Jonas Pinskus

Spalį miškuose aidės daugiau šūvių

Širvintų rudens šventėje Kielių medžiotojų klubas eksponavo Jono Pinskaus sumedžioto briedžio ragus.

Širvintų rudens šventėje Kielių medžiotojų klubas eksponavo Jono Pinskaus sumedžioto briedžio ragus.

Ruduo – laikotarpis, kuriuo nekantriai laukia medžiotojai, svajojantys savo trofėjų kolekciją papildyti stambiausių miškų gyventojų karūnomis. Jau prabėgo mėnuo, kai medžiotojai selekcininkai gali medžioti briedžių patinus, o tauriuosius elnių miškuose galima ieškoti nuo dar anksčiau, rugpjūčio 15-osios. Tačiau spalis – pradžia tiems, kurie tarp savo trofėjų dar neturi danielių patinų ragų, mat šiuos, palyginti dar retus miško gyventojus, medžiotojai selekcininkai gali medžioti nuo spalio 1-osios iki vasario 1-osios. Vakar taip pat prasidėjo ir danielių patelių bei jauniklių medžioklės sezonas. Pateles galima medžioti iki gruodžio 31-osios, jauniklius – iki vasario 1-osios. Skaityti daugiau »

Svarbiausia išsiaiškinti, kas labiausiai tenkintų statistinį rinkėją

Jonas Pinskus, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos tarybos narys

Jonas Pinskus, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos tarybos narys

Be abejonės, jaunystė yra žaviausias žmogaus gyvenimo tarpsnis, kupinas energijos ir ieškojimų. Suderinus tai su vyresniųjų patirtimi ir išmintimi, suburiama šauni komanda, galinti pasiekti didelį bendrą tikslą.

Tačiau kartais bandoma įrodyti vieno prieš kitą pranašumą. Kuo tai baigiasi, ne vienas esame girdėję iš pasakos, kur karalius buvo įsakęs visus senolius išvežti į mišką ir palikti vilkams sudraskyti.

Savotiškam vilkų teismui bandyta atiduoti ir įvairių partijų veteranus. Štai per 2016 metų Seimo rinkimus kronprincas Gabrielius Landsbergis per partijos veteranų galvas į priekį stumė žinduklius iš savo svitos Skaityti daugiau »

J. Pinskus: Viktoro Uspaskich vykdoma „pirdylizmo“ politika

Jonas Pinskus

Jonas Pinskus

Kaip jau žinoma, Darbo partiją prieš kurį laiką paliko Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Kartu su ja iš partijos pasitraukė daugelis Darbo partijos Širvintų skyriaus narių.

Kas vyksta, kodėl Darbo partija praranda žmones – Jono Pinskaus, vieno iš Darbo partijos įkūrėjų, pirmojo, geriausių rezultatų šalyje pasiekusio šios partijos skyriaus Širvintose steigėjo ir pirmininko, pareiškime. Skaityti daugiau »

Iškilmingai pagerbti Širvintų krašto sportininkai

Renginį pradėjo Širvintų meno mokyklos ansamblis su Vilniaus violončelės mokyklos mokiniais. Įspūdį didino tai, kad kartu su jais pasirodyme dalyvavo fechtuotojos...

Renginį pradėjo Širvintų meno mokyklos ansamblis su Vilniaus violončelės mokyklos mokiniais. Įspūdį didino tai, kad kartu su jais pasirodyme dalyvavo fechtuotojos...

Sausio 5-ąją Širvintų kultūros centre vyko šventė, kurios metu buvo pagerbti ir apdovanoti mūsų rajoną garsinantys sportininkai.  Skaityti daugiau »

Sporto meistrų veteranų suvažiavime – dėmesys Širvintoms

Po suvažiavimo veteranai neskubėjo skirstytis, bendravo. Dešinėje - L. ir H. Vaicekauskai.

Po suvažiavimo veteranai neskubėjo skirstytis, bendravo. Dešinėje - L. ir H. Vaicekauskai.

Tęsiant gražias tradicijas, šių metų rugsėjo 17 dieną Vilniuje, „Lietuvos ryto“ arenoje, į antrąjį suvažiavimą rinkosi Lietuvos sporto meistrų asociacijos „Penki žiedai“ nariai – aktyviai sportuojantys žmonės, profesionalią karjerą baigę sportininkai, treneriai, sporto darbuotojai.

Suvažiavimo dalyvius iš visos Lietuvos sveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbonavičius, kiti garbingi svečiai. Skaityti daugiau »

Jonas Pinskus: „Vietos valdžios pastangas piginti šilumą griauna Vyriausybės žaidimai su „energetine nepriklausomybe“

Jonas Pinskus: „Vietos valdžios pastangas piginti šilumą griauna Vyriausybės žaidimai su „energetine nepriklausomybe“
Kaip pasakoja „Šiaulių kraštas“, palyginti su praėjusių metų šildymo sezono pradžia, šiluma daugiausia atpigo Joniškio rajono gyventojams. Štai UAB „Fortum Joniškio energija“ tiekiamos šilumos kaina, palyginti su praeitų metų spalio mėnesio kaina, sumažėjo 25 procentais. Tačiau spalio pradžioje Šiaulių apskrityje joniškiečiai ir toliau mokėjo bene brangiausiai – 6,93 eurocento (su PVM) už kilovatvalandę.
Pripažįstama, kad kaina šiuose Šiaulių apskrities rajonuose, kaip ir kituose, mažėjo dėl šilumos ūkių modernizavimo, biokuro naudojimo. Minėta joniškiečių įmonė, šį pavasarį pradėjusi eksploatuoti naują biokatilą, biokuro dalį padidino iki 60 procentų.
Pasak publikacijos, Joniškio rajone šilumą gamina ir nepriklausomas gamintojas, iš kurio bendrovė privalo supirkti pagamintą šilumą, jei ji yra nors kiek pigesnė. „Vasarą abi bendrovės „lenktyniavo“: kuri pigiau įsigyja biokuro, tos biokatilai ir dirba,“ – atskleidžia „Šiaulių kraštas“ ir cituoja vieną šilumininkų, kad šilumos poreikis vasarą nėra didelis, šaltuoju sezonu gal dirbs abi įmonės.
Tačiau šilumininkus neramina, kad įmonės, investavusios į modernizavimą, jog būtų galima naudoti biokurą, „ekonomine nepriklausomybe“ prisidengiančios Vyriausybės yra verčiamos deginti brangias suskystintas dujas.
Brangsta biokuras – kyla ir šilumos kaina
Paminėta šilumininkų konkurencija Širvintoms kol kas neaktuali, kadangi rajone veikia vienintelė UAB „Širvintų šiluma“. Tačiau kai kurių paminėtų dalykų išvengti nepavyks – su tuo susiduria visi šalies šilumos energijos gamintojai.
Nors Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija dar nepalygino naujausių šilumos kainų, UAB „Širvintų šiluma“ jau paskelbė, kad lapkritį šilumos energija kiek brangs ir sudarys 4,94 eurocento už kilovatvalandę. Spalį ši kaina sudarė 4,87 eurocento už kilovatvalandę, o pagal šilumos energijos pigumą širvintiškių įmonė buvo aštunta šalyje. Anksčiau aukštesnes pozicijas turėjusi rajono įmonė jas prarado todėl, kad vis daugiau šilumos tiekėjų šalyje pereina prie biokuro vartojimo ir pasiekia geresnių rezultatų.
Tikėtina, kad šis nežymus pabrangimas užimamoms pozicijoms didelės įtakos neturės, kadangi rudenį šilumos energija brangina visos šilumininkų įmonės, taip pat ir naudojančios biokurą. Tai lemia pokyčiai rinkoje – padidėjęs šilumos vartojimas didina kuro paklausą. Taigi vasaros situacija, kai kuro siūloma daugiau, nei jo nuperkama, kardinaliai pasikeičia: didėjant biokuro paklausai, kainas pradeda diktuoti pardavėjai. Taip buvo visada, ir naivu būtų tikėtis, jog šįmet galėtų nutikti kitaip.
Gyventojai kartais klaidingai įsivaizduoja, kad šilumos energijos kaina yra patvirtinta rajono tarybos ir ji nesikeičia kelerius metus. Tačiau taryba kainos netvirtina, patvirtinamas tik tarifas, pagal kurį, vadovaujantis nustatyta metodika, ir būna suskaičiuojama šilumos kaina, kuri kinta kiekvieną mėnesį. Kadangi daugumoje įmonių didesnę kainos dalį sudaro biokuro įsigijimo kaštai, pirmiausia nuo pokyčių biokuro rinkoje kaina didėja ar mažėja. Kaip vasarą yra minėjęs UAB „Širvintų šiluma“ vadovas Raimondas Ragauskas, ruduo ir žiema yra dosnesnis biokuro pardavėjams, o pavasaris ir vasara palankesnis pirkėjams. Biokuro kainoms įtakos turi ir kiti veiksniai, vienas jų – vis labiau įsibėgėjanti energijos išteklių birža.
Nors šį lapkritį šiluma pabrangs, jos kaina (4,94 Eur ct), palyginti su praėjusių metų lapkričiu (5,4 Eur ct), vis dar bus mažesnė daugiau kaip puse eurocento už kilovatvalandę. Apskritai jau penktą mėnesį Širvintose šiluma kainuoja mažiau kaip 5 eurocentus. Palyginimui galime pasakyti, kad 2014-ųjų vasarą, kai kuras tradiciškai atpigo, Širvintose parduodamos šilumos energijos kaina sudarė 5,39 Eur ct.
Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė pasidžiaugė šiųmečiu kainų kritimu ir mano, kad tai lėmė, jog UAB „Širvintų šiluma“ pradėjęs vadovauti Raimondas Ragauskas ir naująja valdybos pirmininke paskirta Savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė įnešė gaivių vėjų į įmonės veiklą. Be to, įmonė dalį biokuro pirko energijos išteklių biržoje, kur kaina yra mažesnė nei pagal dvišales sutartis. Šių metų antrąjį ketvirtį ankstesnių dvišalių susitarimų pagrindu širvintiškiai biokuro vidutiniškai įsigydavo po 166,95 Eur už tne, o štai minėtu laikotarpiu energijos išteklių biržoje ji sudarė 122,47 Eur už tne.
Tikėkimės, kad 2014-ųjų sausis, kai Širvintose šiluma kainavo 6,06 eurc už kilovatvalandę, ilgam liks tik slogus prisiminimas.
Vyriausybės „žaidimus“ apmokės eiliniai vartotojai
Paprašytas pakomentuoti situaciją, valdančiosios Darbo partijos Energetikos ir aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Pinskus teigė, kad šilumos kainos didėjimui šalyje įtakos turi ir ta aplinkybė, kad pagal Vyriausybės patvirtintą modelį šilumos tiekėjai, neatsižvelgiant į tai, vartoja dujas ar šio kuro rūšies jau atsisakė, privalo pirkti dujų iš Suskystintų dujų terminalo. Jame parduodamos dujos tris kartus brangesnės nei gamtinės dujos.
– Sprendimas įvesti dujos galios dedamąją visiems šalies vartotojams, kurie per pastaruosius trejus metus vartojo dujas, pirmiausia didins šilumos energijos kainas tuose rajonuose, kur tą šilumą tiekiančios įmonės investavo į modernizavimą ir jau perėjo prie biokuro. Atsakingai pareiškiu: vietos valdžios pastangas piginti šilumą griauna Vyriausybės žaidimai su „energetine nepriklausomybe“. Šiandien daugelis linkę pamiršti, kad anuomet „Achemos“ savininkas Bronislovas Lubys siūlė Lietuvai pastatyti dešimteriopai pigesnį dujų terminalą. Tačiau toks pasiūlymas „pasiklydo“ Andriaus Kubiliaus valdžios koridoriuose, o kai atsivėrė durys, Lietuvoje lyg iš niekur ėmė dygti ir išdygo keturis kartus didesnis, nei gali Lietuva suvartoti dujų, „savas“ terminalas. Kaimynams trečdaliu brangesnių nei perka Vakarų Europa dujų nereikia (pavyzdžiui, pavasarį britai suskystintas dujas pirko po 242 USD, su rusais kariaujanti Ukraina iš tų pačių rusų – po 248 USD, mes gi Klaipėdoje – po 345 USD), kaip nereikia ir mūsų „energetinę nepriklausomybę“ garantuojančios dedamosios. Skaičiuojame terminalui išleistus šimtus milijonų eurų ir karštligiškai ieškome sprendimų, kaip bent dalį tų lėšų susigrąžinti. Vienas tų sprendimų ir buvo su premjero Algirdo Butkevičiaus palaiminimu eiliniam vartotojui užkrauta prievolė sumokėti už „superbrangias“ dujas. Tikrai matyti, kad socdemams „svarbiausia yra žmogus“, – ironizavo Jonas Pinskus.
Kelias kadencijas Seime dirbęs politikas neatmeta, kad tai daroma pataikaujant politinių bei ekonominių interesų siekiančioms verslo grupuotėms, kurios artimos ir gali daryti įtakos valdančiajai Socialdemokratų partijai. Pirmiausia, Jono Pinskaus manymu, mėginama stabdyti dujų vartojimo mūsų šalyje mažėjimą tokiu būdu reguliuojant tiekiamų dujų kainą. „Ar priklausomybės nuo dujų importo mažinimas – jau ne valstybės strateginis tikslas?“ – stebisi žinomas politikas.
Gintaras Bielskis
Rudenį didėjant biokuro paklausai jis brangsta, tuo pačiu kyla ir pagamintos šilumos energijos kaina.

Rudenį didėjant biokuro paklausai jis brangsta, tuo pačiu kyla ir pagamintos šilumos energijos kaina.

Kaip pasakoja „Šiaulių kraštas“, palyginti su praėjusių metų šildymo sezono pradžia, šiluma daugiausia atpigo Joniškio rajono gyventojams. Štai UAB „Fortum Joniškio energija“ tiekiamos šilumos kaina, palyginti su praeitų metų spalio mėnesio kaina, sumažėjo 25 procentais. Tačiau spalio pradžioje Šiaulių apskrityje joniškiečiai ir toliau mokėjo bene brangiausiai – 6,93 eurocento (su PVM) už kilovatvalandę. Skaityti daugiau »

Įspūdingi Žolinės atlaidai Bagaslaviškyje

Sakralinę muziką atliko: (iš kairės į dešinę) Regina Šilinskaitė, Julita Butkutė ir Diana Encienė.

Sakralinę muziką atliko: (iš kairės į dešinę) Regina Šilinskaitė, Julita Butkutė ir Diana Encienė.

Rugpjūčio 15 dieną (penktadienį) Bagaslaviškio Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje vyko Žolinės atlaidai.

Šv. Mišioms vadovavo Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijos rektorius monsinjoras Žydrūnas Vabuolas.

Gausiai susirinkę bažnyčioje žmonės galėjo ne tik pasimelsti, tačiau ir pasiklausyti klasikinės sakralinės muzikos. Skambėjo žinomų kompozitorių: Johano Sebastiano Bacho, Felikso Mendelsono, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Balio Dvariono, Endriaus Loido Vėberio, Franco Šuberto, Edvardo Hagerupo Grygo kūriniai, kuriuos atliko muzikos profesionalės Diana Encienė (vargonai) ir Regina Šilinskaitė (sopranas). Joms muzikuoti padėjo širvintiškė Julita Butkutė.

Sakralinės muzikos koncertą tikintiesiems padovanojo Živilė ir Jonas Pinskai. Skaityti daugiau »

„Darbiečiai“ bendravo, diskutavo, linksminosi

Padėką aktyviam nariui Lionginui Vaitkevičiui įteikė DP Širvintų skyriaus pirmininkė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Padėką aktyviam nariui Lionginui Vaitkevičiui įteikė DP Širvintų skyriaus pirmininkė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Gruodžio 28 dieną kavinės „Lelija“ pokylių salėje vyko Darbo partijos Širvintų skyriaus visuotinis narių susirinkimas bei vakaronė. Šiame susirinkime dalyvavo per 100 skyriaus narių ir būrys svečių. Pasveikinti DP Širvintų skyriaus bičiulių atvyko buvusi ilgametė Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininkė, Žemės ūkio viceministrė Živilė Pinskuvienė, Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus, DP Širvintų skyriaus kuratorė Dovilė Sodaitienė.

Širvintų rajono „darbiečiai“ susirinko kartu apsvarstyti per metus nuveiktų darbų, linksmai pabendrauti, kartu pasitikti Kalėdų Senelį ir palydėti išeinančius 2013-uosius. DP Širvintų skyriaus pirmininkė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė palinkėjo, kad Naujieji metai būtų sėkmingi, turtingi ir laimingi. Pirmininkė pasidžiaugė, kad DP Širvintų skyrių papildo vis nauji žmonės, kad partijos gretos vienija per 180 narių, kad jų skaičius nuolat didėja. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos