK

Paskolų platforma

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top