„Afrikopoliui“ Lietuvoje įkurti ketinama ištaškyti Širvintų savivaldybės … 100 metų biudžetą

Po to, kai portalas Delfi paviešino informaciją, kad už namelių pabėgėliams nuomą iš valstybės biudžeto bus sumokėta reikšmingai daugiau, nei tų namelių kaina rinkoje, o bendra kelių sandorių vertė – 13 milijonų eurų, mūsų rinkimų apygardoje išrinktas Seimo narys Jonas Pinskus paskelbė informaciją, kurią perskaičius 13 milijonų eurų pasirodys vargani arbatpinigiai. Jei skeptikai kalbėjo, kad už 691 eurą, kurie per mėnesį bus sumokėti už vieno namelio nuomą ir aptarnavimą, būtų galima išnuomoti butą Vilniuje ar kelis kituose miestuose, tai Lietuvos regionų frakcijos pirmininko paskelbta beveik 725 mln. eurų suma užgniaužia kvapą – už tiek būtų galima pastatyti šiuolaikinį miestą. Juo labiau kad Seimo nario skaičiavimai apima ir gerokai didesnę, prie pusantro milijardo eurų artėjančią sumą, kurią iš mūsų valstybės biudžeto vėjais paleisti pasirengusi konservatorių valdoma Vidaus reikalų ministerija.

Aišku, ne be partijos viršūnėlių palaiminimo.

„Faktas, privertęs prisėsti !

Gąsdina, kad ligoninėse nebeliks lovų sergantiems COVID-19???

O tuo tarpu minkštai kloja lovas nelegaliems migrantams!?

599 000 000 EURŲ + PVM (viso 724 790 000 Eur.) už modulinių namelių NUOMĄ, administravimą ir aptarnavimą!

Štai tokius viešuosius pirkimus atlieka VRM ministrei Agnei Bilotaitei pavaldi įstaiga – Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Jūs nesuklydot – beveik MILIJARDAS. Ir ne iš Europos Sąjungos lėšų, o iš mūsų Lietuvos biudžeto.

T.y. iš tų pačių ligoninių, gal ir darželių, mokyklų…

Ir visa tai vyksta tada, kai minios lietuvių renkasi protestuoti.

Kai kasdien esame gąsdinami apie vėl įsibėgėjantį virusą ir ligonines, kuriose jau nebetelpa sergantieji.

Kai kitų ligų ir ligonių Lietuvoje jau lyg ir nebėra.

48 mėnesiai NUOMOS terminas. Vadinasi, jau yra tikri, kad nelegalų turėsime.

Jei ne iš Irako, tai iš Afganistano – ar tikrai?

Tik klausimas, kur tokio dydžio nelegalų miestelis įsikurs?

Ar nekvepia čia kažkokiais susitarimais?

Ar esame tokia turtinga šalis, kad galime sau tai leisti?

Atsakymas turbūt aiškus. Lietuvos žmonėms jis būtų griežtas NE.

724 790 000 Eur. modulinių namelių nuomai,

250 mln. prarastos pajamos dėl naftos perkrovimo iš Baltarusijos,

152 mln. tvorai, kurios suma dar nėra galutinė,

300 mln. bus negauta pajamų už kalio trąšas.

O dar gresiantys nuostoliai dėl Kinijos sankcijų?

Ir čia dar ne viskas…

Tai tik vieneri konservatorių valdymo metai.

Liko dar trys, atlaikysime?“ – Facebook’o paskyros žinutėje teiraujasi Jonas Pinskus.

Savo teiginiams patvirtinti Jonas Pinskus pateikė dokumentų, patvirtinančių tokius ketinimus ir minimas sumas, atvaizdus. Viešųjų pirkimų portale sandoriai jau vykdomi, o vokų su pasiūlymais atplėšimas numatomas rugpjūčio 26-tąją, 10.45 val.

Kad lengviau galėtume įsivaizduoti, apie kokius pinigus kalbame, 725 mln. eurų – tai maždaug dukart tiek, kiek per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį sudarė Širvintų rajono savivaldybės biudžetas. Vadinasi, tik nelegaliems migrantams apgyvendinti skirtų modulinių namelių NUOMAI ketinama išleisti vienos savivaldybės 50 metų biudžetą!

Suskaičiavę visus suplanuotus ištaškyti ar negautus pinigus (1,427 mlrd. eurų), galėtume kalbėti apie visą šimtmetį, t. y. visą amžių. Mūsų, mūsų vaikų ir mūsų anūkų kartos biudžetą.

Seimo narys Jonas Pinskus „Širvintų kraštui“ sakė, kad palyginimas su 100 metų Širvintų rajono biudžetu įspūdingas, tik ar visi žmonės įsivaizduoja, iš ko sudaromas savivaldybės biudžetas, kam finansuoti jis skirtas. Realesnis pavyzdys – kiek už tuos pinigus būtų galima atlikti konkrečių darbų, kiek paremti vargstančiųjų. Kad ir toks dalykas: šįmet valdžia pranešė keičianti pensijų apskaičiavimo tvarką, dėl ko vidutiniškai 9-10 proc. padidės pensijos. Numatyti pokyčiai nebus pigūs ir iš valstybės biudžeto pareikalaus šimtų milijonų eurų. Vien bendrosios pensijos dalies formulės keitimui per 3 metus papildomai reikės skirti 220 mln. eurų, o papildomam individualiosios pensijos dalies indeksavimui – 315 mln. eurų. Taigi, migrantų nameliams IŠNUOMOTI suplanuotos lėšos patenkintų 4 metų (!) poreikius. Ir dar liktų.

 • O jei šiuos pinigus paskirti pensijų padidinimui? Pavasarį paskelbta, kad pensininkų skaičius Lietuvoje perkopė milijoną. Jei kiekvienam jų pensiją padidintume bent 50 eurų, tik namelių nuomai iššvaistomų pinigų pakaktų metus mokėti tokius priedus kiekvienam šalies pensininkui! – sakė Seimo narys.

Jo žodžiais, tokius pinigus, kuriuos konservatoriai, matyt, tikisi pasiimti iš valstybės rezervo, būtų galima investuoti į regionų infrastruktūrą, materialinę bazę:

 • Paprastas pavyzdys: šiuo metu Klaipėdoje statoma šiuolaikiška Senvagės mokykla kainuos beveik 11 mln. eurų. Reiškia, nenuomodami „auksinių namelių“, mes galėtume pastatyti 66 tokias šiuolaikiškas mokyklas. Po vieną „Tūkstantmečio mokyklą“ kiekvienoje savivaldybėje! Mes čia kalbame apie labai modernią mokyklą. Pernai skelbta, kad jau šį rugsėjį Klaipėdos rajone, Jakuose, duris atvers mokykla, kuri biudžetui kainuos tik 2,2 mln. eurų. Tad kiek tokių mokyklų pastatytume Lietuvoje? Atsakymas: tiek mums net nereikia!

Arba Seimo narys pateikia kitą pavyzdį: naujo vaikų darželio kaina sukasi apie 3,5 mln. eurų. Turbūt kiekvienas gyventojas pritartų, kad Lietuvai labiau reikia ne „Afrikopolio“, o 200 naujų darželių – bent po vieną ar du rajonuose, kas liks – didžiuosiuose miestuose. Tik ar to reikia konservatoriams? Jiems turbūt geriau, kai naujos mokyklos ir darželiai statomi ne Lietuvai, o poniai Austėjai Landsbergienei.

O jeigu šiuos pinigus nukreiptume į kelius? Lietuvos regionų frakcijos Seime pirmininkas lenkia pirštus: „Betonkelio Vilnius-Utena rekonstrukcija kainuos 150-190 mln. eurų. Padengtume ne tik šių darbų kaštus, bet ir liktų žvyrkeliams asfaltuoti. Sunku paskaičiuoti, kiek kilometrų žvyrkelių galėtų pasidengti asfaltu, nes kaina priklauso nuo darbų sudėtingumo, asfalto dangos ir pan. Bet vieną pasakyti galima: už 725 mln. eurų mes smarkiai aplenktume laiką, nes štai 2020 metams žvyrkelių asfaltavimui iš viso buvo skirta 145,8 mln. eurų. Penkis kartus mažiau nei numatyta namelių NUOMAI“.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.5 (8 įvert.)

3 Atsakymai į “„Afrikopoliui“ Lietuvoje įkurti ketinama ištaškyti Širvintų savivaldybės … 100 metų biudžetą”

 1. Tolerantiskas parašė:

  „Afrikopolis“.. Oho, dar ir rasistas.

 2. Rinkėjas parašė:

  Gana gi tų populistinių straipsnelių. Kritikuoja valdžią, kai pats toj pačioj valdžioj sėdi. Pradėk ką nors realiai daryti, Jonai. Kitaip tai tik tuščios kalbos.

 3. Dainius Graužinis parašė:

  Dėl ko kyla riaušės? Būtinai pažiūrėkite vaizdo įrašą, kurį raiste per Google įvedę „Two monkeys were paid unequally: excerpt from Frans de Waal’s TED Talk“

  Eksperimento esmė buvo tokia: kol dviems beždžionėms maistui buvo duodama po agurką, beždžionės buvo ramios ir taikios, kai vienai beždžionei buvo duotos vynuogės, o kitai tik agurkas, ši „pasiuto“ – agurką paleido į prižiūrėtoją, pradėjo daužyti narvo sienelę

  Šie eksperimentai buvo atlikti su beždžionėmis, šunimis, paukščiai. Rezultatas tas pats. Gyvūnai turi įgimta lygybės jausmą. Kai jis pažeidžiamas, gyvūnai įtūžta, maištauja.

Comments are closed.

scroll to top