+

K. Pakalniui ir broliams Jozoniams svyla padai? Trejus metus nevykdytos pareigos rinkėjams gali atsirūgti mandato praradimu

ŠK fotomontažas

ŠK fotomontažas

„Širvintų kraštą“ pasiekė žinia, kad Tarybos narys Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas K. Pakalnis, pagarsėjęs mūsų rajone savo skundais ir triukšmingumu, kreipėsi į Lietuvos Administracinių ginčų komisiją. Šį kartą Tarybos narys pasijautė „nuskriaustas“ dėl 2018 m. vasario 1 d. Etikos komisijos sprendimo, kuriame konstatuota, kad K. Pakalnis, 2017 m. nedalyvaudamas Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto, kurio narys jis yra, posėdžiuose, ne tik pažeidė Politikų elgesio kodeksą, bet ir daugybę Lietuvos Respublikos teisės aktų.

Tiesa, apskundęs sau nepalankų Etikos komisijos sprendimą Lietuvos Administracinių ginčų komisijai, K. Pakalnis nieko nepešė – jo skundas pripažintas nepagrįstu. Ir nieko nuostabaus. Ką galėtų įtikinti tušti pasiaiškinimai apie 3 metus negaunamus pranešimus el. paštu? Ką galėtų įtikinti priesaikos, duotos rajono žmonėms sulaužymas, tiesioginių pareigų nevykdymas?

Apie tai, kad dalis Širvintų rajono savivaldybės tarybos mažumos narių ignoruoja savo pareigas ir nelanko Tarybos komitetų posėdžių, ką juos įpareigoja Vietos savivaldos įstatymas ir duota priesaika, „Širvintų kraštas“ rašė jau ne vieną kartą. Tačiau dabar situacija pasiekė įtampos viršūnę: merės Živilės Pinskuvienės vadovaujama Širvintų rajono savivaldybės tarybos dauguma nebesitaiksto su tokia Tarybos narių socialdemokratų Andriaus Jozonio ir Giedriaus Jozonio bei Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovo Kęstučio Pakalnio savivale. Šių save politikais vadinančių veikėjų veiksmus, o teisingiau sakant – tyčinį neveikimą, tyrė ir specialiai sudaryta komisija, vadovaujama vicemerės Irenos Vasiliauskienės. Kovo 29 d. vykusio Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdžio pabaigoje ji perskaitė pranešimą ir pateikė komisijos išvadą, kurioje konstatuota, kad Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai Andrius Jozonis, Giedrius Jozonis ir Kęstutis Pakalnis, nedalyvaudami komitetų, kurių nariai jie yra, posėdžiuose, sulaužė priesaiką ir galiojančių Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus bei nevykdė juose imperatyviai nustatytų įgaliojimų (pareigų), dėl to egzistuoja pagrįstas pagrindas kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą.

Jei teismas konstatuos, kad Tarybos nariai sulaužė priesaiką ir nesilaikė įstatymų, trys penktadaliai Tarybos narių galės priimti sprendimą panaikinti jų mandatus.

Šią savaitę apie tai pasklido žinia ir šalies žiniasklaidoje. Agentūros BNS pateiktame pranešime pateikti tie patys iš piršto laužti K. Pakalnio pasiteisinimai, dėl neva neegzistuojančio el. pašto, kurio pats per trejus metus nesiteikė patikslinti. Broliai Jozoniai teisinosi, kad į komitetų posėdžius neverta vaikščioti, nes tai tik būsimų Tarybos posėdžių „repeticijos“. Tačiau matyti, kad žinia sukėlė opozicijos nerimą.

„Širvintų krašto“ redakcija stebės ir skaitytojus informuos, kaip toliau klostysis ši istorija. Jau balandžio 10 d. vyksiančiame Tarybos posėdyje bus sprendžiama dėl kreipimosi į Lietuvos Vyriausiąjį administracinį teismą dėl išvados, ar Tarybos nariai Andrius ir Giedrius Jozoniai bei Kęstutis Pakalnis sulaužė priesaiką ir nevykdė jiems Vietos savivaldos ir kitais įstatymais nustatytų įgaliojimų.

Tiesa, šioje situacijoje nevisai suprantama Savivaldybės merės Ž. Pinskuvienės pozicija. Atrodo, būtų ramiau dirbti: nėra opozicijos – nėra triukšmo ir pagalių kišimo į ratus. Tad kam viso to reikia? Atsakymus tikimės pateikti jau kitame numeryje.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Problema parašė:

  Nelanko ir poto kai pajudina del nelankymo, tai prisigalvoja tukstanti ir viena problema, kad kazkas kitas kaltas del ju nelankymo, tik ne patys, cia kaip mokiniai mokykloje.

 • taip parašė:

  tai toje peticijoje pilna tasku 😀 ir jie skaiciuojami kaip pasirasiusieji peticija, cirkas

 • jo parašė:

  O kam tie vardai? Galima kryziukais, kabliukais ir taskais…
  ir bus peticija taskuota :))

 • matet parašė:

  ar matet pavardes kas ta nesamoninga peticija pasirasineja? visiskas briedas ir nesamone, gali anonimai pasirasinet be pavardziu 😀 tai gal vienas zmogus 200 gali pasirasyt???

 • pastebejau parašė:

  pastebejau kad labai demesio truksta kai kurims personoms, del to ir daro triuksmus posedziu metu, bet visi zino, kas liepia taip daryti…..

 • taskas ir, parašė:

  🙂
  😉
  😉

 • To taskas ir parašė:

  Ji taip svajoja ir cirkus daro

 • taskas ir, parašė:

  ką????????????????????????????????????????????????????????

 • To taskas ir parašė:

  Jus labai teisingai samprotaujate. Viskas transliuojama viesai, paziureti gali kas nori, balsus kaip kas balsuoja irgi..cia demesio trukumas, o juk ir rinkimai ne uz kalnu, o maz isrinks ( svajonese).

 • taskas ir, parašė:

  Paaiskinkite man kas nors, ko ten ta tukseviciene triuksmauja? Kiek zinau, tai posedzius filmuoja savivaldybe ir jie yra viesi,ir pasiziureti galima kiek nori, o balsavimu lentele yra savivaldybes svetaineje? Galima paziureti, jeigu kam idomu, o be to ka ten ziureti, jeigu vieni balsuopja uz, o ki ti pries. Nesuprantu, kam tas triuksmas reikalingas? Cia gal kokio ypatingo demesio kas nori?

 • To saule parašė:

  Jus labai taikliai, tiesiai i desimtuka, net atsiminiau ta filma, tuos aktorius, bet tip top panasumas 100 procentu

 • geras parašė:

  geras bus, jei ismes ir nebegales kandidatuot

 • paskutiniam parašė:

  chi chi

 • saule parašė:

  Sita trijule tokia pati kaip tie VICINAS ,NIKULINAS IR MORGUNOVAS.Dirbt nenori ,o bapkiu labai.

 • va parašė:

  Saunuole Pinskuviene, kokius pinigus i rajona pritrauke, kiek darbu vyksta. Jeigu viska pabaigs, tai dar 3 kadencija cia meraus. Tik uz dirbancią merę. Valio valio.

 • virgis parašė:

  Patiko.TRYS PARSIUKAI 🙂

 • To klausimas parašė:

  Matyt ne cia parasete, peticijas megsta k.n., cia ju nieks neorganizuoja. O posedzius nori opozicija ar ne. Lankyti privalu. O jei nelanko, tai ko isvis lindo i taryba.

 • c parašė:

  o jas kas nors pasirasineja? nejuokinkite. Posedzius reikia lankyti.

 • klausimas parašė:

  idomu, ar savivaldybes darbuotojai peticijas pasirasineja darbo metu?

 • Vilte parašė:

  Trys paršiukai tinginiukai.

 • To klounada parašė:

  Nuo tokio jusu teiginio atsakymas toks- na jau tikrai tada, pasaulio pabaiga

 • Anile parašė:

  Viskas is konteksto isimta laidoje. Suprantama, zurnalistams reikia sou, bet, mielieji zurnalistai, reiktu cituoti neiskreipiant. Nors suprantama, jei ne Mere Zivile, ka k.n. darytu, ka respublikine spauda darytu, straipsniu maziau, o tai reiskia, ir kisenes tustesnes, ir algas sunkiau uzsidirbti. Tarp kitko laidoje labai graziai Mere atsake i visus klausimus ir replikas.

 • klounada parašė:

  girdejot kad socdemu ana eis i merus???

 • jurgis parašė:

  speju, kad jiems tas tarybos mandatas nei penki nei desimt, nieko vertas zmoniu pasitikejimas matyt, turbut savo ego pamalonino ir tiek

 • .. parašė:

  na tiesiog noras pasirodyti, kas as

 • TOMAS parašė:

  Nesuprantu as tu kur posedziu nelanke,tai kam jie ejo i taryba?

 • svyla parašė:

  svyla, oi svyla trejybei sitai padai, jei ismes, nebegales kandidatuoti kituose rinkimuose pagal naujus istatymus, o, kad galima ismesti uz pareigos nevykdyma, faktas

 • ??? parašė:

  kaip tai is konteksto neisimta, jus gal akli ar kurti? visiskai kita citata idejo, o kadangi dejo kabutes, privalo cituoti zodis zodin, o irase, ka norejo D: gal ne ta laida ziurejote 😀 😀 😀

 • Priespaskutinei parašė:

  Geras ir taiklus komentaras

 • paskutinei parašė:

  Prajuokinote 🙂

 • To demokratija demokratiai parašė:

  Na, ir mes paziurejome. Ir labai graziai mere ziurejosi. Labai taktiskai ir elegantiska. O jums, kad graziau ziuretusi, nuvykite i laida poroje su k.n. juk reikia palygint, kaip ziuresis, bet deja, jus ne ant bangos

 • jane parašė:

  Kiek daug darbu padaryta prie Pinskuvienes. Ar bent puse butu padare, jeigu butume isrinke pries tai buvusius? Tikrai ne. Tai ko jie vel taip verziasi valdyti, kam trukdo merei dirbti?

 • Demokratija Demokratijai parašė:

  Nu pažiūrėjau. Nieko iš konteksto neišimta 🙂 Kvailai ji ten su Kirkilu pšonėjj atrodė :)))

 • ha ha ha parašė:

  jau taip prajuokino Dekui 😀 zvengiu balsu 😀 😀 😀

 • to Dėkui parašė:

  Iš kur tokia gėrio ambasadore atsiradote?

 • to Dėkui parašė:

  Paskaicius karsto naujienu „reportazus“ ir komentarus, tai toks vaizdas, kad mere ir visa valdanciaja dauguma jau galima butu i dangu kelti, nes ten tiek reklamos, kad juos nepaliausime gerbę ir myleje , kol akis smelis uzpils. Aciu labai, rasykite daugiau, daugiau smeizkite ir purvinkite, nuo tik meieles ir pagarbos dividendai auga.

 • To dekui parašė:

  Na, o mes kuo daugiau gauname neigiamos informacijos is k.n., tai tuo daugiau vertiname ir gerbiame mere, gal ramiau miegosit.

 • Dėkui parašė:

  Dėkui. Labai gera reklama šiems politikams ir svarbiausia nemokama. Kuo blogiau Jūs parašote apie kokį nors žmogų arba kuo bjauresnį fotomontažą įdedate, aš tuo labiau pradedu jį vertinti, tuo didesnį mano pasitikėjimą jis įgyja.

 • lola parašė:

  atrodo nagli veikejai, nieko nepadare gero rajonui

 • to virgis parašė:

  kam, o tam, kad cirkus su gviazda priesakyje darytu

Kiti straipsniai:

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

Lietus nesutrukdė pasigrožėti gražiausiomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis

Lydimi Bučkio ir Aguonos, komisijos nariai grožėjosi Musninkų seniūnijos sodybomis

Kuriama jaukumą kelianti sodybų aplinka

„Baltijos kelio“ vienybės banga suplazdeno didžiulę Širvintų krašto vėliavą

Originalių idėjų nestokoja Alionių seniūnijos gyventojai

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+