Socialdemokratų kandidatas „balsams skaičiuoti“ neturi išsilavinimo

„Širvintų kraštas“ rašė, ir kad Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino Savivaldybės rinkimų komisijos sudėtis. Vasario 9 dieną savivaldybių rinkimų komisijų pirmininkai davė priesaiką, o savivaldybių rinkimų komisijų nariai rašytinius pasižadėjimus savivaldybių rinkimų komisijų būstinėse turi duoti iki vasario 21 dienos, t. y. rytojaus.

Vadovauti 48-tajai Širvintų rajono savivaldybės rinkimų komisijai paskirta jos pirmininkė Jūratė Meškutavičienė. Tuo tarpu dirbti komisijoje Teisingumo ministras pasiūlė Justiną Kontrimavičių, Savivaldybės administracijos direktorius – Ritą Gujienę, Teisininkų draugija – Vaidą Šeipūnę. Kiti septyni komisijos nariai buvo pasiūlyti įvairių partijų, trys jų net neturi savo atstovų Širvintų rajono taryboje.

Mus pasiekė informacija, kad kilo problemų dėl vieno iš politinių partijų pasiūlyto kandidato. Kaip matyti iš vasario 6 d. VRK priimto sprendimo, Lietuvos socialdemokratų partija į 48-ąją Širvintų rajono savivaldybės rinkimų komisiją pasiūlė Saulių Voverį. Jis yra Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys.

Lietuvos Respublikos Rinkimų kodekso 26 straipsnis („Reikalavimai rinkimų komisijos nariui“) numato, kad „Vyriausiosios rinkimų komisijos, apygardos ir savivaldybės rinkimų komisijos narys privalo turėti aukštąjį išsilavinimą“. Tuo tarpu VRK pateikiamoje Sauliaus Voverio, pernai kandidatavusio į rajono tarybą, biografijoje nurodoma, jog 1995 metais jis baigė Vilniaus politechnikos mokyklą, įgijo kompiuterinės įrangos operatoriaus specialybę, o jo įgytas išsilavinimas yra aukštesnysis.

Gal siūlydami politiką į savivaldybės rinkimų komisiją socialdemokratai tikėjo, kad prie žodžio šaknies aukšt- pridedama „nereikšminga“ priesaga praslys kam nors pro akis. Matyt, tai ir yra galimos sumaišties priežastis. Dėl paaiškinimo kreipėmės į VRK ir gavome atstovės spaudai Indrės Ramanavičienės atsakymą. Jame patvirtinama, kad „Vyriausioji rinkimų komisija gavo Lietuvos socialdemokratų partijos kreipimąsi su prašymu pakeisti Širvintų rajono savivaldybės rinkimų komisijos narį. Rytoj 12 val. vyksiančiame VRK posėdyje šis keitimas bus formalizuotas. Kol sprendimas nepriimtas, nuo naujo savivaldybės rinkimų komisijos nario pavardės skelbimo norėtume susilaikyti“.

Taigi tiek apie nesužibusią Savivaldybės rinkimų komisijos nario žvaigždę. Tačiau Saulius Voveris galbūt dar galės dirbti vienoje iš rinkimų apylinkių, juk Rinkimų kodekse nekalbama, kad jos narys privalo turėti aukštąjį išsilavinimą. Tiesa, pirmininku, matyt, tapti nepavyktų, nes tam reikia bent jau tokio darbo patirties.

Kalbama, kad Saulius Voveris, galbūt įkvėptas Andriaus Tapino veiksmų, žada artimiausiu metu pakratyti savivaldybę ir suskaičiuoti, kiek ir kokios apimties medžių ši yra pasodinusi. Jei tai tiesa, tai kliūčių jam neturėtų kilti, juk Lietuvos Respublikoje nėra priimto Medžių skaičiavimo kodekso, taigi nėra ir 26 straipsnio, kuris numatytų, jog medžiams skaičiuoti reikia aukštojo išsilavinimo.

O ir medžių sodinukai – ne balsavimo biuleteniai, su kurių skaičiavimu opozicija pasivadinantiems rajono politikams visada kildavo problemų.

Beje, dar neprisiekus VRK jau padarė pakeitimų dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos siūlomo kandidato Širvintų rajono savivaldybės rinkimų komisijoje. Rytoj ketinama išbraukti Barbarą Daveiko ir vietoje jos paskirti Ingą Nevėrienę.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.86 (14 įvert.)
scroll to top