Lietus nesutrukdė pasigrožėti gražiausiomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis

Pilipavičiai daug dėmesio skiria namų aplinkai.

Ne tiek ir daug lietingų dienų pasitaikė šią vasarą. Bet būtent tą – lietingąją – vyko Čiobiškio seniūnijos gražiausių sodybų apžiūra. Buvo svarstyta atidėti apžiūrą, bet po diskusijų nuspręsta visgi aplankyti gražiausias sodybas, nes laukė šeimininkai. Vertinimo komisija, kurią sudarė l. e. seniūno pareigas Lionginas Juzėnas, Spietiškių kaimo seniūnaitė Erika Svirskienė ir Tarybos narys Romas Zibalas, turėjo galimybę pasidžiaugti gražiausiai tvarkomomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis.

Pirmiausia komisija apsilankė Rusių Rago kaime. Ten esanti Alberto Bagdonavičiaus sodyba iš tolo atkreipė dėmesį spalvų įvairove. Nors pliaupiantis lietus ir neleido atidžiau pasigrožėti dailiais gėlynais, bet matėsi, kad šeimininkai labai rūpinasi namų aplinka. Pasak Alberto Bagdonavičiaus, labai daug dėmesio sodybos erdvių puoselėjimui skiria duktė Jolita.

Leidžiantis automobiliu nuo Spietiškių kalno, iš tolo pakeleivio akis glostė dviaukštis pastatas ir idealiai sutvarkyta aplinka. Tai Valės ir Viginto Lučiūnų sodyba. Kiekviena sodybos pėda, rodos, byloja apie šeimininkų pasišventimą kurti savo gyvenimo legendą. Galima tvirtai teigti, jog čia ne parodai ir ne praeiviams specialiai sukurtas grožis. Šioje sodyboje tarp daugybės gėlių ir dekoratyvinių augalų gyvena šeima, turinti poetišką sielą ir darbą mylinčias rankas. Sodybos kieme komisiją pasitiko dvi moterys: anyta Ona Lučiūnienė ir marti Valė Lučiūnienė.

Lapelių kaime komisijos dėmesį patraukė Emilijos Jankauskienės sodyba. Nors šeimininkės nebuvo namuose, bet komisija, slėpdamasi nuo lietaus po skėčiais, galėjo pasidžiaugti idealia tvarka ir gražiais gėlynais.

Netrūko spalvingų gėlynų Jadvygos ir Henriko Pilipavičių, įsikūrusių Lapelėse, sodyboje. Visa teritorija idealiai sutvarkyta, šeimininkas Henrikas Pilipavičius aprodė visas grožybes, sakėsi, kad sodyboje su žmona tvarkosi tris dešimtmečius, nuo tada, kai dar iš kolūkio gavo alytnamį. Pasak šeimininko, aplinkos tvarkymui negailima nei laiko, nei jėgų. Kiekviena kertelė spindi tvarka, erdvė apie namus sutvarkyta labai sumaniai ir jaukiai.

Gražiai sodybą tvarko čiobiškietė Leonora Amankavičienė. Sodyboje tvarkinga, jauku, gražu, žydi gėlės. Pasak pašnekovės Leonoros Amankavičienės, anksčiau buvo dar gražiau, bet šįmet, po vyro mirties, tiesiog rankos nekyla prie darbų.

Komisija, aplankiusi sodybas, padarė išvadą, kad čiobiškiečiai madų nesivaiko, stengiasi atgaivinti senąsias lietuvių gėlininkystės tradicijas, išradingai puoselėja savo namų aplinką. Sodybose matyti daug želdinių, daug gėlių. Nors lankymosi dieną pliaupė nesiliaujantis lietus, bet vertintojai atkreipė dėmesį į spalvų įvairovę, mažosios architektūros elementus. Gražiausių sodybų šeimininkai bus apdovanoti Širvintose rugsėjo pabaigoje vyksiančioje Rudens šventėje.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Lietus nesutrukdė pasigrožėti gražiausiomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis”

  1. Janina parašė:

    Dėja pėsčiomis.Savo transportą palieka pamiškėse likimo valiai.

  2. to Janina parašė:

    O tai kuo tas sodybas pasiekia? Gal malūnsparniais? Ar vis dar arkliais?

  3. Janina parašė:

    Kiek žinau Čiobiškio seniunijoje yra ir daugiau gražių sodybų,bet ten niekas neaplanko ,nes nėra nei kelių,nei privažiavimų.

Comments are closed.

scroll to top
+