Molėtų-Širvintų apygardoje išrinktas Jonas Pinskus įžvelgia valdančiųjų nenuoširdumą

Kaip pristatė nacionalinis transliuotojas LRT, Seimo Mišrios grupės seniūnas Jonas Pinskus ir frakcijos narys Domas Griškevičius įžvelgia valdančiųjų nenuoširdumą diskutuojant dėl Konstitucijos keitimo ir tiesioginių merų rinkimų tvarkos įteisinimo.

„Parlamentarai sutartinai kalba, kad Seimo pirmininkės ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų siūlymai savivaldoje taikyti aiškų valdžių atskyrimo principą tiesiog yra jų noras įvelti politikus į ginčus ir taip politines jėgas atitolinti nuo sutarimo,“ – nuskambėjo per Lietuvos televiziją.

„Tas noras prikurti papildomų reikalavimų, įvelti į diskusijas, ginčus ir po to pasakyti, kad va mes nesusitarėme. Tai mes tą labai aiškiai matome, tie metodai nėra nauji. Jau anksčiau visos partijos deklaravo, kad jos už tiesioginius merų rinkimus, bet po to prikuria papildomų reikalavimų, per kuriuos ir nėra susitariama. Tai ta pati tendencija matoma ir dabar“, – cituojamas Jonas Pinskus, pasisakęs antradienį surengtoje spaudos konferencijoje. Jo įžvalgoms pritarė ir frakcijos narys D. Griškevičius, į Seimą išsikėlęs pats ir nugalėjęs Šiauliuose, Saulės apygardoje.

Parlamentaras pateikė ir „Širvintų krašte“ ne kartą nuskambėjusį argumentą, kad valdžių atskyrimo principas nėra taikomas ir nacionaliniu lygmeniu, kadangi vykdomosios valdžios – Vyriausybės atstovai gali būti ir parlamento nariai. Todėl tokio principo taikyti neva negalima ir savivaldybės tarybos bei mero įgaliojimų apibrėžimui.

Mišrios grupės nariai D. Griškevičius ir J. Pinskus taip pat vieningai atmetė ir merų kadencijų ribojimo idėją. Parlamentarų nuomone, jeigu jau norima riboti vienasmenio tiesiogiai renkamo organo kadencijų skaičių, tokiai iniciatyvai pavyzdys turėtų būti nacionalinė atstovaujamoji institucija – Seimas.

Apie ką kalbėjo politikai, aišku ir taip. Seime, kaip žinoma, laiką stumia ne vienas ilgų nuotolių politikas. Štai konservatoriai Vilija Aleknaitė-Abramikienė ir Jurgis Razma, socialdemokratas Algirdas Sysas Seime sėdi po septintą kadenciją, konservatoriai Audronis Ažubalis, Emanuelis Zingeris ir Antanas Matulas – po šeštą. Kaip matome, patys konservatoriai dešimtmečiais neriboja galimybių sau ir atima vietas parlamente iš jaunesnių, galbūt darbštesnių kolegų.

„Kodėl Seimo narių kadencijų klausimo mes nesprendžiame, nes aš manau, kad Seimas visada turi būti kelrodė žvaigždė, pradėti nuo savęs ir rodyti tam tikras iniciatyvas“, – buvo retoriškai paklausta spaudos konferencijoje.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 7 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top