Kalėdų proga – vienybės, ramybės bei pozityvumo

Mero pavaduotoja Janina Pažusienė senelių Valentinos ir Voldemaro, tėvų Ritos ir Jono, sesės Evelinos, vyro Modesto, pusbrolio Ričardo ir pusseserės Erikos apsuptyje.

Daugumai Kalėdos yra ramaus džiugesio, stebuklų laukimo ir šeimos šventė. Tada namai pakvimpa jaukumu ir Kalėdų dvasia. Miestai ir kaimai pasipuošia puošniomis eglėmis, nušvinta įvairiaspalvėmis šviesomis ir dekoracijomis. Dažnas laukia Kūčių vakarienės, kalėdaičio laužymo, artimųjų bendrystės. Rodos, taip gera, kai artimiausi žmonės susėda prie Kūčių stalo. Šiandieną pasidalyti mintinis apie įsimintiniausias Kalėdas, labiausiai širdį paglosčiusias dovanas, ateities planus sutiko nuolat įvairių susitikimų, švenčių, jubiliejų sūkuryje besisukanti Širvintų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Janina Pažusienė.

-Pokalbį pradėkime nuo pačių šilčiausių klausimų. Esate labai jauna, vis dar kupina vaikystės įspūdžių. Sakykite, kokias Kūčias ir Kalėdas prisimenate iš vaikystės, ar šeimoje buvo kokių ypatingų tradicijų?

-Šv. Kūčios ir Šv. Kalėdos yra vienintelės šventės metuose, kurių iš tikrųjų labai laukiu. Tai ypatingas laikas, kai visi dovanoja nuoširdų gerumą, rūpestį, dėmesį, dėkoja vieni kitiems už praėjusius metus. Tiek vaikystėje, tiek dabar šeimos tradicijos nesikeičia, keičiasi tik artimieji, nes vieni iškeliauja į dangų, o kiti papildo mūsų šeimos ratą. Šv. Kūčių dieną visa šeima suguža pas senelius, gyvenančius Alionių I kaime. Močiutė iškildina tešlas, senelis ruošia giesmynus. Atvykusios aš, mano mama, sesė pasiraitojame rankoves ir, močiutės paragintos, gaminame įvairius kepinius, patiekalus. O kad paruošti gardumynai įgautų šventinį prieskonį, tuo pat metu repetuojame Kalėdų giesmes. Giesmių skambesys, patiekalų aromatas užpildo visus namus nepaprasta šiluma, laime ir gėriu. Paruošusios šventinį stalą, skubame į Alionių bažnyčią. Sugrįžusios iš Šv. Mišių į namus, pakiliai nusiteikusios drauge su visa šeima susėdame vakarienės. Ant 12-ka patiekalų nukrauto stalo visada padedama lėkštė ir galimam svečiui. Per Šv. Kūčių vakarienę laužiame kalėdaičius sakydami palinkėjimus. Vakarienės metu giedame giesmes, pasidaliname praėjusių metų įspūdžiais, keičiamės dovanomis. Pasibaigus šventinei vakarienei, paliekame stalą su vaišėmis, kad per naktį artimųjų vėlės taip pat galėtų mus aplankyti. Šv. Kalėdų rytą pradedame Šv. Mišiomis bažnyčioje, grįžus į namus, pratęsiamos giesmės, vaišės.

Vicemerė – dažnas svečias Širvintų rajono jubiliatų namuose perduodant rajono merės sveikinimus ir gėles.

-Su kuo Jums asocijuojasi Kalėdos? Ar Jums tai viena svarbiausių švenčių? Kokia dovana labiausiai nudžiugino?

-Šv. Kalėdos yra šeimos šventė, o šeima – pati didžiausia dovana. Vaikystėje smagiausia gauta dovana buvo mažas muzikinis pianinas, kuris ir buvo meilės muzikai pradžia. Kartu su sese Evelina organizuodavome šeimai koncertus didžiųjų metų švenčių proga, per kurias dainuodavome ir grodavome dovanotu muzikiniu pianinu. Tėvai, matydami mūsų norą muzikuoti, užrašė mus į muzikos mokyklą. Sesė net susiejo gyvenimą su muzika. Dabar didžiausia dovana, kad galime visi susirinkti pas senelius. Nenoriu net pagalvoti apie kitokias šventes, nes šitos pačios gražiausios, jas pagerinti gali tik padidėjęs šeimos narių ratas.

Ar Jūs pati anksčiau ir dabar gaminate kokius nors šventinius patiekalus, ką labiausiai mėgstate?

-Šventinį meniu visada sudaro močiutė, mes tik pagalbininkės. Na, o pats skaniausias patiekalas yra džiovintų grybų kotletukai.

-Kaip ketinate praleisti Kalėdų šventes? Su kuo sėsite prie Kūčių stalo?

-Mano ir vyro Modesto šeimos per šventes susitinka pas senelius, kurie gyvena tame pačiame Alionių I kaime. Todėl, jeigu pandeminė situacija leis, aplankysime ir pasveikinsime visus tiek Šv. Kūčių vakarą, tiek Šv. Kalėdų dieną.

-Esate gamtos mokslų, ekologijos ir aplinkotyros srities mokslų daktarė. Kaip dažnai aplanko mintys palikti politiką ir imtis mokslinės veiklos?

-Širvintų merės komandoje dirbti pradėjau 2015 m. mero padėjėja. Merės, visos politinės komandos ir gyventojų pasitikėjimo dėka tapau mero pavaduotoja. Tuo metu turėjau nemaža pastangų įdėti ir rašydama daktaro disertaciją. Todėl šis intensyvus laikotarpis brandino mano asmenybę ir suteikė daugybę patirties. Ne tik dalykinės, mokslinės, politinės, bet ir valios bei koncentracijos. Vertinu šį gyvenimo etapą. Darbas savivaldoje man svarbus tuo, kad esu nuolat tarp žmonių, plati veiklos specifika. Iš kitos pusės moksliniame darbe labiau reikalinga koncentracija, susikaupimas. Abu keliai man yra svarbūs ir juose dirbu nuoširdžiai, visa širdimi.

-Jums, jaunam žmogui, buvo patikėta ypatinga misija – organizuoti Vakcinacijos centro veiklą, apsaugos ir maisto produktų dalinimą gyventojams. Kaip sekėsi?

-Visų pirma džiaugiuosi, kad merė pasitikėjo ir skyrė šį iššūkį man. Visiems COVID-19 pandemijos pradžia buvo sudėtinga, nežinomybė slėgė pečius. Bet viskas yra įveikiama, kai turi komandos pasitikėjimą, palaikymą ir laisvę dirbti. Pandemijos laikas mus suvienijo, subūrė daug savanorių, kurie, nepaisant vidinio baimės jausmo, norėjo padėti Širvintų rajono žmonėms. Tad esu labai dėkinga visiems, kurie savanoriškai prisidėjo. Tarp jų buvo ne tik medicinos, kultūros darbuotojų, Šaulių sąjungos narių, bet ir didelis būrys moksleivių.

Ko palinkėsite Širvintų rajono žmonėms Kalėdų ir artėjančių Naujųjų 2022 metų proga?

Linkiu visiems sveikatos, vienybės, ramybės, pozityvumo ir vieniems kitų įsiklausymo.

Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš asmeninio Janinos Pažusienės archyvo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (12 įvert.)

1 Atsakymas į "Kalėdų proga – vienybės, ramybės bei pozityvumo"

  1. klementina parašė:

    Gražių metų mūsų gerb. Vicemerei!

Comments are closed.

scroll to top