Paramos laukia ir su Skvernelio bendražyge taryboje susijusi asociacija, tačiau aukotojų lėšos prašytojo nepasieks

Kasmet paramos gavėjams mokesčių mokėtojai perveda dešimtis tūkstančių eurų, kurie nubyra nuo leidžiamos skirti iki 1,2 proc. mokestiniu laikotarpiu gautų pajamų mokesčio dalies. Iki 0,6 proc. galima skirti profesinėms sąjungoms arba profesinių sąjungų susivienijimams, pagal LPĮ turintiems teisę gauti paramą.

Atkreiptinas dėmesys, kad kai kurie paramos gavėjai tiesiog aplaidžiai žiūri į tai, ar sulauks paramos, ar ne. Išeina, kad kai kas jiems skiria dalį mokesčių, o šie gavėjui nenukeliauja. Pavyzdžiui, VMI neturi duomenų apie dviejų bendrijų – Širvintų Upelio garažų eksploatavimo bendrijos ir Garažų savininkų bendrijos „Rožinis paršelis“ – galiojančias atsiskaitomąsias sąskaitas eurais. Pagal gyventojų pateiktus FR0512 formos prašymus pervesti pajamų mokesčio dalį vienetams, turintiems teisę gauti paramą, ir (arba) politinėms partijoms skirta parama galės būti pervesta tik tada, kai paramos gavėjas Lietuvos Respublikoje esančiame banke ar kitoje kredito įstaigoje atsidarys atsiskaitomąją sąskaitą eurais, informuoja VMI.

Naujų sąskaitų neatsidariusios ar duomenų apie sąskaitas eurais nėra pateikusios dar lito laikais įregistruotos asociacijos Aukštaskraidžių balandžių mėgėjų klubas „Senieji Vilniaus spalvotašoniai“ (paramos gavėjas nuo 2013 m.), Širvintų rajono bibliotekininkų draugija (nuo 2011 m.), Širvintų rajono Gervėčių melioracijos sistemų naudotojų asociacija (nuo 2011 m.). Tikėtina, kad realiai jos net nebeegzistuoja, kokios nors veiklos nevykdo, tik kabo lyg sulūžusios kabyklos senoje spintoje.

Tačiau tarp prašančių paremti yra ir Asociacija „Širvintų krašto vietos bendruomenių sąjunga“, paramos gavėjo statusą gavusi 2020 m. Dulkėm dar nenusėdusi. Ši įregistruota Širvintų miesto viename Upelio g. 22 namo bute. Įmonė Rekvizitai nenurodo šios asociacijos vadovo, bet pernai esame rašę, kad mūsų laikraščiui jos vadovu prisistatė buvęs „demokratų“ kandidatas į Širvintų rajono tarybą Darius Šepkus. Tokia informacija buvo paskelbta ir VRK tinklalapyje. Paprašytas paaiškinti apie asociaciją, Skvernelio partijos “pėstininkas“ rajone tada aiškino, kad į ją įeina Kiauklių, Musninkų bendruomenės. „Daug ten tų bendruomenių. Mes čia susijungę. Reiktų pasikelti popierius ir pažiūrėti, bet tikrai nemažai bendruomenių. Buvo balsavimas, ir jie išbalsavo mane,“ – tada „Širvintų kraštas“ spausdino portalui rekvizitai.lt nežinomo asociacijos vadovo žodžius.

Darius Šepkus – tai tas pats ūkininkas, kuris pernai prieš Savivaldybių tarybų rinkimus pasiskelbė nemokamai dalinsiąs ūkininkų dovanotą pieną, tačiau „pamiršęs“ jį atvežti susirinkusiems širvintiškiams. Pasirodo, tarybos narės Alytės Skeberienės bendražygiui yra akivaizdžių atminties problemų ir dėl duomenų pateikimo. Apie tarybos narę užsiminėm neatsitiktinai – daugeliui širvintiškių žinomas jos gyvenamosios vietos adresas keistai sutampa su Rekvizitai.lt nurodytų „šepkinės“ asociacijos registracijos adresu. Ten pat įregistruota ir asociacija Širvintų miesto bendruomenė, kurios pirmininke Rekvizitai.lt sistemoje nurodoma būtent Alytė Skeberienė, taip pat buvo ir dabar jau išregistruota maisto parduotuvės veiklą vykdžiusi Alytės Skeberienės PĮ.

Panašu, kad jau seniai fiziškai nebeegzistuoja ir 2005 metais paramos gavėjo statusą įregistravę Širvintų rajono Gelvonų globos namai. Dar 2008 metų sausio 2 dieną ši įstaiga buvo reorganizuota prijungiant juos prie Širvintų rajono socialinių paslaugų centro. Tad aišku, kodėl nėra sąskaitos eurais. O mokesčių mokėtojų pinigėliai gal plaukia?

Tarp abejotinai veikiančių yra ir 2013 metų balandžio pabaigoje įregistruota Širvintų meno mokyklos darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“, taip pat nepateikusi duomenų apie atsiskaitomąją sąskaitą eurais. Viešojoje erdvėje galima rasti 2019 metų lapkritį paskelbtą užuojautą dėl žmogaus, tokia pavarde, kokia Rekvizitai.lt nurodyta kaip vadovo, mirties.

Tarp „užuomaršų“ yra nuo 2013 metų paramos gavėjo statusą turinti VšĮ BRĖKŠTA.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 22 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)

1 Atsakymas į "Paramos laukia ir su Skvernelio bendražyge taryboje susijusi asociacija, tačiau aukotojų lėšos prašytojo nepasieks"

  1. buhaltere parašė:

    tai jo… uzdarius personale imone kas belieka? tik kurt kaip grybus po lietaus visokes ten bendruomenes …kad pasiimt kapeikele … joke:)

Comments are closed.

scroll to top