K. Pakalniui ir broliams Jozoniams svyla padai? Trejus metus nevykdytos pareigos rinkėjams gali atsirūgti mandato praradimu

ŠK fotomontažas

ŠK fotomontažas

„Širvintų kraštą“ pasiekė žinia, kad Tarybos narys Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas K. Pakalnis, pagarsėjęs mūsų rajone savo skundais ir triukšmingumu, kreipėsi į Lietuvos Administracinių ginčų komisiją. Šį kartą Tarybos narys pasijautė „nuskriaustas“ dėl 2018 m. vasario 1 d. Etikos komisijos sprendimo, kuriame konstatuota, kad K. Pakalnis, 2017 m. nedalyvaudamas Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto, kurio narys jis yra, posėdžiuose, ne tik pažeidė Politikų elgesio kodeksą, bet ir daugybę Lietuvos Respublikos teisės aktų.

Tiesa, apskundęs sau nepalankų Etikos komisijos sprendimą Lietuvos Administracinių ginčų komisijai, K. Pakalnis nieko nepešė – jo skundas pripažintas nepagrįstu. Ir nieko nuostabaus. Ką galėtų įtikinti tušti pasiaiškinimai apie 3 metus negaunamus pranešimus el. paštu? Ką galėtų įtikinti priesaikos, duotos rajono žmonėms sulaužymas, tiesioginių pareigų nevykdymas?

Apie tai, kad dalis Širvintų rajono savivaldybės tarybos mažumos narių ignoruoja savo pareigas ir nelanko Tarybos komitetų posėdžių, ką juos įpareigoja Vietos savivaldos įstatymas ir duota priesaika, „Širvintų kraštas“ rašė jau ne vieną kartą. Tačiau dabar situacija pasiekė įtampos viršūnę: merės Živilės Pinskuvienės vadovaujama Širvintų rajono savivaldybės tarybos dauguma nebesitaiksto su tokia Tarybos narių socialdemokratų Andriaus Jozonio ir Giedriaus Jozonio bei Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovo Kęstučio Pakalnio savivale. Šių save politikais vadinančių veikėjų veiksmus, o teisingiau sakant – tyčinį neveikimą, tyrė ir specialiai sudaryta komisija, vadovaujama vicemerės Irenos Vasiliauskienės. Kovo 29 d. vykusio Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdžio pabaigoje ji perskaitė pranešimą ir pateikė komisijos išvadą, kurioje konstatuota, kad Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai Andrius Jozonis, Giedrius Jozonis ir Kęstutis Pakalnis, nedalyvaudami komitetų, kurių nariai jie yra, posėdžiuose, sulaužė priesaiką ir galiojančių Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus bei nevykdė juose imperatyviai nustatytų įgaliojimų (pareigų), dėl to egzistuoja pagrįstas pagrindas kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą.

Jei teismas konstatuos, kad Tarybos nariai sulaužė priesaiką ir nesilaikė įstatymų, trys penktadaliai Tarybos narių galės priimti sprendimą panaikinti jų mandatus.

Šią savaitę apie tai pasklido žinia ir šalies žiniasklaidoje. Agentūros BNS pateiktame pranešime pateikti tie patys iš piršto laužti K. Pakalnio pasiteisinimai, dėl neva neegzistuojančio el. pašto, kurio pats per trejus metus nesiteikė patikslinti. Broliai Jozoniai teisinosi, kad į komitetų posėdžius neverta vaikščioti, nes tai tik būsimų Tarybos posėdžių „repeticijos“. Tačiau matyti, kad žinia sukėlė opozicijos nerimą.

„Širvintų krašto“ redakcija stebės ir skaitytojus informuos, kaip toliau klostysis ši istorija. Jau balandžio 10 d. vyksiančiame Tarybos posėdyje bus sprendžiama dėl kreipimosi į Lietuvos Vyriausiąjį administracinį teismą dėl išvados, ar Tarybos nariai Andrius ir Giedrius Jozoniai bei Kęstutis Pakalnis sulaužė priesaiką ir nevykdė jiems Vietos savivaldos ir kitais įstatymais nustatytų įgaliojimų.

Tiesa, šioje situacijoje nevisai suprantama Savivaldybės merės Ž. Pinskuvienės pozicija. Atrodo, būtų ramiau dirbti: nėra opozicijos – nėra triukšmo ir pagalių kišimo į ratus. Tad kam viso to reikia? Atsakymus tikimės pateikti jau kitame numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

83 Atsakymai į “K. Pakalniui ir broliams Jozoniams svyla padai? Trejus metus nevykdytos pareigos rinkėjams gali atsirūgti mandato praradimu”

 1. virgis parašė:

  O tai kam jie taryboj reikalingi jeigu nedirba taryboj???

 2. ja ja parašė:

  issidirbineja, o paskui rekia kad juos skriaudzia. Negi taip galima?

 3. To Demokratija Sirvintos parašė:

  Negeda, o ka? Mes turim savo nuomone, negi klausysim jusu persamos nuomones. O jums negeda tris metus purvais drabstytis. Mere saunuole. Laikesi gerai. Ne kiekvienas taip atsilaikytu pries toki padaryta provokuojanti sou

 4. tiesiog parašė:

  Buvęs meras, buves vicemeras, kokį pavyzdį rodo savo buvusiems pavaldiniams? Tiesiog be komentarų.

 5. Dainora parašė:

  jaunuoliai rimtus politikus vaidina o dirbti nenori, kam tokius laikyt

 6. Ponams parašė:

  Jie vaizduoja didelius ponus ,kai tampa tarybos nariais,o ponams gi dirbt nereikia.Mest tokius ponus.

 7. Ką noriu tą darau parašė:

  Bet ką galvoja Zibalas, negi jam nesinori apsisukt ir išeit?

 8. rega parašė:

  Kas nedirba mielas vaike tam ir duonos duot nereikia, jeigu nedirba tegul nešdinasi iš pareigų ir pinigai susitaupys ir mes mažiau šlamšto matysime komentaruose, o gal dar labiau pasius .BRAVO MEREI IR JOS KOMANDAI

 9. Demokratijai parašė:

  paziurekite tikra irasa, o ne zurnalistu iskraipyta, visai ne taip buvo pasakyta

 10. Demokratija Širvintose parašė:

  „Mano atsakymas būtų trumpas – esu merė, ką noriu, tą darau!“, – paklausta apie iš nuotraukos pašalintus žmones laidoje „Ant bangos“ rėžė Širvintų rajono merė.

  Pažiūrėkit šiandis Lrytą „Ant bangos“. Ar negėda būti tokiožmogaus sekėjais?

 11. Giedrius parašė:

  Vienareiksmiskai reikia salinti, jeigu isrinkti ir neatlieka savo pareigu, dar visko gali buti, kad ir pinigus pasiima

 12. tvarka parašė:

  tvarka turi buti, vienus pamokysite, pasimokys visi, bijos nevykdyti savo pareigu

 13. DAINA parašė:

  DAUG MEREI REIKIA NERVU IR JEGU, KAD TIEK PUOLIMO ATLAIKYT, GELEZINE KANTRYBE TURI

 14. nesupratau parašė:

  ko ji ten tiek laiko oziavosi?

 15. tadas parašė:

  zurnaliste sukele chaosa, per ja 2 val uzsitese viskas

 16. ale parašė:

  Pinskuviene labai gerai laike fronta, kai ta artiste panoro posedziui vadovauti. Juokinga ir graudu klausyti. Isivaizduoja esanti zvaigzde ir visa rajona sokdins. Pagarba merei.

 17. Gedas parašė:

  Greiciau tik meskit jos is ten.Niekam tike visiskai.

 18. kavos puodelis parašė:

  Paaiskite man kas nors, ko į ta tarybą eina, jeigu paskui nenori dirbti?

 19. sirvintiete parašė:

  Palaikau jus, mere.

 20. sirvintiete parašė:

  Peržiūrėjau filmuota medziaga. Žavejausi jusu kantrybe ir tolerancija. Kokia vidine savitvardą reikia turėti.

 21. vale parašė:

  Reikia tureti bent kiek savigarbos.

 22. To Birute parašė:

  Tikra tiesa. Ne jus viena. Purto vien paziurejus i tokia peticija. Ir aisku geda.

 23. birute parašė:

  Taip skaniai prisikvatojau is peticijos.

 24. Anile parašė:

  Va su tokia Mere Sirvintos, kaip sakoma, kak za kamenoj stenoj..linkiu stiprybes, istvermes ir sveikatos, gerb. Mere..per rinkimus mes tik uz jus.

 25. to To paskutinam 2018-04-10 20:47 parašė:

  Aha. Pritariu. Mere tikrai su stuburu ir valdanti situaciją. Saunuole, kad buvo kantri ir neleido daryti cirko. Tokia mere visada pelnys rinkėjų pagarbą.

 26. klausimui parašė:

  Kai praejusioje taryboje dabartine mazuma turėjo daugumą, jie ja metė is kur tik norejo ir niekas jiems nieko padaryti negalejo. Tik tuomet ziniasklaida buvo kitoje puseje ir mate tik „pozityvius“ dalykus. Lazda turi du galus. Tiesiog dabar musa kitas galas. Ir nevaidinkite naivuoles. Cia ne gyvenimas, o tik politika.

 27. To paskutinam parašė:

  Saunuole mere, stiprybes jums, paklausius posedi, net baisu, kaip is posedzio cirkai daromi. Dar karta. Stiprybes jums, Mere.

 28. Klausimas parašė:

  Nesuprantu, gal paaiškinkite, kodėl ponia merė inicijuoja trijų tarybos narių pašalinimą iš tarybos. Juk tai rinkėjų teisė, Jei juos jų darbas tenkina, tai „prie ko “čia merė ? Be to, tarybos valdančioji dauguma turi visas galimybes priimti sprendimus, nes šių asmenų nebuvimas jų neįtakoja, jie turi daugumą. Tai , ko gero, šuo čia , matyt, kitur pakastas.

 29. ? parašė:

  O jeigu taip pasielgtų bet kuris is valdanciosios daugumos? Opozicija jau seniai būtų apskundusi, su visom savo“ziniaskalidom“ sumalusi. O cia nieko? Normalu, netgi pateisina toki elgesiį. Man kazkaip galai nesueina arba kazko as nesuprantu.

 30. valio parašė:

  Mere sios dieno posedyje irode, kad ji yra zmoniu isrinkta mere ir ji vadovauja posedziui, o ne kazkas is ziurovu. Su visa pagarba merei.

 31. kazys parašė:

  Tam taryba renkama, kad tarybos nariai posedzius lankytu ir priimtu reikalingus rajono zmonems sprendimus.

 32. Sandra parašė:

  viena karta isspirs, bus pamoka ir kitiems, kad reikia pareigu laikytis

 33. Speju parašė:

  bet speju, kad pinigus vistiek pasieme, nors posedziu nelanke, tipiska

 34. Garbrielė parašė:

  Na, jeigu nevykdo įsipareigojimo rajono žmonėms, nedirba savo darbo, tuomet sprendimas turėtų būti aiškus. Privačioje įmonėje pabandyk savavališkai į darbą nevaikščioti, kitą dieną lėksi iš darbo vietos

 35. yjo parašė:

  Pagarba merei, kad pasidomejo.

 36. Sigiui parašė:

  Pasilik savo filosofiją sau. Moterys dirba, o tie tik kenkia matydami, kad moterys daugiau per 2 metus padarė, negu tie galėjo susapnuot. Jiems gi iki tokio lygio dar labai toli.

 37. :DDD parašė:

  Šaunuolė 🙂 nepasiduoda Živilė, reikia juos lauk varys

 38. Aha parašė:

  Dar pateikite ir apie I.Baltušytės – Četrauskienės tarybinio nusižengimo tyrimo, kurį inicijavo Vyriausybės atstovas, platesnę informaciją, ir gerai būtų, kad ir ŠK foto montažą pridėtumėt. Ačiū.

 39. Anonimas parašė:

  Posedzius reikia lankyti.

 40. Sigis parašė:

  Ar nebus kada atvirkščiai Irenai Zivilei ir ingridai? Lazda turi du galus .

Comments are closed.

scroll to top
+