Geranoriškumu ir supratingumu pelnoma pagarba

Su vyresnėle dukra.

Su vyresnėle dukra.

Daug Zibalų ir Musninkų seniūnijų gyventojų, deklaruojančių žemės plotus ir siekiančių gauti tiesiogines išmokas už žemės ūkio naudmenas, pasėlius bei daugiametes ganyklas, bendrauja su Dariumi Redecku, Širvintų rajono savivaldybės Investicijų skyriaus specialistu. Dažnas ūkininkas, deklaravęs žemę Zibaluose ir Musninkuose, spėjo įsitikinti, kad Darius Redeckas yra stropus, pareigingas ir paslaugus specialistas, pelnęs pagarbą.

Patirties įgijo Nacionalinėje mokėjimų agentūroje

Labai dažnai tenka išgirsti pagyrimo žodžių Dariui, deklaruojančiam pasėlius, daugiametes ganyklas ir kitus žemės ūkio plotus Zibalų seniūnijoje. Pasidomėjus, iš kur jaunas vyras sėmėsi patirties, kad taip, atrodo, lengvai susidoroja su tokiu atsakingu darbu, Darius Redeckas atsakė:

– Nuo 2005 metų dirbau vyriausiuoju specialistu Nacionalinėje mokėjimų agentūroje (NMA) prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM). Čia įgijau be galo daug patirties žemės ūkio srityje. Be to, yra išlikę puikūs santykiai su buvusiais bendradarbiais, todėl bet kada galiu kreiptis į juos patarimo.

Dariaus Redecko šeima.

Dariaus Redecko šeima.

Rodos, jau žiema. Žemė miega žiemos miegu. Visi ūkio darbai nudirbti. Keista, kad seniūnijose netrūksta lankytojų. Darius Redeckas pažymėjo, kad ir žiemą ūkininkams kyla nemažai klausimų: kaip tinkamai vykdyti įsipareigojimus, pasitikrinti, ar deklaruojami plotai atitinka reikalavimus, kokio dydžio išmokų ir kada gali tikėtis. Konsultacijų reikia tiems pareiškėjams, kurie privalo laikytis Kompleksinės paramos įsipareigojimų, gauna tiesiogines išmokas, taip pat paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemones.

– Ūkininkai domisi naujovėmis, dažnai ateina konsultuotis ar tiesiog pasikalbėti žemės ūkio klausimais, – vieną po kito vardijo priežastis, dėl ko žemę dirbantys sodiečiai net žiemą varsto seniūnijoje dirbančio specialisto kabineto duris.

Išdrįsau paklausti, kaip dažnai Darius sulaukia priekaištų, jeigu deklaracijose yra klaidų, o gal išvis klaidų išvengia?

– Vienuolikos metų patirtis NMA, vykdant deklaruotų plotų patikras, leidžia išvengti klaidų. Sakoma, kas nedirba, tas neklysta, taigi klaidų pasitaiko, bet džiaugiuosi, kad nedaug, – šypsojosi pašnekovas.

„Nuo pat vaikystės žemės ūkio darbai man buvo kasdienybė“

Darius Redeckas yra kilęs iš Pakruojo rajono, Žvirblonių kaimo. O Pakruojo rajonas iki šiol žinomas kaip kraštas, kuriame gyvuoja labai stiprios žemės ūkio bendrovės (ŽŪB). Dariaus tėvai Birutė ir Stasys Redeckai visą gyvenimą dirbo žemės ūkio srityje. Tėtis – puikus traktorininkas, kuriam buvo patikėtas pirmasis bendrovėje gautas šiuolaikinis traktorius „John Deere“, mama – ŽŪB agronomė. Tėvai be galo mylėjo savo darbą, todėl ir tris savo vaikus pratino prie žemės ūkio. Mama dirba dar ir dabar.

– Nuo pat vaikystės žemės ūkio darbai man buvo kasdienybė, – pasakojo Darius Redeckas. – Esu vyriausias vaikas šeimoje, sesuo Daiva ir brolis Linas jaunesni, todėl buvau pagrindinis pagalbininkas tėvams. Gal todėl taip netoli nuo žemės ūkio ir tepabėgau. Visada buvo svarbūs šeimoje diskutuojami klausimai šia tema. Ir dabar, grįžęs į tėviškę, pirmiausiai su mama aptariame žemės ūkio naujienas.

Visa Redeckų šeima „Sėkmės paukštėje“.

Visa Redeckų šeima „Sėkmės paukštėje“.

Vaiva ir Darius Redeckai su dukrelėmis.

Vaiva ir Darius Redeckai su dukrelėmis.

Darius Redeckas yra baigęs garsiąją Rozalimo vidurinę mokyklą, kur gilios lietuviškumo tradicijos, kur buvo puoselėjama etnokultūra ir etnografija.

– Visada turėjau tikslą įgyti aukštąjį išsilavinimą, todėl įstojau į Vilniaus pedagoginį universitetą (VPU), geografijos specialybę. Čia ir susipažinau su savo žmona Vaiva. Buvome vienos grupės studentai. Po studijų teko padirbėti geografijos mokytoju, ieškojau savęs ir kitose srityse, kol atsidūriau NMA ir čia dirbau daugiau nei 10 metų. Teko kasdien važinėti dirbti iš Širvintų į Vilnių. Į Širvintas atkeliavau su šeima 2005 metais. Dukrai buvo dveji metukai, ją jau buvo laikas leisti į darželį, o žmona planavo grįžti į darbą po motinystės atostogų. Mano pagrindinė darbovietė buvo Vilniuje, o žmonos – Širvintose, todėl turėjome pasirinkti, kas važinės kiekvieną rytą 50 kilometrų į darbą. Šeimai reikėjo patogumo, todėl nusprendėme įsikurti Širvintose. Pasitaikius progai, perėjau dirbti į Širvintų rajono savivaldybę. Žmona Vaiva dirba švietimo srityje. Pagal specialybę yra geografijos mokytoja, tačiau pagrindinės pareigos – Širvintų rajono švietimo centro, o nuo 2018 m. liepos mėn. Širvintų meno mokyklos neformaliojo švietimo centro metodininkė.

Vaiva ir Darius Redeckai augina dvi nuostabias dukras: Adrijai jau 15 metų ir ji yra gimnazistė, o keturmetė Amelija lanko darželį.

Širdžiai mieli pomėgiai

Darius Redeckas, be tiesioginių savo pareigų deklaruojant žemės ūkio naudmenas ir pasėlius, turi ir širdžiai mielų pomėgių: yra istorinių filmų ir knygų fanatikas, didis keliautojas. Pats pašnekovas paatviravo:

– VPU teko studijuoti istoriją, todėl esu istorinių filmų ir knygų fanatikas. Dar labai mėgstame keliauti su visa šeima. Dažniausiai keliaujame savo automobiliu, todėl prieš keliones turime gerą laiką, kai visi planuojame kelionės maršrutą, skaičiuojame biudžetą ir atliekame kitus pasiruošimo darbus. Kelionių metu mano pareiga būna vairuoti, žmonos – reguliuoti maršrutą, o dukros vesti apskaitą ir fotografuoti. Tai būna patys nuostabiausi išgyvenimai ir patirtys.

Vaiva ir Darius Redeckai mėgsta kelaiuti...

Vaiva ir Darius Redeckai mėgsta keliauti...

Darius Redeckas su jaunėle dukra.

Darius Redeckas su jaunėle dukra.

Kelionėje.

Kelionėje.

Sakoma, kad gyvenimą sudaro ne vien pasiekimai ar pareigos, o maži dalykai. Geranoriškumas, supratingumas, pagalba užkariauja kitų žmonių širdis ir pelno simpatiją. Tad toks tas Darius Redeckas – nuolat pilnas idėjų, mokantis suprasti, išklausyti ir padėti kaimo žmogui.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš Vaivos ir Dariaus Redeckų asmeninio albumo

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Geranoriškumu ir supratingumu pelnoma pagarba”

 1. zinau parašė:

  Geras specialistas visur reikalingas.

 2. rinkejas parašė:

  Pasitaikius progai, perėjau dirbti į Širvintų rajono savivaldybę…………………..

 3. Zibališkis parašė:

  Nuostabus žmogus ir super geras specialistas. Sėkmės Dariui

 4. damyras parašė:

  Labai malonus zmogus.

 5. parašė:

  Pritariu. Geras specialistas ir puikus žmogus. Geranoriškai visada padės net po darbo valandų.

Comments are closed.

scroll to top
+