Sausio 16-oji – kun. Jono Navicko gimtadienis

1862 metų sausio 16 dieną dabartinio Skuodo rajono Ylakių seniūnijos Visgaudžių kaime gimusį Joną Navicką (Novickį) likimas kelis kartus atvedė į Širvintų padangę. Šis žemaitis paliko ryškų pėdsaką Širvintų krašte, jam vadovaujant buvo pastatyta dabartinė Šešuolėlių bažnyčia.

Šaltiniai teigia, kad 1886 metais Vilniaus diecezijos dvasinę kunigų seminariją baigęs Jonas Navickas į Širvintas atvyko 1898 metais.

Iki tol jis trejus metus dirbo Maišiagalos parapijos vikaru, o 1889-1891 metais klebonavo Kiaukliuose, iš kur buvo išsiųstas į Molėtus. 1898 metais perkeltas į Širvintas, jis klebonavo iki 1922 m. pabaigos. Nuo 1903 metų jis dar buvo ir Giedraičių dekanato, kuriam tada priklausė Širvintų parapija, dekanas. Būtent dirbdamas Giedraičių dekanu jis grafo Grabovskio lėšomis Šešuolėliuose pastatydino naują bažnyčią, į kurią dirbti persikėlė 1923 metais. Tuomet Jonui Navickui jau buvo per šešiasdešimt, Šešuolėlius jis pasirinko savo gyvenimo saulėlydžiui. Klebonas pasirūpino, kad būtų sudaryta Šešuolėlių parapija, joje klebonavo iki mirties 1928 metų gruodžio 25 dieną. Kunigas mirė pirmąją Kalėdų dieną.

Jonas Navickas palaidotas Širvintų parapijos kapinėse, jo kapą galima rasti už koplyčios.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 13 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top