Svarbiausia išsiaiškinti, kas labiausiai tenkintų statistinį rinkėją

Jonas Pinskus, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos tarybos narys

Jonas Pinskus, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos tarybos narys

Be abejonės, jaunystė yra žaviausias žmogaus gyvenimo tarpsnis, kupinas energijos ir ieškojimų. Suderinus tai su vyresniųjų patirtimi ir išmintimi, suburiama šauni komanda, galinti pasiekti didelį bendrą tikslą.

Tačiau kartais bandoma įrodyti vieno prieš kitą pranašumą. Kuo tai baigiasi, ne vienas esame girdėję iš pasakos, kur karalius buvo įsakęs visus senolius išvežti į mišką ir palikti vilkams sudraskyti.

Savotiškam vilkų teismui bandyta atiduoti ir įvairių partijų veteranus. Štai per 2016 metų Seimo rinkimus kronprincas Gabrielius Landsbergis per partijos veteranų galvas į priekį stumė žinduklius iš savo svitos ir arogantiškai postringavo, jog svarbiausias Tėvynės Sąjungos-Lietuvos konservatorių pranašumas prieš oponentus yra tas, kad jo paveldėtos partijos gyslomis jau teka jaunas, energingas, švarus kraujas. Ko gero, ne Viktorui Uspackich reikėtų matuotis antipirdylizmo filosofo karūną, o tam pačiam Gabrieliui, kuris per Seimo rinkimus Kauno rinkimų apygardose atsuko nugarą didelę patirtį sukaupusiems partijos veteranams ir į jų vietas sustatė valdžios išalkusius peniūkšlius ant elektrinių paspirtukų. Nors politikos pienburniams nepasisekė užkariauti laikinosios sostinės, į Seimą jie vis tiek sulipo per partijos pirdylų galvas, t. y. – pagal partinio sąrašo teisę.

Galima konstatuoti, kad jaunoji politikų karta iš esmės pasinaudojo rinkėjų troškimu valdžioje vietoje įgrisusių tragikomiškų fizionomijų matyti naujus, gėrybėmis dar neapsiėdusius veidus. O kad rinkėjų noras būtų išreikštas ir veiksmu prie balsadėžės, prisiminta, jog rinkėjas lengviau balsą atiduos už tą, kuris žada tai, ko pats rinkėjas sąmoningai ar nesąmoningai trokšta. Trumpai tariant, išsijuosęs kalbėk ir žadėk tai, ką rinkėjas nori girdėti ir turėti, tada valdžios olimpas bus ranka pasiekiamas.

Oponentams klijuodamas populistų etiketes, Gabrielius Landsbergis su savo svita faktiškai pati tuo populizmu ir užsiėmė. Ir ne tik jis. Tokių pastangų galima įžvelgti ir daugiau. Pasamdžius nuomonių tyrimo agentūras per įvairias apklausas buvo išsiaiškinta, kas arčiausiai širdies statistiniam Lietuvos rinkėjui. Beliko visa tai tik sugromuluoti ir pateikti ant lėkštutės kaip partijos deklaruojamas vertybes. Taip atsirado kovos su korupcija, nepotizmu, nesąžiningumu, atskirtimi, šeimos vertybių laužytojais deklaracijos. Ir tai neblogai suveikė.

Tačiau jaunoji politikų karta padarė vieną didelę klaidą: ji nesusimąstė, ar visuomenei taip ir liks paslaptis, kad tas vertybes deklaruojantys asmenys neturi jokios moralinės teisės prisistatyti tų vertybių sergėtojais.

Seimo kadencija dar neįpusėjo, o štai dešinieji vieną po kito patiria skaudžius smūgius, kurie Gabrieliaus svitą retina ne prasčiau kaip kumštis bernų dantis kaimo vakaruškose. Neatlaikęs įtarimų dėl neskaidraus verslininkavimo pareiškė iš Seimo narių atsistatydinąs buvęs Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų štabo vadovas Tadas Langaitis. Netrukus į paplavų griovį aukštielninka nugriuvo Mykolo Majausko reputacija. Pasirodo, landsberginių klapčiukų judėjimo „Baltosios pirštinės“ lyderis įtartinais saitais ne tik galimai susijęs su nusikalstama Rusijos grupuote. Seime užsirekomendavęs kaip kovotojas su prievarta ir smurtu, Mykolas Majauskas, kaip aiškėja, gali turėti geltonsnapio jaunimėlio girdytojo ir rūtų vainikėlių draskytojo patirties. Ko gero, dar skaudesniu smūgiu partijos reputacijai reikėtų laikyti naujausią skandalą, kilusį dėl Lauryno Kaščiūno. Šis, dar vienas dešiniųjų partijos bijūnėlis, įtariama, įvairiais būdais tenkino liberalsąjūdiečius įklampinusį koncerną „MB Baltic“, už savo paslaugas ne tik priėmė finansinį atlygį, tačiau į šiuos prostitucinius santykius bandė įklampinti partijos senbuvę Ireną Degutienę. Dėl šio pasibaisėtino fakto įsiutęs partijos senelis Vytautas Landsbergis Lauryną Kaščiūną išvadino „partijoje veikusiu „MG Baltic“ įtakos agentu“, gaudavusiu iš ten pinigų“, o štai dabar dar ir aiškėja, kad anūkėlis Gabrielius Landsbergis puikiai žinojo apie šiuos užkulisinius bendrapartiečio paišdykavimus ir net pats buvo susitikęs su paslaugų pirkėju.

Dešiniųjų slystelėjimai – ne vienintelis pavyzdys, kokius klystkelius pasirenka jaunieji politikai, norintys turėti „viską ir tuojau pat“. „Du Paluckai – trys teistumai“ – tai sparnuota frazė apie dar vieną jaunųjų politikos šeškučių, kaip juos prieš kelerius metus taikliai pavadino Bronius Bradauskas, veislę. Turbūt kilmingiausias šios veislės atstovas – Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, 2012 metais Lietuvos Aukščiausiojo Teismo galutiniu ir neskundžiamu sprendimu pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba neskaidriame viešųjų pirkimų konkurse. Ši patirtis socialdemokratų pažibai nesutrukdė į naują partiją susibūrusiems socialdarbiečiams lengva ranka klijuoti korumpuotų ir teisėsaugos akiratin patekusių veikėjų etiketes. Tačiau socialdemokratinė sklerozė, kuria susirgo Gintautas, gali būti užkrečiama. Pasirodo, jo broliukas, buvęs Palangos socialdemokratų lyderis Danas Paluckas, per Savivaldybių tarybų rinkimus irgi „pamiršo“ savo teistumą dėl svetimo turto sugadinimo. Maža to, jo ligos stadija dar sunkesnė – dalyvaudamas 2016 metų Seimo rinkimuose, Danas Paluckas nutylėjo, kad 2002 metais buvo nuteistas ir Italijoje. Kai yla išlindo iš maišo, savo rinkėjus ir žiniasklaidą broliukas bandė užliūliuoti pasaka, kad apie šį antrą savo teistumą jis neva net nežinojo!

Apskritai kalbant apie jaunųjų politikų kelius ir klystkelius dar būtų galima paminėti ne vieną istoriją, į kurią įsipainiojo Viktoro Uspackich adjutantas Vytautas Gapšys, tik ar verta – šis veikėjas šiuo metu yra gūdžiame politikos užribyje ir sunkiai tikėtina, kad iš to mėšlo, į kurį pats įklimpo, išsikapstys švarus. Nebent už ausų ištrauks bendraminčiai ir aukščiau paminėtų partijų, juk su vienais ar kitais jis yra susijęs, ir vienų, ir kitų veiklos metodai – tie patys.

Kartais išgirstu bandymų pateisinti šiuos mano paminėtus politikus. Atseit, iš esmės nieko blogo nenutiko, juos pavedė jaunystė, patirties ir politinės išminties stoka. Štai metus kitus pailsės nuo aktyvios politinės veiklos, suspendavę savo partystę paatostogaus „europinėse struktūrose“, ir vėl galės grįžti į aktyvios veiklos kelią. Klausydamasis tokių kliedėsių imu stebėtis: tai, kas per rinkimus buvo deklaruojama kaip neabejotinas privalumas, dabar jau pateikiama kaip neesminis trūkumas, kurį su laiku būsią galima kompensuoti. Tai negi vėl už slaptų rėmėjų lėšas, kurias dėžutėse nuo alkoholio partijoms sunešė visokie masiuliai ir kaščiūnai, buvo atliktas visuomenės nuomonės tyrimas, kad būtų galima rasti ir pateikti štai tokį labiausiai statistinį rinkėją tenkinantį paaiškinimą?!

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

23 Atsakymai į “Svarbiausia išsiaiškinti, kas labiausiai tenkintų statistinį rinkėją”

 1. pageidavimų koncertas parašė:

  Jonai, davaj apie Pakalnį!

 2. ir vėl aš ........... parašė:

  Vis tik geri mūsų rajono žmonės ,kalbu apie apačioje pasisakiusius Ramūną ir Ramūnę ,tiesiog gėrio sklaidos ambasadoriai . Kad man nors puse tiek ,to gėrio būtų atseikėta ,tai ne …..;)
  Gerbiamieji ,kur jūs matote naują partiją ? Jei šis tvarinys vadinasi ,,socialdemokratų darbo partija“ tai jie yra socialdemokratai . Dirbantys ar poilsiaujantys ,bet socialdemokratai . Jei jie ne socialdemokratai ( kalbu apie partijos steigėjus ) tuomet jie eilę metų apgaudinėjo rinkėjus ,kurie balsavo už socialdemokratus .Bet kokiu atveju ,naujumu ,čia net nekvepia . Na atsižvelgiant į tai ,kad gerų žmonių vis tik esama ,gal ši ,,nauja“ partija ir įveiks 5 % barjerą. Taigi ,prisidėdami prie gerų žmonių intencijos ,to jai ir palinkėsime .

 3. Ir dar parašė:

  Jooo, jauni politiniai žindukliai ir peniūkšliai nori ir veržiasi prie valdžios lovio, o politiniai kuiliai, taip išeina, irgi to paties nori….

 4. To„ Ir vėl aš“ parašė:

  Jūsų nuomonė gerbiu. Esate teisus(- i). P.Pinskui Vilnius padėkojo už paslaugas ir į valdžią tie„žindukliai, peniukšliai, bijūnėliai ir t.t. nepriėmė, tad ieško provincijoje šansų. Širvintose gal ir ras, bet visoje Lietuvoje – vargiai.
  Saldainėlis tai juk tas pats – DP bei Kirkilas su savo matronomis, tik popierėlį pakeitė, bet skonis toks pažįstamai priplėkęs…

 5. BoomBastic parašė:

  Tiesiog fantastic, senai taip linksma buvo, kaip per kovo vienuoliktą. Perskaitęs straipsnį pasijaučiau asmeniškai, virtualiai prispardęs bezdes, aprašytosioms klounodaroms . Jonai pradėk kurti satyrą – pasisekimas garantuotas. Šaunuolis

 6. Renata parašė:

  Maloniai nustebina, kad gerb. politikas taip įžvalgiai ir argumentuotai dėsto mintis.

 7. p. Pinskau parašė:

  Labai nesolidu

 8. Ramune parašė:

  sekmes jums naujoje partijoje

 9. seniai parašė:

  pritariu paskutiniam, seniai sakaiu, kad agurkichas nera doras ir kad jam zmones reikalingi tik rinkimams, o paskui pamirsta iki kitu rinkimu, reikejo iseiti is tos partijos daug seniau

 10. Patiko parašė:

  man patiko sis straipsnys ir jame isdestytos mintys, labai teisingai padarete, kad ta Viktora palikote, nerupi jam zmones, tik postu siekia

 11. Ramunas parašė:

  Sekmes Jums Jonai, esate paatyres politikas, protingas zmogus, tikiuosi, jog Jusu patirtis prisides prie naujos partijos sekmes, labai tikiu, kad nauja politine jega pagaliau padarys tvarka salyje

 12. ir vėl aš ........... parašė:

  Laba diena …….
  kaip tai visada maniau ,kad Jonas Pinskus rimtas politikas ,nors kaip vyras atrodo rimtai .
  Jonai ….greit pasitaisykit ,kad straipsnis ne jūsų 🙂
  Pirma ,niekada nesielkite taip ,kaip elgiasi jūsų oponentai ,nes rinkėjas nematys tarp jūsų skirtumo. Taip pasielgdamas jūs esate vienas iš jų ,tik garsiau surėkęs .
  Antra ….Jūs akcentavote ,,didelę partijų veteranų patirtį “
  Ar tai čia ta patirtis ,kuria jautėme visus 27 metus ? Ar tai patirtis ,kurios rinkėjai dar nepajautė ? Pvz mano patirtis kužda ,kad partijos veteranams ,,patirtis “ reikalinga tik tam ,kad išsaugoti ,,darbo vietą “ . Nenoriu gadinti nuotaikos ,bet tikrai neviliojančiai atrodo partijų veteranų patirtys ,o kai kam jos ,net ir atgrasios .

 13. Katia parašė:

  kas jus per zmones pinskai?Patys apsisike iki ausu -kitus matot.Pristatei namu vilniuje,dabar statysi sirvintose .Tik nereikia cia musu kvailinti.gana.tegu rinkejai sprendzia.Tik purvas is jusu gerklyciu o patys? kokie

 14. ? parašė:

  Varnalėšu stilius? Ir žodeliai?

 15. Sigis parašė:

  Juokiasi puodas kad katilas juodas… Negeda?

 16. paskutinei parašė:

  Negi tulpes nesiojo?

 17. Oi laukiu parašė:

  Labai laukiu kada naujos partijos atstovai papasakos kaip rinko steigėjų parašus. Įdomių istorijų teko girdėti.

 18. to Ignas parašė:

  Pamokykite savo sutve isminties. Jiems irgi neprošal.

 19. Ignas Širvintiškis parašė:

  „Kronprincas, žindukliai, peniūkšliai, politikos pienburniai, landsberginiai klapčiukai, dešiniųjų partijos bijūnėliai, jaunieji politikos šeškučiai…..“
  Gal pono Kirkilo pirtelėje prie bokalo alaus ar ko tauresnio ir tiktų tokie epitetukai apie žmones, kurie jaunesni už Jus, bet šitaip „reikštis“viešai…Varge , vargeli, kaip greitai politikoje vertybės keičiasi. Seniai čia tą patį Uapaskichą liaupsinote, rožėmis takus jo klojote, o kas gavos… Tai gal nereikia, p. Pinskau, savo politinę reinkarnaciją pradėti nuo kitų partijų ir jų žmonių „analizų“. Neskaniai „iš šono “atrodo, ir kažin, ar
  tuo rinkėjų apetito nesugadinsite.

 20. Anule parašė:

  Saunuolis gerb..Pinskus..geras straipsnis, teisingos mintys.

 21. petras parašė:

  geros mintys

 22. Ramutė parašė:

  Labai aiškiai išdėstytos mintys, sutinku su visais žodžiais, tokie ten ir politikai tie anūkai su savo chebra

 23. Jonui parašė:

  Puikus straipsnis! Visada žavėjausi šio politiko išmintimi.

Comments are closed.

scroll to top
+