Džiugina ir darbas Kernavėje, ir prisiminimai apie Pamario kraštą

Kernavės bibliotekos bibliotekininkė Stasė Greinienė: ,,Knygoje sukaupta viskas: ir išmintis, ir patarimai, ir skausmas, ir išgyvenimai.“

Kernavės bibliotekoje jauku, šviesu ir šilta. Joje septintus metus vyr. bibliotekininke dirba Stasė Greinienė. Bibliotekoje sukaupta daugiau nei 3000 knygų, įrengtas informacinių technologijų bei vaikų literatūros kampelis, suaugusiems skirti skaitiniai dailiai sudėlioti atskiroje patalpoje, surinkta daug laikraščių bei žurnalų įvairių pomėgių skaitytojams.

Bibliotekininkė Stasė Greinienė savo kasdienę veiklą puikiai išmano, gražiai sutaria su nuolatiniais skaitytojais. Jų Kernavės bibliotekoje yra 72 (iš jų – 11 vaikų). Pasak bibliotekininkės, paprasti kaimo žmonės, nuolat užsukantys į biblioteką, ieško laikraščių, grožinės literatūros, noriai sėdasi prie kompiuterių reikalų tvarkyti ar informacijos ieškoti. O poreikiai įvairūs: žmonės ieško lengvesnio turinio grožinės literatūros, todėl įvairūs romanai ir fantastinė literatūra yra paklausiausia. Į biblioteką ateina ne tik knygų paskaityti ar namo parsinešti, bendravimo žmogui reikia ne mažiau nei knygų, todėl Stasė yra visada pasirengusi aptarti perskaitytas knygas, o kartais pakalbėti apie viską, kas žmogui rūpi.

Svetingumas ir noras bendrauti bibliotekininkei padeda rasti bendrą kalbą su kiekvienu skaitytoju, užsukančiu į biblioteką. Stasė sako, kad su gerais žmonėmis kalbėtis yra paprasta, o ji sutinka savo kelyje tik gerus žmones. Bibliotekininkė džiaugiasi vyresniais ir jaunesniais Kernavės krašto žmonėmis, kurie noriai naudojasi bibliotekos fondais, yra aktyvūs skaitytojai. Tai Vanda Stankevičienė, Henrika Pivorienė, Dalia Grigonienė, Vasarė Ratkevičienė, Algis Greinys, Rimas Kazlauskas, Jovita Kazlauskienė, Žydrė Juodkienė ir kiti. Ne paslaptis, kad kaimo žmonės ne tik skaito bibliotekoje esančius leidinius, bet ir dalijasi įspūdžiais.

-Knygoje sukaupta viskas: ir išmintis, ir patarimai, ir skausmas, ir išgyvenimai, – sako Stasė Greinienė. – Vieniems knyga duoda impulsą keistis, kitiems paskaičius kyla genialios mintys, trečius knyga moko, nuramina, veda geru keliu, todėl kiekvienas skaitytojas bibliotekoje yra laukiamas ir mylimas. Jeigu knygų pritrūkstama, kreipiuosi į Musninkų, Lapelių, Čiobiškio, Jauniūnų ir, be abejo, Širvintų bibliotekas. Pati važiuoju, atsivežu skaitytojų pageidaujamas knygas ir labai džiaugiuosi darnia Širvintų rajono bibliotekininkių komanda: visada patars, nusišypsos ir pastūmės eiti į priekį.

Stasė Greinienė sakė, kad labai aktyvūs lankytojai yra vaikai, jie ieško programinės literatūros kūrinių, skaito naujausias knygas.

Bibliotekininkė pagyrimo žodžių negailėjo visam būreliui jaunųjų skaitytojų: Rugilei Kazlauskaitei, Nojui Kazlauskui, Ainiui Juodikiui, Karolinai Cvekelytei, Aisčiui Juciui ir kitiems.

Kernavės biblioteka tapo kultūros židiniu, o klestėti padeda Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos kolektyvas. Pasak Stasės Greinienės, visada pagalbos ranką tiesia Dalia Taparauskienė, Audrutė Šavareikaitė, Lolita Pliukštienė, Janė Rolienė, Danutė Jaglinska, Janė Stravinskienė, Rima Žilinskienė, Snieguolė Šimanskienė ir kitos.

Puikia bibliotekininke Stase Greiniene džiaugiasi ir Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos direktorė Vaiva Daugėlienė:

-Kernavės bibliotekininkė Stasė yra be galo šiltas ir nuoširdus žmogus. Ji visada pozityviai nusiteikusi, todėl greitai pritapo prie viso kolektyvo. Atvykusi į Širvintas, ji visuomet mums atneša gūsį šviesios nuotaikos. Labai džiaugiuosi, kad Kernavėje dirba toks puikus žmogus. Ji netgi bibliotekos darbo laiką prašo reguliuoti pagal žmonių vasaros ir žiemos poreikius.

Pasidomėjus, kodėl Stasė Greinienė dirba Kernavėje, pašnekovė sakė, jog tai ilga istorija. Pati kilusi iš Šilutės rajone esančio Žemaičių Naumiesčio, esanti uoli Pamario krašto gerbėja, labai mylinti gamtą, knygas ir sportą, todėl studijavo Vilniuje ir baigė kūno kultūros mokytojos mokslus. Po studijų dirbo Eitminiškių gimnazijoje kūno kultūros mokytoja, daug sportavo, yra disko metikė, drauge su Romu Ubartu, Jonu Šiaudiniu treniravosi pas garsų trenerį Vytautą Jarą. Pasak pašnekovės, nuostabų žmogų, įkūnijusį gerąsias žmogaus savybes.

Pašnekovė patikino, kad prieš 10 metų teko keltis į vyro tėviškę – Kernavę. Kaip pati Stasė sako, traukinys jau nuvažiavo, todėl teko dairytis kitos veiklos, labai apsidžiaugusi, kai Kernavėje atsirado laisva bibliotekininkės darbo vieta.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 13 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (6 įvert.)
scroll to top