Darbštumo, kruopštumo ir atsakingumo pavyzdys

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos bibliotekoje lankėsi LR Prezidentas Valdas Adamkus su ponia Alma Adamkiene. Pirma iš kairės – Regina Grinienė. 1995-09-01.

-Regina – labai nuoširdus, bendraujantis, visada skubantis į pagalbą žmogus, į kurio petį visada galima atsiremti, – tokius žodžius apie ilgametę Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos bibliotekininkę Reginą Grinienę sakė mokyklos direktorė Jūratė Stankevičienė. – Šį rugsėjį Regina išlydėta į užtarnautą poilsį. Jai už ilgametį darbą iškilmingai įteikta Lietuvos Respublikos Seimo nario Jono Pinskaus padėka.

Nuo pat „Atžalyno“ mokyklos įsikūrimo 1985 metais Regina Grinienė dirbo bibliotekoje. Užsukus visada imponavo pedantiška tvarka, visos knygos suregistruotos, sudėliotos, sutvarkytos. Regina tiesiog gyveno „Atžalyno“ mokykla ir biblioteka. Ji netgi savaitgalius aukojo tikrąja to žodžio prasme. Šeštadienį arba sekmadienį dirba techninį darbą, o po to bibliotekoje ruošė parodas įvairioms svarbioms datoms pažymėti. Dabar užrašai daromi kompiuteriu, anksčiau viską ranka užrašydavo pati bibliotekininkė. Džiugu, kad net 37 metus bibliotekai vadovavo tas pats žmogus. Per tiek laiko atsiskleidė Reginos darbštumas, kruopštumas ir pagarba knygai kaip vertybei. O tai labai džiugina.

-Patinka man šis darbas, – šypsodamasi sako Regina. – Visada esu apsupta mokinių. Kito darbo dirbti nemokėčiau ir nenorėčiau. Aš ir dabar sapnuoju biblioteką, kaip joje dirbu, kaip užsuka mokiniai, mokytojai.

Lietuvių kalbos mokytoja Regina Grinienė 1977 metais pradėjo dirbti Zibalų aštuonmetėje mokykloje. Šalia tiesioginio darbo pedagogė privalėjo tvarkyti ir mokyklos biblioteką. Jau tada išryškėjo jaunutės mokytojos bei bibliotekininkės talentas. Mokytoja Regina vesdavo puikias gimtosios kalbos pamokas, organizuodavo auklėtiniams – tuometiniams 34 aštuntokams – auklėjamąsias valandėles, susirinkimus, užklasinius renginius, talkas Šešuolėlių tarybiniame ūkyje. Labiausiai mokinius stebindavo energingos mokytojos kaligrafiškas raštas ir taisyklinga suvalkietiška tartis. Visas pertraukas mokytoja Regina praleisdavo kaimo mokyklos bibliotekoje. Jau tuomet į akis krisdavo spalvingi „redis“ plunksnomis tušu ar guašu bibliotekininkės užrašyti literatūros skyrių pavadinimai, įvairūs stendai. Didžiulė laimė buvo Zibaluose būti šios garbingos pedagogės mokiniu.

Su auklėtiniais – Zibalų aštuonmetės mokyklos ketvirtokais. 1979 m.

Iš Zibalų mokytoja perėjo dirbti į Juodiškių aštuonmetę mokyklą. Ten darbavosi lietuvių kalbos mokytoja ir bibliotekininke. Anot buvusios Juodiškių mokyklos direktorės Zigfridos Alšauskienės, mokytojos Reginos pamokos būdavo kaip gražiausi spektakliai, ji mokėdavusi sudominti mokinius. Mokytoja įgijo bibliotekininkės darbo patirties ir įsidarbino Moksleivių namuose metodininke. Čia „Atžalyno“ vidurinės mokyklos direktorė Helena Vaicekauskienė pasiūlė Reginai Grinienei pradėti būtent bibliotekininkės darbą naujai atidarytoje mokykloje. Taip ir paliko 37 metus toje pačioje darbo vietoje.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš Reginos Grinienės asmeninio albumo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 4 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (6 įvert.)
scroll to top