Bendruomenės pirmininkė Irena Bekionienė: „Malonu, kad žmonės susibūrė kilniems siekiams, reikalingiems darbams ir gražiai bendrystei“

Bartkuškio bendruomenės pirmininkė Irena Bekionienė: „Šaunių žmonių Bartkuškyje netrūksta.“

Širvintų rajono kaimuose ir miesteliuose yra nemažai bendruomenių, kurios garsėja narių ir renginių gausa, projektine veikla, saviveiklinio meno kolektyvais, žmonių aktyvumu ir nuoširdžia bendryste. Viena iš jauniausių bendruomenių – Bartkuškio kaimo bendruomenė, suvienijusi aktyvius žmones. Jai vadovauja pirmininkė Irena Bekionienė. Sulaukusi didelio bendruomenės palaikymo, veiklioji Irena ryžosi imtis naujų pareigų. Bendruomenės vadovė maloniai sutiko atsakyti į keletą klausimų.

-Kas paskatino įkurti Bartkuškio kaimo bendruomenę? Kiek žmonių yra bendruomenėje, kiek kaimų ji vienija?

-Įkurti Bartkuškio kaimo bendruomenę paskatino noras suvienyti žmones, kurti įdomesnį, patrauklesnį gyvenimą jaunoms šeimoms kaime, taip pat turiningiau ir saugiau leisti laisvalaikį, sukurti saugesnę, bendraujančią kaimynystę. Bendruomenėje, vienijančioje 4 kaimus, šiuo metu yra 40 narių. Tikimės, kad ateityje bendruomenė tik stiprės ir didės. Malonu, kad žmonės susibūrė kilniems siekiams, reikalingiems darbams ir gražiai bendrystei.

-Turbūt didžiausia šiandieninio kaimo problema – spartus kaimo gyventojų mažėjimas ir senėjimas, socialinių bei kitų paslaugų stoka? Vikipedijos duomenimis, daugiausia gyventojų Bartkuškyje gyveno 1975 metais (net 533!). Paskui jų skaičius kasmet mažėjo. Šioks toks didėjimas fiksuotas 2021 metais. Kiek Jūsų bendruomenė turi jaunimo dabar?

Bartkuškio bendruomenė smagiai šventė Užgavėnes.

-Tiesa yra tokia, kad gyventojų skaičius visoje Lietuvoje, o ypač kaimiškose vietovėse mažėja. Nėra išimtis ir Bartkuškis. Žmonių skaičius mažėja, bet mūsų kaimas yra netoli sostinės Vilniaus, tad jaunoms šeimoms, auginančioms mažylius, tai gana patraukli vieta kurtis ir nuolat gyventi. Mūsų bendruomenėje 65 % yra vidutinio amžiaus narių, visi jie yra labai aktyvūs ir kupini energijos. Džiugu, kad Bartkuškio jaunimas irgi yra veiklus, energingas, žingeidus. Kiekvieną kartą susirinkus draugėn malonu matyti, jog bendruomenė jungia ne tik vietinius ir šalia esančių kaimų gyventojus, bet ir išeivius iš Bartkuškio. Vis sužinome iš bendruomenės narių, jog mūsų veikla domisi ir seniai į kitus miestus išvykę bartkuškiečiai. Jie tarsi viduje jaučia nostalgiją mūsų kaimui, savai gimtinei. O juk mūsų krašte ne tik žmonės geri, bet ir Bartkuškis unikalus nuostabia gamta. Šaunių žmonių Bartkuškyje netrūksta.

-Socialiniuose tinkluose skaitėme apie bendruomenės talką? Kaip sekėsi kurti bendruomenės namus, burti žmones?

-Įkūrus Bartkuškio kaimo bendruomenę, matomas didelis gyventojų noras kurti stiprią, bendraujančią bei saugią kaimynystę. Gyventojai labai greitai ir draugiškai susivienijo bendrai talkai, kad bendruomenės patalpos būtų patrauklios bendriems susitikimams. Ir tai mums jau kuo puikiausia pavyko. Taip pat visi draugiškai ir smagiai susirinko į Užgavėnes bei Vasario 16-osios šventės minėjimą. Puikiai suveikė reklama „iš lūpų į lūpas“, todėl visiems atvykusiems buvo linksma ir smagu. Dėkoju visiems, kad palaiko bendruomenės iniciatyvas. Linkiu ir toliau būti aktyviems, žingeidiems, įsiklausyti į prašymus, organizuojant talkas, renginius, bet svarbiausia – kuo daugiau gražiai bendrauti. Noriu vis didinti komandą ir pritraukti jaunų žmonių. Ko prašiau, nė vienas neatsisakė prisidėti prie bendruomenės veiklos ir geranoriškai sutiko padėti, ypač esu dėkinga Viktorijai Vrubliauskienei.

-Kokį Bartkuškio kraštą norėtumėte matyti po 10–20 metų?

-Norėčiau, kad šis kaimas būtų šviesus, jame kurtųsi jauni žmonės, gražėtų sodybos, o jose skambėtų vaikų juokas. Norėčiau matyti augantį, besiplečiantį Bartkuškio kraštą su savomis tradicijomis, darnia bendruomene bei linksmais krašto gyventojais, kur vieni kitus pažįsta, vieni kitiems padeda ir drauge linksminasi. Tikiu, kad Bartkuškio kraštas visada bus tarsi didelė bendra šeima.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš Irenos Bekionienės šeimos albumo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (8 įvert.)
scroll to top