Apribojimas pakeistas į areštą, bet kol kas dar pabus namuose

Vilniaus regiono apylinkės teismas dėl probacijos sąlygų nevykdymo į areštą pakeitė anksčiau Edgarui K. paskirtą laisvės apribojimo bausmę. 2020 metų balandį vaikinui teismas buvo paskyręs įpareigojimus nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir nustatytu laiku būti namuose. Tačiau Edgaras visiškai nevykdė jam teismo skirtų įpareigojimų, kviečiamas neatvykdavo į probacijos tarnybą, vartojo alkoholį, neblaivus vairavo transporto priemonę, pažeidė įpareigojimą nustatytu laiku būti namuose, kviečiamas neatvyko į lektoriaus paskaitas dėl priklausomybių ligų, nerodė jokių pastangų ir noro pasikeisti.

Probuojamasis teismą bandė įtikinti tapęs aplinkybių auka. Edgaras K. aiškino, kad norėjo atvykti į probacijos tarnybą, tačiau pats neturi teisės vairuoti transporto priemonių, o viešuoju transportu nesinaudoja, jį nuvežti žadėjo tėvas, bet nevežė. Aiškindamas aplinkybes, kai per probacijos laikotarpį net tris kartus (!) buvo nubaustas administracine tvarka dėl to, kad neblaivus vairavo automobilį, dėl to dar pradėtas ir ikiteisminis tyrimas, jis vėl gi viską vertė atsitikinumams – kai jo pareigūnai nerado namuose, Edgaras K. teisinosi išėjęs parūkyti, o čia atvažiavo draugai, su kuriais jis kartu išvažiavo ir girtavo, o paskui įkliuvo neblaivus vairuodamas. Kitu atveju Edgaras teisinosi šiek tiek užtrukęs pas draugą, dar dėl kito atvejo, kai nebuvo rastas namuose, jis aiškino nakvojęs pas brolį. Pas jį po savaitės ir šventęs, kai dar kartą įkliuvo neblaivus.

Teismas nuteistajam suteikė dar vieną progą pasitaisyti. Nors ir pakeitė 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę į 90 parų areštą, jos vykdymą atidėjo 6 mėnesiams. Edgarui K. paskirta intensyvi priežiūra – nuteistojo buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrolė elektroninio stebėjimo priemonėmis, nustatant, kad asmuo turi būti namuose nuo 23 val. iki 6 val.. Bausmės vykdymo laikotarpiu jam uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top