O laikas greit metus skaičiuoja!

Elena Smailienė parodė savo mamos Stanislavos Žvirblienės austas lovatieses.

Gegužės 27 dieną garbingą 90-ąjį jubiliejų minėjo Družuose gyvenanti Elena Smailienė. Jubiliatę sveikino ne tik vaikai ir anūkai, bet su dovanomis ir gėlėmis atvykusios Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė bei Širvintų seniūnė Rima Jasevičienė. Visi sveikintojai devyniasdešimtmetei linkėjo ir toliau išlikti tokiai energingai, bendruomeniškai, puikiai nusiteikusiai, mėgautis artimųjų dėmesiu ir meile.

Kad Elenai Smailienei 90 metų – niekas neišdrįs pasakyti. Senolė labai energinga, veikli, guvi, šviesi bei nestokojanti humoro jausmo. Šalia sėdėjusi dukra Janina vis ko nors mamos paklausdavo, tai jubiliatė šmaikščiai atsakydavo, pradėtą dainą ar eilėraštį pabaigdavo, nuotrauką pakomentuodavo ar kolūkinių laikų nuotykį paporindavo.

Elena Smailienė – išskirtinė asmenybė, daugiavaikė mama, rūpestinga močiutė, Družuose gyvena nuo 1984-ųjų. Reikia manyti, kad ją pažįsta ne tik Družų, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai. Daug gyvenime mačiusi ir daug patyrusi senolė turi ką pasakyti jaunajai kartai. Jos pamokymų noriai klauso dukra Janina Jankauskienė, Družų ir Vileikiškių kultūros namų vadovė. Ji su džiaugsmu klausosi mamos pasakojimų apie senovę, sutiktus žmones, kaimo vakaruškas, talkas, dainuotas jaunimo dainas. Be abejo, sukauptą medžiagą Janina panaudoja edukaciniuose-kultūriniuose-etnografiniuose užsiėmimuose. Pasak dukters, namuose nuo seno įprasta visai šeimai, susėdus prie stalo, vartyti nuotraukų albumus, prisiminti šalia gyvenusius žmones, pasiklausyti jų gyvenimo istorijų.

Paklausta, kaip jaučiasi sulaukusi garbaus jubiliejaus, Elena Smailienė patikino, kad net nespėjo pajusti, kaip tie dešimtmečiai prabėgo, kaip laikas tuos metus greitai suskaičiavo.

Smailiai (dešinėje) krikštynose Ūdarų kaime.

Elenos tėvai Stanislava ir Mateušas Žvirbliai Kairionyse buvę labai darbštūs žmonės, todėl visus penkis savo vaikus nuo mažų dienų lenkė prie darbų. „Aš megzti vos 8 metų sulaukusi išmokau, – šypsojosi Elena Smailienė. – Pati iš savęs, niekas manęs nemokė. Aš mezgiau, o sesuo Bronė veždavo į Vilnių parduoti. Žmonės pirkdavo, nes labai gražius numegzdavau, o už darbą pinigų šeimai uždirbdavau. Mes su kaimyne Michalina Naraškevičiene važiuodavome į Vilnių duonos ir miltų pirkti, nes čia nieko nebuvo. Būdavo, prisiperkame ir panešti net negalime, tai net po kelis kartus eidavome ant Šeškinės kalno, ten palikdavome pas pažįstamus duoną ir vėl grįždavome į miestą daugiau parsinešti. Paskui laukdavome pakeleivingos mašinos, kad į Širvintas parvežtų.“

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš Smailių šeimos archyvo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (5 įvert.)
scroll to top