Gražus tėviškumo pavyzdys

Merė Živilė Pinskuvienė įteikia padėką Jonui Matuliui.

Merė Živilė Pinskuvienė įteikia padėką Jonui Matuliui.

Pirmasis birželio sekmadienis nuo seno paskelbtas Tėvo diena. Ta proga merė Živilė Pinskuvienė po sekmadienio Mišių Širvintų bažnyčioje už rūpestingumą, gerumą, nuoširdumą ir su meile užaugintus šešis vaikus įteikė padėką Jonui Matuliui. Pasak merės, šio žmogaus tėviškumas yra gražus pavyzdys kiekvienai Lietuvos šeimai.

Matulių šeimoje užaugo trys berniukai ir trys mergaitės: Renata, Vidas, Vaidas, Kęstas, Jolanta ir Dovilė. Šiandien vyriausiajai jau 47, o jauniausiai – 30 metų. Pasak Jono, daugiau kaip prieš dešimt metų mirus žmonai Marijonai vaikai buvo jau dideli, ant rankų nešioti nebereikėjo, tačiau problemų netrūko. Užtat šiandien Jonas džiaugiasi anūkais, kurių turi net dešimt, – septynias mergaites ir tris berniukus. Paskutiniam berniukui dar tik keturi mėnesiai, o vyriausiai anūkei jau 24 metai.

Visi turbūt girdėjome posakį apie vaikus: „Vienas – mamai, antras – tėčiui, o trečias vaikutis – Lietuvai“. Jonas Lietuvai užaugino net keturis… Statistika rodo, jog vieną vaiką auginančių šeimų skaičius nuolat auga.

Jonas Matulis (sėdi viduryje) tarp vaikų ir anūkų.

Jonas Matulis (sėdi viduryje) tarp vaikų ir anūkų.

„Juokai juokais, tačiau tokiose vienturčių šeimose ne tik Lietuvai, tačiau ir tėčiui arba mamai vaiko nebelieka. Tai ir yra viena iš pagrindinių priežasčių dėl ko Lietuva „nyksta“, – sako Jonas Matulis.

Jonas prisimena – kai dar gyveno Širvintų miesto Sodų gatvėje, kaimynai dažnai paklausdavo, ar neskauda jums galvos, nes vaikų klegesys kieme beveik niekada nenutildavo. Mokytis vieni kitiems padėdavo. Grįžus iš pamokų, vyresnieji vaikai tapdavo mokytojais, o jaunesnieji – vėl … mokiniais. Šiandien visi vaikai sukūrė šeimas, visi turi gerus darbus. Šiais metais Tėvo diena buvo minima birželio 3 dieną, o šią dieną yra gimusi anūkė Monika, todėl šios dvigubos šventės proga visi susirinko vyriausios dukters namuose. Tą dieną ir anūkė, ir jos senelis buvo visų dėmesio centre, tą dieną jiems buvo skirtos visos gėlės.

Adomas Žvirblis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Gražus tėviškumo pavyzdys"

  1. stase parašė:

    Labai grazu, saunuolis ponas Jonas.

Comments are closed.

scroll to top