Auklėtoją a. a. Ingą Sakalauskienę prisimenant

Gaila, kai šį gyvenimą turi palikti jauni žmonės. Gaila, kad jį paliko mūsų auklėtoja a. a. Inga Sakalauskienė. Nors mokyklą baigėme seniai, visada jautėme, kad auklėtoja yra šalia net ir skiriant didžiausiems atstumams: ji visada socialiniuose tinkluose pasidžiaugdavo mūsų gyvenimais ir rasdavo laiko pokalbiui susitikus mieste.

Mokykloje savo auklėtoją matėme kaip šviesią, orią, be galo mylinčią savo darbą asmenybę. Ji mums buvo tokia sava ir kartu ypatinga: jos šviesi šypsena, vidinė ramybė, asmenybės elegancija ir tas šiltas, be galo moteriškas balsas leido tyliai ja žavėtis ir gerbti. Ir kiek širdies ji atidavė mums, savo auklėtiniams. Išmokė mus anglų kalbos, paaiškindama jos logiką taip, kad tai padeda net ir po daugelio metų: „visam gyvenimui atsimenu žodžio „kombinezonas“ anglišką „overalls“ žodį. Pamenu, niekaip negalėjau jo įsiminti ir tada auklėtoja patarė: „susikurk asociaciją. Overalls – tai juk tai, kas ant viso savęs (angl. over all), pridėk galūnę -s ir bus kombinezonas.“ Net ir dabar, kai būna sunku ką nors įsiminti, prisimenu šį visam gyvenimui likusį patarimą.

Mūsų auklėtoja dalijosi ne tik savo žiniomis ir išmintimi, bet ir džiaugsmais, iššūkiais ir rūpesčiais. Kartu su ja šventėme klasės žiburėlius, Life festivalį, kuriame mūsų auklėtoja ne tik morališkai palaikė, bet kartu vaidino spektaklyje. Ji mus vežėsi į iškylas, kartu nemiegojo naktį viduryje miškų, kartu dainavo ir šventė gyvenimą. Ji buvo mūsų priebėga nuo kitų mokytojų, kai grįžę po jos vėlyvo gimtadienio šventimo nepasiruošėme kitos dienos pamokoms, ji ėjo ir prašė mūsų už tai nebausti. Baigusius mokyklą ji mielai sutikdavo vėl ir vėl grįžti, išsipasakoti. Noriai ir džiugiai šventė klasės susitikimus praėjus dešimčiai ir net penkiolikai metų po baigimo, džiaugėsi mūsų ir kitų jos mokinių sukurtomis šeimomis ir augančiomis atžalomis. Mokytoja Inga Sakalauskienė visada mums liks auklėtojos pavyzdžiu.

Širvintų Atžalyno vidurinės mokyklos 2002 metų abiturientų B klasė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)
scroll to top