Per dvi dienas iš anksto balsuota šiek tiek aktyviau nei šalyje

Antradienį prasidėjus išankstiniam balsavimui pirmosios dienos rezultatai suteikė optimizmo. VRK duomenimis, jau pirmąją išankstinio balsavimo dieną Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo iš viso balsavo daugiau kaip 40,6 tūkstančio rinkėjų. Tai yra 1,6 procento nuo bendro visų rinkėjų skaičiaus.

Palyginimui, prieš penkerius metus, 2019 metais vykusiuose Respublikos Prezidento rinkimuose pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsavo beveik 17 tūkst. rinkėjų, o jų aktyvumas siekė vos 0,7 proc..

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną aktyviausi buvo Neringos savivaldybės gyventojai (7,96 proc.), o pasyviausi – šalčininkiečiai (0,46 proc.).

Mūsų rajonas kiek atsiliko nuo bendro šalies aktyvumo, nes pirmą išankstinio balsavimo dieną savo valią pareiškė 1,4 proc. savivaldybės balsuotojų. Aktyviausi (2,5 proc.) buvo Širvintų miesto rinkimų apylinkės Nr. 1. balsuotojai, labai mažai nuo jų atsiliko musninkiečiai (2,3 proc.).

Ar dalyvausite gegužės 12 d. vyksiančių LR Prezidento rinkimų I ture ir referendume?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Pačią pirmą dieną iš anksto balsavo 1,8 proc. I. Šeiniaus rinkimų apylinkės sąrašuose esančių rinkėjų. Kitos apylinkės buvo pasyvesnės, o štai Alekniškio ir Motiejūnų rinkimų apylinkėje įregistruoti rinkėjai antradienį nebalsavo.

Po antrosios balsavimo iš anksto dienos savo pareigą jau buvo atlikę 608 Širvintų rajono savivaldybės gyventojai, o aktyvumas pasiekė 4,73 proc. bei nežymiai viršijo šalies aktyvumą (4,39 proc.).

Per dvi dienas aktyviausiai balsavo Širvintų miesto (8,24 proc.) ir I. Šeiniaus (6,71 proc.) rinkimų apylinkių sąrašuose esantys rinkėjai. Tai ir davė toną išankstiniam balsavimui, nes daugiau nė vienai rinkimų apylinkei nepavyko viršyti rajono vidurkio. Kadangi trečiadienį balsavo 2 Alekniškio ir 11 Motiejūnų rinkėjų, tad iš anksto nebalsavusių apylinkių mūsų rajone neliko.

Balsavimas iš anksto tęsėsi ketvirtadienį.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top