Klausimų daugiau nei atsakymų?

Visiems, nepatenkintiems daugiabučių administravimu, Komunalinio ūkio direktoriaus pavaduotojas pasiūlė išeitį: bet kada galima įsteigti daugiabučio bendriją.

Visiems, nepatenkintiems daugiabučių administravimu, Komunalinio ūkio direktoriaus pavaduotojas pasiūlė išeitį: bet kada galima įsteigti daugiabučio bendriją.

Visuose Širvintų miesto daugiabučiuose buvo iškabinti informaciniai lapeliai, kuriuose skelbiamas bendro naudojimo konstrukcijų bei patalpų priežiūrai ir remontui skirtų lėšų panaudojimas bei likutis.

Vieni į tokius informacinius lapelius tiesiog nekreipia dėmesio, kiti stengiasi išsiaiškinti visus kylančius klausimus. Pastariesiems tenka susidurti su nemenka problema: klausimų atsiranda daugiau nei atsakymų. Ir neaišku, kodėl – ar dėl įstaigų pateikiamos informacijos stygiaus, ar dėl paprasčiausio nesusikalbėjimo.

Toks lapelis buvo pakabintas ir J. Janonio gatvėje esančiame daugiabutyje. Laiptinėje pakabintame lapelyje išvardinta, kokie darbai buvo atlikti per praėjusius metus. Būtent šis darbų sąrašas ir sukėlė daugiausiai klausimų to namo gyventojai Taisijai Boronovai.

Moters manymu, ko gero, ne visi sąraše minimi darbai buvo atlikti.T. Boronova abejoja dėl 25,99 Lt kainavusio judesio daviklio pakeitimo, dėl šiluminio mazgo sandarinimo. Informaciniame lapelyje perskaičiusi, kad už stogo remontą buvo sumokėta kiek daugiau nei 25 Lt, T. Boronova sakosi nustebusi: anot jos, tuomet atvažiavę darbininkai tik užlipo ant stogo ir tuoj pat nulipo. Tad už ką buvo sumokėti pinigai?

Širvintiškės manymu, teisingiausia būtų, jei kiekvieną kartą atliekant darbus būtų rašomi aktai, kuriuos pasirašytų namo atstovas.

Telefonu paskambinus Širvintų komunalinio ūkio direktoriaus pavaduotojui Algirdui Gudoniui, paaiškėjo, kad T. Boronovai iškilę klausimai jam gerai žinomi. A. Gudonis pirmiausia pasiūlė moteriai viską paaiškinti asmeniškai, bet vėliau sutiko pasikalbėti su žurnaliste ir atsakyti į kelis klausimus, kurie galbūt kyla ir kitiems širvintiškiams.

A. Gudonis pateikė visus aktus, kuriuose vinies tikslumu surašyta, kokie darbai buvo atlikti praėjusiais metais. Tiesa, vieną neatitikimą vis dėlto pavyko rasti: dokumentuose yra nurodyta, kad prie J. Janonio g. 9 namo įrengti 2 suoliukai, o informaciniame lapelyje įrašytas tik vienas. Neatitikimas – 27,67 Lt.

Paklaustas, kodėl nebūtų galima namo gyventojams aktų, kuriuose surašomi atlikti darbai, pateikti iš karto, vos tik darbus atlikus, A. Gudonis atsakė, kad tai būtų papildomas biurokratizmas, kuris gerokai apsunkintų darbą: „Tai sukeltų sumaištį, nes įvairūs darbai atliekami net ir tada, kai nėra iškvietusio asmens. Tai kaip juos visus reiktų sugaudyti? Toks aktų rašymas būtų nelogiškas.“

Pasak pavaduotojo, kiekvienas į sąrašą įtrauktas darbas iš tiesų buvo atliktas, o kodėl apie tai nežino T. Boronova, jau kitas klausimas: „Negi apie kiekvieną atliktą darbą turiu pranešti asmeniškai? Kai gaunam pranešimą arba patikrų metu pastebim, ką reikia sutvarkyti, tai taip ir padarom, o ne ieškom, kam pranešti. Panašiai buvo ir su stogo remontu. Pagal panaudotas medžiagas matyti, kad tuomet darbininkai išdžiovino ir pakeitė 1 kv. m stogo dangos. Tikiu, kad tokius darbus pastebėti sunku, tačiau jų atsiranda kiekvieną pavasarį.“

T. Boronova piktinosi ir dėl neorganizuojamų susirinkimų.

Pasak A. Gudonio, susirinkimai dažniausiai yra kviečiami dėl kritinės būklės pastatų remonto, tuomet, kai neužtenka turimų lėšų ir reikia prisidėti gyventojams. Taip pat susirinkimai gali būti orgnizuojami ir gyventojų iniciatyva. Tačiau esą didžiausia visų susirinkimų problema – į juos ateina vos trys ar keturi namo gyventojai. Tik ar reikėtų visus matuoti pagal vieną kurpalių – juk gal vienur ateis 4-5, o kitur – 25 gyventojai?

Visiems, nepatenkintiems daugiabučių administravimu, Komunalinio ūkio direktoriaus pavaduotojas pasiūlė išeitį: bet kada galima įsteigti daugiabučio bendriją ir atsiriboti nuo dabartinio valdymo.

Štai visai neseniai Širvintose įsikūrė antroji daugiabučių namų bendrija. Nuo šiol ji bus atsakinga už viso namo eksploatavimą. Įsisteigus bendrijai, Savivaldybės paskirtas būsto administratorius visas funkcijas perleidžia naujajai bendrijai, kurios pagrindinis valdymo ogranas yra narių susirinkimas. Namo gyventojai patys sprendžia, kaip panaudoti lėšas, kaip sutvarkyti tiek namą, tiek ir kiemą.

Pasirinkę tokią daugiabučio administravimo formą, gyventojai tampa atsakingi už savo gyvenamąją aplinką. Tik, panašu, niekas tos atsakomybės nenori užsikrauti. Tai liudija ir vangus bendrijų kūrimasis: mieste kone šimtas daugiabučių, o kuriasi vos antra bendrija.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Klausimų daugiau nei atsakymų?"

  1. copy paste parašė:

    Ko dabar verkiat? Juk taip norėjot „geriausios pasaulyje“ santvarkos – kapitalizmo, kuriame vyrauja grobuoniškas išnaudojimas, cinizmas, viskas perkama ir parduodama, kuriame vienintelė vertybė yra pinigai, o ELITO atstovais laikomi tie, kurie sugebėjo kuo daugiau prisigrobti turtų. Gal jau pamiršot, kaip alpot iš laimės, griaudami socializmą? Jūsų mylimoj kapitalizmo citadelėj – JAV – vien 2011 m. žlugo apie 200 bankų, ir indėlininkams ten niekas nieko nekompensuoja. Jums buvo negerai, kad per visą pokarį iki 1990 m. nebankrotavo NĖ VIENA ĮMONĖ, NĖ VIENAS BANKAS, negerai, kad bankuose visus mokesčius priimdavo be jokių komisinių, o dabar lupa pinigus už kiekvieną piršto krustelėjimą. Jums buvo negerai, kad butus dalindavo nemokamai, kad nežinojot, kas yra bedarbystė, kad stažas visai pensijai buvo 25 m. (dabar – 30), pensinis amžius buvo 55 m. moterims ir 60 vyrams (dabar – 60 ir 62,5 – visiems bus 65), kad kainos nesikeisdavo 20 m., kad transporto talonas kainavo 4 kap., ledų porcija – 7-10 kap., laikraštis – 2 kap., kaip ir neribotas pokabis taksofonu, bilietas į kiną- 10-30 kap., o pensijos užtekdavo normaliam pragyvenimui. Buvo negerai, kad nusikaltėlius ilgam į cypes uždarydavo. Rėkėt, kad žmogaus teises pažeidzia… Ar sunku buvo suvokti, kad kapitalistinėje sistemoje valdo pinigas? Kad viskas joje sukurta tam, kad ištraukti jūsų varganai uždirbtus grašelius. Jeigu negali ištraukti legaliu būdu, belieka atimti, … Buki tie žmonės, vai buki, nemokantys apgalvoti pasekmių. Kvailiai ir visokio plauko idealistai visada nelaimingi, o gudriems ir apsukriems, sugebantiems lipti per kitų galvas, bet kokioje santvarkoje normaliai gyvenasi…

Comments are closed.

scroll to top