Jonas Pinskus: „Didysis šeimos gynimo maršas yra savotiškas visuomenės referendumas“

„Esu įsitikinęs, kad pagrindinė mūsų visuomenės ląstelė yra tradicinė šeima, sukurta vyro ir moters abipusiu sutarimu. Šį suvokimą kaip vertybę stengiamės perteikti ir vaikams.“ Nuotraukose – Jonas Pinskus su žmona Živile, jų dukra Daniela ir sūnumi Dovydu.

„Sveiki atvykę į naują realybę,“ – praėjusią savaitę į savo laidos „KiTaipTV“ žiūrovus kreipėsi žinomas žiniasklaidininkas Arnas Klevečka, bene labiausiai išgarsėjęs anksčiau eteryje skraidžiusiomis „sąmokslų teorijomis“. Dabar internetinėje transliacijoje, kuri buvo skirta valdančiųjų veiksmams gaivinant šalies ekonomiką, dalyvavo Seimo nariai Jonas Pinskus ir Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

Aštriais, kartais gal net pernelyg kategoriškais vertinimais garsėjantį laidos vedėją pirmiausia domino, kaip visa tai vertina šią politikos virtuvę iš vidaus galintys stebėti Seimo nariai, tarp jų – Mišrios Seimo narių grupės frakcijos seniūnas ir seniūnų sueigos narys, išrinktas vienmandatėje Molėtų-Širvintų rinkimų apygardoje. Jono Pinskaus nuomone buvo domimasi ir vertinant ekonomines valdančiųjų gaires, kadangi Seimo narys yra Ekonomikos komiteto bei Energetikos ir darnios plėtros komisijos narys.

Dėl konkrečios tematikos laidoje liko nepaliestos pastarųjų dienų aktualijos, dėl kurių Seimui teks apsispręsti artimiausiu metu ar netolimoje ateityje. Vieni iš didžiausių skaudulių – laukiamas Seimo sprendimas dėl jautriai vertinamos partnerystės idėjos, dėl Stambulo konvencijos. Negali likti nepaminėtas ryt planuojamas Didysis šeimos gynimo maršas, apie kurį jau suskubo pasisakyti ir politikai. Jei valdantieji neslėpė negatyvaus nusistatymo organizatorių adresu ir peikė šio maršo tikslus, jiems nepriklausantys politikai netgi atvirai pasisakė remiantys organizuojamą maršą, leido suprasti patys jame dalyvausiantys, kai kurie ragino dalyvauti savo partijų narius.

O ką apie tai pasakytų Seimo narys Jonas Pinskus? Pasidomėjome:

-Paminėsime tik tris akcentus: partnerystės klausimą, narkotikų dekriminalizavimo idėją ir Stambulo konvenciją. Kokia Jūsų pozicija šiais klausimais?

-Jei trumpai, tai nepritariu nė vienam.

-O jei plačiau? Gal galėtumėt pasidalyti savo argumentais?

-Aš – krikščionis, katalikas, tad esu įsitikinęs, kad pagrindinė mūsų visuomenės ląstelė yra tradicinė šeima, sukurta vyro ir moters abipusiu sutarimu. Tokios mūsų vertybės, gilios tradicijos, perduotos iš kartos į kartą. Bandymai pakeisti, bent jau tokie, kokie yra siūlomi, mus veda į aklavietę. Po partneryste paslėptas kitoks šeimos modelis. Galbūt kai kam pasirodysiu senamadiškas, nešiuolaikiškas, bet savo įsitikinimų ir pozicijos tikrai nekeisiu.

Stambulo konvencija, kurios Lietuva dar neratifikavo ir kurią paminėjote, kai kurių yra pristatoma kaip „efektyvi tarptautinės bendruomenės rekomendacija“ kovojant su smurtu prieš moteris. Gal nėra ji tokia bloga?

-Apie mano požiūrį į Stambulo konvenciją esu sulaukęs klausimo dar per rinkimų kampaniją Molėtuose. Jau tada atsakiau, kad jos nepalaikau ir nebalsuočiau už ratifikavimą, jei man tektų tokia atsakomybė. Ir šiandien esu įsitikinęs taip pat. Lietuvoje yra pakankamai priemonių efektyviai užkirsti kelią smurtui prieš moteris. Užtikrinkime įstatymų taikymą, jei būtina – priimkime naujų, nereikės dviprasmiškai vertinamos Stambulo konvencijos ir nusistebėjimą keliančių jos teiginių, pavyzdžiui, apie „socialinę lytį“. Kaip jau sakiau, esu už tradicinę šeimą, kurioje lygiomis teisėmis dalyvauja moteris ir vyras.

Narkotikų dekriminalizavimo idėjos buldozere laikoma „Laisvės partijos“ narė Danielė Morgana. „Laisvės partijos“ nariai dar per rinkimų kampaniją žadėjo švelninti požiūri į silpnuosius narkotikus, kadangi, jų manymu, šia prasme esame atsilikę nuo bendros pasaulinės tendencijos. O ką Jūs manote apie tai?

-Nuo jaunų dienų ilgus metus intensyviai sportavęs, būdamas sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo šalininkas, esu kategoriškai prieš bet kokias nuolaidas bet kokio tipo kvaišalams. Narkotikai yra grynas blogis, apkvaišęs žmogus negali būti atsakingas nei už save, nei už kitus, už visuomenę. Galiu tik pastebėti, kad per rinkimų kampaniją „Laisvės nariai“ kalbėjo apie vienus dekriminalizavimo siekius, šiandien jau girdime apie didesnius narkotikų kiekius, švelnesnę atsakomybę. Manau, kad bandoma daryti visai kitaip, nei buvo jų žadėta, su kuo ateita į Seimą. Ir tam turime pasipriešinti. Kokią jaunimo kartą užauginsime Lietuvai? Apsvaigusią nuo „žolės“? Esu tikras, kad turime koncentruotis į tai, kaip palaikyti žmonių siekius gyventi sveikai, o ne legalizuoti nuolaidas besikvaišinantiems.

-Ar Jonas Pinskus su šeima dalyvaus rytoj planuojamame Didžiajame šeimos gynimo marše? Prisipažinote, kad esate katalikiškų pažiūrų ir tradicinės šeimos šalininkas, taigi dalyvaujant kaip ir nebūtų prieštaravimo tarp įsitikinimų ir veiksmų.

-Kaip sakiau, visa širdimi palaikau tradicines šeimas ir siekį, kad ta šeima išliktų svarbiausia visuomenės ląstelė. Manau, kad Didysis šeimos gynimo maršas yra savotiškas visuomenės referendumas tiek dėl partnerystės, tiek dėl Stambulo konvencijos ar net narkotikų dekriminalizavimo, kadangi katalikiškose vertybėse, kurių pagrindu mūsų šalyje dabar kuriama šeima, nėra vietos nei narkotikams, nei smurtui, nei iškreiptiems santykiams. Truputį neramina tik tai, gražia ir tauria idėja ima naudotis populiarumo besivaikantys politikai, žmonių akyse taip besirankiojantys politinius dividendus. Todėl Tarptautinę šeimos dieną mes būsime namuose. Pinskuvienė nebūtų Pinskuvienė, jei nesugalvotų savo „maršų“. Planas – man sukasti lysves, jai pasėti daržoves, o dukrai – pagaminti pietus. Taigi, laukia tikra šventė (juokiasi, – Red. pastaba).

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 14 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (2 įvert.)
scroll to top