+

Lietus nesutrukdė pasigrožėti gražiausiomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis

Pilipavičiai daug dėmesio skiria namų aplinkai.

Ne tiek ir daug lietingų dienų pasitaikė šią vasarą. Bet būtent tą – lietingąją – vyko Čiobiškio seniūnijos gražiausių sodybų apžiūra. Buvo svarstyta atidėti apžiūrą, bet po diskusijų nuspręsta visgi aplankyti gražiausias sodybas, nes laukė šeimininkai. Vertinimo komisija, kurią sudarė l. e. seniūno pareigas Lionginas Juzėnas, Spietiškių kaimo seniūnaitė Erika Svirskienė ir Tarybos narys Romas Zibalas, turėjo galimybę pasidžiaugti gražiausiai tvarkomomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis.

Pirmiausia komisija apsilankė Rusių Rago kaime. Ten esanti Alberto Bagdonavičiaus sodyba iš tolo atkreipė dėmesį spalvų įvairove. Nors pliaupiantis lietus ir neleido atidžiau pasigrožėti dailiais gėlynais, bet matėsi, kad šeimininkai labai rūpinasi namų aplinka. Pasak Alberto Bagdonavičiaus, labai daug dėmesio sodybos erdvių puoselėjimui skiria duktė Jolita.

Leidžiantis automobiliu nuo Spietiškių kalno, iš tolo pakeleivio akis glostė dviaukštis pastatas ir idealiai sutvarkyta aplinka. Tai Valės ir Viginto Lučiūnų sodyba. Kiekviena sodybos pėda, rodos, byloja apie šeimininkų pasišventimą kurti savo gyvenimo legendą. Galima tvirtai teigti, jog čia ne parodai ir ne praeiviams specialiai sukurtas grožis. Šioje sodyboje tarp daugybės gėlių ir dekoratyvinių augalų gyvena šeima, turinti poetišką sielą ir darbą mylinčias rankas. Sodybos kieme komisiją pasitiko dvi moterys: anyta Ona Lučiūnienė ir marti Valė Lučiūnienė.

Lapelių kaime komisijos dėmesį patraukė Emilijos Jankauskienės sodyba. Nors šeimininkės nebuvo namuose, bet komisija, slėpdamasi nuo lietaus po skėčiais, galėjo pasidžiaugti idealia tvarka ir gražiais gėlynais.

Netrūko spalvingų gėlynų Jadvygos ir Henriko Pilipavičių, įsikūrusių Lapelėse, sodyboje. Visa teritorija idealiai sutvarkyta, šeimininkas Henrikas Pilipavičius aprodė visas grožybes, sakėsi, kad sodyboje su žmona tvarkosi tris dešimtmečius, nuo tada, kai dar iš kolūkio gavo alytnamį. Pasak šeimininko, aplinkos tvarkymui negailima nei laiko, nei jėgų. Kiekviena kertelė spindi tvarka, erdvė apie namus sutvarkyta labai sumaniai ir jaukiai.

Gražiai sodybą tvarko čiobiškietė Leonora Amankavičienė. Sodyboje tvarkinga, jauku, gražu, žydi gėlės. Pasak pašnekovės Leonoros Amankavičienės, anksčiau buvo dar gražiau, bet šįmet, po vyro mirties, tiesiog rankos nekyla prie darbų.

Komisija, aplankiusi sodybas, padarė išvadą, kad čiobiškiečiai madų nesivaiko, stengiasi atgaivinti senąsias lietuvių gėlininkystės tradicijas, išradingai puoselėja savo namų aplinką. Sodybose matyti daug želdinių, daug gėlių. Nors lankymosi dieną pliaupė nesiliaujantis lietus, bet vertintojai atkreipė dėmesį į spalvų įvairovę, mažosios architektūros elementus. Gražiausių sodybų šeimininkai bus apdovanoti Širvintose rugsėjo pabaigoje vyksiančioje Rudens šventėje.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • Janina parašė:

    Dėja pėsčiomis.Savo transportą palieka pamiškėse likimo valiai.

  • to Janina parašė:

    O tai kuo tas sodybas pasiekia? Gal malūnsparniais? Ar vis dar arkliais?

  • Janina parašė:

    Kiek žinau Čiobiškio seniunijoje yra ir daugiau gražių sodybų,bet ten niekas neaplanko ,nes nėra nei kelių,nei privažiavimų.

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus redakcija@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

Lietus nesutrukdė pasigrožėti gražiausiomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis

Lydimi Bučkio ir Aguonos, komisijos nariai grožėjosi Musninkų seniūnijos sodybomis

Kuriama jaukumą kelianti sodybų aplinka

„Baltijos kelio“ vienybės banga suplazdeno didžiulę Širvintų krašto vėliavą

Originalių idėjų nestokoja Alionių seniūnijos gyventojai

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+