Naujam gyvenimui pavyko prikelti senelių sodybą

Kieme auginti vaistažoles tarp gėlių yra racionalu ir gražu.

Kieme auginti vaistažoles tarp gėlių yra racionalu ir gražu.

Malonu užsukti į Audronės ir Henriko Janušauskų, gyvenančių Taučiulių kaime (Musninkų seniūnija), sodybą. Jos šeimininkai rūpinasi, kad nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens prie namo būtų jauku ir gražu. Pasak šeimininkų, jiems nereikia samdytis kraštovaizdžio specialisto tam, kad sodyboje būtų gražu, jiems tereikia kantrybės ir kasdienio darbo.

Janušauskų sodyba užima daugiau nei 90 arų, toks didelis plotas labai racionaliai suplanuotas, suskirstytas zonomis: poilsiui, daržams, vaiskrūmiams ir vaismedžiams. Aiškiai matyti, kad žmonės išties čia gyvena, o ne parodai ruošia savo kiemą. Prie namų daug daugiamečių augalų ir žydinčių vienmečių gėlių, palei kelią į sodybą auga šimtamečiai medžiai. Šeimininkės teigimu, Taučiulių kaimas turi gilią istorinę praeitį, tik, deja, jame belikusios vos kelios gyvenamosios trobos.

– Mano svajonė buvo atgaivinti senelių sodybą, – patikino šeimininkė Audronė Janušauskienė. – Norisi, kad visur būtų tvarka, todėl su vyru labai daug dirbame rūpindamiesi aplinka.

Šeimininkai džiaugėsi sodybos išskirtinumu – senoviniu svirnu, primenančiu poeto Antano Baranausko klėtelę. Senas pastatas rūpestingo šeimininko dėka prikeltas naujam gyvenimui, yra žavus sodybos akcentas, pasitinkantis kiekvieną į kiemą užsukantį svečią.

Daili sodybos kertelė.

Daili sodybos kertelė.

Taučiulių kaime gyvenantys Audronė ir Henrikas Janušauskai prie senovinio svirno - sodybos puošmenos.

Taučiulių kaime gyvenantys Audronė ir Henrikas Janušauskai prie senovinio svirno - sodybos puošmenos.

Netaisyklingos formos tvenkinys puošia sodybą.

Netaisyklingos formos tvenkinys puošia sodybą.

Jaunėlio sūnaus gimimą menantis beržas.

Jaunėlio sūnaus gimimą menantis beržas.

Pasikalbėjus su šeimininkais apie tai, kaip pavyko sukurti patrauklią aplinką, abu sutuoktiniai patvirtino, kad nebūtina investuoti didelių pinigų, jaukumą galima sukurti dirbant. Sodybą puošia išpuoselėta veja, ji trumpai kirpta, tanki, dažnai pjaunama, pakraščiai prie gėlynų sulyginti. Taip puoselėjami vejos kraštai atrodo pedantiškai tvarkingi.

Tolėliau nuo gyvenamo namo iškastas didžiulis tvenkinys. Netaisyklingos formos tvenkinys atlieka dvi funkcijas: puošia sodybą ir jame galima maudytis, prileista žuvų. Sodybos kieme šakas svarina dailus beržas, menantis jaunėlio Janušauskų sūnaus gimimą. Pasidomėjus, kur auga vyresnėlio medis, sutuoktiniai patikino, kad toks medis tikrai yra, auga Musninkuose ir yra perkopęs per tris dešimtis metų.

Audronė ir Henrikas Janušauskai mėgsta apžiūrėti ir kitas gražiai įrengtas sodybas, pasisemti idėjų. Šeimininkai įsitikinę, kad tai, kas tinka vienai sodybai, gali neprigyti kitoje. Svarbiausia, kad jiems patiems Taučiuliuose malonu, o aplinkos puoselėjimas tapo mielu hobiu, o ne sunkia prievole. Kurdami jaukumą, jie atskleidė poetišką sielą.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+