Miškininkai neatsigina norinčių darbuotis kastuvais

Šis savaitgalis bus darbingas žmonėms, kurie neabejingi mūsų kraštovaizdžiui. Vyks net du masiniai renginiai, į kurias žmonės veržte veršis. Tiesa, bent mūsų rajone gero oro nelabai žadama. O ir norintiems dalyvauti šiuose renginiuose buvo patariama ruoštis iš anksto.

Ar bus, kas sutvarko?

Šiandien, penktadienį, startuoja tvarkymosi talkos dvidienis, kurį inicijuoja „Darom kartu su SDG“, bendradarbiaudama su šalyje veikiančiais regioniniais atliekų tvarkymo centrais.

Jau iš anksto gyventojai buvo kviečiami aktyviai kurti ir registruoti tvarkymosi talkas visoje Lietuvoje. Jų metu surinktos ir išrūšiuotos didelių gabaritų atliekos regionuose esančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse bus priimamos pagal šiose aikštelėse nustatytą tvarką, bet neįtraukiant jų į fizinių asmenų metinius limitus.

„Svarbu tik padaryti nuotraukas, kurios patvirtins, jog atliekos surinktos balandžio 19 ar 20 dieną vykusios „Darom kartu su SDG“ platformoje registruotos talkos metu,“ – mįslingai skelbė organizatoriai. Lieka spėlioti, kas bus to įrodymas, juk nuotraukos kamputyje rodomą datą galima nustatyti pakeitus ją telefone.

Kadangi akcijos organizatorių tinklalapyje tarp savivaldybių, kuriose pranešama apie vyksiančias talkas nebuvo išskirta Širvintų rajono savivaldybė (kaip ir dar 24 šalies savivaldybių), galima numanyti, kad pas mus niekas nieko daryti neketina.

Nors ką daryti atsirastų. „Mes darom“ tvarkytinų vietų žemėlapyje iki trečiadienio popietės buvo pažymėti du adresai mūsų savivaldybėje. Vienas jų – dar praėjusių metų gegužės 14 dieną užregistruota vieta Musninkuose, Gaisrinės gatvėje, į kurią, kaip nurodyta, „Gyventojų vežamos atliekos iš Musninkų miestelio. Padarytas sąvartynas, žala gamtai“.

Naujesnis, tik šių metų balandžio 12-ąją atsiradęs įrašas, yra apie įvairiomis atliekomis užterštą tvarkytiną teritoriją Bagaslaviškyje, Liepų g. 2. Tai jau gerai žinoma vieta prie Bagaslaviškio autobusų paviljono, kurią raginama tvarkyti nuo neatmenamų laikų. Čia stovi rūšiavimo konteineriai, tad aikštelė faktiškai tam skirta. Matyt, bėda yra daugiau ne ta, kad čia žmonės atveža sukauptas atliekas, užuot jas pristatę į didelių gabaritų atliekų aikštelę Šniponyse, o ta, kad vieta yra gerai matoma, šalia kelio, todėl nuolat bado pravažiuojantiesiems akis. Ta vieta buvo parinkta jau seniai. Kažkodėl anuometiniams vadukams atrodė, kad normalu atliekas krauti prie paradinių vartelių. Gal jau laikas būtų pagalvoti apie kitą, nuošalesnę vietą, kuri negadintų bendro įspūdžio apie miestelį.

Žada pasodinti medžius 100 girių

Tuo tarpu Valstybinių miškų urėdija laikosi jau išbandytų tradicijų. Kartu su Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionaliniu kultūros centru šį šeštadienį, balandžio 20 dieną, šalyje rengiamas Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“. Šiemet miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės 100-metį ir pasodinti medžius šimte Lietuvos girių.

Miškasodžio renginiai vyks visuose Valstybinės miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose. Norint dalyvauti reikėjo registruotis, o vietų skaičius buvo ribotas. Pavyzdžiui, trečiadienį miškasodyje Ukmergės regioniniame padalinyje jau buvo užsiregistravę 513 dalyvių, dar buvo laisvos 63 vietos. Pageidaujantys dalyvauti galėjo užsiregistruoti į nacionalinio miškasodžio talkas Pašilės II ir Pašilės III girininkijoje.

Kaip mus informavo VMU Ukmergės regioninio padalinio Miško auginimo specialistė Asta Strazdienė, Nacionalinis miškasodis pernai vyko Širvintų rajone. Dėl šios priežasties, taip pat dėl šįmet keliamų šventės reikalavimų vieta pasirinkta Ukmergės rajone, netoli Kopūstėlių, prie Šventosios upės augančiame Naceliškio miške.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top