Valdantiesiems neišdegė buldozeriu prastumti tai, prieš ką sukilo žmonės

Jonas Pinskus dalyvauja diskusijoje dėl planuojamo Partnerystės įstatymo. DELFI webgalerijos nuotr.

Antradienio balsavimas Seime dėl Partnerystės įstatymo parodė, kad net tarp „buldozerininkų“ nėra sutarimo. Kai trylika konservatorių dar anksčiau netikėtai pasisakė už tai, kad visuomenė referendume pasisakytų dėl partnerystės įteisinimo, balsavimo išvakarėse surengtame TS-LKD partijos prezidiumo posėdyje buvo nutarta nepalaikyti atskalūnų tokio siūlymo. Į protą kitaminčius mėgino atvesti net pats partijos garbės savininkas, o tai jau iliustruoja, kad šeimyniškai vairuojamame konservatorių laive tikrai įsiplieskė maištas.

Į protą neatvedė net dėdulė. Net 12 savo nuomonę turinčių konservatorių balsuodami pasisakė prieš, dar 3 susilaikė, 2 nedalyvavo, taigi 33 jų partiečių balsas nuskambėjo tyruose. Elementari aritmetika, kad 63 yra mažiau už 65, balsavusius kitaip, lėmė, jog didžiausias pavasario planas „neišdegė“.

Kaip vienas nuskambėjusių argumentų, kodėl net 65 Seimo nariai balsavo prieš Partnerystės įstatymą ar susilaikė, buvo akivaizdus skubotumas, su kuriuo bandyta peršokti barjerą. Vieni teigė, kad įstatymas buvo pateiktas per vėlai ir jie nespėjo susipažinti, kiti norėjo, kad jis būtų aptartas su opozicijos atstovais.

Jonas Pinskus „Širvintų kraštui“ sakė, kad balsavimas už Partnerystės įstatymą būtų pamynęs jo įsitikinimus ir vertybes. Frakcijoje vieningai prieita prie nuomonės, kad partnerystę reglamentuoti reikia, tačiau ne taip, kaip bandė padaryti valdantieji.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 28 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (3 įvert.)
scroll to top
+