Juodonių kaimo ūkininkai nustebino dekoratyviniais paukščiais

Violeta Naraškevičienė parodė baseinėlyje gyvenantį vėžlį.

Violeta Naraškevičienė parodė baseinėlyje gyvenantį vėžlį.

Ūkininkavimas darbščiai Violetos ir Sauliaus Naraškevičių šeimai, gyvenančiai Juodonių kaime (Musninkų seniūnija), yra ne tik sunkus kasdienis darbas, bet ir malonus pomėgis. Šeimininkai ne tik rūpinasi didžiule galvijų banda, bet gali pasidžiaugti ir savo auginamais povais, kalakutais, antimis, elegantiškai vaikštinėjančiais šilkiniais plikakakliais gaidžiais, baltakuodėmis vištomis, vyžotais, pentinuotais ir kitokiais dekoratyviniais gaidžiais bei nesuskaitoma daugybe vištų ir viščiukų, kurių rūšis ir veisles šeimininkai labai ilgai vardijo.

Pakliūti į nuošalią Naraškevičių sodybą ir vienoje vietoje pamatyti nesuskaičiuojamą daugybę dekoratyvinių paukščių – tikras džiaugsmas. Vedžiodami po savo valdas ir rodydami egzotiškus paukščius, šeimininkai sakė, kad iš to naudos nesiekia, tai tik hobis ir laimė pasidžiaugti savo darbu. Pasak šeimininkų, pavojai tyko iš visų pusių: paukštynas aptvertas tvora, nes iš miško atsliūkina lapė, ant aptvarų uždėtas tinklas, kad nepultų vanagas. Kad ir kaip akylai saugomas paukštynas, nuostolių neišvengiama.

Erdviame Naraškevičių sodybos kieme paukščiams tikras rojus – antys, smagiai gagendamos, krypuoja po savo teritoriją, turškiasi čia pat joms įrengtose vandens talpyklose, iš paskos vaikštinėja įvairių veislių gaidžiai, kiekvienas iš jų turi po širdies damą – vištą, kai kurie net po dvi. Pasidomėjus, ar tarp kavalierių gaidžių nevyksta konkurencinė kova, šeimininkė patikino, kad gaidžiai yra išauklėti džentelmenai ir sparną rėžia tik apie savo rūšies damas, prie svetimų nelenda.

Užsukusiam prašalaičiui į tokią smagią sodybą yra kuo pasidžiaugti. Įspūdį suteikia gamtos prieglobstyje savo vertę demonstruojantys povai. Kiek jų iš viso sodyboje yra, šeimininkė tiksliai pasakyti negalėjo. Mažuosius poviukus išperėjusi višta buvo uždaryta į narvą saugumo sumetimais, kad nepakliūtų lapei į nasrus. Aplinkui narvą šmirinėjantys maži poviukai atrodė labai mieli ir gražūs. Atvykėlių noras juos pačiupinėti „motinai vištai“ kėlė didžiulį stresą. Paukščių keliamas triukšmas sodyboje skambėjo kaip gražiausia simfonija.

[nggallery id=422]

Juodonių kaimo gyventojų Violetos ir Sauliaus sodyboje gyva nuo pat ankstyvo ryto, kai kudakuoti pradeda kelios dešimtys vištų ir pulkai kitų paukščių. Kiek veis­lių – tiek ir gai­džių Naraškevičių paukštyne. Gaidžių choras pasigirsta brėkštant, nuo ketvirtos ryto. Kuo mažesnis gaidys, tuo geresnis giesmininkas. Gaidžių chorui nutilus, vištos karkimu, kudakavimu praneša padėjusios kiaušinį.  Pasak šeimininkų, rytais labai rėkauja povai, jie taip pat praneša apie artėjantį lietų. Būtent lankymosi sodyboje metu jie labai laidė gerkles, elgėsi nekultūringai, pasirodo, jų rėkavimas pranašavo lietų, kuris po gero pusvalandžio nušniokštė.

Šeimininkė Violeta yra Juodonių kaimo seniūnaitė, apie savo pomėgį auginti paukščius kalba kukliai ir pripažįsta, kad paukščiai, jų keliamas šurmulys padeda atsipalaiduoti, pailsėti ir pasidžiaugti gražiu gyvenimu. Geraširdė šeimininkė sakė, kad paukščius nesunku prižiūrėti. O ir sodybą jie papuošia, pagyvina, sūnui įdomūs, atvažiavę svečiai irgi pirmiausia prie paukščių patraukia. Be to, abu su vyru Sauliumi užaugęs kaime, gyvuliai ir paukščiai abiem patinka.

Jokios naudos, išskyrus vištų kiaušinius, Naraškevičiai negauna iš auginamo paukštyno. Tiesiog grožiu paperka visus, kas tuos dekoratyvinius paukščius pamato. Jeigu visa tai suteikia džiaugsmo į sodybą užsukantiems svečiams, nauda šeimininkams dešimteriopa.

Didžiuliame sode auga naujų veislių obelys, kriaušės, kiti vaismedžiai. Kas keisčiausia, kad šįmet Naraškevičių sodyboje vaismedžių šakos lūžte lūžta nuo obuolių ir kriaušių. Kai kiti Širvintų rajono gyventojai skundžiasi obuolių stygiumi, šeimininkė Violeta Naraškevičienė pavaišino pačios keptu skaniausiu obuolių pyragu iš savo sodo.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+