Vasario 24-oji – Petro Naraškevičiaus gimtadienis

2015 metų balandį Petras Naraškevičius lankėsi Musninkuose, kur buvo paminėtas neseniai jo atšvęstas 75-asis gimtadienis. Ta proga Petrą Naraškevičių pasveikino Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė. Nuotrauka iš archyvo

2020 metų vasario 16 dieną Alytuje mirė mūsų kraštietis Petras Naraškevičius, neišgyvenęs maždaug savaitės iki savo 80-tojo gimtadienio.

Lietuvos prozininkas, žurnalistas gimė 1940 metų vasario 24 dieną Trakų kaimelyje, eigulio šeimoje. Anksti mirė mama, o į mišką partizanauti išėjęs tėvas žuvo, kai Petrui Naraškevičiui dar nebuvo nė penkerių. Tuo metu būsimasis rašytojas gyveno pas tetą Vindeikiuose.

Mokėsi Petras Naraškevičius Vindeikiuose, paskui Musninkuose, septynmetę mokyklą baigė vėl Vindeikiuose. Išvykęs į Panevėžį, mokėsi Hidromelioracijos technikume, ten ir pradėjo bendradarbiauti „Panevėžio tiesoje“, vėliau kelerius metus dirbo Anykščių rajono laikraštyje „Kolektyvinis darbas“, grįžo į Panevėžį ir 8 metus darbavosi „Panevėžio tiesoje“, dar 7 – „Tiesoje“ (buvo korespondentas Panevėžio krašte), o nuo 1972-ųjų net 21 metus – „Tiesos“ korespondentu Dzūkijoje.

Gyvendamas Alytuje, jau nepriklausomybės laikais kelerius metus dirbo korespondentu laikraštyje „Litas“, vėliau redagavo laikraštį „Pietų Lietuva“.

Petras Naraškevičius anksti išbandė savo jėgas prozoje. Jo kūryba buvo publikuota periodiniuose leidiniuose „Kultūros barai“, „Nemunas“, Lietuvos ir užsienio almanachuose, jos yra išversta į latvių ir lenkų kalbas. Nuo 1965 metų Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Lietuvos žurnalistų sąjungos narys.

Petro Naraškevičiaus kūryboje dažnai minimas gimtasis Širvintų kraštas ir jo žmonės, nuorodos į gimtinę ne kartą paminėtos leidinių pavadinimuose: „Alksniai prie Širvintos“ (1990), „Plaukimas Širvinta iš vakardienos“ (2006), „Širvintų grindinys“ (2014).

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top