„Derliaus kraitėje“ bus apdovanoti gražiausių Zibalų seniūnijos sodybų šeimininkai

Vertinimo komisija sustojo prie Zibalų skyriuje vaikams įrengto sveikatingumo-basakojų tako.

Paskutinį rugpjūčio trečiadienį vyko geriausiai tvarkomų Zibalų seniūnijos sodybų apžiūra. Aplankiusi seniūnaičių pasiūlytas sodybas, vertinimo komisija padarė išvadą, kad jos pasižymi gėlių ir dekoratyvinių augalų gausa, tvarkomos išradingai ir originaliai. Labai daug gėlių, medžio kompozicijų, akmenų ir akmenėlių puošia aplinką.

Pirmiausia apžiūrėta Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų skyriaus aplinka. Skyriaus pedagogės ir aptarnaujantis personalas pasistengė, kad po vasaros atostogų pradinukai ir darželinukai sugrįžtų į naujai išdažytas patalpas, galėtų pasidžiaugti žaidimų aikštele. Skyriaus teritorija spindi švara ir tvarka, žydi gėlės, įrengtas sveikatingumo-basakojų takas. Darželinukai galės saugiai naudotis žaidimų aikštele bei pasigrožėti po medžiais tupinčiais kiškučiais.

Vertinimo komisijos nariai, dairydamiesi po Zibaluose gyvenančių Dalios ir Valdo Bulonų dailiai apželdintą namų teritoriją, grožėjosi žydinčių gėlių gausa. Ypatingai gražiai atrodė erdvėje prie sodybos kruopščiai prižiūrima tvenkinio aplinka, alpinariumas, gėlynai. Sutvarkyta teritorija ne tik prieš gyvenamąjį namą, bet ir prie ūkinių pastatų. Mažosios architektūros statiniai puikiai dera su gėlių kompozicijomis. Nėra aukštų tvorų – dalijamasi grožiu su aplinkiniais.

Anciūnuose esanti Elenos Birutės ir Alfredo Jutelių sodyba iš tolo atkreipė dėmesį savo dydžiu. Graži sodyba ir jos aplinka visais metų laikais yra pastebima. Vos įsukus į kiemą, jo viduryje blaškėsi vienišas karpis. Pasirodo, šis olimpietis iššoko iš tvenkinio.

-Kultūringos mano žuvys, pasitinka komisijos narius, – pamatęs besiblaškantį karpį ir įmetęs jį vėl į tvenkinį, šmaikštavo sodybos šeimininkas Alfredas Jutelis. – Gerai, kad komisija užėjo, o tai būtų koks katinas ar vanagas jį nusinešęs.

Jutelių sodyba pasitiko pedantiška švara, tvarka ir ramybe. Rūpestingai prižiūrėta veja, gėlynai, du dailūs tvenkiniai su žydinčiomis lelijomis, pavėsinė su kuriamu etnografiniu muziejumi, o aplinkui šimtamečių medžių ošimas. Gražu ir gera. Tai įrodo faktą, kad šeimininkai sukūrė grožį savo rankomis ir be didelių investicijų.

-Daug dėmesio skiriame aplinkai, – vaišindamas šaltalankių sultimis ir ananasiniais obuoliais, pasakojo žodžio kišenėje neieškantis šeimininkas. – Mano šienaujamos vejos kaip Eliziejaus laukai. Visas mūsų ūkis – gaidys Petia ir jo 7 draugės bei protingiausias visame Širvintų rajone šuniukas Rikis: savus aploja, o prieš svetimus uodegytę vizgina.

Vaclavos ir Gedimino Snitkų, gyvenančių Šešuolėlių I kaime, sodyboje daug mažosios architektūros statinių, įvairių dydžių, formų ir spalvų gėlės žydi teritorijoje. Sodybą puošia akmenimis apdėliotas šulinys, lauko židinys, įvairios laipynės, skirtos vaikams. Pasak šeimininkės Vaclavos Snitkienės, sodyboje lankosi 4 anūkai, todėl jų pramogomis ir laisvalaikiu rūpinasi seneliai. Gražu, kad šeimininkai daug dėmesio skiria aplinkai.

Komisija, kurią sudarė l. e. Zibalų seniūnės pareigas Laimutė Griškienė, Anciūnų seniūnaitė Alvyda Krapienė, Kiauklių seniūnaitė Danutė Lemešovienė, Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai Daiva Puzinienė, Vytautas Kalesnikas ir Romas Zibalas, nusprendė, jog rezultatai bus paskelbti ir sodybų šeimininkams apdovanojimai įteikti Širvintose rugsėjo 28 dieną vyksiančioje šventėje „Derliaus kraitė“.

Vertintojai, apžiūrėję geriausiai sutvarkytas sodybas, atkreipę dėmesį į jų originalumą, etnografinių detalių gausumą, spalvų ir augalų dermę, mažosios architektūros elementus, įsitikino, kad darbščių ir grožį mylinčių žmonių išradingumui bei originalumo paieškoms ribų nėra.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+